اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط khafanonline نمایش پست ها
    با سلام و ممنون از پاسخ شما
    ممنون که راهنمایی کردید فقط سوال آخری داشتم ممنون میشم جواب بدی
    فرمودین از ترانس 10 یا 15 آمپر استفاده کنم که مشگی پیش نیاد این مقدار برای یک المان کفایت خواهد کرد اگه به دو المان وصل شود با 15 آمپر به مشکل بر می خورد یا خیر؟
    و این آمپر بیشتر در بازه زمانی طولانی به قطعه آسیب نمیزند آیا؟ اگر از 20 آمپر برای یک قطعه استفاده شود مشکلی برای المان به وجود می آید؟
    با تشکر از پاسخگویی شما
    ترانس سوییچینگ برای هر ورودیش مقدار امپری رو میده که مصرف کننده نیاز داره

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط amirmahdi260 نمایش پست ها
      ترانس سوییچینگ برای هر ورودیش مقدار امپری رو میده که مصرف کننده نیاز داره
      گفته میشه ترانس ها اتلاف انرژی زیادی دارن اما سوئیچینگ ها اینطور نیستن، و خب این گفته درست هم هست، ولی دلیل اینکه سئویچینگ رو دوستان نفی می کنن
      یعنی فقط بخواطر اینه که آمپرهایی که توی توضیحاتش هست نامی هستن و آمپر حقیقی نیستن؟
      -
      -

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط سروش فلا نمایش پست ها
      این ماکسیموم میگه یعنی با ۱۴ولت تا ۸یا۹امپر باید بکشه ولی از
      اونجایی که این ترموالکتریک ها تقلبی هستن اکثرنشون توان واقعیشون
      نصف توانی هست که روشون نوشته میشه جالبه نه من واقعا خودم از
      این جنس های چینی و تقلبی ضرر و بدبختی کشیدم که خدا میدونه
      جنس اصلی رو از کجا تشخیص بدیم؟ روشی برای تشخیص وجود داره؟؟
      اگه از آمازون بخریم می تونه خیالمون راحت باشه که اصله؟؟
      جدیدترین ویرایش توسط makan parsi; ۲۳:۵۳ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶.

دیدگاه

Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

[QUOTE=makan parsi;700225]گفته میشه ترانس ها اتلاف انرژی زیادی دارن اما سوئیچینگ ها اینطور نیستن، و خب این گفته درست هم هست، ولی دلیل اینکه سئویچینگ رو دوستان نفی می کنن
        یعنی فقط بخواطر اینه که آمپرهایی که توی توضیحاتش هست نامی هستن و آمپر حقیقی نیستن؟
        -
        -

ترانس سوییچینگ اگه تهویه نشه راندمان و توانش افت میکنه من دقیقا منظورتون رو متوجه نمیشم شما منظورتون ریپل ولتاژی ترانس ها هست یا افت توان ؟

[QUOTE=makan parsi;700225]گفته میشه ترانس ها اتلاف انرژی زیادی دارن اما سوئیچینگ ها اینطور نیستن، و خب این گفته درست هم هست، ولی دلیل اینکه سئویچینگ رو دوستان نفی می کنن
        -
        -

ترانس سوییچینگ اگه تهویه نشه راندمان و توانش افت میکنه من دقیقا منظورتون رو متوجه نمیشم شما منظورتون ریپل ولتاژی ترانس ها هست یا افت توان ؟

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط makan parsi نمایش پست ها
          گفته میشه ترانس ها اتلاف انرژی زیادی دارن اما سوئیچینگ ها اینطور نیستن، و خب این گفته درست هم هست، ولی دلیل اینکه سئویچینگ رو دوستان نفی می کنن
          -
          -

منظورم بهینه بودنه در مصرف انرژیه، ساده میشه گفت اگه بخوایم درجه ی کیفی مصرف بدیم ترانس ها E هستن و سوئیچینگ ها B یه همچین چیزی ...
          از این بگذریم ... سوییچینگ های صنعتیی که خودشون تهویه دارن پس این مشکل رو ندارن؟

بعد اینا مگه برای تامین منبع تغذیه دوربین ها استفاده نمی شن؟ اگه این همه مشکل داشته باشن که دیگه به چه دردی میخورن؟
          دوربین یعنی 24 ساعته به مدت حداقل یک ماه روشن موندن، بعد یعنی کم میاره؟

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

سلام و دورد
            اصل این المان ها مال کجا هستن؟ یعنی باید ساخت کجا باشه و چه مشخصاتی داره که بتونیم اصل رو تشخیص بدم؟
            خیلی داغونه با این وضعیت که اصلاً معمولاً نیست اصل رو از کجا میشه گیر آورد، میشه به آمازون اعتماد کرد؟؟
            البته اونجا که دیدم قیمت ها قدری بالاتر بود و با هزینه و حل و غیره دو برابر میشه قیمت ها

حالا بازم این ریسک رو داره که اصل نباشه، واقعاً این المان آدم رو پشیمون می کنه

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط komijani0521 نمایش پست ها
              سلام.
              دوستان کسی تونسته به دمای منفی 70 یا همین حول و خوش برسه؟
              من برای کاری نیاز دارم که به این دمای منفی برسم(تحت شرایط آزمایشگاهی حتی).
              راه حلی به ذهنتون میرسه؟ مثلا چسبوندن 4-5 تا tec با وات 150 و نهایتا قرار دادن واتر کولینگ یا هیت سینک های خاص.(یا حتی اگر راه حلی دیگه ای به جز این المان برای رسیدن به این دما به ذهنتون میرسه بفرمایید)
              ممنون میشم نظرتون رو بدید.
              -70 خیلی پایین ولی با چسبوندن چندتا tec بر روی هم ولی توسط صفحه مسی میتونید تا -20 برید البته خیلی مصرف بالایی دارن.دوستان برای ساخت آبسردکن و محیطهای دمایی از کمپرسور استفاده کنن که مصرف پایین و بازده بالا داره.tec های موجود در ایران واسه بازیه
              جدیدترین ویرایش توسط mindhunter; ۱۱:۴۲ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹.

دیدگاه

سلام دوستان واساتید گرامی....
                نظر شما در مورد این تبلیغ چیست؟
                به نظر شما 1100 بی تی یو حقیقت دارد؟
                به نظر دوستان امکان ساخت چنین چیزی برای
                من و شما امکانپذیر است یا خیر؟؟؟

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۰۹:۲۳ ۱۳۹۸/۰۳/۳۰.
                آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها

تو آمازون واسه فروش هست زده 1100 btu ولی درست کردنش کار راحتیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mindhunter نمایش پست ها
                    تو آمازون واسه فروش هست زده 1100 btu ولی درست کردنش کار راحتیه
                    سلام دوست عزیز
                    میتوانید راهنمایی کنید به چه صورت میتوان یک کولر ساده ساخت...
                    مثلا با موتور یخچال......
                    لوله .... تزریق گاز... خرید گاز.....
                    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها

بنظر که چیز جالبی میاد!
                      ولیbtu1100 اصلا بهش نمیاد
                      خنک سازیش هم با مبرد R134A هست که مبرد یخچال هست!
                      که البته برای این ولتاژ کاری زیاد عجیب نیست!

دیدگاه

سلام دوستان
                        آیا امکانش هست که با دادن گرما به یک طرف المان سرد کننده در خروجی برق داشته باشیم !!!؟؟؟

سلام دوستان
                        آیا امکانش هست که با دادن گرما به یک طرف المان سرد کننده در خروجی برق داشته باشیم !!!؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Behzad PRV نمایش پست ها
                          سلام دوستان

سلام دوستان
                          سلام
                          بله میتونید
                          ولی باید همینطور که به یک طرف گرما میدید اونطرف هم خنک کنید
                          و توجه داشته باشید که ولتاژ و جریان تولید شده توسط TEC زیاد نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Behzad PRV نمایش پست ها
                            سلام دوستان
                            در اینترنت سرچ کنید candle generator برای شروع خوبه
                            قبلا هم در همین تاپیک در این باره بحث شده....

دیدگاه

دوستان من می خواستم با المان سرد کننده کولر بسازم اما با توجه به گرامی تولید شده توسط این المان ها اصلا از نظر بهره وری و بهینگی انرژی ساختن کولر و یخچال با این المان ها معقول هست؟
                              بیشتر انرژی رو این المان ها دارن تبدیل به گرما می کنند فکر نمی کنم بهینه باشه

دیدگاه

من هم به جمع برفک سازان پیوستم اونم بدون واتر کولینگ و فریزر و این چیزا تا منفی 14 دماشو گرفتم فقط با یدونه هیت سینک دو تا فن 8x8 چهار تا فن 4x4 و یه المان 12710 البته کل تجهیزات لحظه اول 4.5 آمپر و بعدش 4 آمپر میکشه حالا من نمیدونم چرا المانه روش نوشته 12710
                                حالا نمیدونم باهاش چیکار کنم آخه دو ساله بهش ور میرم برفک نمیده الان که میده موندم باهاش چیکار کنم
                                شما با المان هاتون چیکار میکنین؟
                                جدیدترین ویرایش توسط Pourya-84; ۰۱:۴۶ ۱۳۹۹/۰۲/۱۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X