اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(تیروئید)-600وات

نوشته اصلی توسط emparator
    منظورت سوئیچینگی که باهسته پاورکامپیوتره اره نسخه بازبینیش اونجوری بودولی بااین همه نتیجه خوبی نگرفتن ازش.
    بله منظور همینه
    به هرحال شمابادوتاهسته بپیج حداقل نتیجم نگرفتی به تجربت که اضافه میشه ولی انشاالله که نتیجه بگیری.
    به نکته خیلی خوبی اشاره کردین.
    اول ازهمه بگم بااین اندازه هایی که ازهسته هاگفتی نهایت هرهسته 100یا150وات توان میدن
    فکر نکنم دیگه این قدر کم توان باشند.به عکس زیر توجه کنید
    http://overpic.net/viewer.php?file=xbuzeslujrq67yh0gey4r.jpg
    این عکس مریط به یک امپلی فایر 1500 وات rms میباشد که یکی از بهترین برندهای امپ در جهان هستش.
    حالا به قیافه هستش میخوره که به تنهایی حداقل 1600 وات بده.
    اینم لینک امپ http://soundigital.com.br/produtos/amplificadores/linha-classe-d/sd1500-1d/
    اینم یه لینک دیگه https://www.somcuritiba.com.br/loja/soundigital-amplificador-sd15001d-1500w-ohms-p-930.html
    DD Audio & SP Audio

دیدگاه

دوست عزیزاین هسته نهایتش 600وات توان میده اگه نگاه کنی تغذیش از6تاماسفت تشکیل شده هرسرسه تا اگه ماسفتاش 3205هم باشه بازم نهایت همون 600وات ومیده.
      سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

دوست عزیزاین هسته نهایتش 600وات توان میده اگه نگاه کنی تغذیش از6تاماسفت تشکیل شده هرسرسه تا اگه ماسفتاش 3205هم باشه بازم نهایت همون 600وات ومیده.
        اقای emparator این برندی نیست که توان الکی بگوید.و حتی از چیز های که گفته امپ هاش بیشتر هم توان میدهند میتونید توی نت یه تحقیق بکنید.امپ soundigital 16k این برند به نظر من قویترین امپ مونو حال حاظر جهان هستش.که یک تست ازش دیدم که روی 1 اهم داشت 187 ولت خروجی میداد.
        اینم فیلم تستش.https://www.youtube.com/watch?v=-zfzPA9094A
        توی این فیلم ببینید با ساب dc level 4 xl چکار میکند.https://www.youtube.com/watch?v=Zvnz2-zfpM8
        DD Audio & SP Audio

دیدگاه

یه چند تا عکس هم در مورد سیم پیچی هسته سوئیچینگ ماشین پیدا کردم.
          http://overpic.net/viewer.php?file=xxdl3bvon6tvgmaeen8a.jpg
          http://overpic.net/viewer.php?file=x9ps2i5xc4ph64w4tfyqk.jpg
          که کادر قرمز سر وسط اولیه هستش.کادر سبز هم سر مشترک ثانویه و کادرهای زرد هم که دو سر دیگر ثانویه هستند.
          DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir h.
            اقای emparator این برندی نیست که توان الکی بگوید.و حتی از چیز های که گفته امپ هاش بیشتر هم توان میدهند میتونید توی نت یه تحقیق بکنید.امپ soundigital 16k این برند به نظر من قویترین امپ مونو حال حاظر جهان هستش.که یک تست ازش دیدم که روی 1 اهم داشت 187 ولت خروجی میداد.
            اینم فیلم تستش.https://www.youtube.com/watch?v=-zfzPA9094A
            توی این فیلم ببینید با ساب dc level 4 xl چکار میکند.https://www.youtube.com/watch?v=Zvnz2-zfpM8
            خوب عزیز شماچون آمپش قویه میگین این توانومیده به اینم توجه کن که امپش کلاس دی هستش تازه رو2 اهمم این توانومیده توانجمن یه آمپلی 900وات کلاس دی هستش که 900وات توان میده رو4اهم نهایتشم 500وات تغذیه میخواد.

نوشته اصلی توسط amir h.
            یه چند تا عکس هم در مورد سیم پیچی هسته سوئیچینگ ماشین پیدا کردم.
            http://overpic.net/viewer.php?file=xxdl3bvon6tvgmaeen8a.jpg
            http://overpic.net/viewer.php?file=x9ps2i5xc4ph64w4tfyqk.jpg
            که کادر قرمز سر وسط اولیه هستش.کادر سبز هم سر مشترک ثانویه و کادرهای زرد هم که دو سر دیگر ثانویه هستند.
            این عکسام توانجمن ساندی شاپ هستش که استادحافظ عزیززحمتشوکشیدن واسه تقویت آمپلی اومده هسته هاروجداکرده به جاش هسته بزرگوسیم پیچی کرده انداخته تومدار.

دیدگاه

خوب عزیز شماچون آمپش قویه میگین این توانومیده به اینم توجه کن که امپش کلاس دی هستش تازه رو2 اهمم این توانومیده توانجمن یه آمپلی 900وات کلاس دی هستش که 900وات توان میده رو4اهم نهایتشم 500وات تغذیه میخواد.
              اینطوری که شما گفتین کل قانون پایستگی انرژی رو بردین زیر سوال.
              مگه میشه با 500 وات 900 وات گرفت. :angry:
              تازه اگر بازده را ما 100 درصد حساب کنیم باز باید 900 وات توان بهش بدیم تا بتوانیم 900 وات خروجی بگیریم.حالا اگه طراحی امپ کلاس d خیلی حرفه ای باشد باز بازده ای بیشتر از 90 تا 95 درصد فکر نکنم باشد.
              این عکسام توانجمن ساندی شاپ هستش که استادحافظ عزیززحمتشوکشیدن واسه تقویت آمپلی اومده هسته هاروجداکرده به جاش هسته بزرگوسیم پیچی کرده انداخته تومدار.
              بله مال ساندیشاپ هستند.
              اونجام یه تاپیک در مورد سیم پیچی هسته باز کردم و یه سری سوال پرسیدم که امیدوارم اقا حافظ که تو این کار استاد هستند کمک کنند.

DD Audio & SP Audio

دیدگاه

چطورشمامیگرین مانگیریم :icon_razz:
                حالاجداازشوخی اون آمپی که معرفی کردی توانی که تغذیش میده نهایت600واته قبول نداری توهمون ساندی شاپ عکس مداروبزارآقاحافظ جواب بدن که استادسوئیچینگن.
                وامادرموردسیم پیچی هسته حرف شمادرسته چ.ن زیادتوجه نکرده بودم فکرمیکردم تودوتاهسته ثانویه سه سره که چندتاعکس دیگم نگاه کردم دیدم نه توهمشون ثانویه دوسرداره که گراندو مشترک ازدوتاهسته گرفته.

دیدگاه

چطورشمامیگرین مانگیریم :icon_razz:
                  حالاجداازشوخی اون آمپی که معرفی کردی توانی که تغذیش میده نهایت600واته قبول نداری توهمون ساندی شاپ عکس مداروبزارآقاحافظ جواب بدن که استادسوئیچینگن.
                  وامادرموردسیم پیچی هسته حرف شمادرسته چ.ن زیادتوجه نکرده بودم فکرمیکردم تودوتاهسته ثانویه سه سره که چندتاعکس دیگم نگاه کردم دیدم نه توهمشون ثانویه دوسرداره که گراندو مشترک ازدوتاهسته گرفته.
                  اون امپلی که گفتم خودمم قبول دارم اون توانو نمیده.... چون اصلا از هسته گزشته فکر نکنم با اون تعداد ماسفتی که در سوئیچینگ داره بشه این توانو گرفت. :mrgreen:شایدم بشه گرفت و ما نمیدونیم باید چکار کنیم. :angry: :angry:
                  هسته ها دستم برسه مدارو میبندم نتایج رو میگم.تا بقیه هم استفاده ببرند و به تجربشون افزوده بشه.

DD Audio & SP Audio

دیدگاه

راستی واسه دوتاهسته بایستی پی سی بی رویکم تغییربدی.
                    موفق باشی

دیدگاه

راستی واسه دوتاهسته بایستی پی سی بی رویکم تغییربدی.
                      موفق باشی
                      کجای pcb را باید تغییر بدم. oo:
                      DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir h.
                        کجای pcb را باید تغییر بدم. oo:
                        خوب قسمت اولیش واسه یه هستست بایستی قسمت اولیه رویکم تغییربدی که اولیه دوتاهسته تومدارلحیم بشه.
                        موفق باشی

دیدگاه

یه مطلبی هم من اضافه کنم
                          هسته های با اندازه های یکسان توانای مختلفی میدن! مثلا یه هسته چینی هیچ وقت توانی که یه هسته المانی میده رو نمیده! اینی هم که میبینید از یه هسته کوچیک نزدیک 1000 وات گرفته برا اینه که این هسته ها فشردگی و کیفیتشون خیلی بالاست و منحصرا به سفارش کارخونه ها ساحته میشن و همچنین فرکانس بالا سویچ زنی باعث میشه از یه ترانس فسقلی اون همه توان بیاد بیرون!
                          ولی خودمونیم اون امپ هر چقدرم اسمش بزرگ باشه فوقش 900 تا اونم به زور میده
                          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                          مخترع برتر شمال غرب سال 96
                          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                            یه مطلبی هم من اضافه کنم
                            هسته های با اندازه های یکسان توانای مختلفی میدن! مثلا یه هسته چینی هیچ وقت توانی که یه هسته المانی میده رو نمیده! اینی هم که میبینید از یه هسته کوچیک نزدیک 1000 وات گرفته برا اینه که این هسته ها فشردگی و کیفیتشون خیلی بالاست و منحصرا به سفارش کارخونه ها ساحته میشن و همچنین فرکانس بالا سویچ زنی باعث میشه از یه ترانس فسقلی اون همه توان بیاد بیرون!
                            ولی خودمونیم اون امپ هر چقدرم اسمش بزرگ باشه فوقش 900 تا اونم به زور میده
                            درسته دوتاهسته بخوایم استفاده کنیم بایستی ازیه جابخریم که یکسان باشند.
                            ولی عمرااگه تغذیه اون آمپ بالای 600وات باشه اونم بااون تعدادماسفت.

دیدگاه

خوب قسمت اولیش واسه یه هستست بایستی قسمت اولیه رویکم تغییربدی که اولیه دوتاهسته تومدارلحیم بشه.
                              موفق باشی
                              فکر نکنم نیازی باشه
                              یخورده سوراخ ها رو بزرگتر میکنم سیم های دو هسته رو کنار هم لحیم میکنم
                              DD Audio & SP Audio

دیدگاه

یک سوال دیگه :mrgreen:
                                اول باید ثانویه رو بپیچم یا اولیه یا اصلا فرق نمیکنه که کدومو اول بپیچم. oo:
                                DD Audio & SP Audio

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X