اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده استفاده از مینی کامپیوتر بدید ..... مینی کامپیوتر هدیه بگیرید !

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایده استفاده از مینی کامپیوتر بدید ..... مینی کامپیوتر هدیه بگیرید !

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
    هر کسی به نوعی برداشت خودش رو از موضوع داره که این برداشت خودش به قبل و بعد از کار با این برد ها تقسیم میشه ........
    سلام مهندس. راستش نمیخواستم اینجا این موضوع را ادامه بدم چون موضوع اصلی منحرف میشه. مینی پیسی ها خیلی هم خوب هستن برای خودشون انقلابی هستن در دنیای کامپیوتر. اما عرض من در مورد کنترل بود "کنترل صنعتی" .
    نه تنها مینی پی سی ها حتی "پی سی های صنعتی" هم قابلیت کنترل صنعتی ندارن به دلیل OS . از مینی پی سی ها میتوان به عنوان مانیتورینگ و دیتالاگر برای واحد های کنترل صنعتی براحتی سود جست. در ازمایشگاه ها میتونن عالی عمل کنن . در دستگاه های ابزار دقیق میتونن غوغا کنن. در هوشمند سازی منازل و واحد های تجاری بسیار انعطاف پذیرند. و برای ربات های اموزشی و تحقیقاتی دانشگاهی نظیر ندارن و........ اما توی کنترل صنعتی خیر که اصلا هم ربطی به مینی بودن نبودنشون و جنسشان نداره . کلا استفاده پیسی با OS های جنرال در کنترل ماشینهای صنعتی از نظر استاندارد جایز نیست. این موضوع هم که اینجا مطرح کردم دلیلش طرح دوستمون بود که قصد داشت با پی سی کنترل کارخانه اسفالت که توش قیر داغ و چرخ دنده کانوایر و ... خلاصه ترسیدم.
    خلاصه کلام اینکه به نظر من باید هر کس یکدونه بخره و باهاش اشنا بشه که در اینده خیلی نزدیک حسرت نخوره.
    و یک اموزش به زبان فارسی میتونه خیلی مفید باشه.
    من اموزشها را دیدم بد نیستن ولی حس ملموس ندارن . پراکنده هستن و هم پراکنده گویی دارن . آموزش یک پروژه :اقلامی که باید اماده کنیم چه چیزهایی را سفارش داده و چگونه بخریم. روش اماده سازی سخت افزار استپ به استپ بدون هیچ توضیح انحرافی. دانلود نرم افزارها بصورت یک فایل فشرده .امورش نصب نرم افزار باز هم بدون توضیح هات فنی فراتر از موضوع . یک یرنامه عملی نوشته شده جهت تست. تا اینجا شخص هیچی چیز فنی نمیدونه ولی پروژه را داره و داره کار میکنه . حالا هر اموزشی رو میشه به استناد لوازمی که در دست داره بهش داد.
    جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۰۱:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
      اما توی کنترل صنعتی خیر که اصلا هم ربطی به مینی بودن نبودنشون و جنسشان نداره . کلا استفاده پیسی با OS های جنرال در کنترل ماشینهای صنعتی از نظر استاندارد جایز نیست. این موضوع هم که اینجا مطرح کردم دلیلش طرح دوستمون بود که قصد داشت با پی سی کنترل کارخانه اسفالت که توش قیر داغ و چرخ دنده کانوایر و ... خلاصه ترسیدم.
      درود بر شما . سپاس از نظرتون .
      فکر می کنم دلیل ترس شما عدم آشنایی کامل و اطلاعات کافی در مورد این مسله است .
      من در زمان تحصیل کاملا با کنترل موتور های برق قدرت کاملا آشنایی دارم (الخصوص در مورد کارخانه های آسفالت پزی و تولیدی های بتن آماده )
      راستش تابلو برق کنترل این موتور ها خیلی ساده تر از اون چیزی هست که فکر می کنید
      درمورد استاندارد بودم هم اگر به از نزدیگ با تابلو کنترل و تابلو برق این مجموعه های کوچک (کار کنید ) و تجربه داشته باشین به سادگی متوجه قابلیت کاربردی و ایمنی بالای این ایده خواهید بود خواهید بود .
      (احتمال مشکلاتی که ممکنه با این ایده بیفته خیلی کمتر از حالتی است که به خاطر خواب آلودگی اپراتور ! یا تلگرام بیاد خیلی کمتره .)
      موفق باشین .
      جدیدترین ویرایش توسط LongZZZ; ۱۴:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
        کلا استفاده پیسی با OS های جنرال در کنترل ماشینهای صنعتی از نظر استاندارد جایز نیست.
        نه , درسته من تخصصی زیادی در مورد کنترل و اتوماسینون ندارم (بیشتر برنامه نویس زبان های سی هستم .) نیازی به OS عمومی نیست ...
        میشه به راحتی با زبان سی و سی شارپ یه برنامه (لوپ اور اتو) ساخت که بدون نیاز به سیستم عامل (لینوس و دیسترو های دیگه ) مستقیما اجرا بشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط abouzar938752 نمایش پست ها
        با سلام خدمت دوستان به عنوان دومین ایده برای مینی کامپیوتر ها می*توان به استفاده از یک رزبری پای ۳ به عنوان سرور استفاده کرد و اطلاعات سایت و یا وبلاگ توت را روی اون قرار داد و بدون پرداخت هزینه به شرکت های هاستینگ ، یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد برای خودتون دست و پا کرد.
        سلام
        راستش من رو رسپبری 3 ورد پرس و وب سرور نصب ولی سه دستور برای لود وب سایت فرستاد میشد دستور چهارم 20 تا 30 ثانیه طول می کشید پاسخش بیاد برای سرور فقط معماری amd64 (همون 64 بیت) بازده داره ARM اصلا به درد نمی خوره .
        اینم تجربه ی بنده .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeeViua نمایش پست ها
          نه , درسته من تخصصی زیادی در مورد کنترل و اتوماسینون ندارم (بیشتر برنامه نویس زبان های سی هستم .) نیازی به OS عمومی نیست ...
          میشه به راحتی با زبان سی و سی شارپ یه برنامه (لوپ اور اتو) ساخت که بدون نیاز به سیستم عامل (لینوس و دیسترو های دیگه ) مستقیما اجرا بشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام
          راستش من رو رسپبری 3 ورد پرس و وب سرور نصب ولی سه دستور برای لود وب سایت فرستاد میشد دستور چهارم 20 تا 30 ثانیه طول می کشید پاسخش بیاد برای سرور فقط معماری amd64 (همون 64 بیت) بازده داره ARM اصلا به درد نمی خوره .
          اینم تجربه ی بنده .
          با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی ، یکی از سیستم عامل های رسمی برای رزبری پای ۳، گوگل کودر است که مخصوص توسعه دهندگان وب ارائه شده و در تاپیک هایش انگلیسی زبان خیلی در موردش تعریف کردن و خودم هنوز متاسفانه اصلا رزبری پای نداشتم که بخام امتحانش کنم

دیدگاه

درود
            نام پروژه: ساخت کنترل همه کاره
            مدل مینی کامپیوتر : در حال تحقیق
            توضیحات: این کنترل می بایست به هر دستگاه الکترونیکی که قابلیت کنترل از راه دور را دارد اتصال پیدا کند.
            باتشکر
            جدیدترین ویرایش توسط amin_13; ۱۶:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴.

دیدگاه

پروژه : آموزش ارزان و ساده الکترونیک و IT به کودکان

شرح ایده : با استفاده از رسپبری پای میشه به دانش آموز ها الکترونیک وIT رو یاد داد و از کودکی با آینده فناوری که به گفته ی صاحب نظران علم رایانه و روباتیک هست آشنا کرد .

( پی نوشت : یکی از اقوام ما که تو ژاپن هستند می گفت رایانه های تک برد مثل رسپبری و ارونج و غیره مثل اسباب بازی میمونه و واسه برای های پایه 5 , 6 ,7 هستش و تو کارگاه همه مدرسه هشتش و قیمتش برای اونا یه همبرگر هست !!!
              بچه های مدرسه ایده های و کارهایی باهاش درس می کنند که اگه روش سرمایه گذاری بشه میشه پتنت و ثبتش کرد !!!چیز های یه دانشجوی الکترونیک یا ای تی کار می کنه رو در سطح مدرسه کار می کنن یعنی یه نسل فوق العاده نابغه و خلاق با روش های آموزش پیشرفته یعنی وقتی فکر می کنم فرزندان ما در آینده با اونا بخوان رقابت کنن تنم میلرزه
              حتی مدرسه هایی خصوصی وجود داره که دانش آموز به جای یادگرفتن دروس معمولی از کودکی ای تی و روباتیک یاد می گیرن یه یکی از ایزار های اصلیش برد های مینی SoC هست ودانش آموزش چند تا داره
              امیدوارم تو جامعه ما هم جا بیفته پدر و مادر برا بچه ها شون این برد ها رو تهیه کنن و اجازه بدن بچه با استفاده از اینترنت با این موضاعات به طور عملی آشنا بشن به جای گوشی ها شب تا شب کلش و ... بازی کنن و فقط وقتشون هدر بره !
              اینجا هم از ECA و مدیرش به خاطر ترویج این فرهنگ تو جامعه سپاس گذارم امیدوارم در کشور ما نیز اینچنین فرهنگی راه بیفته )

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم
                ایده من در زمینه کشاورزی هست و از ونجایی که خودم هم کشاورز زاده هستم کاملا با مشکلات کشاورزان اشنایی داریم و فک می کنم با استفاده از این مینی کامپیو تر ها بشه تحول بزرگی در صنعت کشاورزی پیاده سازی کرد تمام اون کارهایی که میشه تو این ایده انجام داد و چطور مشکلات کشاورزان رو مرتفع کرد رو لیست کردم .میشه در جهت تجاری سازی این محصول پیش رفت..
                شرح ایده:
                امروزه تمام زمینهای کشاورزی و باغات مجهز به شیر فلکه و برداشت اب می باشند یعنی هر باغ و هر زمین دارای یک شیر برای ابیاری می باشد.می شود دو دستگاه سیار برای باز و بسته شدن این شیر فلکه ها ساخت حالا چرا دو عدد و به صورت سیار ؟دلیل اول :اول اینکه نیاز به هیچ سیم کشی اضافه ای نیست چون دو دستگاه مجهز به باتری قابل شارژ هستند دلیل دوم :جلو گیری از هزینه های اضافی برای کشاورزان یعنی چند کشاورز می توانند هزینه برای فقط دو دستگاه را بپردازند .
                شاید این سوال پیش بیاد که چرا با مینی کامپیوتر باید بسازیم؟
                توضیحات بالا تنها بخشی از ایده من بود ..طبق لایحه ی جدید دولت برای خاموشی چاه موتور های کشاورزی در زمان معین و همچنین بر اساس دبی اب پس ما می توانیم با این مینی کامپیوتر ها به خوبی به موارد زیر دست پیدا کنیم
                1-کنترل و مدیریت از راه دور دستگاه های سیاری که در بالا توضیح دادیم
                2-ذخیره اطلاعات(تاریخ و ساعت) مربوط به باز و بسته شدن دستگاه های سیار
                3-خاموش و روشن کردن چاه موتور توسط مدیریت از راه دور
                4-مانیتورینگ کامل چاموتور و نظارت بر دبی خروجی از راه دور
                5-اطلاع رسانی به تمام کشاورزان توسط مدیریت
                6-تنظیم زمان برای باز و بسته شدن دستگاه های سیار
                7-تنظیم زمان برای روشن و خاموش شدن چاه موتور
                8-کنترل از طریق نرم افزار اندروید یا SMS یا ریموت
                به طور کلی میشه چاه موتور ها و کشاورزی هم مجهز به این مینی کامپیوترها بشه و با اتوماسیون کردن کشاورزی ،تحولی بزرگ در صنعت کشاورزی ایجاد نمود

دیدگاه

با سلام چند روزه پیگیر این تاپیک هستم و تقریبا تمامی پیشنهادات رو خوندم
                  تاپیک خیلی خوبیه و ایده های تقریبا خوبی بیان شده که "اصلا" نیاز نیست از این بردها استفاده بشه! امیدوارم پیشنهادات ادامه داشته باشه. یه سری از پیشنهادات هم از سرچ های ساده تو گوگل مطرح شدن که ..
                  چند نکته و در اخر چند سوال
                  تقریبا اکثر پیشنهادات با همین میکرو های معمولی قابل اجراست و نیازی به این به قول معروف مینی پی سی ها نیست!
                  بعضی پیشنهادات زندگی مردم رو در حد جنگ ستارگان و سال 2200 تصور کردند که در فیلم های هالیوودی هم مشاهده نمیشه!(توصیه میکنم طرح ها و اختراع های ثبت شده در اوائل قرن بیستم و حکمرانی مکانیک رو ببینید که تا کجا اختراعات بی مصرف ثبت شد و بلااستفاده البته)
                  و اما کاربردی که میشه در کل برای این بردها متصور شد فقط در کاربردهایی خلاصه میشه که به سیستم عامل نیاز هست و مزایایی مثل دسترسی این برد ها به دوربین های با کیفیت چند مگا پیکسلی و ذخیره سازی در هارد و استوریج بالا! و ارتباط شبکه و وایفای
                  و یه سری نکات دیگه.
                  --
                  و اما یک سوال چرا در کشور های سازنده و طراح این بردها از این ایده ها و طرح ها استفاده نشده؟ سازنده های این بردها کمبود ایده دارن یا نمیدونن با این بردها چکار میشه کرد؟
                  چه محصول صنعتی یا تولید انبوه در رنج هزارعدد حتی میشناسید که با این بردها به تولید رسیدند؟
                  در ادامه لازمه یک نکته رو هم عرض کنم که اموزش این بردها از این سن و سال برای کودکان هر چند برای اشنایی خوبه ولی به دلیل پیشرفت سریع هیچ تضمینی نیست که در اینده هم مفید یا قابل استفاده باشه! دروس پایه مهمترین رکن و قدرت تحلیل یه فرد رو میسازه و همچنین رقابت و گذر از مراحل سخت مثل کنکور که متاسفانه از 20 سال اخیر به شدت سعی در کاهش بار علمی محتوای اموزشی کتابهای دبیرستان کردند و بدتر از اون قصد حذف کنکور رو دارند در حالی که در همون کشوری مثل ژاپن یا چین این کنکور و ازمون های زندگی یه فرد به شدت بیشتری وجود داره

دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان
                    به عنوان چهارمین طرح پیشنهادی ، ایده طراحی یک کنترل کننده عصبی -فازی کامل که با استفاده از آن بتوان رول های کنترلی و فازی سازی سیستم و ترین کردن سیستم و تمام مراحل ایجاد یک کنترلر یکپارچه عصبی-فازی را بتواند انجام دهد پیشنهاد می*کنم. چون تمام کارهای ذکر شده از حد توان یک میکروکنترلر خارج است و مستلزم به کارگیری سیستمی با قدرت پردازش بسیار بالا می باشد . برای این پروژه نیز یک مینی پی سی رزبری پای ۳ مناسب میباشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طاها مردای نمایش پست ها
                      پروژه : آموزش ارزان و ساده الکترونیک و IT به کودکان

شرح ایده : با استفاده از رسپبری پای میشه به دانش آموز ها الکترونیک وIT رو یاد داد و از کودکی با آینده فناوری که به گفته ی صاحب نظران علم رایانه و روباتیک هست آشنا کرد .

( پی نوشت : یکی از اقوام ما که تو ژاپن هستند می گفت رایانه های تک برد مثل رسپبری و ارونج و غیره مثل اسباب بازی میمونه و واسه برای های پایه 5 , 6 ,7 هستش و تو کارگاه همه مدرسه هشتش و قیمتش برای اونا یه همبرگر هست !!!
                      بچه های مدرسه ایده های و کارهایی باهاش درس می کنند که اگه روش سرمایه گذاری بشه میشه پتنت و ثبتش کرد !!!چیز های یه دانشجوی الکترونیک یا ای تی کار می کنه رو در سطح مدرسه کار می کنن یعنی یه نسل فوق العاده نابغه و خلاق با روش های آموزش پیشرفته یعنی وقتی فکر می کنم فرزندان ما در آینده با اونا بخوان رقابت کنن تنم میلرزه
                      حتی مدرسه هایی خصوصی وجود داره که دانش آموز به جای یادگرفتن دروس معمولی از کودکی ای تی و روباتیک یاد می گیرن یه یکی از ایزار های اصلیش برد های مینی SoC هست ودانش آموزش چند تا داره
                      امیدوارم تو جامعه ما هم جا بیفته پدر و مادر برا بچه ها شون این برد ها رو تهیه کنن و اجازه بدن بچه با استفاده از اینترنت با این موضاعات به طور عملی آشنا بشن به جای گوشی ها شب تا شب کلش و ... بازی کنن و فقط وقتشون هدر بره !
                      اینجا هم از ECA و مدیرش به خاطر ترویج این فرهنگ تو جامعه سپاس گذارم امیدوارم در کشور ما نیز اینچنین فرهنگی راه بیفته )
                      سلام
                      ایده جالبی هست
                      ولی چه ارگانی حمایت خواهد کرد؟ یا طرح برای کجا و چه مدرسه خصوصی خواهد بود؟
                      چه منافع مالی رو میتونه داشته باشه؟
                      طرح و ایده یا باید کاربرد شخصی داشته باشه یا اقتصادی باشه در غیر این صورت به نتیجه نخواهد رسید .
                      ایده واقعا خوبی هست فقط لطفا رو این ابعاد گفته شده هم کار کنید

دیدگاه

ابتدا کار با این برد ها را یاد میگرفتم چون به دلیل مشکلات مالی امکان استفاده از این برد ها را نداشتم سپس سیستم اتوماسینون محیطی تمام اتوماتیک با قابلیت کنترل تمامی عوامل محیط به صورت کاملا هوشمند و بدون دخالت انسان می ساختم که با استفاده از اینترفیس هایی مانند یک برنامه کامپیوتری تحت پلتفرم سی شارپ و یک گوشی اندروید و با استفاده از Api صوتی گوگل که توانایی تشخیص فرمان های صوتی را به آن می افزود امکان کنترل دستی و دخالت کاربر در امور را به آن اضافه می کردم برای صرفه جویی در انرژی پلن های مصرف برای کلیه لوازم طراحی می کردم که مثلا در زمان های اوج بار سیستم های پر مصرف غیر ضروری مانند موتور ها و پمپ ها را خاموش کند یا در زمان قطعی منبع از منبع پشتیبان برای لوازم حیاتی استفاده کند سیستمی که بتوانند محیط هایی مانند ویلا ها را که به عنوان سکونت گاه داعمی استفاده نمیشود از نظر ایمنی و کارایی مدیریت کند بدون این که کسی در این کار سهیم باشد یا محیط هایی مانند انبار دارو ها که عوامل محیطی بر روی آن اثر بالایی دارد در شرایط متعادل و بهینه نگهدارد--

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طاها مردای نمایش پست ها
                          شرح ایده : با استفاده از رسپبری پای میشه به دانش آموز ها الکترونیک وIT رو یاد داد و از کودکی با آینده فناوری که به گفته ی صاحب نظران علم رایانه و روباتیک هست آشنا کرد
                          اصلا مینی پیسی ها واسه همین منظور ساختن و وارد بازار کردن
                          بنیاد رزبری پای آن را ساخته است تا آموزش علوم رایانه را در مدرسه*ها تشویق کند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020 نمایش پست ها
                            با سلام چند روزه پیگیر این تاپیک هستم و تقریبا تمامی پیشنهادات رو خوندم
                            تاپیک خیلی خوبیه و ایده های تقریبا خوبی بیان شده که "اصلا" نیاز نیست از این بردها استفاده بشه! امیدوارم پیشنهادات ادامه داشته باشه. یه سری از پیشنهادات هم از سرچ های ساده تو گوگل مطرح شدن که ..
                            چند نکته و در اخر چند سوال
                            تقریبا اکثر پیشنهادات با همین میکرو های معمولی قابل اجراست و نیازی به این به قول معروف مینی پی سی ها نیست!
                            بعضی پیشنهادات زندگی مردم رو در حد جنگ ستارگان و سال 2200 تصور کردند که در فیلم های هالیوودی هم مشاهده نمیشه!(توصیه میکنم طرح ها و اختراع های ثبت شده در اوائل قرن بیستم و حکمرانی مکانیک رو ببینید که تا کجا اختراعات بی مصرف ثبت شد و بلااستفاده البته)
                            و اما کاربردی که میشه در کل برای این بردها متصور شد فقط در کاربردهایی خلاصه میشه که به سیستم عامل نیاز هست و مزایایی مثل دسترسی این برد ها به دوربین های با کیفیت چند مگا پیکسلی و ذخیره سازی در هارد و استوریج بالا! و ارتباط شبکه و وایفای
                            و یه سری نکات دیگه.
                            --
                            و اما یک سوال چرا در کشور های سازنده و طراح این بردها از این ایده ها و طرح ها استفاده نشده؟ سازنده های این بردها کمبود ایده دارن یا نمیدونن با این بردها چکار میشه کرد؟
                            چه محصول صنعتی یا تولید انبوه در رنج هزارعدد حتی میشناسید که با این بردها به تولید رسیدند؟
                            در ادامه لازمه یک نکته رو هم عرض کنم که اموزش این بردها از این سن و سال برای کودکان هر چند برای اشنایی خوبه ولی به دلیل پیشرفت سریع هیچ تضمینی نیست که در اینده هم مفید یا قابل استفاده باشه! دروس پایه مهمترین رکن و قدرت تحلیل یه فرد رو میسازه و همچنین رقابت و گذر از مراحل سخت مثل کنکور که متاسفانه از 20 سال اخیر به شدت سعی در کاهش بار علمی محتوای اموزشی کتابهای دبیرستان کردند و بدتر از اون قصد حذف کنکور رو دارند در حالی که در همون کشوری مثل ژاپن یا چین این کنکور و ازمون های زندگی یه فرد به شدت بیشتری وجود داره
                            بسیار صحیح توضیح دادید و موافقم.
                            ولی در جواب سوالتون باید بگم که در کشورهای تولید کننده این بردهاهم از این بردها استفاده شده ولی با تغییر. یعنی دقیقا خود برد رزبری در داخل دستگاهی استفاده نمیشه و بردهایی بر اساس مینی پی سی ها ولی کاستوم شده بسیار زیاد هست.
                            البته در دستگاه های خاص هم استفاده میشه ولی خوب فرق ما با اونها این هست که برای آنها تغییرات سخت افزاری خیلی سادست و برای ما یک رویا. واقعا سخته بیاییم و رزبری و تغییر بدیم و برا کاربرد خودمون کاستومش کنیم برای همین روی برنامه نویسی تمرکز میکنیم. خیلی از مصرف کننده های این بردها در دنیا هم بر همین اساس استفاده میکنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                              بسیار صحیح توضیح دادید و موافقم.
                              ولی در جواب سوالتون باید بگم که در کشورهای تولید کننده این بردهاهم از این بردها استفاده شده ولی با تغییر. یعنی دقیقا خود برد رزبری در داخل دستگاهی استفاده نمیشه و بردهایی بر اساس مینی پی سی ها ولی کاستوم شده بسیار زیاد هست.
                              ...
                              خواهش میکنم - از خود پردازنده ها (حتی با قدرت کمتر) که داخل تقریبا تمام تجهیزات ازمایشگاهی و پزشکی (البته با گرید پزشکی) و خیلی از موارد دیگه استفاده میشه به عنوان سیستم عامل مدیریت GUI دستگاه!

دیدگاه

سلام بر همگی
                                بخش بسیاری از طرحهای دوستان بر بستر شبکه اینترنت و اوپراتورها استوار شده و گاهی فراتر رفته و بر بستر مسنجری شناخته شده . طرحهای بسیار خوبی هستن ولی به نظر من هیچ اعتباری ندارن چون وابسته به یک منبع بی اعتبارند. و هر آن با دلیل و بی دلیل میتونه طرحشون زمین بخوره ودستشون هم به هیچ جا بند نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X