اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

سلام دوست عزیز
    من این مدارو بستم و بار اولم جواب گرفتم و لی نمیدونم چی شد که یکم مدارو دستکاری کردم و اتصال کرد :cry2:
    و ترانزیستورا ی درایور سوختن.قطعه سفارش دادم امشب میرسه دستم قطعات معیوبو هم جایزگزین میکنم ببینم چی میشه؟؟؟
    فقط من نفهمیدم ایا احتمال سوخت ایسی هست تو این مدار؟؟؟؟
    ممنون

دیدگاه

من حرف منفی نمیزنم ولی این آیسی خیلی راحت میسوزه
      ببین فردا میتونی ازش بار بگیری
      اصن ارزش ساخت داره یا یه فکر دیگه کنیم.

دیدگاه

سلام
        دیشب قطعات رسید دستم و کل ترانزیتورا رو عوض کردم ایسی رو هم یکی دیگه گذاشتم ولی متاسفانه فرقی نکرد تک تک قطعاتو هم در اوردم و تست کردم ولی مشکلی نداشت ولی وقتی 139 رو در می اوردم مدار درست میشد یعنی دیگه ورودی به هم راه نداشت.
        ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

شما درایوراتو از روی برد بردار و هر طرف دوتا ماسفت بزار و گیت ماسفتارو مستقیم به ای سی وصل کن ببین میتونی جواب بگیری یا نه اگه شد و جواب داد یه فکری برای درایور میکنیم اگه نشد برو تو فکر tl494 کلی هم مدار ازش تو اینترنت هست راحت میتونی ببندیش خیلی هم پایدار تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsensheikh
            شما درایوراتو از روی برد بردار و هر طرف دوتا ماسفت بزار و گیت ماسفتارو مستقیم به ای سی وصل کن ببین میتونی جواب بگیری یا نه اگه شد و جواب داد یه فکری برای درایور میکنیم اگه نشد برو تو فکر tl494 کلی هم مدار ازش تو اینترنت هست راحت میتونی ببندیش خیلی هم پایدار تره
            سلام ممنون از راهنماییتون
            درایورا رو برداشتم و از هر طرف یه ماسف در اوردم درست شد .حالا برای دارایور باید چیکار کرد؟؟؟
            و فکر کنم که جناب امپراطور از دست سوالات و کلا خود ما نارحتن که پیامی نمیدن :sad:

دیدگاه

نه داداش چراناراحت باشم.
              خب شماکه اولش گفتی جواب دادحالاچرااینجوری شده مطمئنی پی سی بی اتصالی یاقطعی نداره؟ایسی فیدبک وهمینطورزنراشوتعویض کن.
              سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

سلام
                ممنون
                ای سی فیدبک و زنرا رو هم همون اول تعویض کردم
                نه بردم مشکلی نداره فقط به خاطر اینکه هی لحیم کردم و در اوردم از یکی یکی دوتا جاش مس بلند شده بود که اونارو هم درست وصل میکردم.
                حالا باید چه کرد؟؟؟
                ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza09z
                  سلام
                  ممنون
                  ای سی فیدبک و زنرا رو هم همون اول تعویض کردم
                  نه بردم مشکلی نداره فقط به خاطر اینکه هی لحیم کردم و در اوردم از یکی یکی دوتا جاش مس بلند شده بود که اونارو هم درست وصل میکردم.
                  حالا باید چه کرد؟؟؟
                  ممنون
                  الان مشکل چیه چیاروعوض کردی ماسفتاسالمند؟درایوراچی؟

دیدگاه

من تمام ماسفتارو عوض کردم ترانزیستورای درایورم عوض کردمو ای سی فیدبک و زنر و مقاومتای درایور رو هم همینطور.
                    ولی بازم اتصال کوتاه میشدکه اون دوست عزیز گفتن تو هر ریل دوتا ماسفت بزار و ایسی رو مستقیم وصل کن که منم همین کارو کردم و درست شد.
                    حلا میخوام ببینم برای دایور باید چیکار کرد؟
                    یا ماسفت سوم رو هم مستقیم وصل کنم به ایسی !!!

دیدگاه

دوست عزیز شما چون داری از ترانزیستور برای درایو استفاده میکنی راندمانت میاد پایین همچنین به دلی امواج برگشتی مدار ترانزیستورا میسوزن البته این موضوع تو طراحی های حرفه ایی رعایت میشه و اتفاق نمیافته.
                      شما برای استفاده از این مدار میتونی ای سی های ماسفت درایور یا همون درایور ماسفت بزاری یا اینکه مستقیم با یه مقاومت 47 اهمی گیت ماسفتارو به ای سی وصل کنی ولی چون مدارت توانش بالاست ممکنه ای سی اسیب ببینه اگه ای سی رزرو داری همین کارو بکن اگه تو فول لود (بار کامل) جواب داد دیگه مشکلی نداری اگه نه باید برای هر ریل یه درایور ماسفت بزاری.

دیدگاه

سلام دوستان
                        الان قسمت درایور کاملا داره درست کار میکنه
                        و ممنون از راهنماییتون
                        ولی وقتی بار 300 واتی بهش وصل میکنم ماسفت های یکطرف بیشتر گرم نمیشه!!!!
                        ممنون
                        تغذیه هم پاور هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza09z
                          سلام دوستان
                          الان قسمت درایور کاملا داره درست کار میکنه
                          و ممنون از راهنماییتون
                          ولی وقتی بار 300 واتی بهش وصل میکنم ماسفت های یکطرف بیشتر گرم نمیشه!!!!
                          ممنون
                          تغذیه هم پاور هست
                          مشکل ازچی بود؟
                          ولتاژخروجی چنده؟
                          افت ولتاژداری ؟

دیدگاه

بهتره با باتری ماشین امتحان کنی

دیدگاه

باری که بهش وصل میکنی چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
                                مشکل ازچی بود؟
                                ولتاژخروجی چنده؟
                                افت ولتاژداری ؟
                                حقیقتا نمیدونم oo: اولش درایورو رو برد سوراخ دار بستم و وصل کردم به مدار درست کار کرد و بعدشم ترانزیستورا رو گذاشتم که شکر خدا درست کار کرد
                                ولتاژم +-45
                                با پاور تست میکنم پاورم 350 وات هست که خیلی بخواد بده 250 الی 300 بده ولتاژم وقتی سیصد وات بار وصل میکنم(لامپ) میاد پایین :cry2: فکر کنم چون تغذیه ضعیفه اینجوری میشه!!!!
                                وقتی سیم ریموت رو وصل میکنم ولتاز89 هست ولی بعد از یه ده ثانیه دقیقا میشه90(دوسر)
                                نوشته اصلی توسط mohsensheikh
                                باری که بهش وصل میکنی چیه
                                لامپ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X