اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ در مدارت مبدل DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افت ولتاژ در مدارت مبدل DC

نوشته اصلی توسط mrh586 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابت زحماتتون
    آقا جهت اطلاع عرض کنم که ماسفت سوخت(زمانی که به بار وصلش کردم برای اندازه گیری ولتاژ گیت)
    الان یه دونه SG100N04F انداختم،از اون قبلی نداشتم دیگه
    جالبه وقتی رگولاتور 15 ولت گذاشتم و مقاومت یک اهم،در هنگام اتصال بار ،ولتاژ پین 7 در حد 2 ولت افت میکرد!!!!!!!
    مقاومت 680 اهم بدون رگولاتور که بزارم ولتاژ با اتصال بار به 15 میرسه(بدون بار 17 هست!!!!)
    جریان مصرفی پین 7 رو اندازه گرفتم،بدون اتصال بار دقیقا 17 میلی آمپر و با بار حدود 21 میلی آمپر
    نمیدونم این 2 ولت چطوری افت میکنه
    وقتی به مدار ورودی 27 ولت میدم،خروجی 40 ولت هست،البته تا 50 ولت میده ولی با ولوم آوردمش روی 40 ولت،اما وقتی بار متصل میشه ،میاد روی 6 ولت.
    یعنی 34 ولت افت ولتاژ

جل الخالق
    با RT=1.8K و CT=6.8n امتحان کردید؟
    علت سوختن ماسفت ممکنه همون دیوتی سایکل بالا باشه که میتونه سلف رو به اشباع ببره (در هر صورت اگه مشکل از راهنمایی بنده بوده حاضرم هزینه اش رو پرداخت کنم)
    خروجی رگولاتور خازنهای 100n و الکترولیتی گذاشتید؟
    شکل ولتاژ خروج رگولاتور را روی اسیلوسکوپ ببینید. ممکنه اون 2 ولت مقدار ثابتی نباشه.
    برای اطمینان از دیوتی سایکل پایه 6 را آزاد کنید (بدون بار روی این پایه) و شکل ولتاژ روی آن را روی اسیلوسکوپ ببینید (چون اسیلوسکوپی که قبلا نشون دادید پهنای باید کمی دارد این تست را با RT=1.8K و CT=47n انجام بدید. باید فرکانس حدود 8.3KHz و دیوتی سایکل حدود 77% داشته باشید اگه اینطور بود برای تست با بار RT و CT را همون مقادیری که در پست قبل عرض کردم قرار بدید)
    الان فرکانس گیت روی 23 و دیوتی روی 26 هست با مقادیر پیشنهادی شما،بازم با مقاومت گیت 100 اهم
    با مقادیر پیشنهادی من فکر نمی کنم اسیلوسکوپتون بتونه شکل معتبری بده ،مگه با پیشنهادیکه برای تست دیوتی سایکل دادم (RT=1.8K و CT=47n). پایه 6 را آزاد کنید تصویر شکل موج رو بذارید(بدون بار روی این پایه 6) خازن های خروجی هم تخلیه باشند تا ولتاژ فیدبک نداشته باشید.
    جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۱۴:۰۵ ۱۴۰۱/۰۷/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط som1234 نمایش پست ها
      علت سوختن ماسفت ممکنه همون دیوتی سایکل بالا باشه که میتونه سلف رو به اشباع ببره (در هر صورت اگه مشکل از راهنمایی بنده بوده حاضرم هزینه اش رو پرداخت کنم)
      این چه حرفیه برادر
      من تا الان 10 تا ماسفت بیشتر سوزوندم و همش هم هزینه هارو هزینه یادگیری و تجربه میبینم
      ممنونم از اطلاعاتی که بهم دادین و منت سر بنده گذاشتین
      خروجی رگولاتور خازنهای 100n و الکترولیتی گذاشتید؟
      واقعیتش چون فاصله خیلی نزدیک بود ، خیر نگذاشتم
      شکل ولتاژ خروج رگولاتور را روی اسیلوسکوپ ببینید. ممکنه اون 2 ولت مقدار ثابتی نباشه.
      حتما چک میکنم

برای اطمینان از دیوتی سایکل پایه 6 را آزاد کنید (بدون بار روی این پایه) و شکل ولتاژ روی آن را روی اسیلوسکوپ ببینید (چون اسیلوسکوپی که قبلا نشون دادید پهنای باید کمی دارد این تست را با RT=1.8K و CT=47n انجام بدید. باید فرکانس حدود 8.3KHz و دیوتی سایکل حدود 77% داشته باشید اگه اینطور بود برای تست با بار RT و CT را همون مقادیری که در پست قبل عرض کردم قرار بدید)
      پایه 6 رو آزاد کنم و ورودی به مدار میدم،ماسفت نمیسوزه؟یادمه یکبار یادم رفت مقاومت گیت رو بگذارم و ماسفت دود از سرش بلند شد

عرض کنم که افت ولتاژ شدیدا وابسته به مقدار R10 هست
      یکمقدار تغییرات در مدار دادم تا بتونم اطلاعاتی که فرمودید رو بدم خدمتتون
      بازم راهنمایی بفرمایید در خدمتم
      تغییرات:
      R1=22k,,,,R10=.025,,,,,,R3=10k,,,,,,R5=330Ohm,,,,, ,,,R4=220Ohm,,,,,,
      بقیش همونی هست که شما فرمودید(البته فقط یکمش)

vpin1=6.8 با بار و بدون بار 1.6
      vpin2=2.2 با بار و بدون بار 2.4
      vpin6=10.5 با بار و بدون بار 0
      V_load=39
      همه اینا با مولتی متر اندازه گیری شده
      سپاس

دیدگاه

این چه حرفیه برادر
        من تا الان 10 تا ماسفت بیشتر سوزوندم و همش هم هزینه هارو هزینه یادگیری و تجربه میبینم
        ممنونم از اطلاعاتی که بهم دادین و منت سر بنده گذاشتین
        خواهش می کنم. سلامت باشید
        واقعیتش چون فاصله خیلی نزدیک بود ، خیر نگذاشتم
        حتماً بذارید
        پایه 6 رو آزاد کنم و ورودی به مدار میدم،ماسفت نمیسوزه؟یادمه یکبار یادم رفت مقاومت گیت رو بگذارم و ماسفت دود از سرش بلند شد
        احتمالاً گیت تخلیه نبوده حالا یا R9 وجود نداشته یا خیلی بزرگ بوده. معمولاً R9=10k می گذارند. در هر صورت شما برای این تست می تونید ماسفت رو کلا در بیارید.
        عرض کنم که افت ولتاژ شدیدا وابسته به مقدار R10 هست
        این نشون میده جریان زیادی از ماسفت داره عبور میکنه که من احتمال میدم به خاطر دیوتی سایکل زیاده که سلف به اشباع رفته و در ددتایم کم هم مهلت تخلیه نداره.
        یکمقدار تغییرات در مدار دادم تا بتونم اطلاعاتی که فرمودید رو بدم خدمتتون
        بازم راهنمایی بفرمایید در خدمتم
        تغییرات:
        R1=22k,,,,R10=.025,,,,,,R3=10k,,,,,,R5=330Ohm,,,,, ,,,R4=220Ohm,,,,,,
        بقیش همونی هست که شما فرمودید(البته فقط یکمش)
        به نظرم یکمقدار بیشتر از یکمقداره
        vpin1=6.8 با بار و بدون بار 1.6
        یعنی با بار خروجی کمه و کنترلر سعی داره زیادش کنه و دیوتی سایکل رو تا جایی که می تونه بالا میبره، غافل از اینکه با ددتایم کم سلف مهلت شارژ خازن خروجی و تخلیه شدن خودش را نداره.
        برای حالت بدون بار خروجی زیاده و کنترلر پالس ها را قطع میکنه تا بلکم خروجی بیاد پایین ولی چون بار ندارید این اتفاق نمی افته و پالس ها همچنان قطع می مانند
        vpin2=2.2 با بار و بدون بار 2.4
        نشون میده Error Amp داره با R2 و C5 به صورت حلقه بسته کارش رو انجام میده
        vpin6=10.5 با بار و بدون بار 0
        باز هم یعنی با بار خروجی کمه و کنترلر سعی داره زیادش کنه و دیوتی سایکل رو تا جایی که می تونه بالا میبره، غافل از اینکه با ددتایم کم سلف مهلت شارژ خازن خروجی و تخلیه شدن خودش را نداره.
        برای حالت بدون بار خروجی زیاده و کنترلر پالس ها را قطع میکنه تا بلکم خروجی بیاد پایین ولی چون بار ندارید این اتفاق نمی افته و پالس ها همچنان قطع می مانند
        V_load=39
        فعلا باهاش کاری نداریم. شما فعلا ماسفت رو در بیارید و تست Pin6 رو با اسیلوسکوپ و RT=1.8K و CT=47n انجام بدید و خروجیش رو بذارید
        موفق باشید
        جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۱۶:۳۳ ۱۴۰۱/۰۷/۱۳.

دیدگاه

تست Pin6 رو با اسیلوسکوپ و RT=1.8K و CT=47n انجام بدید و خروجیش رو بذارید
          عذر میخوام
          خازن 4.7 نانو منظورتونه یا همون 47 نانو؟

دیدگاه

عذر میخوام
            خازن 4.7 نانو منظورتونه یا همون 47 نانو؟
            47 نانو
            چون با 4.7 نانو و RT=1.8k فرکانس حدود 83kHz میشه که اسیلوسکوپ شما قادر به نمایشش نیست.
            هدف اینه که شما با RT=1.8k که Duty=77% میده، بتونید روی همین اسیلوسکوپ شکل موج رو به درستی ببینید، حالا اگه با خازن کمتر هم تونستید مشکلی نیست.
            جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۱۸:۵۹ ۱۴۰۱/۰۷/۱۳.

دیدگاه

چون با 4.7 نانو و RT=1.8k فرکانس حدود 83kHz میشه که اسیلوسکوپ شما قادر به نمایشش نیست.
              آقا زده تا 200 کیلوهرتز پشتیبانی میکنه ها

دیدگاه

آقا زده تا 200 کیلوهرتز پشتیبانی میکنه ها
                پس یه تست با همون مقادیر مورد نظر در پست 106 (ّ6.8nF و 1.8KOhm) بگیرید, و شکل موج Pin6 را بدون ماسفت اندازه بگیرید و بذارید اینجا اگه نشد با افزایش خازن CT فرکانس بیارید پایین.
                جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۰۲:۵۷ ۱۴۰۱/۰۷/۱۵.

دیدگاه

پس یه تست با همون مقادیر مورد نظر در پست 106 (ّ6.8nF و 1.8KOhm) بگیرید, و شکل موج Pin6 را بدون ماسفت اندازه بگیرید و بذارید اینجا اگه نشد با افزایش خازن CT فرکانس بیارید پایین.
                  سلام،خدمت شما

روی عکس ها مقدار خازن رو نوشتم،فقط چندتا چیز
                  تغییرات همون هست که قبلا عرض کردم،یعنی:
                  ,R10=.025,,,,,,R3=10k,,,,,,R5=330Ohm,,,,, ,,,R4=220Ohm,,,,,,
                  و دیگه اینکه پراب اسیلوسکوپ مستقیم به پین 6 نبود،به مقاومت گیت بود
                  تنظیمات اسکوپ رو هم برای خازن 6.8 تغییر دادم چون چیزی نشون نمیداد ،در عکس ها مشخصه

عکس دوم و سوم فرکانس بین 65 و 138 متغییر بود
                  جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۱۲:۵۱ ۱۴۰۱/۰۷/۱۴.

دیدگاه

سلام،خدمت شما

روی عکس ها مقدار خازن رو نوشتم،فقط چندتا چیز
                    تغییرات همون هست که قبلا عرض کردم،یعنی:
                    ,R10=.025,,,,,,R3=10k,,,,,,R5=330Ohm,,,,, ,,,R4=220Ohm,,,,,,
                    و دیگه اینکه پراب اسیلوسکوپ مستقیم به پین 6 نبود،به مقاومت گیت بود
                    تنظیمات اسکوپ رو هم برای خازن 6.8 تغییر دادم چون چیزی نشون نمیداد ،در عکس ها مشخصه
                    سلام علیکم
                    اگه همون طور که عرض کردم ماسفت را در آوردید مقادیر مقاومت های فوق هیچ اهمیتی نداره. مهم R1 و C3 هستند.
                    شما ظاهرا هنوز کار با این اسیلوسکوپ رو بخوبی بلد نیستید. بنابراین من یه توضیحاتی دربارش میدم لطفاً انجام بدید بعد شکل موج ها رو بذارید (بدون ماسفت).
                    1. پراب را آزاد کنید. کلید CPL رو روی GND بذارید. دکمه SEL را آنقدر بزنید که فلش سمت چپ (کنار محور عمودی) تغییر رنگ بده. همین جا دکمه SEL را رها کنید. حالا یکبار SEL را فشار دهید و نگه دارید. باید فلش سمت چپ بیاد دقیقاً کنار خط نشانگر شکل موج. در همین حالت که فلش سمت چپ تغییر رنگ داده می تونید با دکمه های + و - بسته به مقدار ماکزیمم و مینی مم شکل موجی که بعدا می خواید اندازه گیری کنید مکان صفر محور عمودی را بالا یا پایین ببرید.
                    2. کلید CPL رو روی DC (یا AC اگه می خواید مولفه DC حذف بشه) بذارید. پراب را به سیگنال مورد نظر وصل کنید. اگه دامنه سیگنال مثل شکل اولتون اونقدر بزرگه که از صفحه بیرون زده، Volt/Division (گوشه سمت چپ تصویر) راتوسط دو سلکتور وسطی و پایینی سمت چپ طوری تنظیم کنید که نه دامنه سیگنال مثل شکل اولتون از صفحه بیرون بزنه نه اینکه خیلی کوچک نشون داده بشه. برای مواردی که مثل الان سیگنال فاقد سیکل منفی است، می تونید مکان صفر محور عمودی را به روش بیان شده در توضیح 1 پایین ببرید.
                    3. دکمه SEL را آنقدر بزنید که فلش سمت راست (کنار محور عمودی) تغییر رنگ بده. همین جا دکمه SEL را رها کنید. در همین حالت که فلش سمت راست تغییر رنگ داده می تونید با دکمه های + و - موقیتش رو بالا و پایین کنید(تغییر سطح تریگر) که یه جایی بین ماکزیمم و مینی مم شکل موج روی صفحه قرار بگیره.
                    4. دکمه SEL را آنقدر بزنید که عدد وسطی پایین صفحه (زیر محور افقی) تغییر رنگ بده.همین جا دکمه SEL را رها کنید.در همین حالت می تونید با دکمه های + و - مقدار Time/Division را تغییر بدید. بهتره این پارامیتر طوری تنظیم بشه که حد اکثر 1 یا 2 پریود موج در صفحه ظاهر بشه (نه مثل شکل های دومی و سومیتون).
                    باقیش دیگه کم کم دستتون میاد.

دیدگاه

سلام علیکم
                      اگه همون طور که عرض کردم ماسفت را در آوردید مقادیر مقاومت های فوق هیچ اهمیتی نداره. مهم R1 و C3 هستند.
                      شما ظاهرا هنوز کار با این اسیلوسکوپ رو بخوبی بلد نیستید. بنابراین من یه توضیحاتی دربارش میدم لطفاً انجام بدید بعد شکل موج ها رو بذارید (بدون ماسفت).
                      1. پراب را آزاد کنید. کلید CPL رو روی GND بذارید. دکمه SEL را آنقدر بزنید که فلش سمت چپ (کنار محور عمودی) تغییر رنگ بده. همین جا دکمه SEL را رها کنید. حالا یکبار SEL را فشار دهید و نگه دارید. باید فلش سمت چپ بیاد دقیقاً کنار خط نشانگر شکل موج. در همین حالت که فلش سمت چپ تغییر رنگ داده می تونید با دکمه های + و - بسته به مقدار ماکزیمم و مینی مم شکل موجی که بعدا می خواید اندازه گیری کنید مکان صفر محور عمودی را بالا یا پایین ببرید.
                      2. کلید CPL رو روی DC (یا AC اگه می خواید مولفه DC حذف بشه) بذارید. پراب را به سیگنال مورد نظر وصل کنید. اگه دامنه سیگنال مثل شکل اولتون اونقدر بزرگه که از صفحه بیرون زده، Volt/Division (گوشه سمت چپ تصویر) راتوسط دو سلکتور وسطی و پایینی سمت چپ طوری تنظیم کنید که نه دامنه سیگنال مثل شکل اولتون از صفحه بیرون بزنه نه اینکه خیلی کوچک نشون داده بشه. برای مواردی که مثل الان سیگنال فاقد سیکل منفی است، می تونید مکان صفر محور عمودی را به روش بیان شده در توضیح 1 پایین ببرید.
                      3. دکمه SEL را آنقدر بزنید که فلش سمت راست (کنار محور عمودی) تغییر رنگ بده. همین جا دکمه SEL را رها کنید. در همین حالت که فلش سمت راست تغییر رنگ داده می تونید با دکمه های + و - موقیتش رو بالا و پایین کنید(تغییر سطح تریگر) که یه جایی بین ماکزیمم و مینی مم شکل موج روی صفحه قرار بگیره.
                      4. دکمه SEL را آنقدر بزنید که عدد وسطی پایین صفحه (زیر محور افقی) تغییر رنگ بده.همین جا دکمه SEL را رها کنید.در همین حالت می تونید با دکمه های + و - مقدار Time/Division را تغییر بدید. بهتره این پارامیتر طوری تنظیم بشه که حد اکثر 1 یا 2 پریود موج در صفحه ظاهر بشه (نه مثل شکل های دومی و سومیتون).
                      باقیش دیگه کم کم دستتون میاد.
                      ممنون از لطفتون
                      اینکه فلش ها و کلا مقادیر اسیلوسکوپ رو چطوری تغییر بدم رو اینقدر بهش ور رفتم تا یاد گرفتم
                      اما اینکه چه شکل موجی رو با چه تنظیماتی باید گرفت مهمه که خوب بلد نیستم
                      Time/Division رو از مقدار 10 میکرو پایین تر نمیشه آورد در نتیجه شکل دوم بیشتر از یک یا دو پریود داره
                      یکم هم سلکتور ها رو دستکاری کردم اما نتونستم
                      یه سوال:
                      همه تنظیمات بعد روشن خاموش شدن اسکوپ ثابتن الا فلش سمت راست صفحه که هر موقع خاموش/روشن کنم میره بالاترین نقطه وامیسته
                      اگر قلقی چیزی داره بفرمایید
                      این هم عکس ها خدمت شما

دیدگاه

ممنون از لطفتون
                        خواهش می کنم.
                        اینکه فلش ها و کلا مقادیر اسیلوسکوپ رو چطوری تغییر بدم رو اینقدر بهش ور رفتم تا یاد گرفتم
                        اما اینکه چه شکل موجی رو با چه تنظیماتی باید گرفت مهمه که خوب بلد نیستم
                        باید طوری باشند که Volt/Division و Time/Division مناسبی داشته باشید که در پست قبل مقادیر مناسبشون رو توضیح دادم.
                        Time/Division رو از مقدار 10 میکرو پایین تر نمیشه آورد در نتیجه شکل دوم بیشتر از یک یا دو پریود داره
                        یکم هم سلکتور ها رو دستکاری کردم اما نتونستم
                        با توجه به پهنای باند هر اسیلوسکوپ حد اقل Time/Division هم محدوده که برای این اسیلوسکوپ همون 10 میکروثانیه است.
                        یه سوال:
                        همه تنظیمات بعد روشن خاموش شدن اسکوپ ثابتن الا فلش سمت راست صفحه که هر موقع خاموش/روشن کنم میره بالاترین نقطه وامیسته
                        اگر قلقی چیزی داره بفرمایید
                        قلقی براش بلد نیستم.
                        این هم عکس ها خدمت شما
                        ممنون از عکس ها.
                        ظاهراً صفر محور عمودی هنوز درست تنظیم نشده چون موج کلاً زیر صفر ولت (زیر محل فلش سمت چپ) درحال نوسانه و ماکزیممش صفر نشون داده شده! برای رفعش به توضیح 1 پست 114 مراجعه کنید.
                        با توجه به اینکه در دیتاشیت ذکر شده : فلیپ فلاپ تاگل فقط در UC3844, UC3845 استفاده شده، و من قبلاً بهش توجه نکرده بودم، مقادیر فرکانس نمودار پست 106 باید برای UC3843 در 2 ضرب بشه که در این صورت با مقادیر اندازه گیری شما هم تقریباً مطابقت پیدا می کنه. با در نظر داشتن این نکته برای رسیدن به فرکانس 57.3 از دو تا خازن 6.8nF موازی به عنوان CT استفاده کنید. اگه دیوتی سایکل حدود 50% هم خواستید می تونید از RT=1K هم به جای 1.8K استفاده کنید که البته فرکانس رو می بره به حدود 73KHz
                        به طور خلاصه CT=2*6.8n و RT=1K پیشنهادهای جدید منه که می تونید اول شکل موجش رو ببینید و اگه خواستید آپلود هم کنید (در این صورت باید فرکانس حدود 73KHz و دیوتی سایکل حدود 50% نشون داده بشه).
                        در نهایت هم اگه همه چی درست بود یه تست با ماسفت هم بگیرید (با همون مقادیری که قبلاً پیشنهاد دادم و CT=2*6.8n و RT=1K و تغذیه از رگولاتور برای IC و از منبع برای سایر قسمت های مدار)
                        جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۲۲:۳۹ ۱۴۰۱/۰۷/۱۴.

دیدگاه

ممنون از عکس ها.
                          ظاهراً صفر محور عمودی هنوز درست تنظیم نشده چون موج کلاً زیر صفر ولت (زیر محل فلش سمت چپ) درحال نوسانه و ماکزیممش صفر نشون داده شده! برای رفعش به توضیح 1 پست 114 مراجعه کنید.
                          با توجه به اینکه در دیتاشیت ذکر شده : فلیپ فلاپ تاگل فقط در UC3844, UC3845 استفاده شده، و من قبلاً بهش توجه نکرده بودم، مقادیر فرکانس نمودار پست 106 باید برای UC3843 در 2 ضرب بشه که در این صورت با مقادیر اندازه گیری شما هم تقریباً مطابقت پیدا می کنه. با در نظر داشتن این نکته برای رسیدن به فرکانس 57.3 از دو تا خازن 6.8nF موازی به عنوان CT استفاده کنید. اگه دیوتی سایکل حدود 50% هم خواستید می تونید از RT=1K هم به جای 1.8K استفاده کنید که البته فرکانس رو می بره به حدود 73KHz
                          به طور خلاصه CT=2*6.8n و RT=1K پیشنهادهای جدید منه که می تونید اول شکل موجش رو ببینید و اگه خواستید آپلود هم کنید (در این صورت باید فرکانس حدود 73KHz و دیوتی سایکل حدود 50% نشون داده بشه).
                          در نهایت هم اگه همه چی درست بود یه تست با ماسفت هم بگیرید (با همون مقادیری که قبلاً پیشنهاد دادم و CT=2*6.8n و RT=1K و تغذیه از رگولاتور برای IC و از منبع برای سایر قسمت های مدار)
                          سپاس فراوان
                          شرمنده من یه چیزی رو فراموش کردم عرض کنم
                          به فرموده جناب HS1386 من برای اطمینان از عدم صدمه اسیلوسکوپ،یک مقاومت 10 کیلو با پراب مثبت به صورت سری بستم
                          شاید این یه مقدار تحلیلتون رو تغییر بده
                          فرامین شما در مورد دستگاه هم به صورت کامل اجرا شد،فقط وقتی دکمه SEL رو نگه داریم یه تکست Save میاد روی صفحه و بعد یکی دو ثانیه محو میشه،اما فلش ها از جاشون تکون نمیخورن مگه با +و-
                          یک گزینه مانند شماتیک دیود بالای صفحه کنار گزینه AUTO هست که با +و- فقط جهتش عوض میشه و وقتی جهتش رو تغییر دادم ،LED تریگر اسکوپ شروع به چشمک زدن کرد و اون ولتاژ ماکزیمم که فرمودید رسید به همون 0.35

حالا چندتا مسئله
                          بین خروجی رگولاتور و آیسی ، مقاومت بگذارم یا خیر؟چقدر؟چون داخل دیتا شیت دیدم توصیه شده از یک مقاومت حتما استفاده بشه
                          در دیتا شیت توصیه شده مقاومت اسیلاتور از 2.2 کیلو پایین تر نگذاریم،الان تکلیف چی هست؟
                          بعد با خازن 13.6n و مقاومت 1 کیلو و فرمول دیتاشیت،فرکانس میشه حدود 126 کیلوهرتز
                          جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۲۳:۲۱ ۱۴۰۱/۰۷/۱۴.

دیدگاه

سپاس فراوان
                            شرمنده من یه چیزی رو فراموش کردم عرض کنم
                            به فرموده جناب HS1386 من برای اطمینان از عدم صدمه اسیلوسکوپ،یک مقاومت 10 کیلو با پراب مثبت به صورت سری بستم
                            شاید این یه مقدار تحلیلتون رو تغییر بده
                            چون مقاومت ورودی اسیلوسکوپ حدود 1M است (با صرف نظر از قسمت موهومی که از خاصیت خازنی اون بوجود میاد) حدود 1 درصد ولتاژ روی مقاومت 10 کیلو افت میکنه که مهم نیست.
                            فرامین شما در مورد دستگاه هم به صورت کامل اجرا شد،فقط وقتی دکمه SEL رو نگه داریم یه تکست Save میاد روی صفحه و بعد یکی دو ثانیه محو میشه،اما فلش ها از جاشون تکون نمیخورن مگه با +و-
                            مرحله 1 پست 114 را انجام بدید با این تفاوت که در مرحله آخر بجای دکمه SEL دکمه OK را فشار داده و نگه دارید.
                            یک گزینه مانند شماتیک دیود بالای صفحه کنار گزینه AUTO هست که با +و- فقط جهتش عوض میشه و وقتی جهتش رو تغییر دادم ،LED تریگر اسکوپ شروع به چشمک زدن کرد و اون ولتاژ ماکزیمم که فرمودید رسید به همون 0.35
                            گزینه کنار AUTO مربوط به انتخاب لبه بالا رونده یا پایین رونده سیگنال برای انجام تریگر است.
                            حالا چندتا مسئله
                            بین خروجی رگولاتور و آیسی ، مقاومت بگذارم یا خیر؟چقدر؟چون داخل دیتا شیت دیدم توصیه شده از یک مقاومت حتما استفاده بشه
                            در دیتا شیت توصیه شده مقاومت اسیلاتور از 2.2 کیلو پایین تر نگذاریم،الان تکلیف چی هست؟
                            من در دیتاشیتی که از UC3843 داشتم هیچ کدوم ندیدم (می خواید دیتاشیت خودتون رو لینک بدید صفحات مربوطه رو هم ذکر کنید)
                            بعد با خازن 13.6n و مقاومت 1 کیلو و فرمول دیتاشیت،فرکانس میشه حدود 126 کیلوهرتز
                            فرمولی که من از دیتاشیت بدست آوردم اینه که باید به جای x مقاومت برحسب اهم وارد بشه که حاصل میشه فرکانس بر حسب کیلوهرتز

یک نکته مهم دیگه اینکه اگه شما از رگولاتور78L15 استفاده می کنید توجه کنید که حد اکثر جریان خروجی این رگواتور 100mA که به نظرم برای کار شما کمه و احتمالاً علت افت ولتاژ هایی که می گفتید همینه. من پیشنهاد می دم به جاش از L7815 استفاده کنید.
                            جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۰۱:۵۶ ۱۴۰۱/۰۷/۱۵.

دیدگاه

من در دیتاشیتی که از UC3843 داشتم هیچ کدوم ندیدم (می خواید دیتاشیت خودتون رو لینک بدید صفحات مربوطه رو هم ذکر کنید)
                              آقا این خدمت شما
                              دیتاشیتی هست که داشتم
                              صفحه 13 در مورد محاسبه فرکانس و مقدار پیشنهادی صحبت شده
                              مقاومت رو هم بنده به اشتباه 2.2 خاطرم بود نوشته از 5 کیلو به بالا

آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

دیدگاه

آقا این خدمت شما
                                دیتاشیتی هست که داشتم
                                صفحه 13 در مورد محاسبه فرکانس و مقدار پیشنهادی صحبت شده
                                مقاومت رو هم بنده به اشتباه 2.2 خاطرم بود نوشته از 5 کیلو به بالا

https://uupload.ir/view/ucx84x_b8ug.pdf/
                                RT>5K توصیه شده ولی الزامی که نذاشته. حالا شما با رگولاتور L7812 و CT=2*6.8n و RT=1K یه تست بگیر احتمالاً مشکل اصلی همون رگولاتور بوده.
                                برای تغذیه زیر 30 ولت هم نیازی به مقاومت سر راه تغذیه نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X