اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد آی سی 34063 (DC 2 DC Converter)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد آی سی 34063 (DC 2 DC Converter)

آثا این ایسی چرا ایجوری میکنه اه خستم کرد!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:
    این مدارو از یه منبع موصق به دست اوردم ولی همون مشکلایی که رو برد برد دارم اینم داره زیر بار شدید افت ولتاژ میده :surprised: :surprised: :surprised:
    به نقشه چهار تا ال ای دی ببندید ببنید چی میشه ولتاژ خیلی میوفته!
    مدارو دان کنید
    http://www.mediafire.com/download/dh6eg8pvh3671ua/mc34063A.rar
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

salam behzad aziz , shoma to site eca.ir neveshtid ke az ic mc34063 sar darmiyarid . gharaz az mozahemat man mikham komakam ****d rahnamaeim ****d. to voroudi 3=12v*250ma bedam va dar khoroji 2.5=4v*600ma begiram khaheshan komakam ****d .
      2 ta page interneti peyda kardam ke mohasebe mikard hame chizo vali jaryane vouroudi ba khorji vaghti ke madar ro zire bar mibaram yekiye taghviyati dar kar nist lotfan komakam ****d khahesh mikounammmmmmmmmmmm

دیدگاه

سلام

یه منبع 32 ولت 620 میلی آمپر دارم (20وات) میخوایم منبع با ولتاژ متغیر با 34063 بسازم طوری که مثلا در 2 ولت4-5 آمپر خروجی بده و در زیر 30 ولت هم زیر نیم آمپر .. بنظرتون جوابگو هست این آی سی؟
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

خود این قطعه نمیتونه چهار پنج امپر تامین بکنه. مگر با سوییچ خارجی . فکر میکنم 2576 که تا سه امپر خروجی میده بیشتر به کارتون بیاد.
          حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
          به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

با سوییچ خارجی منظورم بود .. فکر کنم 2576 حداکثر 3 آمپر میتوه بده ..سویچ خارجی میشه استفاده کرد؟
            34063 هم ارزونتره هم میشه با سوییچ خارجی جریان بیشتری هم گرفت قبلا هم باهاش کار کردم ولی نمیدونم اگه سلف و خازن رو تو یه ولتاژ خاص مثل 15 ولت ببندیم میشه تو ولتاژ های (به فرض) 25 ولت (300 میلی امپر) و 2 ولت (4 یا 5 آمپر) گرفت؟
            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
              این توانی که میخای با این ای سی تبدیل کنی براش زیاده منفجر نشده شانس آوردی! من یه بار تجربشو داشتم مواظب باش.

ببین 4/12=3 نسبت خروجی به ورودی شما اینه یعنی 0.2A*3=0.6A که برای این ای سی مجاز نیست. ترانزیستور دارلینگتن داخلیش 1.4 ولت افت ولتاژ ایجاد میکنه یعنی تلفات بالا حدود نیم وات و بایدم داغ کنه. احتمالا افت ولتاژ هم مال سیم بندی ضعیف یا تغذیس.
              ببخشید سوال من ربطی به موضوع بالا نداره ولی اگه میتونین راهنماییم کنین ممنون میشم
              من با 34063 مدار STEP down رو بستم مساله ای که هست ولتاژ ورودیم از 12 تا 35 متغیر و این تغییر توجریان خروجی هم داره تاثیر میزاره ولی ولتاژ خروجی ثابته آیا علت رو میدونید ؟
              در واقع این تاثیر وقتی بیشتر مشهوده که ولتاژ رو تا نزدیکای 12 میارم .جریان 10 الی 20 میلی بیشتر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط digital2224 نمایش پست ها
                ببخشید سوال من ربطی به موضوع بالا نداره ولی اگه میتونین راهنماییم کنین ممنون میشم
                من با 34063 مدار STEP down رو بستم مساله ای که هست ولتاژ ورودیم از 12 تا 35 متغیر و این تغییر توجریان خروجی هم داره تاثیر میزاره ولی ولتاژ خروجی ثابته آیا علت رو میدونید ؟
                در واقع این تاثیر وقتی بیشتر مشهوده که ولتاژ رو تا نزدیکای 12 میارم .جریان 10 الی 20 میلی بیشتر میشه
                منظور شما دقیقا چیه؟ بارتون در خروجی جند اهمه؟ یا بدون بار این جریان رو دارین؟

دیدگاه

به نظر من از ای سی sg3525یا tl494استفاده کنید

دیدگاه

درود
                    برای محاسبه مقدار قطعات برای تبدیل 3.7 ولت به 5.۱ به چنتا سایت رفتم همشون یه محدوده 1.4 ولتی گذاشتن ک میگن برای این خروجی و این ورودی مدار مناسبی نیست .. قبلا تو انجمن خونده بودم ک این ایسی در step up محدودیتی ندا ه و فقط تو stepdown محدودیت داره اونم بخاطر افت ولتاژ دیود ه
                    1.4 ولت در step up بخاطر چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X