اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(تیروئید)-600وات

نوشته اصلی توسط armin_gera
    والا من اول خودم خواستم زوج دیود استفاده کنم ولی گفتم شاید گیر نیاد! زود دیود مثبت من زیاد دارم اگه میدونی تو بازار گیر میاد من زوج دیود میزارم برا مثبت ولی برا منفی عمرا زوج دیود گیر نمیاد!
    خوب اگه منفی گیرنیادمیشه بادوتادیودمثبت یک منفی گرفت کاری نداره.

اضافه شده در تاریخ :
    نوشته اصلی توسط amir h.
    خیلی ممنون.
    امروز رفتم یک سری از قطعاتش را گرفتم ماسفتها رو هم 3205 گرفتم. :nice:
    سه تا دیود دوبل هم گرفتم که 400 ولت 16 امپر سوپر فست هستند. :mrgreen:
    اینم دیتا شیت دیودها
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjA A&url=http%3A%2F%2Fwww.thinkisemi.com%2Fpdf%2F FEP16DT_FEP16GT_FEP16JT%2528GI%2529.pdf&ei=12T HVK6oBMzyUuqygcAB&usg=AFQjCNFyD_1RBTqeLlNliy7F 4dIKcyu3Lw&sig2=RJj7uBdp-K4u8yQvkmfokA&bvm=bv.84349003,d.d24
    این عکس را هم پیدا کردم http://overpic.net/viewer.php?file=xs0juup4vtlmohbvnt2d.png حالا سوال اینه که چطوری از دیودها استفاده کنم. oo:
    اون رله را چند امپر بگیرم؟
    یه توضیحی هم در مورد نوع هسته تعداد دور سیم پیچ اون فیلتر و مقدارش میدین؟و اگه فعلا توی مدار قرار نگیرد مشکلی پیش نمی اید.یک عدد هسته به اندازه قطر خارجی2 قطر داخلی1 و ارتفاع 1.2 میلیمتر دارم که 28 دور سیم با قطر1میلیمتر دورش پیچیده شده مناسب برای این کار.
    اندازه فیبر مدار را هم میگید. :mrgreen:
    اگه دیودهامثبتند بایستی طبق عکسی که گذاشتی دیودهاروقراربدی واسه همینم بایستی توپی سی بی دیودهای معمولی روحذف کنی این دیودهارو بزاری.
    اون رله هم 12ولت10 آمپرنبود15آمپربزارچون کارخاصی نمی خوادبکنه کارش هون ریموت هستش جریان زیادی نمی خوادازش ردبشه.
    اون فیلترم واسه نویزه میتونی بجاش جامپربزاری آخرسرکه نتیجه دادفیلتروبزاری تعداددوروسیم پیچیشم هروقت مدارت تموم شدبگوراهنماییت بکنم اون هسته ای هم که گفتی مناسب واسه همون فیلترهستش.
    موفق باشی
    سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
      اگه دیودهامثبتند بایستی طبق عکسی که گذاشتی دیودهاروقراربدی واسه همینم بایستی توپی سی بی دیودهای معمولی روحذف کنی این دیودهارو بزاری.
      تشکر دوباره.
      فقط من تا به حال با پروتئوس یا نرم افزارهای دیگر کار نکردم. :angry: و نمیدونم چطوری باید pcb را تغییر دهم.
      کسی از دوستان میتونه این کار را برای من انجام دهد :mrgreen:.خیلی ممنون میشوم. :nice:
      DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir h.
        تشکر دوباره.
        فقط من تا به حال با پروتئوس یا نرم افزارهای دیگر کار نکردم. :angry: و نمیدونم چطوری باید pcb را تغییر دهم.
        کسی از دوستان میتونه این کار را برای من انجام دهد :mrgreen:.خیلی ممنون میشوم. :nice:
        خوب چراازدیودهای خودمداراستفاده نمی کنی به وفورم پیدامیشه.

دیدگاه

خوب چراازدیودهای خودمداراستفاده نمی کنی به وفورم پیدامیشه.
          بخاطر این گفتم که این دیودها را هم جایی استفاده کرده باشم.همچنین تلفات کمتر بشود.
          اگه از دیودهای خود مدار استفاده کنم با ولتاژ دوبل 50 میشه از مدار 300 تا 350 وات گرفت. oo:
          DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir h.
            بخاطر این گفتم که این دیودها را هم جایی استفاده کرده باشم.همچنین تلفات کمتر بشود.
            اگه از دیودهای خود مدار استفاده کنم با ولتاژ دوبل 50 میشه از مدار 300 تا 350 وات گرفت. oo:
            ببین این دیودایی که رومداره هرکدوم 3آمپرن هرسرم 4تاس یعنی هرسر12آمپراگه ما2آمپرشوتلفات حساب کنیم بازم هرسر10آمپرداریم بااین توانیم که شماگفتین اگه سیم پیچی هسته رواصولی بپیچی راحت400وات میگیری.

دیدگاه

خوب اگه منفی گیرنیادمیشه بادوتادیودمثبت یک منفی گرفت کاری نداره.
              منفی رو بیخیال چون کلا نایابه من میگم ایا زوج دیود مثبت گیر میاد؟
              هرچند pcb رو زدم رفت ولی اگه بدونم زوج مثبت گیر میاد ادیت میکنم pcb رو
              عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
              مخترع برتر شمال غرب سال 96
              مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                منفی رو بیخیال چون کلا نایابه من میگم ایا زوج دیود مثبت گیر میاد؟
                هرچند pcb رو زدم رفت ولی اگه بدونم زوج مثبت گیر میاد ادیت میکنم pcb رو
                زوج دیودمثبت من خودم توخونه7هشت تادارم ازپاورکامپیوتردرآوردم تازه یه فروشگاه توشهرمونم هست اونم داره دیگه 40ستون جای خود.
                می تونی طبق این عکس باسه تادیود مثبت هم منفی بگیری هم مثبت.
                http://overpic.net/viewer.php?file=xs0juup4vtlmohbvnt2d.png

دیدگاه

زوج دیودمثبت من خودم توخونه7هشت تادارم ازپاورکامپیوتردرآوردم تازه یه فروشگاه توشهرمونم هست اونم داره دیگه 40ستون جای خود.
                  می تونی طبق این عکس باسه تادیود مثبت هم منفی بگیری هم مثبت.
                  http://overpic.net/viewer.php?file=xs0juup4vtlmohbvnt2d.png
                  والا منم 7 8 10 تایی دارم و از تو پاور دراوردم بزا از 40ستون میپرسم اگه داشت pcb رو ادیت میکنم ولی همینطوریشم خوبه دیگه
                  عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

ببخشید
                    بجای دیوهای 5408 میشه از BY399 که 3 امپر یا mur460 که 4 امپر استفاده کنم چون میخوام از ایران میکرو خریداری کنم که 5408 را ندارد ولی دوتای دیگه را دارد.
                    DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir h.
                      ببخشید
                      بجای دیوهای 5408 میشه از BY399 که 3 امپر یا mur460 که 4 امپر استفاده کنم چون میخوام از ایران میکرو خریداری کنم که 5408 را ندارد ولی دوتای دیگه را دارد.
                      مشکلی نیست اتفاقا خوب هم هست ولی اگه بتونی pcb رو یه کوچولو ادیت کنی و دیودارو یه کم از هم فاصله بدی تا بهشون هیتسینگ ببندی به نظرم کارت بی نقص میشه

دیدگاه

بر اساس این عکسها پایهای رله را چطوری باید وصل کنم.چون جای پایهاش با pcb هم خوانی ندارد. :angry:
                        http://overpic.net/viewer.php?file=x36n1qpka78qtzcham.jpg
                        http://overpic.net/viewer.php?file=xcpz4uyz1w4c4vvg69xtp.jpg
                        DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir h.
                          بر اساس این عکسها پایهای رله را چطوری باید وصل کنم.چون جای پایهاش با pcb هم خوانی ندارد. :angry:
                          http://overpic.net/viewer.php?file=x36n1qpka78qtzcham.jpg
                          http://overpic.net/viewer.php?file=xcpz4uyz1w4c4vvg69xtp.jpg
                          دوست عزیزاگه ازاون رله پیدامیکردی بهتربوداینجوری بایستی توپروتئوس رله روعوض کنیم.

دیدگاه

دوست عزیزاگه ازاون رله پیدامیکردی بهتربوداینجوری بایستی توپروتئوس رله روعوض کنیم.
                            نتونستم پیدا کنم :angry: :angry:
                            DD Audio & SP Audio

دیدگاه

اگه پی سی بی رونزدی فایل وادیت کنم.

دیدگاه

مگه رله هم تو مدار داریم؟! :surprised: :biggrin: برا چیه این رله؟!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X