اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

شماداری میگی بدون هسته ورودی اتصال کوتاهه اونوقت میگی میتونه ازهسته باشه وقتی مشکل معلومه دیگه دنبال چی میگردی.
    سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

ببین داداش من وقتی این طوریه یعنی یا ماسفت ها سوخته یا درایور مشکل داره ک ماسفت رو تو حالت روشن قرار میده
      هیچ دلیل دیگه ای هم نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
        ببین داداش من وقتی این طوریه یعنی یا ماسفت ها سوخته یا درایور مشکل داره ک ماسفت رو تو حالت روشن قرار میده
        هیچ دلیل دیگه ای هم نداره
        ممنون از پاسختون هم شما هم جناب امپراطور
        طبق گفته ی شما من ترانزیستورا رو تست کردم هیچ مشکلی نداشتن یهنی از کلکتور به امیتر راه نمیداد و وقتی بیس فعال میشد راه میداد
        ماسفتا هم کاملا نو هستن.
        فقط من نفهمیدم از ورودی از هیچ طرف نباید راه بده یعنی نه از مثبت نه از منفی؟؟؟
        پس اگه اینطور باشه از ایسیه!!!
        و اون مقاومتی که گفتیم مرخص شده میشه جامپر گذاشت یه یه مقاومت5.5 اهمی؟؟؟؟
        من زنر هارو برای 45 ولت 22 ولتی گذاشتم از این نیست؟؟؟

دیدگاه

داداش به این سوال من قشنگ جواب بده وقتی هسته رومدارنیست باتست بازریاهمون دیودکه اتصالی روتست میکنیم مثبت ومنفی ورودی اتصالی دارن به هم یانه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
            داداش به این سوال من قشنگ جواب بده وقتی هسته رومدارنیست باتست بازریاهمون دیودکه اتصالی روتست میکنیم مثبت ومنفی ورودی اتصالی دارن به هم یانه؟
            بله دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza09z
              بله دارن
              پس ازماسفتانیست قشنگ ورودی روچک کن ببین اشکال کارازچیه.

دیدگاه

پس ازماسفتانیست قشنگ ورودی روچک کن ببین اشکال کارازچیه.
                درووود
                نشستم تک تک قطعاتو در اوردم تا رسیدم به دراویورا :surprised: :surprised:بله درایورا (منکه چکشون کرده بودم)دوتا bd139سوخته بود همونایی که مقاومتای جلوییش سوخته بودن (ازشون دود بلند میشد)دیگه از هیچ طرف راه نمیداد نه از مثبت به منفی و نه برعکس
                من الان bd 140دارم میتونم جاش بزارم؟؟؟؟فردا میرم شیراز یه سری قطعات باید بخرم اینارو هم میخرم.
                فقط چه قطعاتی امکان سوختنشون بیشتره تا بیشتر بخرم؟؟؟
                ایا امکان سوختن ایسی هست؟؟؟؟
                با تشکر از راهنماییاتون :mrgreen: :mrgreen: :applause:

دیدگاه

داداش به جای 139 می خوای 140بزاری؟(نگوتوروخدا)
                  معمولازنروماسفت ودرایورامیسوزه.

دیدگاه

داداش به جای 139 می خوای 140بزاری؟(نگوتوروخدا)
                    معمولازنروماسفت ودرایورامیسوزه.
                    خب ناشیم که اینو میگم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:فکر کنم 140 مثبت هست ولی139 منفی(npn,pnp)
                    ایسی نمیسوزه؟؟؟؟
                    الان اگه مدارو با هسته وصل کنم چیزیش نمیشه؟؟؟
                    میتونم الان از مدار استفاده کنم؟؟؟فقط ولتاژ بده جریان نمیخوام تا فردا قطعاتو بگیرم؟؟؟

دیدگاه

داداش من هرچی میگم شمابازحر خودتومیزنی خب نمی تونی یه روزوصبرکنی بری قطعه بخری بعدتستش کنی اخه وقتی درایورتومدارنیست چجوری می خوای ولتاژبگیری اخه.
                      من دیگه حرفی ندارم.
                      موفق باشی

دیدگاه

داداش من هرچی میگم شمابازحر خودتومیزنی خب نمی تونی یه روزوصبرکنی بری قطعه بخری بعدتستش کنی اخه وقتی درایورتومدارنیست چجوری می خوای ولتاژبگیری اخه.
                        من دیگه حرفی ندارم.
                        موفق باشی
                        از اینکه منظورمو بد رسوندم عذر میخوام :sad:
                        خب اخه دفعه ی اول که مدارو بستم یه طرف اصلا کار نمیکرد..
                        الانم درایورا ی یک طرف هستن گفتم شاید بشه :cry:
                        ببخشید اگه سرتونو درد اوردم و بسیارسپاس گزارم از اینکه بدون هیچ چشم داشتی منو راهنمایی کردین @};- @};-
                        یا حق

دیدگاه

سلام
                          ببخشید که باز مزاحم میشم
                          امروز رفتم شیراز bd139گیرم نیومد و گفتن تا اخر تعطیلات باز نمیکنن میخواستم ببینم معادلی یا مشابهی نداره که استفاده کنم؟؟؟؟
                          مثلا ترانزیستور منفی با چه امپری و ولتاژی بگیرم خوبه؟؟؟؟
                          تا بعد عید برم bd139رو بگیرم.
                          ممنون

دیدگاه

میتونی از tip 41استفاده کنی
                            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                            امروز رو کامل زندگی کن...
                            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh
                              میتونی از tip 41استفاده کنی
                              ممنون از راهنماییتون
                              عید رو هم بهتون تبریک میگم
                              اینجا تو شهرستان فکر نکنم tip41گیرم بیاد
                              حالا اگه بخوام یه ترانزیستور منفی بگیرم با چه امپری بگیرم؟؟؟(خودbd139یک و نیم امپر بود حالا چقدر کمتر میتونم بگیرم؟؟؟؟)
                              الان tip41 رو یه مدار دیگه دارم مدار امپلی 100 وات که با2SC5200 تو انجمن هست استریوش رو ساختم که فقط 1TIP41داره یه دونه 139 هم برای ریموت هست(ریموت رو رله بزارم) میتونم اینا رو جایگزین کنم به جای دوتا 139- یک 139 و یکTIP41؟؟؟)
                              ممنون

اضافه شده در تاریخ :
                              سلام من یه bd139وtip41رو وصل کردم ولی بازم اتصال کوتاه نشون میداد یه بارم فقط bd139وtip41روش بود که وقتی ایسی رو در اوردم اتصال کوتاه قطع شد ولی وقتی 140 ها رو وصل کردم اتصال کوتاه شد!!@! :angry: :angry:
                              میگم نمیشه از ایسی باشه؟؟
                              (فکر کنم برد رو از اول باید بزنم)
                              اون پی سی بی جدید رو کسی نداره که بخش فیدبکش تغییر داده شده بود)
                              اخ یه جامپر چه کارایی که نمیکنه :-(( :-((

دیدگاه

یلام دوستان این مدار درست کار نمیکنه نبندیدش
                                این مدار نیاز به محاسبات دقیق داره حداقل من هشتا از این نوع مدارا با این آی سی ساختم ولی هیچ کدومشون درست جواب نمیدن.
                                این آی سی قلق زیاد داره خیلی بد میشه تنظیمش کرد من خودم با سلف و هسته شرکتی ساختمش ولی بازم درست جواب نمیده.
                                چرا با tl494 نمیشازید اون آی سی خیلی راحت تر جواب میده حتی میشه پروتکت آمپو بهش داد تا در صورت پروتکت خود آی سی ولتاژو قطع کنه.
                                یه شمایک دارم از مال یه آمپ آمریکاییه چند روز دیکه میکشم میزارمش تا ببندیدش.
                                البته من نتونستم کامل راه اندازیش کنم نمیدونم از این دوستان این تاپیک کسی تونسته ازش بار بگیره یانه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X