اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

ینی 3تالامپ 100وات وصل میکنی که میشه 300وات؟
    خروجی که افت میکنه تاچندمیادپایین؟
    تولحظه افت ورودی رواندازه بگیرببین افت داره؟
    درضمن پاوراگه کم بیاره خودش خاموش میشه.
    سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

سلام دوستان چنتا سوال دارم:
      1-بجای این bd 140 (یا 139 بود؟) نمیشه از یه درایور ماسفت استفاده کرد که تلفات کم بشه؟گیت ماسفت که نباید جریان بکشه .
      2-آیا میشه بجای هسته تیروئید دوتا هسته e33(مال پاور کامپیوتر) گذاشت که هرکدوم فقط یه اولیه و یه ثانویه داشته باشه.یعنی یکیش+50 بده و یه ترانس -50 را بده؟ البته با سیمپیچ ضخیمتر.در این صورت 4 تا دیود یکسوساز هم کم میشه.(تو اون مدار که 4 تا ترانس داره اومده هرکدوم را دوبل پیچیده و بعد از یکسوسازی +50و -50 را موازیشون کرده که چون بالاخره همه ترانسها دقیقا مثل هم نمیشه یکم جریان گردشی و تلفات ایجاد میشه)
      3-خروجی مدار محافظت نشده؟

اضافه شده در تاریخ :
      نوشته اصلی توسط emparator
      دوست عزیز به این نکته هم توجه کنید که لامپ با ولتاژ 220 متناوب 100 واته نه با 50 یا 100 ولت.
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
        یه لامپ صد و یه دویست
        تا75
        میشه11ولت وقتی سیم ریموتو میزنم کلا صدای پاور عوض میشه مثل زمانی که خروجی پاورو اتصال کوتاه میکنی
        نوشته اصلی توسط shahpoori

اضافه شده در تاریخ : دوست عزیز به این نکته هم توجه کنید که لامپ با ولتاژ 220 متناوب 100 واته نه با 50 یا 100 ولت.
        یعنی میشه چقدر(100 وات میشه200!!!)

دیدگاه

P=V^2/R=RI^2=VI
          این فرمول توانه
          R که ثابته وقتی ولتاژ کم بشه پس توان هم کم میشه.در اینجا 100 وات نمیشه مثلا حدود 50 وات میشه البته با فرض ولتاژ 100 ولت.
          راه ساده و دقیقش اینه که ولتاژ دوسر لامپ و جریان مصرفی لامپ را اندازه بگیری و در هم ضرب کنی میشه توان در حال مصرف.
          واسه محاسبه راندمان مدار یا تلفاتش هم وقتی لامپ وصله ولتاژ و جریان ورودی مدار را بگیر و درهم ضرب کن .بعد تفاوت توان ورودی با توان خروجی میشه تلفات مدار و برحسب درصد میشه راندمان.

دیدگاه

شما با لامپ صد وات نمیتونی با این مدار صد واتشو کامل بگیری نهایتا میشه چیل وات
            پس باید هفت هشتا لامپو موازی کنی تا با ولتاژ نود ولت سیصد وات بگیر
            مورد دوم اینکه باپاور کامپیوتر هیچ وقت نمیتونی سیصد وات بگیری البته روش نوشته سیصد یا چهارصد ولی فوقش دویست وات میده
            مورد بعدی به جای ترانزیستور درایور از ای سی درایور استفاده کن صد در صد تلفاتت میاد پایین من خودم امروز دوتا ir2113 خریدم دونه ایی پنج تومن که هرکدومش دوتا ریل داره و جریان خروجی 2.5 امپر
            در مورد موازی کردن چند ترانس سوییچینگ باید بگم که شما بهنره دو تا سلف حلقوی یا همون ترویید بپیچی هر کدون برای یک ریل یکی +50 یکی -50 البته کاملا همسان باشند اونوقت شاید بتونی راحت راهش بندازی

دیدگاه

من چون چند تا پاور دارم میخواستم اگه بشه از ترانسهاش استفاده کنم (البته ترانسها کاملا مشابه و از یه مارک هستند) و پول بابت هسته تیروئید دیگه ندم.

دیدگاه

من چون چند تا پاور دارم میخواستم اگه بشه از ترانسهاش استفاده کنم (البته ترانسها کاملا مشابه و از یه مارک هستند) و پول بابت هسته تیروئید دیگه ندم.
                شما میتونی از مداری که اول همین تایپک هست استفاده کنی 4 تا هسته ی ei33هست و حدود 800 وات میتونی بگیری.
                *ببخشید حواسم نبود فکر کردم تایپیک سوئیچینگ با پاور کامپیوتر هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza09z
                  شما میتونی از مداری که اول همین تایپک هست استفاده کنی 4 تا هسته ی ei33هست و نیازی به پیچیدنم نداری حدود 800 وات میتونی بگیری.
                  خیردوست عزیزاون مداری که گذاشتم هسته هاشوباس بازکنی خودت بپیچی هیچوقت باسیم پیچی خودش جواب نمیگیری درثانی اون هسته هابااون سیم پیچی ثانویشون خیلی نازکه وجواب نمیده.

دیدگاه

خیردوست عزیزاون مداری که گذاشتم هسته هاشوباس بازکنی خودت بپیچی هیچوقت باسیم پیچی خودش جواب نمیگیری درثانی اون هسته هابااون سیم پیچی ثانویشون خیلی نازکه وجواب نمیده.
                    تصحیح شد.
                    جناب امپراتور یه چندتا سوال داشتم در رابطه با مدار:
                    1-فرکانسش چقدره؟؟؟(فکر کنم40کیلو هرتزهو این چجوری به دست میاد)
                    2-فرکانسو چجوری زیادو کم کنمو اصلا اگه فرکانس زیاد بشه چی میشه یا بلعکس؟؟؟
                    و این دستگاه برای چیه؟http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%...1-24m-8ch.html
                    اسکوپه یا چیزه دیگس چون تو 16 کانالش نوشته بود یه اسکوپ جمعو جوره؟؟؟
                    ببخشید اگه زیاد شد
                    ممنون

دیدگاه

بله
                      جناب امپراطور
                      چند دور باید بپیچم؟البته همونطور که گفتم میخوام دوتا ترانس بذارم و ترانسها را تک بپیچم ولی سیمشو کلفت تر بگیرم.اینجوری هم در مصرف دیود صرفه جویی میشه هم تلفات کمتر میشه .
                      راستی واسه تست مدار هم میشه بجای لامپ از یه هیتر استفاده کرد. :twisted:
                      هر شاخه حدود 750 واته 220 ولته که رو 90 ولت حدود 300 وات میشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza09z
                        تصحیح شد.
                        جناب امپراتور یه چندتا سوال داشتم در رابطه با مدار:
                        1-فرکانسش چقدره؟؟؟(فکر کنم40کیلو هرتزهو این چجوری به دست میاد)
                        2-فرکانسو چجوری زیادو کم کنمو اصلا اگه فرکانس زیاد بشه چی میشه یا بلعکس؟؟؟
                        و این دستگاه برای چیه؟http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%...1-24m-8ch.html
                        اسکوپه یا چیزه دیگس چون تو 16 کانالش نوشته بود یه اسکوپ جمعو جوره؟؟؟
                        ببخشید اگه زیاد شد
                        ممنون
                        فرکانس این مدارباس حدود50کیلوباشه راجبم فرکانس کاریم یه فیل پی دی اف هست پیداکنم میزارم واست توضیحات کاملی داره.
                        لینک بازنشد.

دیدگاه

بله
                          جناب امپراطور
                          چند دور باید بپیچم؟البته همونطور که گفتم میخوام دوتا ترانس بذارم و ترانسها را تک بپیچم ولی سیمشو کلفت تر بگیرم.اینجوری هم در مصرف دیود صرفه جویی میشه هم تلفات کمتر میشه .
                          راستی واسه تست مدار هم میشه بجای لامپ از یه هیتر استفاده کرد. :twisted:
                          هر شاخه حدود 750 واته 220 ولته که رو 90 ولت حدود 300 وات میشه!
                          ینی می خوای 2تاهسته پاوربزاری؟
                          ولتاژی که لازم داری چقدره؟چندآمپر؟
                          واسه تستم میتونی ازهروصیله ای استفاده کنی فوقش جریان مصرفی رواندازه میگیری درولتاژمصرفی ضرب کنی توانش به دست میاد.

دیدگاه

ینی می خوای 2تاهسته پاوربزاری؟
                            ولتاژی که لازم داری چقدره؟چندآمپر؟
                            بله دو تا هسته.ولتاژم هرچی بشه دیگه کمتر از دوبل 45 نشه و حد اقل 6 آمپر یعنی در کل حدود 550 وات.چند دور و چه سیمی بپیچم؟در مقابل اتصال کوتاه و اورلود حفاظت داره؟

دیدگاه

بله دو تا هسته.ولتاژم هرچی بشه دیگه کمتر از دوبل 45 نشه و حد اقل 6 آمپر یعنی در کل حدود 550 وات.چند دور و چه سیمی بپیچم؟در مقابل اتصال کوتاه و اورلود حفاظت داره؟
                              با2تاهسته نهایت میتونی 450وات بگیری.
                              سیم نمره0.50 اولیه 2تا4دور8رشته سیم ثانویه هم که اگه بخوای ازهرهسته یه ولتاژبگیری باس یه دونه 19دوربپیچی 5رشته سیم.
                              خیرمحافظ نداره.

دیدگاه

جناب امپراتور
                                اولیه حتما باید دوبل باشه؟نمیشه اونم تک پیچید؟
                                ثانویه 5لا سیم 0.5؟
                                اون bd 139 و140 چقدر داغ میشه؟هیت سینک میخواد؟ ir2110 نیاز نداره بجاش بذاریم؟(تلفاتش کمتر نمیشه؟)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X