اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل و برسی دستگاه جوش 200 امپری (سویچینگ)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تحلیل و برسی دستگاه جوش 200 امپری (سویچینگ)

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
    نه داداش مربوط به سولدر و مارکاژ نیست
    کل برد بعد از لحیم کاری و منتاژ توسط ماده ای شفاف لعاب کاری شده همه عکسا دارای این لعاب هستند کل برد لعاب داره کل ش
    دقت کنید برد شفافه !!
    من از این برد ها که روشون یه چیز شفاف هست جاهای دیگه هم دیدم مثلا در برد اداپتور های معمولی فکر نکنم چیز خاصی باشه و ممکنه هنگام لاک زدن روی ترانس ها و ... لایه ای نازک روی برد نشسته باشه.

sigpic

دیدگاه

دستگاه جوش چون تو محیطهای مختلف ممکنه کار بکنه باید مدارات کنترلیش در مقابل یه خورده رطوبت مقاومت داشته باشه.
      ما هم همیشه از این کارها تو بعضی دستگاههامون میکنیم. من اسپری کیلر میزنم. اینطوری رطوبت و... روی کارکرد مدار تاثیر منفی نزاره. بعضیا شارلاک میزنن.
      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

تاپیک رو کشیدم بالا . من هم میخوام زورمو بزنم . میخوام شروع کنم .

اضافه شده در تاریخ :
        پست ها رو تا اینجا خوندم .
        آنچه که برام خیلی عجیب اومد اون دو تا ترانس کوچیک خروجی روی برد است . ابعادشون تو عکس ها معلوم نیست . انگار به اندازه ترانس پاور کامپیوتر است .
        فقط یکی از دوستان تعمیر کار اگر یک ترانس سوخته داشته باشه و بتونه با بریدن ترانس ابعاد واقعی هسته و تعداد و ضخامت سیم ها رو مشخص کنه میشه مستقیم این پروژه رو شروع کرد .

بعد یک نکته هم باز برام عجیب اومد . من فکر میکردم این موتور جوش های سوئیچینک از نوع رکتی فایر هستند . یعنی خروجی dc دارن . ولی با تجه به شماتیک قدرت هیچ یکسو سازی روی خروجی انجام نمیشه و خروجی همون acاست. حالا جالبه با خروجی ac چطوری جوش Tig میزنن ؟

من میخوام کل قسمت کنترلر رو بصورت نرم افزاری روی lpc1768 پیاده کنم . و می خوام فید بک رو هم مستقیما از ثانویه بگیرم . هم از اولیه .

القصه در ابتدا مشکل اصلی من خرید فریت و مشخص شدن سیم پیچی است.
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

خروجی کاملا dcمیباشد و خروجی دارای دیود روی هت سینک است
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

خروجی کاملا dcمیباشد و خروجی دارای دیود روی هت سینک است

مگه این نقشه زیرخاکی شما کامل نیست ؟ شما تو خروجی دیود میبینی ؟

شماتیک بخش قدرت
            :wow:

عزیز من دارم رو این نقشه حساب میکنم ها ؟ هرچی دیود میود مونده بکش

لطفا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila

مگه این نقشه زیرخاکی شما کامل نیست ؟ شما تو خروجی دیود میبینی ؟

عزیز من دارم رو این نقشه حساب میکنم ها ؟ هرچی دیود میود مونده بکش

لطفا
              شرمنده وقت ندارم
              شما تاپیک رو یه دور بخونید شماتیک هم هست کامل هم هست زیر خاکی هم نیست
              وسلام
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

یکی از دوستان تو پیام خصوصی پرسیده نحوه برنامه ریزی من جهت ساخت این موتور جوش چیه با توجه به اینکه خیلی ها قبلا سعی کردن و نتونستن . پاسخی که اونجا بهش دادم اینجا هم میزارم

اگر نظر منو بخواهی مشکل اصلی ما که نمی تونیم همچین سیستم هایی رو بسازیم بخاطر اینه که میخواهیم با مهندسی معکوس مستقیما و بدون هزینه و دردسر بسازیم . یک مثال میزنم . فرض کن یک نروژی بخواد آش رشته رو با مهندسی معکوس بسازد . از من بپرسی میگم . عزیز من نمیشه . با اینکه پختش برای مادران و همسران ما خیلی راحته ولی تو مهندسی معکوس سخت پیچیده میشه .
                القصه برای ساخت یک سیستم از کیت بلبل تا آمپلی فایر تا دزدگیر تا محافظ یخچال - باید از راهش وارد شد . تجربه من تو فعالیت های قبلیم یک متدولوژی خاصی است . یکم مطالعه یکم آزمون یکم اندازه گیری و درنهایت تغییر مقادیر اولیه . بصورت مارپیچ .
                یعنی هی مطالعه آزمون و اندازه گیری خطا و تغییر مقادیر اولیه . باز مطالعه جدید آزمون جدید و خطاهای کمتر باز دوباره از اول . البته این روش من درآوردی نیست . یکی از روشهای توسعه سیستم های جدید در دنیا است . اصطلاحا به این مارپیچ میگن متدودولوژی آر یو پی rup میگن .

http://www.4pointstech.com/images/methodology.gif

البته این عکس یک مثال است شاید قاچ های روش ساخت موتور جوش یکم کمتر یا یکم بیشتر باشه

شرمنده وقت ندارم
                وسلام
                تاپیک رو کامل خوندم . دلیل اینکه که از اول کار دنبال نقشه های خیلی دقیق نیستم همین RUP است . و دنبال همین نقشه های زیر خاکی هستم . درضمن من اول کار میخوام مثلا یک ولدر 20 آمپر بسازم بعد 40 آمپر بعد 80 آمپر یعنی عین اینکه تو مارپیچ هستم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                  یکی از دوستان تو پیام خصوصی پرسیده نحوه برنامه ریزی من جهت ساخت این موتور جوش چیه با توجه به اینکه خیلی ها قبلا سعی کردن و نتونستن . پاسخی که اونجا بهش دادم اینجا هم میزارم

اگر نظر منو بخواهی مشکل اصلی ما که نمی تونیم همچین سیستم هایی رو بسازیم بخاطر اینه که میخواهیم با مهندسی معکوس مستقیما و بدون هزینه و دردسر بسازیم . یک مثال میزنم . فرض کن یک نروژی بخواد آش رشته رو با مهندسی معکوس بسازد . از من بپرسی میگم . عزیز من نمیشه . با اینکه پختش برای مادران و همسران ما خیلی راحته ولی تو مهندسی معکوس سخت پیچیده میشه .
                  القصه برای ساخت یک سیستم از کیت بلبل تا آمپلی فایر تا دزدگیر تا محافظ یخچال - باید از راهش وارد شد . تجربه من تو فعالیت های قبلیم یک متدولوژی خاصی است . یکم مطالعه یکم آزمون یکم اندازه گیری و درنهایت تغییر مقادیر اولیه . بصورت مارپیچ .
                  یعنی هی مطالعه آزمون و اندازه گیری خطا و تغییر مقادیر اولیه . باز مطالعه جدید آزمون جدید و خطاهای کمتر باز دوباره از اول . البته این روش من درآوردی نیست . یکی از روشهای توسعه سیستم های جدید در دنیا است . اصطلاحا به این مارپیچ میگن متدودولوژی آر یو پی rup میگن .

http://www.4pointstech.com/images/methodology.gif

البته این عکس یک مثال است شاید قاچ های روش ساخت موتور جوش یکم کمتر یا یکم بیشتر باشه

تاپیک رو کامل خوندم . دلیل اینکه که از اول کار دنبال نقشه های خیلی دقیق نیستم همین RUP است . و دنبال همین نقشه های زیر خاکی هستم . درضمن من اول کار میخوام مثلا یک ولدر 20 آمپر بسازم بعد 40 آمپر بعد 80 آمپر یعنی عین اینکه تو مارپیچ هستم .
                  تجربه به من ثابت کرده اگه بخوای همه چیزو با سعی وخطا و اطلاعات ناقص پراکنده اینترنتی بدونه داشتن اطلاعات عملی کاربردی (بازاری وتجاری) کار رو به پیش ببری متحمل خسارات سنگینی میشی (هم زمان و پول) که به درد سرش اصلا نمی ارزه تا حالا فکر کردی چرا ایران با این همه اطلاعات دانشمنداش در ضمینه هسته ای اولین سانتری فوژ رو از پاکستان خریداری کرد ؟؟؟؟؟ یا همین هواپیمای جاسوسی RQ 170 رو به زحمت بعد کلی تلاش به چنگ آورد؟؟؟؟ دلیلش اینه که اطلاعات کاربردی وفنی یک دستگاه رو هیچ وقت هیچ کسی مفت ومجانی به کسی نمیده نه تو کتاب نه تو اینترنت
                  یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
                    تجربه به من ثابت کرده اگه بخوای همه چیزو با سعی وخطا و اطلاعات ناقص پراکنده اینترنتی بدونه داشتن اطلاعات عملی کاربردی (بازاری وتجاری) کار رو به پیش ببری متحمل خسارات سنگینی میشی (هم زمان و پول) که به درد سرش اصلا نمی ارزه تا حالا فکر کردی چرا ایران با این همه اطلاعات دانشمنداش در ضمینه هسته ای اولین سانتری فوژ رو از پاکستان خریداری کرد ؟؟؟؟؟ یا همین هواپیمای جاسوسی RQ 170 رو به زحمت بعد کلی تلاش به چنگ آورد؟؟؟؟ دلیلش اینه که اطلاعات کاربردی وفنی یک دستگاه رو هیچ وقت هیچ کسی مفت ومجانی به کسی نمیده نه تو کتاب نه تو اینترنت
                    سلام
                    تجربه شما کاملآ درسته..............مهندسی معکوس سریعترین راه برای رسیدن به نتیجه هست...........
                    در کل پیشرفت علم بصورت پله پله صورت میگیره یعنی کسی راهی رو پیش .................
                    میگیره و دیگری اون راه رو کپی میکنه و اگر تونست راه جدیدتری از راه قدیمی می سازه................
                    اما این مهندسی معکوس خودش کلی داستان داره ................اینورتر جوش یک مدار سویچینگ از نوع کنترلر جریانه اتفاقآ برای تغذیه داخلی از فلایبک استفاده میکنه.....
                    پس اگرشما میخواهید مهندسی معکوس انجام بدین باید عملکرد منابع سویچیگ از نظر تئوری بررسی کنید.................
                    مهندسی معکوس یعنی مدار رو با تمام ریزه کاریاش بررسی کنی و تحلیل کنی وگر نه در آخر به اوراق شدن دستگاه منجر میشه................

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

شرمنده وقت ندارم
                      وسلام
                      اصل متلب رو پیدا کردم .به این نوع مبدل Single-Phase Boost Half-Bridge AC-DC Converter میگویند.

یک بار دیگه میتونی نقشت رو برسی کنی .
                      بعد ابعاد دقیق هسته ترانس رو هم مینوسی . در ضمن عکسی هم از دیود و فیلتر یک سو سازی خروجی بزار

اضافه شده در تاریخ :
                      آدرس سلف الکترونیک و نوبل الکترونیک رو پیدا کردم .

http://www.asnafyab.ir/66723182

http://web.archive.org/web/20100926024431/http://selfelectronic.webnode.com/about-us/

می خوام از هر دونوع سلف حلقوی و E بخرم کسی از برو بچ تهران هست تو این تاپیک یک زحمتی برا ما بکشه ؟

اضافه شده در تاریخ :
                      نوشته اصلی توسط bstar2
                      بله ترانس های فوق کپی هم هستن و اماده به قیمت 15 هزار تومان موجود میباشند قیمت 3 ماه قبل
                      میشه یک آدرس بدین ؟

اضافه شده در تاریخ :

دوستان سلام

بالاخره یک فرصتی شد سری به بازار زدم و به پاساز چهل ستون رفتم
                      وفریت های زیر روخریدم جمعا 40 هزار تومن شد

می خواستم از تهران بخرم حساب کردم باهزینه پستش خیلی گرون تر در میاد.
                      حالا می خوام یک ترانس EE و یک تروعید بپیچم
                      دوست عزیز اینو گفتن

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                      سلام.....کافیه سرچ کنی تو نت پره عکس ترانس آمادشه..........
                      هستهEER42 اولیه 22 دور ثانویه 4تا 4 دور ............فرکانس مدار 100 کیلوهرتز ماسفتی..........
                      هسته ترویید40*64*20 اولیه 20 ثانویه 2 تا 4 دور فرکانس مدار 34 کیلو هرتز IGBT ............
                      در مدلهای با جریان حقیقی2یا 3 تا هسته ترویید کنار هم ااستفاده میشه...........
                      هر چیشو بخوای آماده چین بهت میده فکر میکنی صرف میکنه خودت بسازی..... اینجا اکثرآ برد میگیرن مونتاژ میکنن
                      مغازه داری که میفروشه 800 خودش 450تا 500 میخره.......اونم با گارانتی
                      اکثر این مدلهای 200تا 250 آمپری .............بین 80تا 160 آمپر بیشتر نمیدن...........

با محاسبات هم جور در میاد نسبت ترانس 5.5 میشه که با تقسیم 220ولت به 5.5 ولتاژ ثانویه 40 ولت میشه که مناسب است
                      اما سایز هسته ها
                      EE = 42*42*14
                      O=124*78*12
                      هستش
                      دوستان نظری توصیه ای وصیتی ندارن ؟

اضافه شده در تاریخ :
                      با سلام
                      روز قبل ترانس رو پیچیدم . اولیه 22 دور و ثانویه 4 دور . روش هم به این صورت بود که ابتدا 11 دور اولیه رو پیچیدم و دوتا سر دادم بیرون بعد در خلاف جعت اولیه - دو دور ثانویه را پیچیدم و دو سر دادم بیرون و بعد دو دور دیگه پیچیدم و باز دو سر دادم بیرون . و در آخر 11 دور باقی مانده اولیه رو پیچیدم .

وقتی برای خرید خازن 2200 میکرو فاراد و 450 ولت رفتم باز دوباره :eek: شدم . قیمت حدودا 50 هزار تومن . آیا قیمت ها همینه ؟ اگر اینجوری باشه که از قید نیم پل میام بیرون . 12 تا پول ماسفت اضافی بدم تمام پل طراحی کنم باز ارزون تر در میاد .

دیدگاه

سلام
                        در منابع سویچینگ هیچگاه در ورودی از خازنهای با ظرفیت بالا استفاده نمیشه بلکه برای کاهش ESR از تعدادی خازن موازی با ظرفیت معادل استفاده میشه ......................در اینورترهای به اصطلاح 250 آمپر از4 تا 6 خازن 470 میکروفاراد 400 ولت
                        استفاده میشه........

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تحلیل و برسی دستگاه جوش 200 امپری (سویچینگ)

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                          سلام
                          تجربه شما کاملآ درسته..............مهندسی معکوس سریعترین راه برای رسیدن به نتیجه هست...........
                          در کل پیشرفت علم بصورت پله پله صورت میگیره یعنی کسی راهی رو پیش .................
                          میگیره و دیگری اون راه رو کپی میکنه و اگر تونست راه جدیدتری از راه قدیمی می سازه................
                          اما این مهندسی معکوس خودش کلی داستان داره ................اینورتر جوش یک مدار سویچینگ از نوع کنترلر جریانه اتفاقآ برای تغذیه داخلی از فلایبک استفاده میکنه.....
                          پس اگرشما میخواهید مهندسی معکوس انجام بدین باید عملکرد منابع سویچیگ از نظر تئوری بررسی کنید.................
                          مهندسی معکوس یعنی مدار رو با تمام ریزه کاریاش بررسی کنی و تحلیل کنی وگر نه در آخر به اوراق شدن دستگاه منجر میشه................
                          .
                          اینجوری که درست نیست دوستان مهندسی معکوس رو میگم
                          شما درست میگی برای پیشرفت اون قبلی اطلاعاتشون رو با میل خودشون در اختیارت میزارن و راه و چاه
                          قضیه رو بهت میگه
                          اما شما بیای یه دستگاه جوش رو باز کنی و بردش رو مجدد بزنی لذت ساختش به دلت میمونه؟؟؟
                          و اینکه باعث پیشرفت که نمیشه باعث پسرفت هم شده
                          اگه میخای پیشرفت کنیم خودمون رو میگم به کس دیگه ای هم کار ندارم (بدیم برادر چین بسازه بیای تو ایران سرهم
                          بندی کنی این که نشد دستگاه وطنی )
                          اما بیای باز کنی یه نمونه رو و تحلیلش کنیم به کمک هم و یه نمونه جدید بسازیم انصافا خیلی حال میده

اضافه شده در تاریخ :
                          دوستان سلام
                          برای تجزیه تحلیل به نقشه دقت کنید
                          در جواب اون دوستانی که میگن چرا اکثر اینورتر جوشکاری با ماسفت هست چون طراحش
                          1-فرکانس بالای 100 کیلو استفاده کرده
                          2-ارزونتره
                          قبلا با IGBT زیاد کار نکرده بود چون گرون بود و باتوجه به محل سکونت من که شهرستانم و به هر قطعه ایی دسترسی ندارم گفتم IGBT سوسول تره ولی امروزه که کار کردم و محاسبات کردم دیدم نه اتفاقا خیلی راحته و حتی گاهی اوقات نسبت به MOSFET بصرفه تره و راحتتر
                          در کل امروز IGBT رو ترجیح میدم در اینجور زمینه ها منظور مدارات قدرت مثله اینورتر جوشکاریه

اضافه شده در تاریخ :
                          http://cld.persiangig.com/preview/ym...%BE%D0%BA).pdf
                          http://cld.persiangig.com/preview/By...%82%D0%B0).pdf
                          http://cld.persiangig.com/preview/ue...%B8%D1%8F).pdf
                          من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند

دیدگاه

یک دستگاه جوش اینورتوری چینی خریده ام. در حین جوشکاری بین الکترود و قطعه همراه قوس الکتریکی صدای سوت وحشتناک بلند شنیده می شود . ولی جوشکاری بدون ایراد است . چه کنم این صدا برطرف گردد ؟

دیدگاه

درود.
                              من یک دستگاه جوش شبیه همین دارم.200 امپره
                              قسمت نمایش جریانش از کار افتاده.و کلا خیلی ضعیف جوش میده.
                              چطوری میشه این دستگاه رو تقویت کرد ؟؟؟ مثلا بشه 300 امپر ؟؟؟

سپاس

دیدگاه

دستگاهرو کس دیگه ساخته شما نمیتونید دستش بزنید و مثلا با یه تغییر IGBT از 200 امپر بشه 300

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X