اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات فوتبالیست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ربات فوتبالیست

سلام آقای نحوی

اگه می شه در مورد شبیه سازی رباتها هم یه توضیحی بدین ضمنا بگین که شبیه سازی سخت تره یا ساخت ربات فوتبالیست؟
    آموزشها رو هم اگه می شه زودتر ادامه بدین.

با تشکر

دیدگاه

سلام.
      ببینید شما اگه قسمت نرم افزار هستید. فعلا کلا سخت افزار رو در نظر نگیرید(به نظر من البته) .
      شما یه نرم افزار دارید که به یه دوربین متصل هست و داره تصمیم گیری میکنه. کار رو هم مرحله مرحله بندی کنید.
      اولین گام اینکه قوانین مسابقات رو دقیق بنویسید.
      گام بعدی اینکه سعی کنید اشیائی که ربات میبینه رو تشخیص بدید. خصوصا بر معیار رنگ.
      مثلا دروازه افراد تیم مقابل و یا هم تیمی و توپ ... .
      حالا یه الگوریتم هایی باید بنویسید برای جستجو در بین اینها و پیدا کردن دروازه یا هم تیمی و توپ.
      بعد نحوه عکس العمل و ...
      --
      البته من خودم کار نکردم ولی این به ذهنم میرسه دوستانی که تجربه عملی دارن بهتر میتونن کمک کنن.
      --
      در مورد آموزش ها هم چشم سعی میکنم سریع تر آماده کنم یه مقدار گرفتار شدم این هفته.
      موفق باشید.
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام آقای نحوی

می دونین تازه دیروز خبر شدیم که اصلا ربات فوتبالیست رو از گروه رباتیک شرکت کننده حذف کردند و به جاش شبیه سازی فوتبال سه بعدی رو گذاشتن البته باید پیگیر بشم ببینم اگه ربات فوتبالیستی بره قبول نمی کنن اگه قبول نکردن مجبوریم تو این فرصت خیلی خیلی کمی که داریم روی شبیه سازی سه بعدی کار کنیم . آخه نتایج کار باید 22 ماه آینده ارسال بشه تا برای تایید صلاحیت علمی بررسی بشن و بعد برای بهمن ماه برن برای مسابقات . برای همین می خواستم ببینم اصلا قضیه این شبیه سازی چیه ؟ با چه نرم افزاری می شه کار کرد؟ چی باید بلد باشی و از این سوالا.

حالا اگه شما یا هر کس دیگه ای در این باره چیزی می دونه لطف کنه برام بنویسه.

با تشکر

دیدگاه

سلام.
          من نمیدونم چیه و چطوریه. دوستان دیگه راهنمایی کنن.
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام آقای نحوی

ببخشید شما میدونین اساس کار ربات امدادگر چیه؟ یعنی می تونین یه الگوریتم کلی از نحوه کارش به من بدین.

در مورد شبیه سازی که خودم تحقیق کردم خیلی خیلی سخته یه برنامه نویسی فوق العاده قوی می خواد که ...

شاید برم سراغ ربات امدادگر. اگه شما یا بچه ها چیزی می دونین در اختیار من هم بذارین.

با تشکر

دیدگاه

سلام
              ما یه تیم هستیم که داریم رو ربات فوتبالیست کار می کنیم.

نوشته اصلی توسط زهرااسدی
              می دونین تازه دیروز خبر شدیم که اصلا ربات فوتبالیست رو از گروه رباتیک شرکت کننده حذف کردند
              این مطلب اصلادرست نیست و این مسابقات در iran open امسال و مسابقات جهانی چین برگزار می شه. :agree:
              اگر دوستان هنوز مایل به همکاری هستند می تونیم این تاپیک رو ادامه بدیم.
              تقریبا کارمون در بخشهای مکانیک و الکترونیک تموم شده .
              در مورد زبان برنامه نویسی بهترین گزینه برنامه نویسی تحت linux هست که ما نتونستیم. :angry: و فعلا داریم با #C کار می کنیم و تونستیم دوربین رو کپچر کنیم و با فرستنده بیسیم هم ارتباط برقرار کنیم اما تو پردازش تصویر مشکل داریم لطفا اگه کسی می تونه در مورد فیلترینگ ، کاهش رنگ ها ، تشخیص بالن های رنگی و مطالب مشابه ، راهنمایی مون کنه.

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
                برای طراحی نرم افزار شبیه سازی فوتبال باید نرم افزار را تحت پروتکل udp/ip نوشت تا رقابت نرم افزاری معنا پیدا کند خوشبختانه این پروتکل اکثر زبان های برنامه نویسی را پشتیبانی می کند شما می توانید با زبان java کار برنامه نویسی را انجام دهید در ضمن شما باید با لینوکس آشنا باشید
                موفق باشید

دیدگاه

با سلام
                  تا اونجایی که من می دونم مسابقات شبیه سازی روباتهای فوتبالیست و امدادگر چند ساله ( فکر کنم از سال 81) که در ایران داره برگزار میشه.
                  در مورد شبیه سازی هم شما باید با زبان برنامه نویسی یک تیم فوتبال طراحی کنین. ( معمولا به زبان C)

شما به صورت پروتکل UTPآ‌به یک سرور متصل میشین که بهش SoccerServerآ‌ میگن . این سرور کار شبیه سازی رو بر عهده داره یعنی اینکه شرایط مسابقه رو براتون ایحاد میکنه ( نتونستم درست توضیح بدم) بعد شما با SoccerMonitorآ‌میتونین زمین مسابقه و بازیکنان و توپ رو ببینین .

کار اصلی در مسابقات شبیه سازی نوشتن یک مغز برای بازیکنان است.

اگه توضیحات بیشتری خواستین بگین تا در اختیارتون بذارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X