اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار و اشتغال در برق و الکترونیک

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار و اشتغال در برق و الکترونیک

صرف نظر از بحث تعهد به مدت سه سال (که در مورد آن به دلیل عدم شناخت شما اظهار نظر نمی کنم)، اصل شاگردی کردن و کسب تجربه در کنار افراد با تجربه، روش بسیار درست و موثری است و ای بسا مواردی که شما با یک روز کار در کنار یک مجموعه با تجربه یاد می گیرید که اگر بخواهید خودتان راسا با آن آشنا شوید، ممکن است هفته ها و ماه ها طول بکشد.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ممنون دوستان بابت راهنماییهاتون
      حالا آیا به نظر شما این یک فرصت استثنایی برای شما نیست ؟...
      خیلی هم فکر نمیکنم استثنایی باشه، اما فرصت خوبیه مخصوصا برای من که تازه فارغ شدم
      صرف نظر از بحث تعهد به مدت سه سال (که در مورد آن به دلیل عدم شناخت شما اظهار نظر نمی کنم)،
      ممنون جناب کی نژاد
      حقیقتش خودمم هنوز شناخت درستی از خودم و این که چی میخوام ندارم :redface: که فکر میکنم به دلیل نداشتن تجربه کاری باشه
      اصل شاگردی کردن و کسب تجربه در کنار افراد با تجربه، روش بسیار درست و موثری است و ای بسا مواردی که شما با یک روز کار در کنار یک مجموعه با تجربه یاد می گیرید که اگر بخواهید خودتان راسا با آن آشنا شوید، ممکن است هفته ها و ماه ها طول بکشد.
      این حرف شما صحیحه، اما 3سال برای کسب اینجور تجربه فکر میکنم زیاد باشه
      راستی بسیار ممنون میشم اگه جواب قسمتهای دیگه سوالم رو هم بدید(قسمت "-" و "--&quot
      ممنون...
      اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

درود به همه دوستان
        من قصد نداشتم که اینجا پست بزنم، چون دوست عزیزمون جناب طراح اون چه را که گفتنی بوده، گفتند، اما قصد این بود که حرف های ایشون را تایید کنم، مشخصه که ایشون تجربه زیادی در این زمینه دارن، خود من هم تجربه هایی گرانبهایی توی این زمینه به دست آوردم، فقط این را بگم برای ورود به بازار کار عجله نکنید، از تجربه های دیگرا استفاده کنید، بدون اینکه قوائد بازی را یاد بگیرید وارد بازی نشید!!(منظورم راه انداختن یک کسب و کار برای خودتون هست) چون محکوم به باختن هستید! کنار بایستید قوائد یاد بگیرید، تجربه کنید و وارد بازار کار بشید!!!
        باز هم از آقای طراح تشکر میکنم که دلسوزانه تجربیاتشون را در اختیار دوستان قرار میدهند.
        با اجازه من چند تا نکته کوچیک در پاسخ به دوست عزیزمون ☺بابابرقی☺، اینجا اضافه می کنم
        - ببینید شما فرمودید سرمایه اولیه ندارید، خوب سرمایه اولیه پول تنها نیست، شما ممکنه توی دوسال کار کردن چیزهایی را یاد بگیرید که میلیونها تومان ارزش داشته باشه! اولین نکته اش را به نظرم الان یاد گرفتید، اینکه از نیروهایی که استخدام میکنید ضمانت بگیرید (با نفس عمل کاری ندارم که درسته با غلط). اون چیزهایی که شما داری( مثل اطلاعات فنی و ....) که داری و مشکلی نیست، مهم اون چیزهایی هست که نداری، دنبال اونها باش
        - از نظر مبلغ سفته به نظرم زیاد نیست، ما از پرسنلمون بسته به نوع و حساسیت کارشون خیلی بیشتر از اینها هم میگیریم، اما اگر بخوان برند خیلی سخت نمی گیریم، بعد از جایگزین کردن یک نیرو تسویه حسابشون انجام میدیم، این فقط بریا این هست که در مواقع حساس از نظر نیروی کاری مشکل ایجاد نشه
        -از نظر قانونی (اگر اشتباه نکنم) ماموریت وقتی پرداخت میشه که شما برای انجام کار 50 کیلومتر یا بیشتر از محل اصلی کارت دور بشی، و میزانش هم یک برابر حقوق معمولی شماست، البته مسئله اضافه کار در ماموریت و ... هم هست. اما معمولا شرکتها برای ماموریت قوانین خاص خودشون را دارند، که ممکنه اصلا شبیه اینی که من گفتم نباشه
        خلاصه اینکه موفقیت در کار فقط اطلاعات فنی نیست، فقط داشتن سرمایه اولیه نیست، برای موفقیت شما به یک مجموعه توانایی ها و امکانات نیاز داری که بدست آوردنش هم ساده نیست! نمی خوام دلسردت کنم اما اگر بخوای کار درست و حسابی و اصولی انجام بدی باید خیلی تلاش کنی! اینم یاد نره که همیشه یه راه ساده تر هست، اما اگر دنبال هدف بزرگی، کار درست را باید انجام بدی!
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

جهت کار کردن برای خود.کار بلد بودن و تجربه لازمه ولی کافی نیست، قسمت مهم کار ،جور کردنه خود کاره .یعنی شما در این مدت ، با افراد زیادی در زمینه کار اشنا می شوید که می توانند در اینده به شما کمک کنند. پس سعی کنید در این مدت در رابطه با کار، با افراد بدرد بخوری که مواجه می شوید دوست شوید کسانی که ممکنست روزی به شما در گرفتن پروژه کمک کنند مانند مدیران مکانهایی که به ماموریت می روید و بخصوص کارمندان دولت .
          علاوه بر پارتی بازی استاندارد ،در حال حاضر همه محتاج به کمک همدیگر هستند مثلا یک مدیر، پروژه را به کسی میدهد که قبلا از او کمکی دیده و یا در اینده بدردبخور تشخیص داده شود. یعنی اگر به کسی کمک کنید در صورت نیاز او هم به شما کمک خواهد کرد. در مورد قانونی بودن ضمانت مالی جای تردید است ولی کاری از دست شما ساخته نیست چون اعتراض همان و جواب رد دادن همان. ولی سفته خیلی بهتر از چک است چون با چک میتوان کسی را به زندان انداخت ولی با سفته فقط میتوان اموال شخص را ممنوع الفروش کرد.

دیدگاه

آدم یه جور احساس غرور بهش دست میده وقتی میبینه تو این انجمن، افرادی هستند که دلسوزانه اطلاعات و تجربیات ارزشمندشون رو خالصانه در اختیار بقیه قرار میدن، واقعا از صمیم قلب خوشحال و سپاسگذارم از همتون

مشکل من الان فقط همین ضمانت 3ساله ای هست که میگیرن(البته من این رو وقتی برای مصاحبه هم رفته بودم به اون بنده خدا گفتم،فک کنم بهش برخورد :redface
            دوستان یه سوال دیگه:
            اگر من مدتی(یک یا دوسال یا حتی همون3سال) در این شرکت کار کنم و به تعمیر(و یا حتی تولید) تجهیزات CNC آشنا(و حتی وارد) بشم، از نظر درآمد،خود اشتغالی و آینده شغلی چطوره؟
            در کل دوستانی که در زمینه CNC تجربه دارند، آینده این شغل رو چطور میبینند؟ و در ضمن برای منی که مهندس کنترل هستم،چه تجربیاتی لازمه برای پیشرفت در این زمینه کسب کنم؟
            ببخشید اگه سوال هام زیادشد :redface:
            بازم ممنون...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
              در کل دوستانی که در زمینه CNC تجربه دارند، آینده این شغل رو چطور میبینند؟
              تولید CNC از نظر گردش مالی نیازمند سرمایه گذاری بالایی است و موفقیت در آن نیازمند عوامل متعدد و از جمله پشتوانه مالی قوی است. در شرایط رکود فعلی هم اکنون بسیاری از تولید کنندگان این بخش متضرر شده اند، زیرا به دلیل گران بودن دستگاه های CNC و رکود کاری، کسانی که مشتری CNC هستند تمایل چندانی برای سرمایه گذاری های کلان نشان نمی دهند. اما در شرایط رونق اقتصادی این صنعت بسیار سود آور است.
              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

ممنون جناب طراح
                تولید CNC از نظر گردش مالی نیازمند سرمایه گذاری بالایی است و موفقیت در آن نیازمند عوامل متعدد و از جمله پشتوانه مالی قوی است
                کاملا صحیح
                در زمینه تعمیرات آینده شغلی این مورد چطور است؟(چون با توجه به صحبتهای فرد مصاحبه کننده،اینگونه برداشت کردم که فعالیت من -در صورت استخدام-بیشتر در زمینه تعمیر تجهیزات CNC است)

دیدگاه

از آنجایی که این شغل در دراز مدت در زمره کارهای خدماتی محسوب می شود، یکسری عیب و حسن های خاص خود را دارد (که در یکی از پست ابتدایی تاپیک به بحث کارهای خدماتی اشاره شده است) و در مورد آینده شغلی یک تعمیرکار CNC بصورت قاطع نمی توانم اظهار نظر کنم. اما در جریان پروسه رشد و کسب اطلاعات، یک تعمیرکار ممکن است با آشنایی با راه و چاه های کار به مرور به نمایندگی فروش، تولید کننده، وارد کننده و حتی صادر کننده CNC تبدیل شود و بنابراین حداقل برای شروع کار (به لحاظ ایجاد زمینه ای برای آشنایی با ابعاد مختلف این رشته)، شروع مناسبی به نظر می رسد.

دیدگاه

محتوای این پست ممکن است برای بسیاری از دوستان که از قانون اطلاع ندارند، حاوی نکته مهم و تعیین کننده ای باشد.
                    یکی از مواردی که ذکر آن به شدت به بحث کار و اشتغال در برق و الکترونیک مربوط است این مطلب است که مطابق بند 24 از ماده 55 قانون شهرداری ها، دائر کردن دفتر مهندسی از طرف مالک در ملک شخص بلامانع است و مهندسین می توانند ملک مسکونی را که متعلق به آنها باشد، به دفتر کار تبدیل کنند. عین عبارت قانونی در زیر آمده است:

دائر کردن دفتر وکالت و مطب و دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق و دفتر روزنامه و مجله و دفتر مهندسی وسیله مالک از نظر این قانون استفاده تجاری محسوب نمی شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
                      ممنون جناب طراحکاملا صحیح
                      در زمینه تعمیرات آینده شغلی این مورد چطور است؟(چون با توجه به صحبتهای فرد مصاحبه کننده،اینگونه برداشت کردم که فعالیت من -در صورت استخدام-بیشتر در زمینه تعمیر تجهیزات CNC است)
                      سلام دوست من از نظر من وارد این کار نشو
                      (البته بنده خودم تجربه ندارم)
                      اما داداش من 3تا دوست در دوران دانشجویی داشت
                      یکیشون تو یه شرکت مشاوره ای کار میکنه که خوب یادمه سال 1385 6 در حدود 1تومن دریافتی داشت(یه شاگرد متوسط که کار اولشو با پارتی جور کرد)

یکیشونم تو مپنا رفته(که وضعیتش مشخصه)(پدر علم الکترومغناطیس با سابقه 4 بار حضور در کلاس اکترو مغناطیس برای پاس کردنش)البته موازی با درس کار میکردند
                      همه از کارشون راضی بودند

البته به جز یکیشون(که بین این 4 نفر شاگرد زرنگشونم بود!! :cry: )
                      داداش ما البته زیاد از این بنده خدا خبر نداره اما ظاهرا میگفت فقط مجید(همین پسره) تو ماها وضعش خوب نشد

حالا آقا مجید چی کار میکرد؟
                      تو همین کار دستگاههای تراشکاری و CNC بود(قاعدتا مهندسای برق تراشکار نمیشن،پس باید تعمیر این جور دستگاهها باشه)
                      هیچی ظاهرا میبینه کاره جواب نمیده!
                      بعد از چند سال ازش میاد بیرون
                      میره یه کاره دیگه!!
                      یعنی این وسط چند سال وقتشو سر یه چیزی گذاشته بود که بعدش مجبور شده بره تو یه شاخه دیگه(یعنی از 0 شروع کنه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی سعیدی
                        سلاک دوست من از نظر من وارد این کار نشو
                        (البته بنده خودم تجربه ندارم)
                        اما دادش من 3تا دوست در دوران دانشجویی داشت
                        یکیشون تو یه شرکت مشاوره ای کار میکنه که خوب یادمه سال 1385 6 در حدود 1تومن دریافتی داشت
                        یکیشون داداشمه که دلاله!!!
                        یکیشونم تو مپنا رفته(که وضعیشت مشخصه)
                        همه از کارشون راضی بودند

البته به چز یکیشون(که شاگرد زرنگشونم بود!! :cry: )
                        دادش ما البته زیاد از این بنده خدا خبر نداره اما ظاهرا میگفت فقط مجید(همین پسره) تو ماها وضعش خوب نشد

حالا آقا مجید چی کار میکرد؟
                        تو همین کار داستگاههای تراشکاری و CNC بود(قاعدتا مهندسای برق تراشکار نمیشن،پس باید تعمیر این جور دستگاهها باشه)
                        هیچی ظاهرا میبینه کاره جواب نمیده!
                        بعد از چند سال ازش میاد بیرون
                        میره یه کاره دیگه!!
                        یعنی این وسط چند سال وقتشو سر یه چیزی گذاشته بود که بعدش مجبور شده بره تو یه شاخه دیگه(یعنی از 0 شروع کنه)
                        فکر کنم درآمد دادش شما از همشون بیشتر باشه درسته :rolleyes:اگر در زمینه برق کار میکنه دوست داشتی یک توضیحی بده چیکار میکنه؟؟خوبه کارش یا نه؟؟؟؟
                        اگر میشه یک خورده در مورد مپنا توضیح بدهید .واقعا ارزش اینقدر امتحان دادن و مصاحبه و ......را داره؟در آمدش چطوریه ؟چه کاری از مهندساشون میخواهند؟؟؟
                        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                          فکر کنم درآمد دادش شما از همشون بیشتر باشه درسته :rolleyes:اگر در زمینه برق کار میکنه دوست داشتی یک توضیحی بده چیکار میکنه؟؟خوبه کارش یا نه؟؟؟؟
                          اگر میشه یک خورده در مورد مپنا توضیح بدهید .واقعا ارزش اینقدر امتحان دادن و مصاحبه و ......را داره؟در آمدش چطوریه ؟چه کاری از مهندساشون میخواهند؟؟؟
                          اول از همه باید بگم
                          من یه دانشجوی خاکی برسری!!! :biggrin: هستم! که چیز زیادی بارم نیست در حد توانم توضیح میدم(شرمنده که سطحش پایینه) :cry:
                          اگه امکان داره دوستانی که اطلاعاتشون بیشتره بیان بیشتر توضیح بدن

بریم سراغ مپنا
                          خوب نگاه کنید شرکت مپنا اگه نگیم بزرگترین، یکی از بزرگترین شرکت های صنعت برق ایرانه!
                          کار کردن توی اون هم قطعا چیز کمی نیست(مثلا اینکه شما بتونید تو شرکت بنز کار کنید یا همون کارو تو شرکت سایپا انجام بدید؟ کدومشو انتخاب میکنید)

اینکه مپنا چی کار میکنه رو متوجه منظورتون نشدم کارش که مشخصه
                          زمینه اصلی کارش پروژه های نیروگاهی، نفت و گاز و حمل و نقل ریلی هستش

یه سری زیر شرکت هم داره که قطعات مورد نیاز برای شرکت اصلی تولید میکنن

الانم هر کسیو استخدام نمیکنه میشه گفت 5 6 سال پیش خیلی راحت تر میشد رفت و استخدام شد
                          الان یا باید نابغه باشی!!(فکر میکنم)،یا سابقه کار بالای 8 سال!(من که که 1 سالشم ندارم)،یا آشنا(خوب اینم ندارم!!)

تسهیلات زیادی هم به کارکناش میده
                          حالا در زمینه کنترل (که خودم هستم) فکر میکنم از مهندساش بیشتر کار های ابزار دقیقی میخواد

دوستان، کسی دیگه اطلاعات بیشتری داره بگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی سعیدی

الانم هر کسیو استخدام نمیکنه میشه گفت 5 6 سال پیش خیلی راحت تر میشد رفت و استخدام شد
                            الان یا باید نابغه باشی!!(فکر میکنم)،یا سابقه کار بالای 8 سال!(من که که 1 سالشم ندارم)،یا آشنا(خوب اینم ندارم!!)

تسهیلات زیادی هم به کارکناش میده
                            حالا در زمینه کنترل (که خودم هستم) فکر میکنم از مهندساش بیشتر کار های ابزار دقیقی میخواد

دوستان، کسی دیگه اطلاعات بیشتری داره بگه
                            در مورد مپنا هرچی بخواین بدونین اینجاست:
                            http://www.mapnaec.com/persian/

اما ورودش هیچی نمیخواد به جز پارتی!
                            فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام دایی های گلم
                              مطمئن باشید این شرکت ها فقط اسمشون بزرگه. تنها چیزی که توشون پیدا نمیشه دانشه. حقوق دندونگیری هم نمیدن. خلاصه میشین برده دولت و فقط پول حضورتونو می گیرین!
                              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

چند سال پیش اطلاع داشتم حقوق مپنا یک معمولی در سطح دولتی بوده ولی به علت اضافه کاری اجباری 5 ساعت در روز حقوق تقریبا دو برابر میشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X