اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

رادیاتور بخاری بزرگه میخوام 8*8 یا 12*12 سانت باشه که یه فن همین اندازه بش بزنم...
    درباره بلوک چی؟؟ کیان این بلوکه رو از کجا گیر اوردی؟؟

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

من برداشتم فن سی پی یو اینتل (LGA 775 ) از همین گرد ها کا پایه هاشون می چرخه برداشتم به صفحه ستون پرس کردم !!!!
      الان هم دنبال شمش مس به اندازه 10*10*20 هستم .
      کلیپش رو با گوشی دوستم گرفتم دست اونه امروز ازش می گیرم !!
      من کلا 1/5 لیتر نیتروژن مایع و فلاکس رو باهم گرفتم به 70 تومن !
      اون قسمتی رو که من دورش رو خط قرمز مشخص کردم رو من از فن در آوردم به اضافه اون هسته نارنجی مسی (مس نیستش - آلومینیوم رن کرده ) بعد من اینو روی اون استوانه که عکسش صفحه قبله پرس کردم .
      http://www.up.98ia.com/images/khkbdoy289lkbg94jn.jpg
      ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

خود مادربرد نشون میده !!!!!!
        این دما دمای سی پی یو هستش !!!!
        هر موقع فیلم گذاشتم رکورد ثبت میشه !!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
          رادیاتور بخاری بزرگه میخوام 8*8 یا 12*12 سانت باشه که یه فن همین اندازه بش بزنم...
          درباره بلوک چی؟؟ کیان این بلوکه رو از کجا گیر اوردی؟؟
          سلام دوست عزز
          من در همون صفحات شماره 4 توضیح دادم که از چه رادیاتوری استفاده کنی :read:
          اگه رادیاتور کوچکتر استفاده کنی باید به همون نسبت از فن قدرتمند و پر سروصداتری استفاده کنی
          پس وقتی رادیاتور شما کوچیک باشه و نتونه راحت گرما رو دفع کنه درنتیجه دمای مایع بالا میره و به دنبال اون دمای المان تک بالا میره و نتیجه اون کاهش سرمای تولیدی در تک میشه.

اگه دوس نداری به حرفم گوش کنی باید یه سر به پاسخ شماره 38 در صفحه 3 بزنی
          [color=purple]خوب اگه دوس داری به حرفم گوش کنی باید یه سر به پاسخ شماره 63 در صفحه 5 بزنی (البته تصاویر جالبی هم تو صفحه 5هست )

موفق باشید.....
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام .
            دوستان من تصادفی به این تایپیک بر خوردم ، ولی اینقدر موضوع برام جالب و جذاب بود (مخصوصا" توضیحات کامل جناب مهندس چمنی) که همه 11 صفحه تایپیک را با کلیه جزئیات مطالعه کردم . یک خورده هم که تو اینترنت جستجو کردم به مقاله جالبی برخوردم که یکی از دوستان توضیحات مفصل ساخت یک واترکولینگ را که ظاهراً توسط خودشون هم به شکل عملی ساخته شده را به فارسی شرح داده بودند ، که فکر کردم گذاشتنش توی این تایپیک بد نباشه . :nerd:
            فایل به صورت pdf هست .

http://edisone2004.persiangig.com/amoozeshi/tec/watercooling.pdf

---------------------------------------------
            ضمنا ً دوستان من سال هاست که از host ایرانی پرشین گیگ برای پلود فایل ها و عکس هام استفاده میکنم که محدودیت زمانی هم نداره و تا حالا حتی نشده یک دونه هم از عکس ها و فایل هایی که بعضی هاشون تاریخ پلودشون به سال 84 برمیگرده پاک بشه . با این وجود نمیدونم چرا باز بعضی از دوستان میرن سراغ این هاست های خارجی که چند ماه بیشتر فایل ها را نگه نمیدارند . :-?

خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

سلام دوستان
              من پارسال یکی از اینها خریدم ولی یه مشکل باهاش داشتم به خاطر همین رهاش کردم
              من میخوام هر دو طرف رو با هیت سینک و همین روش واترکولینگ کنترل کنم
              ولی مشکلم اینه که نمیتونم قطعه رو روی هیت سینک محکم کنم
              نمیخوام از چسب سیلیکون استفاده کنم
              پارسال دوتا هیت سینک رو از دوطرق با پیچ بهم بستم
              ولی نتیجه افتضاح شد
              به طرز عجیبی گرما به شدت از طریق همون دوتا پیچ از قسمت گرم به سرد منتقل میشد و عملا هیچ اتفاقی نمیافتاد
              ممنون میشم آقایون نخبه راهنماییم کنن
              در ضمن شماره قطعه من 12706 هست
              این یعنی چی؟
              آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                سلام دوستان
                من پارسال یکی از اینها خریدم ولی یه مشکل باهاش داشتم به خاطر همین رهاش کردم
                من میخوام هر دو طرف رو با هیت سینک و همین روش واترکولینگ کنترل کنم
                ولی مشکلم اینه که نمیتونم قطعه رو روی هیت سینک محکم کنم
                نمیخوام از چسب سیلیکون استفاده کنم
                پارسال دوتا هیت سینک رو از دوطرق با پیچ بهم بستم
                ولی نتیجه افتضاح شد
                به طرز عجیبی گرما به شدت از طریق همون دوتا پیچ از قسمت گرم به سرد منتقل میشد و عملا هیچ اتفاقی نمیافتاد
                ممنون میشم آقایون نخبه راهنماییم کنن
                در ضمن شماره قطعه من 12706 هست
                این یعنی چی؟
                سلام
                هیت سینک طرف گرمتون باید خیلی بزرگتر از طرف سرد باشه و حتما روش فن هم قرار دهید .سوراخ هایی که برای پیچ روی هیت سینک می زنید را گشادتر بگیرید که فقط بالا و پایین پیچ متصل به هیت سینک باشه(نه بدنه پیچ)در انتها و ابتدای پیچ هم از واشرهای پلاستیکی یا کاغذی یا تفلون استفاده کنید مشکل تا حد زیادی حل میشه .

12706پارت نامبر قطعه شماست .مثل اسم شما که آقا مسعود :mrgreen:اون 06آخرش هم یعنی اینکه 6آمپریه .البته دیتا شیت این قطعه هم تو اینترنت موجوده
                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                  سلام
                  هیت سینک طرف گرمتون باید خیلی بزرگتر از طرف سرد باشه و حتما روش فن هم قرار دهید .سوراخ هایی که برای پیچ روی هیت سینک می زنید را گشادتر بگیرید که فقط بالا و پایین پیچ متصل به هیت سینک باشه(نه بدنه پیچ)در انتها و ابتدای پیچ هم از واشرهای پلاستیکی یا کاغذی یا تفلون استفاده کنید مشکل تا حد زیادی حل میشه .

12706پارت نامبر قطعه شماست .مثل اسم شما که آقا مسعود :mrgreen:اون 06آخرش هم یعنی اینکه 6آمپریه .البته دیتا شیت این قطعه هم تو اینترنت موجوده

الان دارم طرف گرم یه هیت سینک 5*5 میذارم که میخوام با آب خنکش کنم
                  ولی برای طرف سرد موندم چیکار کنم
                  چون میخوام باهاش حداقل یه شیشه آب رو تا یخ زدن خنک کنم
                  ولی نمیدونم چطور این سرما رو انتقال بدم تا حداکثر بازده رو داشته باشه(البته خودم فکر کردم سیستمی مثل طرف گرم داشته باشم ولی به جای آب از گاز یخچال استفاده کنم؛ ولی فکر میکنم نشدنی باشه، میشه به نظرتون؟)

یه چندتا سوال دیگه هم دارم
                  اولا که آیا واتر پمپ 12 ولتی مناسب برای این کار تو بازار هست؟
                  چون قراره این سیستم رو رو ماشین سوار کنم آیا به نظرتون با توجه به این جریان فاتحه باتری ماشین خونده نمیشه؟(من زیاد در مورد باتری ماشین اطلاعات عملی ندارم)
                  و مسلما ما نمیتونیم طرف گرم رو از دمای هوا سردتر کنیم، آیا این وسیله در ظهر تابستون در مناطق گرمسیری بازدهی خواهد داشت؟
                  آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

سلام
                    تا الان چندین مدل از یخچالهایی که با این المان کار میکنه رو تعمیر کردم معمولآ از مدارات سویچینگ برای برای تغییر ولتاژ ورودی استفاده میکنن که
                    خراب میشه هیچ کدوم از کاربران این یخچالها از کارکردشون راضی نبودن دنبال خریدار میگشتن تا از شرشون خلاص بشن توان مصرفی اینگونه
                    یخچالها برابر یک یخچال کمپرسوردار هست گاهی هم بیشتر اما یک دهم اونها بازدهی نداره بنده از هر دو مدل تعمیر کردم .

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                      سلام
                      تا الان چندین مدل از یخچالهایی که با این المان کار میکنه رو تعمیر کردم معمولآ از مدارات سویچینگ برای برای تغییر ولتاژ ورودی استفاده میکنن که
                      خراب میشه هیچ کدوم از کاربران این یخچالها از کارکردشون راضی نبودن دنبال خریدار میگشتن تا از شرشون خلاص بشن توان مصرفی اینگونه
                      یخچالها برابر یک یخچال کمپرسوردار هست گاهی هم بیشتر اما یک دهم اونها بازدهی نداره بنده از هر دو مدل تعمیر کردم .
                      سلام
                      من مدلی که شما میفرمایید رو دیدم
                      ولی اونها با یک فن معمولی خنک میشن
                      در صورتی که برای این المان حتما باید از فن دور بالا استفاده کرد(حتی در این صورت بازدهی خوبی نداره)
                      و دوما اون قسمت فن حتما باید به سمت منبع سرما(مثلا کولر) باشه تا بتونه درست کار کنه
                      اما اینجا بچه ها از آب واسه خنک کردن استفاده میکنن که کلی بازده رو بالا میبره
                      به هر حال این رو در نظر بگیرید که این سیستم قیمت یک کمپرسور رو نداره و ثانیا گاهی اوقات همین قدر سرما کافیه(مثلا برای CPU)

دیدگاه

سلام
                        من مدلی که شما میفرمایید رو دیدم
                        ولی اونها با یک فن معمولی خنک میشن
                        در صورتی که برای این المان حتما باید از فن دور بالا استفاده کرد(حتی در این صورت بازدهی خوبی نداره)
                        و دوما اون قسمت فن حتما باید به سمت منبع سرما(مثلا کولر) باشه تا بتونه درست کار کنه
                        اما اینجا بچه ها از آب واسه خنک کردن استفاده میکنن که کلی بازده رو بالا میبره
                        به هر حال این رو در نظر بگیرید که این سیستم قیمت یک کمپرسور رو نداره و ثانیا گاهی اوقات همین قدر سرما کافیه(مثلا برای CPU)
                        بببینید فاصله دو طرف این المان بسیار کمه و این بزرگترین نقطه ضعف بحساب میاد قیمت یک کمپرسور 1/8 تا دو ماه پیش 58 تومن بود الان
                        خبر ندارم .
                        این المان برای یخچالهای ماشین استفاده میشه و سازنده روی حجم کم و سرمای کولر ماشین حساب باز کرده یعنی باید باد سرد بخوره
                        به هیت سینک تا کمی خنک کنه اونم در حد 5 درجه بالای صفر با توان 70 وات یک کمپرسور باتوان 90 وات دما رو به راحتی تا 25 درجه زیر صفر
                        میبره تازه اونم در دمای 30 درجه محیط.
                        برای خنک کردن CPU از آب خنک یا روغن خنک شده توسط کمپرسور خیلی بهتر میشه نتیجه گرفت اگر اورکلاکی هستین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                          به هیت سینک تا کمی خنک کنه اونم در حد 5 درجه بالای صفر با توان 70 وات یک کمپرسور باتوان 90 وات دما رو به راحتی تا 25 درجه زیر صفر
                          میبره تازه اونم در دمای 30 درجه محیط.
                          برای خنک کردن CPU از آب خنک یا روغن خنک شده توسط کمپرسور خیلی بهتر میشه نتیجه گرفت اگر اورکلاکی هستین.
                          سلام
                          شما اطلاعی از توان وکیوم کمپرسور یخچال دارید؟! هر چی بود! برحسب بار-اتمسفر-پی اس ای-میلی متر جیوه!
                          چقدر میتونه خلا درست کنه؟!

دیدگاه

[quote author=masoud_m_bf ]

الان دارم طرف گرم یه هیت سینک 5*5 میذارم که میخوام با آب خنکش کنم
                            ولی برای طرف سرد موندم چیکار کنم
                            چون میخوام باهاش حداقل یه شیشه آب رو تا یخ زدن خنک کنم
                            ولی نمیدونم چطور این سرما رو انتقال بدم تا حداکثر بازده رو داشته باشه(البته خودم فکر کردم سیستمی مثل طرف گرم داشته باشم ولی به جای آب از گاز یخچال استفاده کنم؛ ولی فکر میکنم نشدنی باشه، میشه به نظرتون؟)

یه چندتا سوال دیگه هم دارم
                            اولا که آیا واتر پمپ 12 ولتی مناسب برای این کار تو بازار هست؟
                            چون قراره این سیستم رو رو ماشین سوار کنم آیا به نظرتون با توجه به این جریان فاتحه باتری ماشین خونده نمیشه؟(من زیاد در مورد باتری ماشین اطلاعات عملی ندارم)
                            و مسلما ما نمیتونیم طرف گرم رو از دمای هوا سردتر کنیم، آیا این وسیله در ظهر تابستون در مناطق گرمسیری بازدهی خواهد داشت؟
                            [/quote]
                            #
                            یادمه قبلا نمیدونم کتاب فیزیک بود یا شیمی یه جدولی بود که نقطه ذوب و جوش مواد رو داشت کاشکی یکی یپیداش کنه بذارش اینجا.
                            فکر کنم واسه قسمت سرد از چیزی مثل الکل استفاده کنی بهتره چون تو دمای خیلی پایین منجمد میشه
                            ویا محلول رادیاتور یا همون ضد یخ ضد جوش خودمون.
                            این موردی که میگی اتفاقا تز منم هست حالا ایده من اینه:
                            به جای هیت سینک آماده خریدن یه دونه پنج ضلعی توپ بساز مثل واسه CPU بعد بیا تو هر ضلعش(قسمت سرد) یه دونه بذار(همین پلتیر) و به هر طرفشون(قسمت گرم) یه هیت سینک کوچیک بذار (میتونی از نوع مدار آبی بذاری)و مدار آبشون رو باهم سری کن , برای جریان آبت میتونی آب رادیاتور ماشینت رو کلا عوض کنی و از این محلولا بریزی(ضدیخ ضدجوش غلیظ) و خروجی رادیاتور ماشینت رو که آب مثلا خنک شده ؛ بدی به این هیت سینک هات و این مدار رو با مدار آّ ر ادیات موتورت سری کنی (برای گردش آب هم واتر پمپ موتور این کارو انجام میده و نیازی به چیز دیگه نداری)حالا کل این مجموعه رو بذار جای رادیات بخاری ماشینت(مثلا پراید) و یه سوئیچ گرم وسرد بذار(تغیر پلاریته) تا تابستون سرد بشه و زمستون گرم(واسه اون زمانی که موتور هنوز گرم نشده خوبه تو زمستون ها)
                            اما مطمئن باش با باطری ماشین به مشکل میخوری(به خاطر کشیدن زیاد آمپر) پس براش یا یه ایده ای چیزی بده یا باطریت رو از مدل آمپر بالا اتمی عوض کن و دینامت رو هم همینطورآمپر بالا بگیر
                            در اخر اینم بگم که درسته هزینت زیاد میشه ولی اینم در نظر بگیر که بخاطر حذف شدن کمپرسور و. . . هم حجم زیر کاپوتت کم میشه و خلوت تره و هم مصرف سوختت کم میشه و خیلی مزایای دیگه
                            نظر من:
                            آقای چمنی به من گفت اگه پلتیری که میگیرم درزش بازه با چسب سیلیکون پرش کنم(که آب نخوره) ولی به نظر من اگه میشه بذار باز بمونه حتی اگه امکانش بود و وجود داشت یه فن (فن مینیاتوری)براش بذاریم که هوا توی اون محیط جریان پیدا کنه.(فکر نکنم بی تاثیر باشه)
                            امید که برات مفید بوده باشه

دیدگاه

شما اطلاعی از توان وکیوم کمپرسور یخچال دارید؟! هر چی بود! برحسب بار-اتمسفر-پی اس ای-میلی متر جیوه!
                              چقدر میتونه خلا درست کنه؟!
                              توان وکیوم کردن اصطلاح درستی برای کمپرسور یخچال نمی تونه باشه چون پیستون کوچکی داره بیشتر توان کمپرس مد نظره
                              اگر شما دنبال وکیوم بالا هستید باید دنبال کمپرسورهایی با موتور جدا و سیلندر و پیستون بزرگ باشید.

اضافه شده در تاریخ :
                              اون زمان که این تلپیرها تازه وارد بازار شده بود افرادی دیدم که سعی زیادی روی ساختن کولر ماشین با این المان کردن
                              البته من قبلش این المان رو دیده بودم و در بعضی از ماشینهای ترانزیت بعنوان خنک کننده بطری آب.
                              هیچ کدوم به سر انجام نرسید جالب اینه که به شکستشون هم اعتراف نمی کنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط takesh
                                #
                                آقای چمنی به من گفت اگه پلتیری که میگیرم درزش بازه با چسب سیلیکون پرش کنم(که آب نخوره) ولی به نظر من اگه میشه بذار باز بمونه حتی اگه امکانش بود و وجود داشت یه فن (فن مینیاتوری)براش بذاریم که هوا توی اون محیط جریان پیدا کنه.(فکر نکنم بی تاثیر باشه)
                                امید که برات مفید بوده باشه
                                جریاد داشتن هوا بین المان به خراب شدن و از بین رفتنش نمی ارزه :NO:
                                حرف شما مثل این میمونه که بگیم شیشه لامپ جلوی ماشین جلوی تبادل حرارتی لامپ با محیط رو میگیره پس دیگه از صفحه محافظ(شیشه کله لامپ)استفاده نکینم.
                                خوب حرف درسی است ولی راه چاره ی درستی نیست. :rolleyes:
                                چون لامپ در برابر گرد و غبار و آب خیلی زودتر ازپا در میاد و خراب میشه....
                                پس برداشتن شیشه محافظ اون دلیل بهتری برای استفاده بهتر از نور لامپ نیست و چسب نزدن دور المان هم دلیل خوبی برای بازدهی بهتر اون نیست.
                                امیدوارم مثال خوبی زده باشم :smile:
                                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X