اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره المان های خنک کننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

ای ول دایی های گلم
    به نظر من بهتره هردوطرف آب بچرخه. یعنی هم گرمای طرف گرم با آب خنک بشه، هم سرمای طرف سرد با آب به مصرف کننده برسه.
    هوا هرچی هم که سرعت داشته باشه واسه انتقال این توان بدرد نمی خوره.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های خنک کننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

باسلام
      اگر بتونیم بجای واتر کولینگ طرف گرمشو با خنک کننده یخچالی خنک کنیم به نظر شما دمای طرف سردش چقدر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

توپ میشه دایی

دیدگاه

از دوستان درخواست همکاری دارم

سلام به همه دوستان
          ببخشید که این چند ماه رو نتونستم زیاد بیام سایت اکا
          آخه هم شهرستان تحصیل میکنم و هم از اینترنت دور تر شدم . و از اون بدتر یکی دوماه پیش هارد رایانم ســـــوخت وتمام دارو ندارم و پروژه هام و عکس ها و مقاله هام باهش پریـــــد . :cry2:
          از اون گذشته چون کمتر تونستم بیام اینجا از درجه کاربر فعال بودن بدون هیچ اطلاع قبلی منع شدم و کاربر عادی شدم. :cry:
          خوب دیگه حالا همه چی بهم ریخته .

در اینجا هم متاسفانه بیشتر عکس هایی که در این تایپیک گذاشته بودم هم از بین رفته . و فایلشون تو هاردم بودن که سوخت

ولی باز هم شاید جای امید واری باشه :bye
          از دوستان خواهش مندم هرکس که قبلا عکس های این تایپیک رو دانلود کرده بوده و یا صفحه رو ذخیره کرده عکس هاش رو برام به ایمیلم بفرسته تا دوباره این تایپیک رو ویرایش کنم و تایپیک مثل روز اولش بشه .

این هم ایمیل من MehranCHamani1@yahoo.com

حالا که این تصاویر از بین رفته من تصاویری از واترکولینگ ها برای رایانه میزارم
          البته توجه داشته باشید که این دستگاه ها بدون المان TEC هست و فقط جابجایی حرارتی میکنه

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

با درود . . .
            ماهم اومدیم به جمع tec کارها پیوستیم :mrgreen:
            من رفتم از جهان کیت یه دونه 12706 خریدم. اصلا نمیدونست جریان کشی چیه و مدل کیلو چنده!!! فقط گفت 6.5 ، 7.5 ، 8.5 تومنی دارم کدومشو میخوای؟؟؟ منم گفتم 7.5 رو بده بعد فهمیدم 6 آمپریه. جالب اینکه بهش گفتم چرا تو سایتتون زدید 5 تومن ! گفت ولش کن اونو!!!!!!!!!!!

بگذریم
            من گرفتم یطرفش رو به یه هیت سینک بی شاخ و دم وصل کردم و سمت سردش هم رو هوا ول کردم. بعد هیت سینک رو داخل یه کاسه آب گذاشتم و چند تا قالب یخ کوچیک هم به کاسه اضافیدم!!و معجون رو زدم به 12 ولت پاور کامپیوتر. یه قطره آب هم روی سمت سردش گذاشته بودم. بعد از 10 ثانیه یهو منجمد شد!!!! oo: و سطحش شروع به برفک زدن کرد. اما بیشتر از .5 میلی متر برفک نمیزنه
            جریان مصرفیش هم اندازه گرفتم اما بیشتر از 2.6 آمپر نمیشه؟؟!! قضیه چیه ؟؟ قلابی دادن بهم؟
            کسی از بر و بچ جریان ها رو اندازه گرفته ببینه قضیه از چه قراره؟

با سپاس
            درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
            بدرود . . .

دیدگاه

خوش اومدی دایی جان
              باید با ولتمتر ولتاژ دوسرشو بگیری دایی جان. دقیقا دوسر المان رو نه تغذیتو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                خوش اومدی دایی جان
                باید با ولتمتر ولتاژ دوسرشو بگیری دایی جان. دقیقا دوسر المان رو نه تغذیتو
                oo:
                مگه ربطی هم داره دایی؟
                اگه از لحاظ کم آوردن منبع میگید که نه بابا تا 10 آمپر هم ازش کشیدم و مثل همون حیوون معروفه هست! آره مثل همون کار میده بی نوا! :mrgreen:
                ولی چون اون موقع شک کرده بودم اندازه گرفتم. 11.69 بود.
                برای من عجیبه چرا جریان 2.5 آمپره؟؟؟
                دیشب هم متوجه شدم یه قسمت کوچیک(در حد .5 در .5 سانت) از گوشه TEC سرد نمیشه و همه جای سطح یخ میزنه و اون یه تیکه فقط آب روش جمع میشه.
                اما خودمونیم ها، تلفاتش خیلی بیشتر از کاراییشه.
                در کل زیاد چیز جالبی نیست :sad:
                درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                بدرود . . .

دیدگاه

پس احتمالا اینی که بهت داده 12706 نیست بلکه سایز کوچیکترشه. من 12708 داشتم و جریانش مطابق دیتاشیت بود.
                  البته اول دوتا آزمایش بکن:
                  1- وقتی هنوز ماژول برفک نزده جریان بگیر. ممکنه با یخ زدن جریان بیاد پایین.
                  2- ولتاژ رو ببر 15 ولت چون ممکنه اهم این ماژولهای خطی نباشه و مثل دیود عمل کنه.

دیدگاه

سلام
                    منم از اینا یه چند تایی دارم و سعی کردم قسمت گرمش رو با واتر کولینگ و رادیاتور خنک کنم ولی چون میخوام باهاش هوا رو خنک کنم الان موندم نمیدونم از چی (رادیاتور یا هر چی) برای خنک کردن هوا استفاده کنم ؟!! یعنی چطوری توان قسمت سرد رو با بیشترین بازده به هوا منتقل کنم؟!

دیدگاه

سلام دایی جان
                      از همون واتر کولینگ که توی قسمت گرم استفاده کردی برای قسمت سرد هم می تونی استفاده کنی. در واقع هرچی انتقال حرارت بهتر باشه بازده کار بالاتر می ره.

دیدگاه

با سلام
                        این بحث جالبتون رو دیدم و یاد خیلی وقت پیش افتادم که اولین بار فکرکنم توی سایت لب الکترونیک دیدم پلتیر رو --خلاصه با دیدنش علاوه بر این که شگفت زده شدم (البته خود پلتیر این رو فکر کنم دهه های 80 یا90 ابداکرده ولی خوب ما20 سال عقبیم دیگه) 1000جور ایده تو ذهنم زد از ساخت چیلر و کولر و منجمد کننده سی پی یو گرفته تا اینکه آخریا بخاطر کاهش مصرف سوختبه جای کولر ماشین بزارمش(چون میدونید تو شرایط ایده آل کولر ماشین تازه 100دی1لیتر میسوزونه وای به غیر ایده آل)البته این هنوزم توسرم هست چون جدای از معایبش خیلی مزایا داره --------------خلاصه کیبورد فرسایی نکنم اون موقع تمام پاساژها رو از امجد تا. . . گشتم وبه هرکی میگفتم پلتیر این ریختی میشد یا :surprised: یا :eek:
                        بعد با فهمیدن ساختار وکارکردش
                        http://www.newkit.ir/peltier/p3.gif
                        و
                        http://www.peltier-info.com/animation1.gif
                        (همونطور که میدونید) تصمیم گرفتم 1دونه خودم بسازم و مملکت رو خودکفا کنم بعد راه افتادم تو پاساژها دنبال ویفرهای نیمه هادی سیلیکونی N & P که طبق معمول با همون چهره های بالا رو برو شدم - که وقتی از استادمون پرسیدم گفت یه همچین چیزی تو ایران نیست و باید اینترنتی سفارش خرید بدی که اونم به خاطر تحریم غیر ممکنه-
                        البته الان شنیدم سمتای شهر ملایر کارخونه نیمه هادی و صفحات خورشیدی زدن دیگه نمیدونم تو بازار اون ویفرهای سیلیکونی که شبیه سی دی هم هستند وجود داره یا نه --جالبه بگم تو نت دیدم یکی دستی با استفاده از ویفرها اینو ساخته بود-الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم ولی اولین فرصت پیدا کنم پش میکنم.
                        راستی اگه کسی فکر میکنه الان میشه اینو دستی ساخت یه کمک و راهنمایی کنه -----------
                        ممنون ------------
                        همگی موفق باشید

دیدگاه

ممنون از دوست عزیزمون
                          ولی جدا المان جالبی هست و هر کسی که اون رو ببینه دوست داره از اون چند تا داشته باشه و باهش کار کنه و چیزی اختراع کنه

تصاویر دوست عزیز رو اینجا میزارم تا راحت تر مشاهده کنید
                          در ادامه خودم هم تصاور دیگری به این قسمت اضافه خواهم کرد

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

کمک همگانی

سلام دوستان
                            بیشتر تصاویر جالب این تایپیک به دلیل هاست های کوتاه مدت از بین رفته :cry: :cry2:
                            این بار تصمیم گرفتم به کمک دوستان عزیزم و دیگر علاقه مندان یک تایپیک تکونی درست و حسابی برای این بخش راه بندازیم :read:

از دوستان عزیزم : ahmadmn - وهاب تنباکوسازان - deremel400 - وحید نصیری و دیگر عزیزانی که در گذشته زحمت کشیدن و تصاویر پروژه خودشون رو اینجا نمایش دادن میخوام که لطف کنن و دوباره تصاویر از بین رفته خودشون رو پلود کنن
                            :applause:
                            من هم تمامی تصاویر از بین رفته خودم رو بازیابی و پلود میکنم :agree:

تازه خبر جدید اینکه چندین تصاویر جدید و جالب از پروژه تکمیلیم گرفتم که تا روز 2یا3شنبه که اینترنت پرسرعتم وصل شد اونها رو برای شما پلود کنم و امیدوارم که لذت ببرید
                            :nice:

\|/_\/_

دیدگاه

کمک همگانی

با سلام ...

خوب اصل کار شما در مورد اپلود کردن دوباره عکس ها کار خوبی هست .....ولی خوب به این هم فکر کنید که دوباره هم پلود کنید یه مدت بعد دوباره از بین خواهد رفت ......متاسفانه این موضوع پلود سنتر سایت یه مسئله ای هست که باید بهش توجه بشه اما گویا توجه ای نمیشه .
                              ===============================================

حالا من نمیگم برای همه کاربرها باشه .......( بجز فعال ها ) حداقل باید برای یه سری کاربرهای خاص ( مثلا از 7 ستاره به بالا ) اجازه اپلود قرار بدهند .

===============================================

معمولا صدای یه کاربر عادی به هیچ جا نمیرسه . :mrgreen:
                              مصادیق اظهار محبت به همسر
                              بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                              ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                              اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

پاسخ : کمک همگانی

نوشته اصلی توسط skyzare
                                معمولا صدای یه کاربر عادی به هیچ جا نمیرسه . :mrgreen:
                                با درود . . .
                                خدا از دهنتون بشنوه
                                وجود یه پلود سنتر برا سایت خیلی نیازه. منتها دردسر بالایی برا مدیران داره :biggrin:

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                                سلام دوستان
                                بیشتر تصاویر جالب این تایپیک به دلیل هاست های کوتاه مدت از بین رفته
                                این بار تصمیم گرفتم به کمک دوستان عزیزم و دیگر علاقه مندان یک تایپیک تکونی درست و حسابی برای این بخش راه بندازیم

از دوستان عزیزم : ahmadmn - وهاب تنباکوسازان - deremel400 - وحید نصیری و دیگر عزیزانی که در گذشته زحمت کشیدن و تصاویر پروژه خودشون رو اینجا نمایش دادن میخوام که لطف کنن و دوباره تصاویر از بین رفته خودشون رو پلود کنن

من هم تمامی تصاویر از بین رفته خودم رو بازیابی و پلود میکنم

تازه خبر جدید اینکه چندین تصاویر جدید و جالب از پروژه تکمیلیم گرفتم که تا روز 2یا3شنبه که اینترنت پرسرعتم وصل شد اونها رو برای شما پلود کنم و امیدوارم که لذت ببرید
                                خدمت برادر مهران گلم هم درود . . .
                                والا من چون دوربین نداشتم به تبعش عکس هم قرار نداده بودم و همینجوری با بچه ها تاپیک رو میدنبالیدیم :biggrin:
                                یه چیز عجیب که چند وقت پیش بهش برخوردم این بود که مثل اینکه + و - نداره و از هر دری بری راه میده
                                هنوزم برام جریانش مساله هست که چرا 2.5 آمپر بود و هست! همین چند روز پیش بود گرفتم یه فن سی پی یو با هیت سینک زدم به یه طرفش و روی طرف سردش هم یه لیوان استیل نصفه آب گذاشتم. بعد نیم ساعت اومدم دیدم کمپلت یخ زده!
                                به هر حال هر کمکی از دست ما بر میاد بگید انجام بدیم

بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X