اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار و اشتغال در برق و الکترونیک

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار و اشتغال در برق و الکترونیک

نوشته اصلی توسط مــــــیــــــــلاد
    چند کتاب معرفی کنید که بترتیب و با خوندن آنها بشه طراحی مدار رو یاد گرفت؟
    با مطالعه صرف نمی توان به مرتبه طراحی مدار رسید و لازم است آزمایش های عملی به عنوان یک ستون اصلی در کنار مبانی تئوری قرار بگیرد. در بین منابع موجود بهترین کتابی را که می شناسم و می توانم به شما توصیه کنم، کتاب بسیار ارزشمند هنر الکترونیک (The art of electronics) نوشته Horowitz و Winfield است.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

از هر دو بزرگوار و استاد جناب طراح و Solsal به دلیل راهنمایی های وسیع و بی منت ، بی نهایت سپاسگذارم و امیدوارم بتوانیم از این راهنمایی ها نهایت استفاده را ببریم.
      با سپاس
      مولای من
      نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz
        سلام
        اگر کسی قصد زدن یک مغازه الکترونیک و رباتیک و ... در شهرستان داشته باشه اگر قصد داشته باشه به همون قیمت تهران توی شهرستان به فروش برسونه باید مثل تهرانی ها مستقیم جنس مورد نظر رو وارد کنه
        حالا باید برای این کار به کجاها رجوع کنه , اصلا آیا امکان پذیر هست ؟
        لطفا هر شخصی که در این زمینه اطلاعاتی داره راهنمایی کنه .
        لطفا اگر در این زمینه نیز توانایی دارید راهنمایی کنید :bye
        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

معمولا یه فروشنده اجناسشو تعداد می خره دایی جان. رو تعداد هم قیمت کمتر می شه. بعد تک می فروشه و می تونه سود کنه.
          برای واردات مستقیم باید کسی رو اونطرف داشته باشه. چین، هنگ کنگ و...
          می تونی با واردکننده ها هم همکاری کنی. من با یکشون کار می کنم و بیشتر جنسامو با قیمت خوب می خرم.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
            معمولا یه فروشنده اجناسشو تعداد می خره دایی جان. رو تعداد هم قیمت کمتر می شه. بعد تک می فروشه و می تونه سود کنه.
            برای واردات مستقیم باید کسی رو اونطرف داشته باشه. چین، هنگ کنگ و...
            می تونی با واردکننده ها هم همکاری کنی. من با یکشون کار می کنم و بیشتر جنسامو با قیمت خوب می خرم.
            با سپاس از اقا احمد و دوستان
            خوب نگاه کن مسلما شهرستانی ها هم از رو تعداد میخرند ولی بازم قیمت مقداری با تهران فرق میکنه طوری که خیلی همین کارشونه و جنس و فقط از تهران به شهرستان میبرند و پول دلالی می خورند
            حالا سوال من اینه که ما همون وارد کنند ه ها رو باید از کجا پیدا کنیم ؟
            آیا این وارد کنند ه ها حتما باید اونطرف باشند ؟
            آیا باید بریم به سفارت خونه ها ؟
            یا که حتما باید آشنایی داشته باشیم؟
            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

اگر نیاز به واردات دارید جای دوری نرید یک ایمیل به فروشگاه یا یک PM به بنده !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                کتاب بسیار ارزشمند هنر الکترونیک (The art of electronics) نوشته Horowitz و Winfield است.
                http://books.google.com/books?id=bkOMDgwFA28C&lpg=PP1&pg=PA193#v=o nepage&q&f=false

http://www.4shared.com/document/n2UrOuVj/The_Art_of_Electronics.html

فقط نمیدونم چرا لینک دومی هنگام دانلود چیز شده!!! oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz
                  سلام
                  اگر کسی قصد زدن یک مغازه الکترونیک و رباتیک و ... در شهرستان داشته باشه اگر قصد داشته باشه به همون قیمت تهران توی شهرستان به فروش برسونه باید مثل تهرانی ها مستقیم جنس مورد نظر رو وارد کنه
                  حالا باید برای این کار به کجاها رجوع کنه , اصلا آیا امکان پذیر هست ؟
                  لطفا هر شخصی که در این زمینه اطلاعاتی داره راهنمایی کنه .
                  در همین تهران از بین این همه فروشنده قطعات الکترونیک، تعداد محدودی هستند که وارد کننده اصلی قطعات هستند و اکثر فروشندگان، قطعات را از فروشندگان اصلی هر قطعه ای تهیه می کنند که افراد مشخص و محدودی هستند. بنابراین اگر مدتی در بازار حضور داشته باشید می توانید فروشندگان اصلی هر قطعه را بشناسید و در صورتی که خرید شما در تعداد قابل توجهی باشد، بعضا می توانید قطعات را با قیمت های نسبتا مناسبی تهیه کنید. به عنوان یک مثال حدود دو سال پیش و در زمانی که قیمتLCD گرافیکی 128x64 آبی در محدوده 13 تا 14 هزار تومان بود، من همان نوع LCD را به قیمت 9000 تومان خریداری کردم. اما دلیل این خرید ارزان این بود که اولا وارد کننده اصلی را می شناختم و از زمان رسیدن بار او هم اطلاع داشتم. و دیگر اینکه حدود 350 عدد LCD را یکجا بصورت نقدی خریداری کردم که در مجموع حدود یک میلیون و چهارصد هزار تومان نسبت به قیمت تکفروشی ارزان تر بود. حاصل آنکه شما به عنوان یک فروشنده و با برقراری ارتباط با توزیع کننده های اصلی بازار، می توانید قطعات را با تعداد بالاتر و قیمت پائین تر تهیه کنید و از فروش آنها بصورت تکفروشی سود لازم را تامین کنید. البته در مقیاس های بزرگتر می توانید برای واردات هم بصورت شخصی و یا از طریق کسانی که ارتباط لازم را دارند، اقدام کنید.
                  وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                  اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامِد مٌهری
                    http://books.google.com/books?id=bkOMDgwFA28C&lpg=PP1&pg=PA193#v=o nepage&q&f=false

http://www.4shared.com/document/n2UrOuVj/The_Art_of_Electronics.html

فقط نمیدونم چرا لینک دومی هنگام دانلود چیز شده!!! oo:
                    سلام آقای مهری،اولا چرا انصراف داری؟!!!حیف نبود؟
                    دوم:لینک اوی در صفحه گوگل بازش میکنه و لی چجوری دانلودش کنم؟لینک دوم که فیلتر شده توسط وزارت ارشاااااااااد :angry:
                    جانم به فدای ائمه اطهار
                    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام

منم نمیدونم چطور از گوگل دانلود کنید.
                      در مورد صفحه ی دومی هم از "استغفرالله" استفاده کنید.

راستی حجمش 90 مگ هست!

دیدگاه

سلام
                        اون لینک مال سایت آمازونه و کتاب رو باید بخرید
                        مولای من
                        نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                          سلام آقای مهری،اولا چرا انصراف داری؟!!!حیف نبود؟
                          دوم:لینک اوی در صفحه گوگل بازش میکنه و لی چجوری دانلودش کنم؟لینک دوم که فیلتر شده توسط وزارت ارشاااااااااد :angry:
                          از این جا دانلود کنید
                          http://hrezaei.ir/archives/72

دیدگاه

امروز اطلاعی از مبلغ اجاره مغازه های خیابان لاله زار تهران و صنف فروشنده برق صنعتی را کسب کردم که اطلاعات خوبی از گردش مالی و سود این صنف را نمایان می کند. مبلغ اجاره مغازه های بر خیابان لاله زار جنوبی چیزی در حدود صد میلیون تومان پول پیش با ماهی ده میلیون تومان اجاره ماهیانه است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                              چیزی در حدود صد میلیون تومان پول پیش با ماهی ده میلیون تومان اجاره ماهیانه است.
                              چه سودی رو جنساشون میکشن اینا :eek: oo:
                              البته همچین اجاره های نجومی رو قبلا هم شنیده بودیم
                              اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

با صد میلیون میشه یه شرکت راه انداخت.
                                يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X