اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره المان های خنک کننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

از آخر من هم به عرصهٔ تولید کنندگان واتر کولر دست ساز پیوستم :wow: :nice:

واقعا اینکه میگن خواستن توانستن است حقیقت داره :agree:

امروز رفتم چسب شیشه از لوازم یدکی بخرم تا با یک هیدسینگی ,چیزی ,بتونم یک رادیاتور بسازم .

البته نه به این بی ریختی ....

با کامل ناامیدی از صاحب مغازه پرسیدم که آیا یک رادیاتور آبی کوچک داره ؟

و در همان کمال ناباوریم دیدیم یک رادیاتور کوچک برام آورد که مال بخاری پراید بود!

اینقدر ذوق زده شدم که نزدیک بود پولش رو فراموش کنم بدم. :wow: :eek: :wow:

این هم عکس از لوازمی که امروز خریداری کردم

یه جورایی قراره اینجوری بشه......

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های خنک کننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

دمت سالار دایی
      قیمت جنسا رو نگفتی ؟
      پمپی که گرفتی مال چیه؟
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
        قیمت جنس ها رو نگفتی ؟
        پمپی که گرفتی مال چیه؟
        قیمت جنسآ‌ها که....
        شلنگ ۳متر۱۵۰۰
        بست و سر شیر و تفلن ۳۲۰۰
        ردیاتور ۱۶۵۰۰ (۱۵۰۰۰)
        فن هم که چند سال پیش تو کارورزی یکی بهم داد (خراب ) گفت اگه درستش کنی مال خودت.نگاه کردم دیدم اصلا خرای نیست! فقط سیمش لای پرش گیر کرده بوده خوب دیگه ما هم برحسب شرط قبلی برداشتم واسه خودم (7000تومن )
        پمپ رو هم که مال اکوریم است . یه 8-9تاییآ‌ دارم
        میتونیآ‌ از ۶۰۰۰ تومن تا حد اکثر ۱۵۰۰۰ تومن یکی خوبش رو بگیری.( 650L H - 2000L H )
        من اون سر شیر فلزی (شیرگاز ) رو دوره رزوش ,تفلن پیچیدم و در سر لولهٔ پمپ پیچوندم و توسط یک بست اونو محکم کردم.
        (این پمپآ‌ها کاملا ضد آب هستن و باید کاملا هم درون آب قرار بگیرند تا نسوزند )

موفق باشید

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

دوستان این هم ادامه کار که وسایل رو اسنبل کردم .
          کاربردش هم این است که گرما را از جسم گرم میگیرد و به سمت رادیاتور برای دفع گرما میبرد و چرخش آب به همین شکل یرای دفع گرما ادامه پیدا میکنه .

حالا فقط بخش منبع مایه مونده بود که پس از کلی زیر و بالا کردن 10-15 تا پلاستیک فروشی چیز مناسبی پیدا نکردم. :cry:
          تا اینکه تو خونه چشمم به ظرف CD -DVD خورد و ابتکاری سره همش کردم :wow:
          حالا برای آموزش ساختش چند تا عکس براتون گرفتم

برای بزرگ نمایی تصاویر بر روی آنها کلیک کنید :eek:

1-ظرف CD - DVD
          2-متصل کردن سر شیر گاز به مرکز ظرف ( نوار تفلن یادتون نره )
          3-اتصال پمپ به سر شیر گاز ( در این قسمت از نوار تفبن و چسب شیشه استفاده کنید.
          4-نمای کار
          5-استفاده از آب رادیاتور ( جلوگیری از خوردگی رادیاتور تبادل بهتر دما و... اسیدی هم نمی باشد )
          6-پایان کار

فایل های پیوست شده

\|/_\/_

دیدگاه

دوستان این هم یک سری از تصاویر واتر کولینگ مربوط به خنک سازی تراشه های رایانه :

چهار تصویر اول مربوط است به گرانترین کیس خانگی با 32GB RAM و.... با قیمت 16000دلار
            فایل های پیوست شده

\|/_\/_

دیدگاه

سالاری دایی جان
              واقعا سنگ تموم گذاشتی.
              هنوز یه سوال باقی مونده که تونستی به چه دمایی برسی؟ مایع خنک کننده چقدر گرم میشه؟
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                سالاری دایی جان
                واقعا سنگ تموم گذاشتی.
                هنوز یه سوال باقی مونده که تونستی به چه دمایی برسی؟ مایع خنک کننده چقدر گرم میشه؟
                واقعا من هم از دوستانی که این تایپیک رو با علاقه مثل شما دنبال میکنند متشکرم.
                احمد جان راستش من این واتر کولینگ و المان TEC رو فقط از روی کنج کاوی درست کردم.وبرای کار خاصی هم در نظر نگرفتم.دماسنج درستی برای اندازه گیری دماش ندارم.
                اما آب خیلی داغ ( در قسمت آب رادیاتور ) تو منبع آب دستگاه ریختم و واتر کولینگ رو راه انداختم و حدود 5 دقیقه بعد اون آب ,دماش کاملا پایین اومده بود.
                البطه 4 تا چیز در حذف بهتر حرارت بسیار تاثیر گذار است.
                1-اندازه وجنس رادیاتور ( پیشنهاد من رادیاتور مسی است )
                2-قدرت فن
                3-قدرت پمپ و قطر لوله (تا حدودی تاثیر گذار است )
                3-مایع رابط حرارت .یک ماده ای است با رنگ سبز آبی قرمز و یا زرد که آن را در آب مقطر باید حل کنیم ودر منبع دستگاه بریزیم.( من از آب رادیاتور ماشین استفاده کردم) کارش هم جذب و دفع سریع حرارت است.

این دستگاهی که درست کردم رو تصمیم گرفتم به المان TEC وصل کنم .اما همان طور که میدونید المان من 50وات است و فریز نمی کند .باید یک المان حداقل 100وات برای ابن کار گیر بیارم.
                و یک چیز دیگه هم میمونه که برای اتصال TEC به دستگاه لازم است و باید خودم طراحیش کنم .اسمش رو نمی دونم ولی در زیر میتونید یک نمونه اون رو مشاهده کنید.
                فایل های پیوست شده

\|/_\/_

دیدگاه

سلام مهرن جان!یک پیشنهاد داشتم برات:
                  اگر ممکنه فقط 2 تا از عکس ها را اینجا بگذار و بقیه رو که پ کردی فقط لینک بده.اینجوری دوستانی که اینترنت با سرعت پایین دارند هم می توانند از طرح تو استفاده کنند
                  ممنون.به امید موفقیت شما در این طرح و همه ی مراحل زندگی
                  همیشه در حال یادگیری.سعی می کنم موانع سر راهم را بردارم.

دیدگاه

سلام
                    ستاد مهران چمنی شما که این همه زحمت کشیدی خیلی ممنون ولی کاش از خوده متورش هم عکس می نداختی
                    من خیلی خوشم اومد از این کارت
                    خیلی باحالی
                    و موتوری که برای پمپ استفاده کردی چیه؟(تو بازار چی می گن و قیمتش رو اگر بگی ممنون می شم)
                    من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

گفته که؟؟؟!!!!!!!!!!!
                      همون موتور پمپ تصفیه آب آکواریومه. از حدود 5 تومن داره تا 50 تومن.
                      اگر هم بخواید از پمپ آب کولر استفاده کنید از 8 داره تا 15.
                      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                      بدرود . . .

دیدگاه

سلام به همگی
                        آقا من 12 آمپر توان 106 واتشو tec1-12712 رو خریدم و خیلی زودتر سرد میکنه واسم خیلی جالب بود.
                        حالا میخوام کولر شو بسازم.
                        اگه ساختم عکسشو میزارم اینجا همه ببینن .
                        از دوست عزیزم مهران تشکر میکنم راجب مطالب جالبی که در این سایت مطرح میکنن ودوستان که اطلاعاتشون رو در این سایت قرار میدن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                          من هم با tecیک تست زدم که عکس ها را با اجازه آقای چمنی قرار میدهم:

همین طور که مشاهده میکنید روی tecبرفک زده در تصویر دوم مقداری برفک را ترشیدم که بهتر پیدا باشه
                          چیزی که درست کردی خیلی جالبه ولی در مورد خنک کردن قسمت گرم میگی چی کار کردی؟
                          متشکرم

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های خنک کننده TECو س&#1

سلام
                            مهران جان اسم اون قطعه واتربلاک است
                            ای خدا از دست اینا چکار کنم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وهاب تنباکوسازان
                              چیزی که درست کردی خیلی جالبه ولی در مورد خنک کردن قسمت گرم میگی چی کار کردی؟
                              متشکرم
                              همین طور که در عکس مقداری پیدا است از یک فن CPUگردن کلفت استفاده کردم .برای برفک زدن اولین چیزی که مهمه جنس TECاست که نوع مرغوب باشه یا نه من یدونه TECیک سال پیش از تهران خریدم هر کاری کردم برفک نزد .و نکته دوم اینه که خوب طرف گرم خنک بشه من با TEC350واتی هم کار کردم اما میتونم بگم بدون واترکولینگ خنک کردنش غیر ممکنه و متاسفانه موقع تست کردنش سزوندمش و مجبور شدم 35000تومن به صاحبش خسارت بدم :cry2:اگر فرصت کنم به فکر ساخت یک واتر کولینگ هم هستم
                              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                              ولتر

دیدگاه

من هم میخوام واتر کولینگ بسازم تو فکر طراحیشم میخوام به بهترین نحو انجام بشه آخه چند تارو مثلا مثل دایی جان 20 تارو میخوام خنک کنم.
                                برای ساخت کولر واسه من چند تا ملاک مهمه
                                1--- قسمت گرم =خنک کردن قسمت گرم که tecهابه صورت سری میباشند

2--- قسمت سرد ,چگونگی خنک سازی هوا=به بهترین نحو tec ها چیده شوند که بشود( با مثلا سینک مناسب ؟؟؟ :questionهوای عبوری رو کاملا خنک کنه (دوستان اگه نظری دارن کمکم کنید)

3---ساخت آن در بهترین فضای ممکن مثلا مورد استفاده در ماشین که فضا مهم میباشد

حالا مورد اول رو در حال انجام دادن هستم و اگه خوب بود عکس و... روتو سایت میزارم :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X