اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کنترل از راه دور رادیویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار کنترل از راه دور رادیویی

سلام دوست عزیز hamedtaran
    من میخوام این مدار را بسازم: سئوالم این هست که برای راه اندازی این مدار ایا نیاز به کد هی دستی به ای سی ها هست؟؟ یا زمانی که بستیم خودش راه می افتد؟؟
    سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
      سلام دوست عزیز hamedtaran
      من میخوام این مدار را بسازم: سئوالم این هست که برای راه اندازی این مدار ایا نیاز به کد هی دستی به ای سی ها هست؟؟ یا زمانی که بستیم خودش راه می افتد؟؟
      سپاس
      سلام، اگه منظورتون آی سی pt هستش، توی پست های قبلی گفتم که نیاز به کد دهی دارن، خیلی راحته، با استفاده از پایه های آی سی امکان پذیره، اگه هردو آی سی رو کددهی نکنید، باز کار میکنه، چون کد دو آی سی فرستنده و گیرنده برابره
      انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
        راستی ایا میشه توی مدار فرستنده و گیرنده به جای 4 تا ال ای دی از 1 ال ای دی استفاده کرد؟؟؟ یعنی فقط یک led را ببندیم؟؟؟ من میخوام به جای led فقط یک رله باشه؟؟
        سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
          ممنون دوست عزیز:
          راستی ایا میشه توی مدار فرستنده و گیرنده به جای 4 تا ال ای دی از 1 ال ای دی استفاده کرد؟؟؟ یعنی فقط یک led را ببندیم؟؟؟ من میخوام به جای led فقط یک رله باشه؟؟
          سپاس
          سلام
          بله میشه مشکلی هم نداره

مدار فرسنده هم نیازی به ساختنش نیست اماده تو بازار هست میتونی بخیری

موفق باشید
          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

سلام
            دوستان کسی یه برنامه برای avr نداره یا حد اقل روال لرنینگ از چندتا ریموت رو بگه و روال برقراری ارتباط usart با گیرنده و روالی برای دیکد کردن ریموت های آماده در بازار. :bye

دیدگاه

[quote author=hamedtaran link=topic=84863.msg579202#msg579202 date=1398063684]
              این آی سی ها که گفتی برای ریموت مادون قرمز هستش و کلا پروتکلش با آی سی هایی که ما گفتیم فرق میکنه. اگه منظورتون تداخل بین مادون قرمز و رادیو هست که اصلا ربطی به هم ندارن. ولی اگه منظورتون تداخل بین آی سی های PT2262 و PT2272 هست، اگه پست های قبلی رو خوب خونده باشین، این آی سی ها 8 پایه برای آدرس دهی فرستنده و گیرنده دارن (8 پایه برای جفت شدن و به اصطلاح code fix هستن). که هر یک از این پایه ها میتونن سه تا حالت داشته باشن:
              1- متصل به مثبت مدار
              2-متثل به زمین مدار
              3-به هیچ جا وصل نباشن یا به اصطلاح "های امپدانس" باشن

خب اگه ما یه حساب سر انگشتی بکنیم میبینیم که دقیقا میتونیم 512 تا از این فرستنده و گیرنده ها بسازیم که تداخلی نداشته باشن!
              آدرس دهی به این صورته: (البته این فقط یه مثاله، شما هر جوری دلت خواست آدرس بده)

سلام و سپاس بیکران از شما دم شما گرم ...
              ادرس دهی ما میتونه مخلوطی از هر سه حالت باشه(1و2 زمین 3و4 مثبت و 5و6 بدون اتصال؟)
              دلیل اینکه ی مقاومت و ترانزیستور و دیود قبل از رله میزارن چیه؟ بازم ممنونم .

دیدگاه

دوستان نظرتون درباره آی سی HT12E چیه؟
                آیا توی بازار پیدا میشه؟
                فرقش با آی سی PT چیه؟

دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

مدار کنترل از راه دور رادیویی

سلام دوستان یک مدار فرستنده و گیرنده رادیویی ساده میخوام که قفل مرکزی ماشین باز و بسته کنه و اینکه برد فرستنده اش کوچک باشه ممنون

دیدگاه

به نام خدا

سلام

اگه برای ماشین می خواین باید امنیتش باید زیاد باشه خیلی زیاد پس این دیگه ساده نیست البته سخت هم نیست :rolleyes:
                    باید با میکرو کنترلر بسازید و از نوع لرنینگ کد باشه تا مشکلی پیش نیاد امنیتش هم خیلی خوب باشه
                    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

دوستان نقشه ساده ای برای ساخت یه کنترل از راه دور یه کانل دارید برای شروع میخوام

دیدگاه

سلام
                        دوستان بنده در حال ساخت این ماژولها هستم و الان به یک مشکل برخوردم اونم اینه که وقتی مثلآ کلید 1 ریموت رو میزنم تو گیرنده هم همون پایه آی سی فعال میشه اما بعد از اینکه کلید 2 ریموت رو میزنم رو گیرنده پایه اولی قطع و دومی وصل میشه و به همین ترتیب تا آخر
                        یعنی همه پایه ها با هم وصل نمیمونن و وقتی یکی وصله بعدی رو که میزنیم قبلی قطع میشه

خودم وقتی این سایت رو دیدم http://tutorial.cytron.com.my/2012/09/03/remote-control-315mhz/ متوجه شدم به جز آی سی دیکودر از دو تا آی سی تو گیرنده استفاده کرده که فکر کنم این مشکل رو برطرف کرده
                        اما این آی سی نه تو بازار و نه تو سایتهای فروش قطعات پیدا میشه
                        و الان موندم ک چیکار باید کرد
                        اگر کسی از دوستا ن اطلاع داره ی راهنمایی کنه دعاتون میکنم

دیدگاه

دوستان عزیز اگر کسی اطلاع داره دریغ نکنه :bye

دیدگاه

سلام
                            من متوجه نشدم: منظور ات چی هست!!! ولی گمان کنم حالت لچ مد نظرت هست!! میخواهی زمانیکه مثلا دکمه ی a از ریموت را زدی: کانال اول فعال بشه :مثلا led روشن بشود!!! بعدش زمانیکه دوباره همان دکمه a را زدی led خاموش شود!!! ایا منظور ات همین هست!!

دیدگاه

اول بابت پاسخت ممنون
                              نه مثل اینکه بد گفتم
                              حالت لحظه ای و دائم رو میدونم چطوریه ، با تغییر آی سی L یا M
                              الان من از آی سی دائم دارم استفاده میکنم دیکودر L4
                              وقتی کلید اول رو میزنم تو گیرنده هم همون پایه فعال میشه و دائم هم میمونه اما به محض اینکه کلید دومی تو فرستنده رو میزنم ،
                              تو گیرنده اولی که تا این لحظه روشن بوده، خاموش میشه و دومی روشن میشه
                              الان من بخوام دو تا لامپ رو روشن و خاموش کنم هر دو با هم روشن نمیمونن یا اولی روشن میمونه به صورت دائم یا دومی و الا آخر

دیدگاه

خواهش می کنم: والا تا حالا 2 کاناله تست نکردم: روی led باید تست کنم!!! و نتیجه می گم!!
                                منتظر نظرات دیگران هم باشید!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X