اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار و اشتغال در برق و الکترونیک

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار و اشتغال در برق و الکترونیک

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها

کسی نگفت شما تعطیل هستید. اصلا هم این موضوع مهم نیست. مهم اراده هستش که بچسبید به کار. همین.
    همین که ولش کردی نشون میده یا فکر اشتباه کردی یا اراده محکم نداشتی. ایندفعه که استارت زدی ولش نکن. محکم بچسب بهش.
    من و همه اینایی که الان کار میکنن مثل شما بودن یه زمانی و اصلا عار نیست. این یه دوره هستش که طی میشه. این که شما با جرات گفتید می خوایید یه تحولی به خودتون بدید قابل تحسینه. اینه که مهمه. به خودتون افتخار کنید.
    موفق باشی.

ممنون مرسی..حرفهای شما به من دلگرمی میده واقعا..این سری باید با قدرت شروع کنم و برم تو دل الکترونیک نهایت یکسال سختی میکشم بعد می افتم رو دور

دیدگاه

واقعا به سری بحث راجع به تحصیلات دانشگاههی پیش اومد که دلم پره
      ما تو دانشگاه خیلی درس های مهمی خوندیم اما اصلا نفهمیدیم یعنی چی و یا به چه دردی میخورن و اصلا کاربردشون چیه و این خیلی افتضاح هست .
      از سال 91 تقریبا شروع به کار کردم و تمام این مدت کارم طراحی . برنامه نویسی بود
      تقریبا یک سال بعد تازه فهمیدم درس کنترل که میخوندیم ، سیستم های pid و حلقه بسته و... یعنی چی اصلا کارشون چیه و اگه اون موقع میدونستم خیلی بهتر یاد میگرفتم و برنامه نویسیسام میتونست بهتر باشه
      تقریبا دو سال بعدش فهمیدم که محاسبه امپدانس خط و سیم که توی مخابرات میخوندم و یا زمان تاخیر که سیم ایجاد میکنه و محاسبات طول سیم و track مناسب بر اساس فرکانس. به چه دردی میخورد و چقدر اگه وارد بودم میتونسم از یک روت کننده ساده برد به یک روت کننده اصولی تبدیل بشم و حداقل خیلی برد هایی که طراحی میکردم از الان بهتر بود
      تقریبا امسال بود که توی یه پروژه دیگه اصلا فهمیدم سر ی فوریه و ... ریاضیاتی که میخوندیم چقدر توی مقایسه دو سیگنال و ... مهم هستند و من اصلا یادم نمیومد چطور حساب میشدن و فقط اسمش یادم بود
      حیف از 4 سالی که توی دانشگاه بودم و نفمیدم خیلی چیزا به چه دردی میخوردن و هیچ راهنمایی کننده درستی هم وجود نداشت. و الان میفهم که اگه اموزش درست وجود داشت و دانشجو درک میکرد این درس ها یعنی چی خیلی وضع بهتر بود
      جدیدترین ویرایش توسط hunybal; ۱۱:۵۴ ۱۳۹۵/۰۵/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hunybal نمایش پست ها
        ما تو دانشگاه خیلی درس های مهمی خوندیم اما اصلا نفهمیدیم یعنی چی و یا به چه دردی میخورن و اصلا کاربردشون چیه و این خیلی افتضاح هست .
        تقریبا یک سال بعد تازه فهمیدم درس کنترل که میخوندیم ، سیستم های pid و حلقه بسته و... یعنی چی اصلا کارشون چیه و اگه اون موقع میدونستم خیلی بهتر یاد میگرفتم و برنامه نویسیسام میتونست بهتر باشه
        تقریبا دو سال بعدش فهمیدم که محاسبه امپدانس خط و سیم که توی مخابرات میخوندم و یا زمان تاخیر که سیم ایجاد میکنه و محاسبات طول سیم و track مناسب بر اساس فرکانس. به چه دردی میخورد و چقدر اگه وارد بودم میتونسم از یک روت کننده ساده برد به یک روت کننده اصولی تبدیل بشم و حداقل خیلی برد هایی که طراحی میکردم از الان بهتر بود
        تقریبا امسال بود که توی یه پروژه دیگه اصلا فهمیدم سر ی فوریه و ... ریاضیاتی که میخوندیم چقدر توی مقایسه دو سیگنال و ... مهم هستند و من اصلا یادم نمیومد چطور حساب میشدن و فقط اسمش یادم بود
        حیف از 4 سالی که توی دانشگاه بودم و نفمیدم خیلی چیزا به چه دردی میخوردن و هیچ راهنمایی کننده درستی هم وجود نداشت. و الان میفهم که اگه اموزش درست وجود داشت و دانشجو درک میکرد این درس ها یعنی چی خیلی وضع بهتر بود
        اصلا توی دوره دبیرستان هرچی می خوندیم بخاطر این بود که پایه درسهای دوره دانشگاه بودند و از دانشگاه به بعد هرکی یاد نگیره خودش به خودش ضرر زده. کاربردی شدن و اوج لذت درس خوندن توی دانشگاه هستش که باید همه چیز رو یاد بگیری چون بعدا ازش استفاده میکنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hunybal نمایش پست ها
          یک بخشی از اشکال رو قبلا گفتیم به نظام آموزشی ربط داره اما بخش دیگه به عدم مطالعه ی جانبی و فعالیت خود دانشجو و فارغ التحصیل مربوطه مثلا هر کی چه رشته اش علوم پایه بوده باشه چه فنی مهندسی، ولو دو واحد ترمودینامیک خونده باشه باید از مبانی موتورهای گرمایی از خودروها گرفته تا جت هم سرش دربیاد اما چون مطالعه ی جانبی نداره ربطشم متوجه نمیشه و فکر میکنه همون فرمول و قوانین و نمره و تموم شد رفت
          یا مثلا تاپیک بزنی بپرسی سامانه ی KERS رو از نگاه الکترونیک بیاییم تحلیل کنیم چطوری کار میکنه یا چطوری کارایی بهتری ازش بگیریم همه یا مات و مبهوت می مونن یا تند تند میزنن گوگل که این چیه دیگه
          گذشته اون دوران که الکترونیک محدود باشه در چهاردیواری آزمایشگاه یا مونتاژ دو تا برد. اما خب، مثل اینکه ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
          جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۲:۲۹ ۱۳۹۵/۰۵/۲۹.

دیدگاه

باسلام
            من میخوام مهندسی برق گرایش الکترونیک بخونم آیا این رشته رو توصیه میکنیدوبازارکارودرآمدو آینده شغلی آن چطور است؟

دیدگاه

جهت اطلاع بیشترین پذیرش در رشته های مهندسی الکترونیک هست.
              من شانزده سال پیش فارغ التحصیل شدم و بهیچکس پیشنهاد نمیکنم در وضعیت فعلی حتی بره دانشگاه،
              کار اولویت اولتون باشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elec01 نمایش پست ها
                باسلام
                من میخوام مهندسی برق گرایش الکترونیک بخونم آیا این رشته رو توصیه میکنیدوبازارکارودرآمدو آینده شغلی آن چطور است؟
                اگر عمیقا به این رشته علاقه دارید و امکان تحصیل در یک دانشگاه خوب رو هم دارید، تردید نکنید و تحصیلات در دانشگاه رو همراه با کار عملی در خانه شروع کنید؛
                اما از نظر بازار کار و درآمد مناسب با زحمت، همونطور که دوستان هم اشاره کردند، فعلا متاسفانه چشم انداز فعلی و آتی آن ( و حتی بقیه رشته ها به جز چند استثناء) ، چندان مثبت نیست . دلیل:

_ تولیدتیراژ بالای مدرک دار (بخوانید دانش آموخته) فله ای و کم توان در انواع و اقسام دانشگاههای ریز و درشت، واقعی و مجازی، دولتی و آزاد، انتفاعی و غیر انتفاعی، شبانه و روزانه ، پردیس و ...

_ اهتمام وقفه ناپذیر مسئولان و مدیران کشور به حرکت و قانو ن گذاری در راستای اشتغالزائی برای جوانان عزیز جمهوری خلق چین

_ وجود منابع هیدروکربور فراوان و راحت الحلقوم زیر پایمان

_ عشق ایرانیان امروزین به کالاهای ساخت خارج از کشور

دیدگاه

دوستان بیاییید یکم منصف باشیم
                  کار برای الکترونیک در وضعیت شغلی کشور و با سطح درآمد نرمال وجود داره ولی ,واقعا با سختی زیادی همراه هست. یعنی یک مهندس الکترونیک به مراتب بیشتر از مهندس عمران باید جون بکنه تا بتونه مهندس به حساب بیاد.
                  واقعا سختی ها اونقدر زیاده که من اگر 15 سال پیش بود شاید وارد این رشته نمیشدم ولی الان که هستم هم خوشحالم.
                  بیایید دوستان رو دلسرد نکنیم بلکه به مسیر صحیح سوق بدیم. یک مشکل دیگه وجود فاصله زیاد در درآمد ها هست که رفاح ر به چشم میبینیم ولی بهش نمیرسیم این انتظارات رو بالا برده و مشکلات زیادی پیش آورده.
                  من پیشنهادم تلاش بیشتر هست و دیگر هیچ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                    دوستان بیاییید یکم منصف باشیم
                    کار برای الکترونیک در وضعیت شغلی کشور و با سطح درآمد نرمال وجود داره ولی ,واقعا با سختی زیادی همراه هست. یعنی یک مهندس الکترونیک به مراتب بیشتر از مهندس عمران باید جون بکنه تا بتونه مهندس به حساب بیاد.
                    واقعا سختی ها اونقدر زیاده که من اگر 15 سال پیش بود شاید وارد این رشته نمیشدم ولی الان که هستم هم خوشحالم.
                    بیایید دوستان رو دلسرد نکنیم بلکه به مسیر صحیح سوق بدیم. یک مشکل دیگه وجود فاصله زیاد در درآمد ها هست که رفاح ر به چشم میبینیم ولی بهش نمیرسیم این انتظارات رو بالا برده و مشکلات زیادی پیش آورده.
                    من پیشنهادم تلاش بیشتر هست و دیگر هیچ
                    سلام
                    اقای مهندس بلورچیان اگه میشه چند تا توصیه وپیشنهاد یا راه حل بدید تا استفاده کنیم تا اینده ای خوب داشته باشیم
                    با سپاس
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                      درسته چندتا ایده و پییشنهاد کار بدید که بازار خوبی داشته بشه
                      امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

دوستان از کسی دنبال ایده کار نباشید. ایده ها بر اساس امکانات و توانایی های ایده دهنده شکل میگیرن و احتمال قوی هیچ سنخیتی با شما ندارند.
                        شما دنبال روش های کلی موفقیت باشید
                        برای مثال یک فرد که الکترونیک میخونه باید برنامه نویسی رو در حد خوبی بلد باشه این یک باید هست. پس منتظر ایده کار یا استخدام برای شروع به یادگیری نباید بود بلکه این پیشنیازی برای ورود شما به کار یا ایجاد ایده در ذهن شماست

دیدگاه

من الکترونیک دانشگاه دولتی خوندم و تصحیح میکنم چهارده ساله فارغ التحصیل شدم.
                          از بین سی نفر همکلاسیهمون فقط یک نفر زندگی خوبی داره که کار بازرگانی میکنه!
                          چند نفر معدود مثل خودم کار الکترونیک در حد طراحی و برنامه نویسی میکنیم که زندگی معمولی داریم ، بقیه هم عموما نسبت به یه مهندس باسبابقه از زندگیشون راضی نیستند.
                          اگه بدبین باشیم میگیم که همه همکلاسیهای من بیعرضه یا بدشانس بودند،
                          ولی واقعیت اینه که الان در اداره ما فوق لیسانس شریف و امیرکبیر رو هم با پارتی استخدام میکنند با حقوق زیر 2500
                          خود من علاوه بر اداره، حتی روزهای تعطیل رو برای کارهای جانبی پروژه ای میذارم.
                          در نهایت اینکه هر کسی تلاش کنه موفق میشه ، اما لزوما نیاز نیست درس بخونید، شما برو یه مکانیک خوب و بامعلومات و کاری شو، اگه ماهی کمتر از ده میلیون درآوردی بیا هرچی خواستی بمن بگو، نیاز هم نیست تا بیست وپنج سالگی دنبال درس باشین. بعدش تا سی سالگی دنبال کسب تجربه و یادگیری و اسم درکردن و مشتری پیدا کردن. چون تقریبا تو دانشگاه هیچی یاد نمیگیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan نمایش پست ها
                            چند نفر معدود مثل خودم کار الکترونیک در حد طراحی و برنامه نویسی میکنیم که زندگی معمولی داریم ، بقیه هم عموما نسبت به یه مهندس باسبابقه از زندگیشون راضی نیستند.
                            ولی واقعیت اینه که الان در اداره ما فوق لیسانس شریف و امیرکبیر رو هم با پارتی استخدام میکنند با حقوق زیر 2500
                            در نهایت اینکه هر کسی تلاش کنه موفق میشه ، اما لزوما نیاز نیست درس بخونید، شما برو یه مکانیک خوب و بامعلومات و کاری شو، اگه ماهی کمتر از ده میلیون درآوردی بیا هرچی خواستی بمن بگو، نیاز هم نیست تا بیست وپنج سالگی دنبال درس باشین. بعدش تا سی سالگی دنبال کسب تجربه و یادگیری و اسم درکردن و مشتری پیدا کردن. چون تقریبا تو دانشگاه هیچی یاد نمیگیری
                            دقیقا
                            در این کشور که هرچی میشه بهش گفت به جز کشور قانوناش که به درد عمش می خوره همش هم پارتی بازیه ماشاءالله همه هم مدرک واسشون مهمه نه کار طرف..خوب این جا خر خونای بی عرضه می رن سرکار ....بقیشم خودتون بهتر از بنده می دونید
                            انشاءالله فرجی بشه تا الکترونیک در ایران یه شغل عالی محسوب بشه وفقط به مدرک یه بی هنر اعتنا نکنن
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan نمایش پست ها
                              بله تا حدی قبول دارم
                              ولی زندگی معمولی شما شاید برای خیلی ها خیلی هم خوب باشه. این یک مسئله نسبی هست.من هم حدود 9 سال پیش تموم شدم لیسانس رو و همه همکلاسیام یا دکترا گرفتن الکی یا هیچی نشدن متاسفانه. داستان شما درسته کاملا ولی چاره چی هست ؟ باید تلاش کنیم و راهکار برای بقیه دوستان ارائه بدیم.

دیدگاه

من پیشنهادم این بود که دوستان ابتدا به فکر کار باشن، با وضعیت فعلی هر وقت بخوان میتونن تا دکترا با چهل پنجاه میلیون درس بخونن!
                                پی نوشت: یه جایی خوندم که عملا مهندسین برق حداکثر بعد از بیست سال، کار الکترونیک رو رها کرده و سراغ کار دیگه میرن، دوم اینکه الکترونیک با تمام سختیها، در همه جای دنیا شغلی کمی بالاتر از متوسطه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X