اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کنترل از راه دور رادیویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار کنترل از راه دور رادیویی

سلام
    یکی از دوستام این مدار رو بسته و انتن رو وصل کرده به اسکلت خونه میگه برد یه چیزی حدود 1.5کیلومتر هست
    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
    -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

سلام دوستان
      در این سایت http://tutorial.cytron.com.my/2012/09/03/remote-control-315mhz
      3 نوع قطعه رو از کجا گیر بیارم که همون مشخصات باشه
      1- RF-TX-315
      2- RF-RX-315
      3- Straight Female Header 1×10 Ways

فرستنده و گیرنده زیاده ولی چیزی که دقیقا این دو نوع باشه
      اون قطعه سوم هم نمیدونم چی هست.
      ممنون میشم راهنمایی کنید
      با تشکر

دیدگاه

دوست عزیز شما تمام صفحات این تاپیک خوندید؟ :eek:

توی این چند صفحه خیلی خوب توضیح داده شده

لطفا یکبار اما با دقت بیشتر مطالعه بفرمایید باز اگر سئوالی بود مطرح کنید
        :nerd:
        دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

بله مطالعه کردم و میخوام بدونم اون مورد سوم چه قطعه ای هست؟

دیدگاه

همون پین هیدر ولی مادگیش

دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

دوستان کیت آمادش رو از کجا میشه خرید؟
              ماژول نه یه چیز آماده میخوام

دیدگاه

عبارت یزد کیت و مهران مدار رو سرچ کنید سایت هر کدوم برید میتونید انواع کیت های آماده مونتاژ و یا مونتاژ شده رو بخرید. البته توی جمهوری هم ممیتونید دنبال همین بگردید
                برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

ببخشید تو این مدار http://tutorial.cytron.com.my/2012/09/03/remote-control-315mhz
                  میشه برای هر دو ( فرستنده و گیرنده )میشه برای تغذیه از باتری استفاده کنیم؟ اگر آره پس باتری با چه نوع جریانی باشه؟
                  سوال دوم اینکه تو همین فروشگاه ایکا بخوام ماژولهارو سفارش بدم همین دو تا ( ماژول فرستنده ASK DX-RF 315 و ماژول گیرنده ASK DX-RF 315 ) رو سفارش بدم؟ یعنی اون دو تا ماژول همین RF-TX-315 & RF-RX-315 هستند درسته؟
                  سوال سوم اینکه 74HC107N رو سرچ میکنم تو فروشگاه نمیاره, این چه نوعی هست؟
                  لطفا راهنمایی کنید
                  با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronic_eng
                    ببخشید تو این مدار http://tutorial.cytron.com.my/2012/09/03/remote-control-315mhz
                    میشه برای هر دو ( فرستنده و گیرنده )میشه برای تغذیه از باتری استفاده کنیم؟ اگر آره پس باتری با چه نوع جریانی باشه؟
                    سوال دوم اینکه تو همین فروشگاه ایکا بخوام ماژولهارو سفارش بدم همین دو تا ( ماژول فرستنده ASK DX-RF 315 و ماژول گیرنده ASK DX-RF 315 ) رو سفارش بدم؟ یعنی اون دو تا ماژول همین RF-TX-315 & RF-RX-315 هستند درسته؟
                    سوال سوم اینکه 74HC107N رو سرچ میکنم تو فروشگاه نمیاره, این چه نوعی هست؟
                    لطفا راهنمایی کنید
                    با تشکر
                    سلام.
                    این لینک های ماژول ها از همین سایت:
                    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-rf/2263-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-ask-xd-rf-433.html

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-rf/2264-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-ask-xd-rf-315.html

در مورد آی سی باید بگم که یک نوع فیلیپ فلاپ هست هر مغزه ای داره. اگه نبود بجاش 74111 و یا 7476 استفاده کنید. البته ترتیب پایه هاشون فکر کنم فرق کنه با هم و باید به دیتاشیتش مراجعه کنید.

ورودی مدار رگولاتور هست شما میتونی هر باتری بالای 5 ولت استفاده کنی. البته توصیه میشه از باتری 9ولت کتابی استفاده کنی
                    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

شما فقط همین مدار ببندید

موقع خرید هم
                      pt2272-L4
                      بخرید که خودش لچ هست و نیاز به آی سی 7410 هم نیست
                      لطفا یکبار دیگر تاپیک با دقت بیشتر بخونید :read: از اول تمام شبه ها حل میشه
                      دیتا شیت آی سی را هم بخونید
                      باز سئوالی بود بفرمائید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                        عبارت یزد کیت و مهران مدار رو سرچ کنید سایت هر کدوم برید میتونید انواع کیت های آماده مونتاژ و یا مونتاژ شده رو بخرید. البته توی جمهوری هم ممیتونید دنبال همین بگردید
                        این کیت های آماده خودشون رمز نگاری شده هستن یعنی با ریموت دیگه ای امکان باز شدنشون نیست؟
                        مثل این کیت آماده:
                        http://www.newkiteshop.com/product_info.php/products_id/226/pname/%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A6%DB%8C

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر محتشم
                          این کیت های آماده خودشون رمز نگاری شده هستن یعنی با ریموت دیگه ای امکان باز شدنشون نیست؟
                          مثل این کیت آماده:
                          http://www.newkiteshop.com/product_info.php/products_id/226/pname/%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A6%DB%8C
                          مدار ها همه یکی نیستند ولی این لینکی که گذاشتید رو دیدم از نوع لرنینگ هست یعنی فقط با ریموتی که شما معرفی کنید کار میکنه

دیدگاه

به نام خدا

سلام

دوستان کسی از فروشگاه نیو کیت تا حالا خرید کرده؟
                            بنده قصد خرید کیت ساعت دارم برای یکی می خواستم بدونم مشکلی نداره بعد خرید جنس رو تحویل میده؟
                            !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                            نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
                              به نام خدا

سلام

دوستان کسی از فروشگاه نیو کیت تا حالا خرید کرده؟
                              بنده قصد خرید کیت ساعت دارم برای یکی می خواستم بدونم مشکلی نداره بعد خرید جنس رو تحویل میده؟
                              سلام.
                              من اینترنتی تا حالا خرید نکردم ازش ولی قدیما از جمهوری خریده بودم. سایتش هم خیلی وقته داره کار میکنه اگه میخواست کلاه برداری کنه تاحالا بسته شده بود.
                              خیالت راحت باشه

دیدگاه

سلام
                                معذرت بابت طرح سوال در این تاپیک قدیمی
                                من مدار فرستنده و گیرنده*ی بالا را بسته ام، به جای سوئیچ*ها دو موج PWM گذاشته*ام، اما در گیرنده با تغییر دیوتی سایکل هرکدام از دو موج ورودی هر دو خروجی با هم تغییر می*کنند. به نظر شما مشکل از کجاست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X