اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کنترل از راه دور رادیویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار کنترل از راه دور رادیویی

ممون از راهنمایی ات جیگر
    یعنی چی خروجیش رله داره؟! باید خودت بذاری دیگه، کاری نداره که، شماتیک بستن رله خیلی آسونه، با یه ترانزیستور مثبته.
    بستن رله را بلد هستم!! ولی ترکیب کردن مدار و دست کاری اش را نه!!! اگر زحمتی نیست برات لطف کن با paint توی ان عکس قسمت گذاشتن رله را برام مشخص کن!!

باید بگم که من از روی علاقه شخصی دنبال اینجور مسائل میرم و توی دانشگاه هیچگونه تدریسی در این موارد نمیشه. حتی سخت افزار. اینجا ایرانه! :cry2:
    کلا همه چیزو قاطی کردم.
    حرف دانشگاه را ادم بزنه :ادم بدجوری قاطی می کنه!!! که ظلم دارند می کنند در حق دانشجو!! مخصوصا رشته کامپیوتر :که یک برنامه نویسی ساده را به ادم یاد نمی دهند تا برسد به سخت افزار ....
    در کل رشته نرم افزار و سخت افزار فقط در چند واحد جزیی با هم فرق داند!!
    من هم دقیقا مثل خودت می مانم!! همه چیز را قاطی کردم! بد جوری هنگ کردم :icon_razz:
    جالب اینجاس که عمده تخصص بنده در مورد نرم افزاره :biggrin: طراحی وب.
    :job: من هم عاشق وب هستم مخصوصا cms !!! ولی الکترونیک یک چیز دیگه هست!

دیدگاه

کلید تشکر اون بالا بهت چشمک میزنه
      منظورم از خروجی آی سی(توی عکس) اون چهار تا پایه خروجیه که به یه مقاومت و لامپ ال ای دی متصله، تو اون مقاومت و ال ای دی رو حذف کن و مدار زیرو(شامل مقاومت 10 کیلو و ترانزیستور و دیود و رله) جایگزین کن، کار اون دیود که یه دیود معمولیه و اصطلاحا هرزگرد میگن بهش، جلوگیری از ولتاژ های برگشتی هست که ترانزیستورو محافظت میکنه.
      البته اول برای تست شما باید همون دوتا مدار صفحه 1 رو ببندی(روی بردبرد) و بعدش که جواب گرفتی، رله ببندی.
      موفق باشی.
      انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: ولی من عکسی نمی بینم!!!!!!!!!!!!
        لطفا بیشتر توضیح بده!! کجاست عکس!!
        سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: چند شبهه در من ایجاد شده لطفا راهنمایی کن!
          1. ان مدار کوچک که گمان کنم مدار فرستنده یا کنترل هست را :ایا میشه حذف کرد(درست نکرد)؟؟؟ چون میخوام ریموت کنترل اماده بخرم!! لینک اش را بهت نشان دادم!
          2.توی شماتیک مدار گیرنده یک قسمت داره به نام انتن!!!! منظور اش چه نوع انتنی هست؟؟؟ سیم معمولی میخواد؟؟؟
          3.توی نقشه مدار گیرنده: 4 تا led و مقاومت هست که با هم سری شده اند!!! ایا می شود 3 تا led را حذف کرد و یک led بماند: ان را هم با رله جابه جا کرد؟؟؟
          4.یک سئوال خیلی مهم! عملکرد این مدار به صورت لحظه ای هست یا لچ ؟؟؟؟
          سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
            ممنون دوست عزیز: چند شبهه در من ایجاد شده لطفا راهنمایی کن!
            1. ان مدار کوچک که گمان کنم مدار فرستنده یا کنترل هست را :ایا میشه حذف کرد(درست نکرد)؟؟؟ چون میخوام ریموت کنترل اماده بخرم!! لینک اش را بهت نشان دادم!
            2.توی شماتیک مدار گیرنده یک قسمت داره به نام انتن!!!! منظور اش چه نوع انتنی هست؟؟؟ سیم معمولی میخواد؟؟؟
            3.توی نقشه مدار گیرنده: 4 تا led و مقاومت هست که با هم سری شده اند!!! ایا می شود 3 تا led را حذف کرد و یک led بماند: ان را هم با رله جابه جا کرد؟؟؟
            4.یک سئوال خیلی مهم! عملکرد این مدار به صورت لحظه ای هست یا لچ ؟؟؟؟
            سپاس
            1. بله، به راحتی میشه با یک ریموت با اون مشخصات که توی پست اخیر گفتم جایگزین کنی، میتونی از ریموت آماده استفاده کنی.
            2. بله، یک سیم معمولی کفایت میکنه، من خودم توی گیرنده با یه سیم که دور یک خودکار پیچیده بودم (شبیه فنر) 100 متر جواب گرفتم. روی فرستنده هم یه سیم معمولی 20 سانتی بستم.
            3. دقیقا متوجه نشدم چی میگین، شما چهار تا خروجی توی گیرنده دارین که همه چی میتونین به این خروجی ها ببندین.
            4. همون طور که توی چند تا پست قبلی گفتم، اگه آی سی گیرنده رو PT2272-M4 بخری، خروجی لحظه ای میده و اگه PT2272-L4 بگیری خروجی لچ.
            5. نگران نباش، بشین ببند.
            6. موفق باشی.
            7. اگه سوالی بود در خدمتم.
            8. دکمه بالائیه!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:باز هم چند سئوال: :mrgreen:
              1. بله، به راحتی میشه با یک ریموت با اون مشخصات که توی پست اخیر گفتم جایگزین کنی، میتونی از ریموت آماده استفاده کنی.
              پس خیالم راحت دیگه!! ان فرستنده را درست نکنم دیگه!! در مصرف انرژی و قطعات صرفه جویی کنم! :biggrin:
              2. بله، یک سیم معمولی کفایت میکنه، من خودم توی گیرنده با یه سیم که دور یک خودکار پیچیده بودم (شبیه فنر) 100 متر جواب گرفتم. روی فرستنده هم یه سیم معمولی 20 سانتی بستم.
              سیم اش از جنس چیه؟؟؟ سلف که نیست!؟؟
              فرستنده را که من میخوام به صورت جدا بخرم!!! همین مدار را نیو کیت 36000 تومان می داد!! oo: حالا نمی دانم خودش هست یا نه!! ولی ای سی هاش دقیقا شبیه همین مدار هست!!
              3. دقیقا متوجه نشدم چی میگین، شما چهار تا خروجی توی گیرنده دارین که همه چی میتونین به این خروجی ها ببندین.
              یعنی تا 4 تا رله جواب میده دیگه؟
              4. همون طور که توی چند تا پست قبلی گفتم، اگه آی سی گیرنده رو PT2272-M4 بخری، خروجی لحظه ای میده و اگه PT2272-L4 بگیری خروجی لچ.
              پس من اگر PT2272-L4 بخرم و جایگزین کنم :درست میشه؟؟؟ اگر ای سی ها را با هم جابه جا کنیم مشکلی توی وصل قطعات پیش نمیاید؟؟؟ از نظر شماره پایه های ای سی میگم!! دیتاشیت این دو ایا شبیه هم هست؟؟
              خودش هست؟؟
              http://iran-micro.com/%D8%A2%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D9%85%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%A7-pt2272-p-1117.html
              5. نگران نباش، بشین ببند.
              انشااله:تابستان:دانشجو هستم و الان موقع امتحانات و... هست :sad: و از طرفی قطعات اش را باید از اینترنت بخرم!!!اگه وقت کنم زودتر درست می کنم!!

سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:باز هم چند سئوال: :mrgreen:پس خیالم راحت دیگه!! ان فرستنده را درست نکنم دیگه!! در مصرف انرژی و قطعات صرفه جویی کنم! :biggrin:سیم اش از جنس چیه؟؟؟ سلف که نیست!؟؟
                فرستنده را که من میخوام به صورت جدا بخرم!!! همین مدار را نیو کیت 36000 تومان می داد!! oo: حالا نمی دانم خودش هست یا نه!! ولی ای سی هاش دقیقا شبیه همین مدار هست!! یعنی تا 4 تا رله جواب میده دیگه؟پس من اگر PT2272-L4 بخرم و جایگزین کنم :درست میشه؟؟؟ اگر ای سی ها را با هم جابه جا کنیم مشکلی توی وصل قطعات پیش نمیاید؟؟؟ از نظر شماره پایه های ای سی میگم!! دیتاشیت این دو ایا شبیه هم هست؟؟
                خودش هست؟؟
                http://iran-micro.com/%D8%A2%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D9%85%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%A7-pt2272-p-1117.htmlانشااله:تابستان:دانشجو هستم و الان موقع امتحانات و... هست :sad: و از طرفی قطعات اش را باید از اینترنت بخرم!!!اگه وقت کنم زودتر درست می کنم!!

سپاس
                بله خیالت راحت. میتونی پایه های آدرس آی سی فرستنده ای که خریدی رو با پایه های آدرس آی سی گیرنده که خودت ساختی مچ کنی، خیلی راحت. فقط حواست باشه مشخصاتش به گیرنده تو بخوره. بهترین جا برای تهیه کردنش این فروشگاههای نصب دزدگیر هست. همه مدلشو دارن، میتونی مدارتو ببری اونجا تست کنی.از اینترنت نخر.
                ینی چی که "سلف نیست"؟! سیمه دیگه، مثل سیم برق!
                میتونی 4 تا رله ببندی به گیرنده. هر خروجی یدونه رله.
                همونه هیچ فرقی ندارن باهم، فقط کافیه آی سی رو عوض کنی و هیچی دیگه نمیخواد و شماره پایه ها هم دقیقا عین همن.
                مگه شما کدوم شهری که از این آی سی ها ندارن؟ من خودم زنجانم و این آی سی ها مث نقل ونبات همه جا هست. چون آی سی مصرفی هست همه دارنش.

اینم از مدار فرستنده و گیرنده ساخت بنده:

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                  بله خیالت راحت. میتونی پایه های آدرس آی سی فرستنده ای که خریدی رو با پایه های آدرس آی سی گیرنده که خودت ساختی مچ کنی، خیلی راحت. فقط حواست باشه مشخصاتش به گیرنده تو بخوره. بهترین جا برای تهیه کردنش این فروشگاههای نصب دزدگیر هست. همه مدلشو دارن، میتونی مدارتو ببری اونجا تست کنی.از اینترنت نخر.
                  چطوری پایه های ادرس ای سی فرستنده را با گیرنده ست کنم؟؟ مگه فرستنده به صورت اماده نیست اگر بخرم؟؟ شبیه فرستنده دزدگیر ماشین مگه نیست؟
                  ینی چی که "سلف نیست"؟! سیمه دیگه، مثل سیم برق!
                  منظورم سیم مفتولی میخواد یا افشان ؟؟؟ مثلا سیم تلفن یا سیم کابل تلویزیون ایا خوب هست؟؟
                  سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:چطوری پایه های ادرس ای سی فرستنده را با گیرنده ست کنم؟؟ مگه فرستنده به صورت اماده نیست اگر بخرم؟؟ شبیه فرستنده دزدگیر ماشین مگه نیست؟منظورم سیم مفتولی میخواد یا افشان ؟؟؟ مثلا سیم تلفن یا سیم کابل تلویزیون ایا خوب هست؟؟
                    سپاس
                    خیلی راحت، فرستنده رو باز میکنی، آی سی اون توی پشت فیبر مدار، چند تا پایه آزاد داره که فعلا جایی وصل نیست. (چون خام هست) تو باید اونو مطابق گیرنده آدرس دهی کنی، اگه نتونستی میتونی گیرنده رو ببری فروشگاه دزدگیر برات فرستنده رو مچ کنن. به همین راحتی.
                    برای آنتن بهتره از سیم مفتولی با قطر بین 0.5 تا 1.5 میلیمتر به طول 10 تا 20 سانتی متر استفاده کنی، یعنی من با این اندازه ها بهتر جواب گرفتم.
                    موفق باشید
                    دکمه تشکر رو بزن.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: راستی شما pcb را با چه نرم افزاری طراحی کردی؟؟؟
                      در ضمن برد مفید دستگاه تا چند متر هست؟؟؟
                      سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: راستی شما pcb را با چه نرم افزاری طراحی کردی؟؟؟
                        در ضمن برد مفید دستگاه تا چند متر هست؟؟؟
                        سپاس
                        با نرم افزار proteus
                        100 مترو راحت جواب میده، از بیرون خونه، داخل خونه رو میگیره. بیشتر از 100 امتحان نکردم، شاید جواب بده

دیدگاه

با نرم افزار proteus
                          100 مترو راحت جواب میده، از بیرون خونه، داخل خونه رو میگیره. بیشتر از 100 امتحان نکردم، شاید جواب بده
                          ممنون دوست عزیز: pcb این مدار را که با پرتئوس طراحی کردی را داری؟؟؟ اگر داری فایل اش را ضمیمه کن!
                          سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: pcb این مدار را که با پرتئوس طراحی کردی را داری؟؟؟ اگر داری فایل اش را ضمیمه کن!
                            سپاس
                            متاسفانه این مدار مال چند سال پیشه و فایلشو ندارم، البته کاری هم نداره، نرم افزارو اگه بلد نیستی با ماژیک بکش، کاری نداره که، زیاد شلوغ نیس که بخوای با نرم افزار pcb بزنی، همون ماژیک خیلی راحته، نیم ساعت بیشتر زمان نمیبره، اگه مشکلی داشتی و اگه پروتئوس بلد نبودی توی paint خود ویندوز طراحی کن و بذار اینجا راهنماییت کنم.

دیدگاه

متاسفانه این مدار مال چند سال پیشه و فایلشو ندارم، البته کاری هم نداره، نرم افزارو اگه بلد نیستی با ماژیک بکش، کاری نداره که، زیاد شلوغ نیس که بخوای با نرم افزار pcb بزنی، همون ماژیک خیلی راحته، نیم ساعت بیشتر زمان نمیبره، اگه مشکلی داشتی و اگه پروتئوس بلد نبودی توی paint خود ویندوز طراحی کن و بذار اینجا راهنماییت کنم.
                              ممنون دوست عزیز: متاسفانه بلد نیستم با ماژیک طراحی کنم!!! البته یکبار با ماژیک طراحی کردم کار نکرد!!! :sad:
                              نمیدونم چه کار کنم!! اموزش سراغ داری؟؟؟
                              سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: متاسفانه بلد نیستم با ماژیک طراحی کنم!!! البته یکبار با ماژیک طراحی کردم کار نکرد!!! :sad:
                                نمیدونم چه کار کنم!! اموزش سراغ داری؟؟؟
                                سپاس
                                البته اول باید روی برد بورد (پراجکت بورد) ببندی و اگه جواب گرفتی (که 100% میگیری اگه درست بسته باشی) براش pcb بزنی ولی به نظر من شما فعلا از ساخت اون صرف نظر کنین، چون این مدار مستلزم کمی گاهی در مورد ساخت pcb هست. اگه بسازین و جواب نده، ممکنه از الکترونیک بدتون بیاد. و همچنین به نظرم بهتره درمورد بعضی آی سی های معمول و راه اندازی قطعات الکترونیک و در کل در مورد مباحث پایه الکترونیک بیشتر مطالعه کنید. من خودم بصورت تجربی یه چیزایی بلدم، البته نه به اندازه الکترونیکیا، ولی چون علاقه دارم، روز به روز بیشتر یاد میگیرم.
                                من خودم اولشو از کلاسای فنی و حرفه ای شروع کردم. البته چیز زیادی یاد نمیدن ولی برای استارت کار خیلی مفیده. یه سری بزن.
                                توی گوگل هم میتونی مطالب خیلی مفیدی پیدا کنی. بیایید با گوگل آشتی کنیم!
                                شما کدوم شهری؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X