اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل و برسی دستگاه جوش 200 امپری (سویچینگ)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام به دوستام استاد
    من یه منبع فول بریج 2 کیلووات ساختم که خیلی خوب هم کار میکنه ولی نمیدونم چرا با اینکه اسنابر هم دوسر سویچ ها گذاشتم شکل موجم خوب نیست اینجوریه

از ماسفت irfp460 استفاده کردم

کسی نمیدونه مشکل من چیه؟

واقعا کسی نیست بدونه مشکل من از کجاست؟
    چرا شکل موجم اینطوریه؟

آقا اگر کسی میدونه مشکل مدار من چیه لطفا جواب بده
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۲:۰۸ ۱۳۹۵/۰۴/۲۶.

دیدگاه

پاسخ : تحلیل و برسی دستگاه جوش 200 امپری (سویچینگ)

نوشته اصلی توسط ENG POWER نمایش پست ها
      با سلام به دوستام استاد
      من یه منبع فول بریج 2 کیلووات ساختم که خیلی خوب هم کار میکنه ولی نمیدونم چرا با اینکه اسنابر هم دوسر سویچ ها گذاشتم شکل موجم خوب نیست اینجوریه
      با درود
      اگه مدار درست کار میکنه مطمعنم ایراد از اسکوپ شماست . احتمالا تا بحال مشکل رو متوجه شدید ولی تجربه خودم رو مینویسم شاید بدرد کسی بخوره .
      اسکوپ من 60 مگه ، پرابش خراب شده بود. منم یه پراب 10 مگه انالوگ از قبل داشتم بهش زدم .
      اتفاقا داشتم رو یه مدار فول بریج کار میکردم با درایو sg3525 سیگنالی که اسکوپ نشون میداد دقیقا مثل تصاویر شما بود!
      زمانی که خروجیه آی سی رو از مدار جدا میکردم شکل سیگنال خیلی بهتر میشد . بعد از کلی دردسر فهمیدم مربوط به پراب اسکوپ هست !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط T.REX نمایش پست ها
        با درود
        نوشته اصلی توسط T.REX نمایش پست ها
        اگه مدار درست کار میکنه مطمعنم ایراد از اسکوپ شماست . احتمالا تا بحال مشکل رو متوجه شدید ولی تجربه خودم رو مینویسم شاید بدرد کسی بخوره .
        اسکوپ من 60 مگه ، پرابش خراب شده بود. منم یه پراب 10 مگه انالوگ از قبل داشتم بهش زدم .
        اتفاقا داشتم رو یه مدار فول بریج کار میکردم با درایو sg3525 سیگنالی که اسکوپ نشون میداد دقیقا مثل تصاویر شما بود!
        زمانی که خروجیه آی سی رو از مدار جدا میکردم شکل سیگنال خیلی بهتر میشد . بعد از کلی دردسر فهمیدم مربوط به پراب اسکوپ هست !

.
        حالا که تاپیکو از زیر اوار در اوردین منم یه تجربه بگم
        بنده هم در اولین منبع سوئیچینگ باکی که زدم همین مشکلو داشتم
        ولتاژ 30 بود ولی اسپایک های شاید صد ولتی رو سوییچ بود
        بعدش کمی تحقیق کردم و از دوستان پرسیدم
        درسته که پروب جنس خوب موثره اما حتی با پروب خوب هم اگر از سیم عادی برای زمین پروب استفاده کنید این مشکل وجود داره
        اون سیم کوچولوی مشکی بقل پروب که برای زمینه مثل انتن کلی نویزو اسپایک به خودش میگیره
        برای حذف اونها باید یه سیم خیلی خیلی خیلی کوتاه یه دور بپیچونید دور اون شیلد سر پروب که دور نوک اصلی پروب هست و سر سیم رو بعنوان اتصال به زمین مورد نظر انتخاب کنید
        موفق باشید

................Fx7SAM................

دیدگاه

مرسی از تمام دوستانی که راهنماییم کردن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arvin Partovi Azar نمایش پست ها
            َشماتیک اینورتر جوشکاری سری 200-ZX7

برد عمودی -

کیفیت بالا http://www.4shared.com/download/lP_n....jpg?lgfp=1000

برد عمودی با مقادیر المان ها -

کیفیت بالا http://dc676.4shared.com/download/tk....jpg?lgfp=1000

برد اصلی -

کیفیت بالا http://www.4shared.com/download/m_d1....bmp?lgfp=1000

درایور -

سلام وقت بخیر دوستان
            متاسفانه این لینک ها برای گذشته هست و غیر فعال شده دوستان اگر کسی تصویری از این نقشه ها داره ممنون میشم دوباره بزاره برامون.
            دیدگاه

سلام من یک نمونه با شماتیک مشابه ساختم ، اون CT به شکل خیلی افتضاحی عمل میکنه و مدار رو خاموش میکنه کلا موفق به ساخت نشدم بعد از کلی هزینه ....خیلی وقت برد تمام قسمت ها و اندازه گیری ها و ... تمام ترانس ها هم حاضر و آماده در بازار وجود داشت. کلا چیز ساده ای به نظر میومد ولی همین سادگی کار نکرد ))

دیدگاه

بسیار عالی ، دم شما و مدیریت این سایت گرم که باعث رشد و رونق الکترونیک واقعی و کاربردی می شوید .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در کل ماسفت قدیمی تر و ساده تره و igbt تکنولوژی جدید تری داره . من تازه وارد شدم و عکس دستگاه رو نتونستم ببینم ولی فکر کنم ماسفت باشه . به نظر من برای ساختن از ماسفت 23n50 استفاده بشه بهتره

ساختن ترانسهای مدارهای سوئیچینک سختر و پیجیده اتر از ترانسهای با هسته سیلیس است ، اگه تو محاسبات یا زمان ساختن اشتباهی کوجک رخ بده ، ترانس صوت می کشه و یا درست جواب نمیده .

با احترام من نظر شما رو قبول ندارم ، به نظر من باید هم از روش مهندسی معکوس استفاده بشه و از روش تغیر جزیی در مقادیر و بررسی نتایج این تغییرات . تکنولوژی اینور تر جوشکاری بسیار پیشرفته است و باید ساخت همچین دستگاهی با کمک گروهی و
                استفاده از علم و تجربه به صورت موازی است . باید ابتدا یک دستگاه رو مهندسی معکوس کنیم و بررسی کنیم اطلاعاتی که داریم چقدر به مدار و مشخصات این دستگاه نزدیکه و اونوقت می تونیم دید بهتری از ساختن و طراحی دستگاه مورد نظر داشته باشیم

دیدگاه

سلام وقت بخیر
                  دستگاه جوش lishter 200 امپر داریم که مقاومت و دیود زنر ماسفت تغذیه k 3827 ترکیدن و مقدارشون مشخص نیست کسی مقدارشونو داره . لطفا اگه شماتیک یا عکس پشت ورو دارید لطف مزکنید بفرستید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مندیش نمایش پست ها
                    بسیار عالی ، دم شما و مدیریت این سایت گرم که باعث رشد و رونق الکترونیک واقعی و کاربردی می شوید .

در کل ماسفت قدیمی تر و ساده تره و igbt تکنولوژی جدید تری داره . من تازه وارد شدم و عکس دستگاه رو نتونستم ببینم ولی فکر کنم ماسفت باشه . به نظر من برای ساختن از ماسفت 23n50 استفاده بشه بهتره

ساختن ترانسهای مدارهای سوئیچینک سختر و پیجیده اتر از ترانسهای با هسته سیلیس است ، اگه تو محاسبات یا زمان ساختن اشتباهی کوجک رخ بده ، ترانس صوت می کشه و یا درست جواب نمیده .

با احترام من نظر شما رو قبول ندارم ، به نظر من باید هم از روش مهندسی معکوس استفاده بشه و از روش تغیر جزیی در مقادیر و بررسی نتایج این تغییرات . تکنولوژی اینور تر جوشکاری بسیار پیشرفته است و باید ساخت همچین دستگاهی با کمک گروهی و
                    استفاده از علم و تجربه به صورت موازی است . باید ابتدا یک دستگاه رو مهندسی معکوس کنیم و بررسی کنیم اطلاعاتی که داریم چقدر به مدار و مشخصات این دستگاه نزدیکه و اونوقت می تونیم دید بهتری از ساختن و طراحی دستگاه مورد نظر داشته باشیم
                    سلام من میخواستم از خروجی dc اینورتر ۲۵۰ امپر استفاده کنم با یک مدار ژنراتور سینوسی تبدیلش کنم به ،ac اینورتر یعنی شدت جریان همون ۲۵۰ امپر اما فرکانسش رو ac کنم اما نمیدونم از چه ماسفتی استفاده کنم ک این امپر رو ساپورت کنه ممنون میشم کسی اطلاعتی داره کمکم کنه

دیدگاه

آقا عالی بود

انجامش میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mey3m نمایش پست ها
                        سلام وقت بخیر
                        دستگاه جوش lishter 200 امپر داریم که مقاومت و دیود زنر ماسفت تغذیه k 3827 ترکیدن و مقدارشون مشخص نیست کسی مقدارشونو داره . لطفا اگه شماتیک یا عکس پشت ورو دارید لطف مزکنید بفرستید
                        زنر 20 ولت و مقاومت 51 اهم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X