اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

من 100 درصد هزینه ....و اندازه ......و مصرف برقش برام خیلی مهمه......
    اصلا برا همین میخوام درست کنم ..... که به صرفه باشه....
    بعد میگم برای سرما سازی فقط 2 راه وجود دارد؟ 1-المان 2-کمپرسور...

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط hosin2a
      سلام
      هزینش بیشتر نباشه مطمئن باشید کمتر نیست
      همینطور مصرف برقش
      فقط شاید اندازش کمتر در بیاد
      ولی اون سرمایی که از کمپرسور میگیرید از TEC نمیتونید بگیرید
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosin2a
        با توجه به مواذد بالا تنها راه کمپرسوره
        هم هزینش هم کمتره هم مصرف برقش.
        سرمایشش هم که 10 برابره.
        اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

با توجه به مواذد بالا تنها راه کمپرسوره
          هم هزینش هم کمتره هم مصرف برقش.
          سرمایشش هم که 10 برابره.
          میشه حدود قیمت را بگید که کار دستم بیاد...

دیدگاه

اگه حوصله داشته باشی میتونی از اوراق فروشی ها موتورت رو پیدا کنی ولی اگه نو بخوای بخری هزینت بیشتر میشه
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

اگه حوصله داشته باشی میتونی از اوراق فروشی ها موتورت رو پیدا کنی ولی اگه نو بخوای بخری هزینت بیشتر میشه
              چه نوع موتوری؟؟؟؟ اندازش؟؟؟؟ وزنش؟؟؟؟؟ قیمتش؟؟؟؟مال چه وسیله ای؟؟؟؟؟

دیدگاه

موتور کمپرسور یخچال دیگه بحث چی بود پس ؟؟؟
                من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

موتور کمپرسور یخچال دیگه بحث چی بود پس ؟؟؟
                  بابا فکر کردم موتور اصلی که برای تولید باد هست را میگی.....
                  خواب برای همین کمپرسور هم همین سوالات را دارم :
                  اندازش؟؟؟؟؟؟؟ قیمتش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وزنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مال چه وسیله ای؟؟؟؟؟؟؟
                  منظورم اینه که کوچیک تر از کمپرسور یخچال هست ؟؟؟؟؟ مثلا اندازه یک کف دست ؟؟؟؟

دیدگاه

برای کمپرسور یخچال هر چی بزرگتر بهتر و سردتر :mrgreen:

برای فن یا باد بزن هم میشه از فن کامپیوتر استفاده کنی

دیدگاه

سلام.....همون طور که گفتم میخوام برای پنکه یه چیزی گیر بیارم.....
                      پس نمیخوام زیاد بزرگ باشه......همین طور نمیخوام یخچال بسازم که برام خیلی خنک کنه.....
                      میگم کوچیک پیدا میشه ؟؟؟؟ مثل عکس زیر :
                      http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1274563108_1/ACXZ14DC-S-font-b-DC-b-font-Tiny-font-b-Compressor-b-font-for-font-b.jpg
                      http://www.termotek-ag.com/typo3temp/pics/bd173ace7a.jpg
                      http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/816591838/12v-24-Super-Micro-font-b-Mini-b-font-Kompressor-For-Vehicle-Refrigerator-font-b-Fridge.jpg
                      اگر پیدا میشه قیمتش ؟ دست دومش و نوش... ..... مال چه وسیله ای میباشد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosin2a
                        سلام.....همون طور که گفتم میخوام برای پنکه یه چیزی گیر بیارم.....
                        پس نمیخوام زیاد بزرگ باشه......همین طور نمیخوام یخچال بسازم که برام خیلی خنک کنه.....
                        میگم کوچیک پیدا میشه ؟؟؟؟ مثل عکس زیر :
                        http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1274563108_1/ACXZ14DC-S-font-b-DC-b-font-Tiny-font-b-Compressor-b-font-for-font-b.jpg
                        http://www.termotek-ag.com/typo3temp/pics/bd173ace7a.jpg
                        http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/816591838/12v-24-Super-Micro-font-b-Mini-b-font-Kompressor-For-Vehicle-Refrigerator-font-b-Fridge.jpg
                        اگر پیدا میشه قیمتش ؟ دست دومش و نوش... ..... مال چه وسیله ای میباشد ؟
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65357.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1004#msg391004
                        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

سلام. دوستان من سمینار درباره ی ترموالکتریک کولر دارم
                          دنبال محدودیت های ساختش می گردم آیا شما اطلاعاتی دارید؟
                          و اینکه یکسری رویکرد CNT وCNF انجام شده ، کسی اطلاعاتی داره

دیدگاه

سلام دوستان سوالی داشتم
                            اگر این الماتان رو داخل ظرف اب داغ بندازیم بازم برق تولید میکنه؟ یا نه؟ اگر از یه طرفش که گرما میگیره که باعث میشه برق تولید بشه ایا میشه همچین چیزی؟
                            واینکه این اختلاف دمایی که میگیدپیدامیکنه و میسوزه یعنی چی بیشتر میشه توضیح بدین ممنون

دیدگاه

اگه این کار رو کنید هیچ ولتاژی تولید نمیشه
                              مشکل این نوع از ژنراتورها (ترموالکتریک ها) اینه که این ها باید در دوطرف سطحشون اختلاف دما داشته باشن تا برق تولید کنند

یعنی شما دمای یک طرف رو 50 درجه نگه دار اون ور رو بنداز تو آب یخ صفر درجه بعد یه ولتاژی دو سرش تولید میشه

این المانها گرما رو از یک سمت پمپ میکنن یه سمته دیگه اگه دما خیلی بالا بره باعث میشه نقطه اتصال لایه های داخل که با قلع هست از هم باز بشه و المان بدرد نخوره دیگه

دیدگاه

با تشکر از توضیح شما
                                پس یعنی اگر نخایم هم داخل اب بندازیم و در بیرون فضایه باز فقط یه طرف از المان رو گرما بدیم برق تولید میشه؟ و اونطرف سر د میشه برفک میزنه؟ درسته؟
                                و دیگه نیازی نیست اونطرفشو سرد کرد تا برق تولید بشه؟ فقط یک طرفش گرم بشه بسه؟ برق تولید میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X