اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

بله ممنون اینو میدونم سوالی که کردم منظورم چیزه دیگه ای بود.
    من یک منبع گرما دارم ، میتونم از این گرمایی که دارم هم تولید برق بکنم و هم سرما تولید کنم و مقداری از فضا رو خنک کنم؟ ایا با این روش امکان پذیر هست؟

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

دوستان عزیز کسی جواب مارو نمیده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1111OMID1111
        دوستان عزیز کسی جواب مارو نمیده؟
        فکر کنم پاسخ شما چند پست بالاتر داده شده
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

ببخشید من زیاد سوال میکنم چون کنجکاو هستم.
          این یعنی چی؟ منظور از این قسمت رو متوجه نمیشوم :eek:
          (قسمت سرمایشی هم یک هیتسینک 60 وات معمولی CPU که حدود 10 تا 15 تومان قیمت دارد , وصل کنید
          مدل گازی هم یادم رفت بگم بین 35 تا 40 تومان قیمت دارد...)
          ممنون میشوم بیشتر توضیح بدین :question: :read:
          لپ کلام اینکه من یه منبع گرما دارم میخام برق و سرما تولید کنم ایا میشه؟ امکان پذیر هست باTEC؟ لطفا صریح و شفاف بهم توضیح بدین اگر بشه همچین کاری انجام بدم خیلی برام عالی میشه لطفا دوستان کمک کنن لطفا ممنون میشوم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1111OMID1111
            ببخشید من زیاد سوال میکنم چون کنجکاو هستم.
            این یعنی چی؟ منظور از این قسمت رو متوجه نمیشوم :eek:
            (قسمت سرمایشی هم یک هیتسینک 60 وات معمولی CPU که حدود 10 تا 15 تومان قیمت دارد , وصل کنید
            مدل گازی هم یادم رفت بگم بین 35 تا 40 تومان قیمت دارد...)
            ممنون میشوم بیشتر توضیح بدین :question: :read:
            لپ کلام اینکه من یه منبع گرما دارم میخام برق و سرما تولید کنم ایا میشه؟ امکان پذیر هست باTEC؟ لطفا صریح و شفاف بهم توضیح بدین اگر بشه همچین کاری انجام بدم خیلی برام عالی میشه لطفا دوستان کمک کنن لطفا ممنون میشوم
            سوال کردن که عیبی نداره

هیت سینک گازی یا معمولی خودشون نیاز به برق دارن برای کار؛ و انرژی که مصرف میکنه احتمالا بیشتر از برق تولیدی TEC هست

همونطور که قبلا عرض کردم خیر نمیشه
            شما یا باید برق بدید سرما بگیری
            یا گرما بدی برق بگیری
            اگه همچین چیزی ممکن بود کمپانی های خوردو سازی سالها قبل هم یخچال میذاشتن هم دینام رو حذف میکردن

البته تولید سرما با استفاده از گرما کار غیر ممکنی نیست؛ ولی اون هم نیازمند مصرف انرژی الکتریکی هست
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

اقا من چیز ینفهمدیم . یه توضیح مختصر و مفید میدی المان سرد کننده چی هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamran1991
                اقا من چیز ینفهمدیم . یه توضیح مختصر و مفید میدی المان سرد کننده چی هست ؟
                نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
                کاربران عزیز توجه کنند که به دلیل هاست های کوتاه مدت , بیشتر تصاویر صفحات اول و دوم و سوم از بین رفته
                اما به احتمال زیاد در صفحات بعدی تصاویر تا سال آینده باقی خواهند ماند

[move] تصاویر بهتر در صفات 4 به بعد [/move] ( جالب ترین صفحه ( صفحه 5 ) )
                و اگر اطلاعات کامل میخواهید در تمام پاسخ های صفحات :nerd:
                =-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
                سلام دوستان.
                اولین باری که من همچیین چیزی دیدم واقعا برام عجیب و نامتعارف بود که چجوری همچبن المان کوچک و باریکی میتونه با ولتاژ12ولت اختلاف دمایی تا 70درجه سانتی گراد بین دو طرف خود ایجاد بکنه ! oo:
                مثلا نوع 70W آن که در حدود 4×4 سانتی متر و قطر آن 3میلیمتر است یک طرف آن ,آنقدر گرم میشود که لازم به یک هیدسینگ وفن دارد و بدون آن در کمتر از 30ثانیه میسوزد ! ودر طرف دیگر آن ,آنقدر سرد خواهد شد که در هوای معمولی شروع به فریز شدن و یخ زدن میکند!!! :eek:
                کاربردش هم میتونه برای یخچال ماشین - کولر گازی - خنک سازی CPU و... باشه.
                خلاصه گوگل رو زیرو رو کردم و فقط به چند تا عکس و سایت های فیلتر شده برخورد کردم! متاسفانه تنها در یک سایت دیدم که قابل خرید اینترنتی بود که آن هم 50.7W را داشت ( 15تومان ). از 50W شروع میشود تا 400W و ....

دوستان شرمنده که عکس ها پرحجم و بزرگ هستند :redface: آخه هر کار کردم پلود سنتر این سایت باز نشد! (خطای 404 )

در مشهد پاساژ مهتاب تنها در یک مغازه پیداکردم که اونهم فقط 50W داشت (8500تومان)

خریدم اما فریز نمیشه!

اینم عکسش که طرف داغ شوندش رو با چسب سلیکن به هید سینگ و فن CPU وصل کردم.( با 12ولت 2 آمپر میکشه )

اما بجای فریز کردن ,آب خنک تولید میکنه (در حدود 7میلی لیتر از این هیدسینگ آب خارج کردم! )

انواع دیگه اون رو ببینید که البته فریز میکند....

در اینجا میبینید که برای خنک سازی TEC با روش واتر کولینگ تونسته دما رو به 40- برسونه.....

TEC در اندازه ها و توان های مختلف....

دوستان لطفا تبادل اطلاعات یادتون نره :bye
                سوالی هم اگه هست مطرح کنید

دیدگاه

سلام دوستان این تاپیک واقعا جالبه :nice:
                  منم پارسال یه 12706 خریدم یه آزمایش روش انجام دادم بعد رفتم سراغ بخش گرم شوندش و خنک کردنش که یه هیت سینک + فن اصلا جوابگو نیست
                  واتر کولینگ همون موقع ها روش کار کردم ولی هم هجیمه هم دنگ و فنگ ...

تا اینکه هیدرو پایپ به پستم خورد ... oo:
                  هم کوچیکه هم جمع و جور ، بازدهیشم با توجه به مایع درونش متفاوته که فک میکنم نیتروژن مایع عالی باشه :mrgreen:

من خودم بعلت مشغله کاریم دیگه روش کار نکردم
                  حالا کسی رو TEC هیدرو پایپ گذاشته ؟
                  لطفا اگه کسی روش کار کرده یا آزمایش کرده بگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط human600
                    سلام دوستان این تاپیک واقعا جالبه :nice:
                    منم پارسال یه 12706 خریدم یه آزمایش روش انجام دادم بعد رفتم سراغ بخش گرم شوندش و خنک کردنش که یه هیت سینک + فن اصلا جوابگو نیست
                    واتر کولینگ همون موقع ها روش کار کردم ولی هم هجیمه هم دنگ و فنگ ...

تا اینکه هیدرو پایپ به پستم خورد ... oo:
                    هم کوچیکه هم جمع و جور ، بازدهیشم با توجه به مایع درونش متفاوته که فک میکنم نیتروژن مایع عالی باشه :mrgreen:

من خودم بعلت مشغله کاریم دیگه روش کار نکردم
                    حالا کسی رو TEC هیدرو پایپ گذاشته ؟
                    لطفا اگه کسی روش کار کرده یا آزمایش کرده بگه
                    سلام دوست عزیز
                    میشه یه توضیح راجع به همین هیدرو پایپ بدی که چطور کار میکنه ایا مثل همین واتر کولینگ خودمونه فقط مایعش فرق داره یا نه کلا سیستمش فرق داره؟
                    ممنون

دیدگاه

سلام دوستان
                      این تاپیک با عنوان ترموالکتریک و واتر کولینگ هستش من از دوستان معذرت میخام که اسم هیت پایپ رو کشیدم اینجا
                      هیت پایپ ها بیشتر جاها که نیاز فوری به انتقال حرارت داره استفاده میشه و از جهتی هم حجم کمی داره و بشکلهای متفاوتی وجود دارند
                      اساس کارشون اینه که مایع درون اوون اگه گرم بشه سریعاا بخار میشه و به سمت بالا میره و بعد از خنک شدن دو باره مایه میشه و پایین میاد
                      با عمل بخار شدن مایع درون هیت پایپ جسم سرد میشه
                      فرض کنید یه هیت پایپ U شکل دارید قسمت تهتهانیش رو بچسبونید به یه هست سینک و سینک رو به قسمت گرم شونده
                      حالا مایع گرم میشه و بخار میشه و میرسه به قسمت بالایی که با یه فن و سینک همواره خنک هست که باعث دوباره مایع شدن میشه و عمل جاذبه
                      هم باعث میشه که مایع برگرده به پایین و عمل دوباره تکرار بشه

اضافه شده در تاریخ :
                      هیت پایپ ها انواع مختلفی دارند از کوچیک تا بزرگ با تلفیقی از مایع های متفاوت درون آن
                      نوعی از این هیت پایپ تو یخچال ، کولر گازی ، یخچال صنعتی وجود داره با این تفاوت که مایع درون نیتروژن مایع هست که بعد از عمل تقطیر دوباره پمپ میشه تو لوله به سمت بالا
                      نوع کوچیک اوون U شکل مد نظر منه برای TEC

تو سرچ تصویری بزنید هیت پایپ تا مشاهده کنید شکلش رو

اضافه شده در تاریخ :
                      نوشته اصلی توسط hamidrezam2
                      سلام دوست عزیز
                      میشه یه توضیح راجع به همین هیدرو پایپ بدی که چطور کار میکنه ایا مثل همین واتر کولینگ خودمونه فقط مایعش فرق داره یا نه کلا سیستمش فرق داره؟
                      ممنون

معذرت میخام من اشتباهاا گفتم هیدرو پایپ اسمش هست هیت پایپ oo: (ذهنم درگیر هیدروژن بود)
                      دقیقا عملی که انجام میده شبیه به واتر کولینگ هست

سیستمش فرق داره و مایع درونش هم با توجه به رنج کاری متفاوته و بدنه اون معمولا الومینیوم یا مس هست

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
                        پس از نظر اقتصادی فکر میکنم همون واتر کولینگ به صرفه تر باشه و تجهیزاتش کمتر باشه
                        ولی خب البته باز هم این روش مزایای خاص خودشو داره

اضافه شده در تاریخ :
                        ببخشید دوستان یه سوالی که الان به ذهنم رسید ما برای استفاده از قسمت سرد کننده ی این المان باید اون قسمت داغش رو سرد میکردیم(یا به عبارتی نمیزاشتیم زیاد اون قسمت دیگه داغ بشه که قلع داخل المان ذوب بشه و کلا دما رو میاوردیم پایین تر حالا یا با فن و هیت سینک یا واتر کولینگ یا هر روش دیگه ای) تا در قسمت سرد المان بازده بهتری داشته باشیم
                        حالا سوال من اینجاست که اگر بخوایم از قسمت گرم کننده المان استفاده کنیم ایا برای اینکه بازده بیشتری داشته باشیم باید اون سمت دیگه ی المان که سرد میشه رو دماشو متعادل نگه داریم یا نه؟
                        ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidrezam2
                          ممنون دوست عزیز
                          پس از نظر اقتصادی فکر میکنم همون واتر کولینگ به صرفه تر باشه و تجهیزاتش کمتر باشه
                          ولی خب البته باز هم این روش مزایای خاص خودشو داره

اضافه شده در تاریخ :
                          ببخشید دوستان یه سوالی که الان به ذهنم رسید ما برای استفاده از قسمت سرد کننده ی این المان باید اون قسمت داغش رو سرد میکردیم(یا به عبارتی نمیزاشتیم زیاد اون قسمت دیگه داغ بشه که قلع داخل المان ذوب بشه و کلا دما رو میاوردیم پایین تر حالا یا با فن و هیت سینک یا واتر کولینگ یا هر روش دیگه ای) تا در قسمت سرد المان بازده بهتری داشته باشیم
                          حالا سوال من اینجاست که اگر بخوایم از قسمت گرم کننده المان استفاده کنیم ایا برای اینکه بازده بیشتری داشته باشیم باید اون سمت دیگه ی المان که سرد میشه رو دماشو متعادل نگه داریم یا نه؟
                          ممنون
                          از نظر اقتصادی و حجمی و کلا،یکی از گزینه های خوب برا کولینگش همون هیت پایپ که اکثرا به اسم فن گازی میشناسیمشون هستش(در حد یخچال و آب خنک)
                          که اجازه میده سمت سردش خنک باشه

ولی برای دمای منفی بهترین کولینگ واترکولینگه(فریزر)
                          من با واترکولینگ تا -25 هم رسیدم

یعنی دقیقا چه استفاده ای ازش بکنیم؟
                          اگه درست متوجه شده باشم یعنی برای تولید گرما؟

دیدگاه

سلام من یه سی تی کولر ترمو الکتریک مدل 12716 خریدم از سایت با پست پیشتازه شد 44تومان :eek: قیمت خودش. 35تومان بود میخواستم بدونم ایا این سی تی توانش چقدره ایا قابلیت یخ زدن رو داره لطفا راهنمایی کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anati
                              سلام من یه سی تی کولر ترمو الکتریک مدل 12716 خریدم از سایت با پست پیشتازه شد 44تومان :eek: قیمت خودش. 35تومان بود میخواستم بدونم ایا این سی تی توانش چقدره ایا قابلیت یخ زدن رو داره لطفا راهنمایی کنی
                              اگه بتونی سمت گرمش رو خوب خنک کنی،یخ هم میزنه برات
                              البته اینکه چه مقدار یخ هم میخای مهمه

دیدگاه

سلام
                                گرچه من با قسمت خنک کنندش اصلا حال نکردم(البته فعلا)
                                اما در عوض طرف گرم کننده باحالی داره
                                مخمس کلام اگه رو ساخت یخچال نمیشه حساب کرد لا اقل رو ساخت بخاری میشه یه حرکاتی انجام داد
                                اینم تا یادم نرفته بگم این بی پدر دستمو سوزوند که نگو و نپرس :twisted:
                                ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X