اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو AVR با ECU ماشین ؟ کسی... ؟!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارتباط میکرو AVR با ECU ماشین ؟ کسی... ؟!!!

سلام
    شرمنده چند روزی نبودم .
    بله این پروتکل تا انجایی که من می دانم برای پراید هم استفاده می شود . فقط برای 206 چون از شبکه های can و van
    استفاده می کند کمی تفاوت دارد.

دیدگاه

من نتونستم برای پراید با این پروتکل چیزی پیدا کنم ): اصلا انگار ماشینی به اسم پراید وجود نداره
      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

اوه اوه هستم نیستم دو خرابه

یک کار دیگه هم می تونیم بکنیم
        پسر عموم تعمیرگاه ماشین داره
        از این دستگاهم داره
        تو نمونه های قبالی از پورت پارالل استفاده میشده
        ولی جدیدش usb می تونیم یکی از اینا رو بخریم و تو کابلشو وا کنیم
        و ببنیم توش چیه که از usb به پورتش تبدیل میشه

مهندسی معکوس
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

دوسته گرامی نقشه ی کدام کابل رو می خواهی برات بزارم!
          در این کابل ها فقط 2 پایه ارتباط دارند. با داشتن نقشه ی کابل هیج دردی دوا نمی شود.
          در مورد دستگاه دیاگ کار خیلی پیچیده تر از تصور شماست. هر دستگاه دیاگ براساس شماره سخت افزار مادر بورد شما کار می کند.
          اگر این جوری نبود طرف یک دستگاه دیاگ (سری ایران خودرو )را می خرید 1 میلیون تومان بعدش انرا می فروخت - تازه شما اگر اینترفیسش رو هم بتوانی
          بسازی باید در برنامه ی دیاگ هم تغییر ایجاد کنی که با سریال مادربورد شما کار کند- بعدش هم کسی مجانی برنامه های دیاگ رو به شما نمی دهد. مخصوصا شرکت ها
          پدر مادر دار مثل نیلی کار یا ... برای همان cd از شما طلب 500 هزا تومان پول می کنند-
          یک توصیه بهتر از این کار منصرق بشی.

دیدگاه

نرم افزار که به شخصه حداکثر یک ماه وقت بزارم کرکش می کنم
            چون ازون بتراشو دیدم
            بچه انجام داده باشن
            خوب اگه نرم افزار رو هم بدست بیاریم
            میشه
            یکارایی کرد.
            هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

خب اگه اطلاعاتی در مورد پروتکل داشته باشیم میشه برنامشو نوشت بهر حال برنامه ای نیست که نشه نوشت از نظر من وقتی برنامه ای رو یکی نوشته باشه من هم میتونم بنویسم با امکانانپت اضافه
              فقط باید اول سخت افزار رو بشناسیم
              دوم پروتکل رو
              سوم جدول خطا ها

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

ابزار مورد نیاز
                یه الاف و دوله اشنا به پروتکل و میکرو های avr و pic
                لوازم و ابزار ارتباطی
                یه مقداری پول
                یک دستگاه دیاک توانایی ارتباط به ecu 206
                همین

جون تو حرف تیونینگ بی سخت افزار شد گفتین با دستکاری رو ecu 206 میشه شتاب رو بیشتر کرد :surprised:
                کسی می دونی pk هم ecu داره اخه من الان پی کی دارم :mrgreen: احتمالا سال دیگه عوض کنم
                میشه pk رو با اینن روش تیونینگ کرد :redface:
                حالا 206 گرفتم رو اون کار می کنم

دیدگاه

سلام
                  بله - با خواندن برنامه ای سی یو و تغییر پارامترها ی ان با نرم افزار مخصوص این کار. در مورد شکستن قفل دیاگ فکر می کنم شما تا حالا یک اینترفیس دیاگ
                  رو از نزدیک ندیده باشید. اگر با یک دستگاه دیاگ کار کرده باشید می فهمید که کار 1 و 2 ماه نیست کار 2 سال یا بیشتر است (برای شکستن قفلش) اگر بتوانید این کار
                  را بکنید خیلی توش پول دارد- یک دیاگ کامل سری ایران خودرو - سایپا- با تعریف سوییچ ریو و پراید های جدید از یک شرکت خوب کمتر از 3.5 میلیون نیست. پس اگر
                  شما بتوانید این کار را بکنید که امکانش نیست - می توانید هر دیاگ رو 500 هزار تومان که بفروشید تمامی تعمیر کاران صف می کشند برای شما !! پس بسم الله...
                  پس می بینید نیاز به ادم الاف نداره هر کی وقت بگذارد و نتیجه بگیره بارش رو بسته!

دیدگاه

از دوستان کسی اطلاعاتی درمورد ECU زیمنش پراید داره

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

دوستان یه خبر
                      من رفته بودم جایی که برا پی سی بی رو بگیرم
                      دیدم ای دل قافل
                      اینا دارن از این دیباگر های ماشین لحیم می کنند
                      که سرهم 20 تومان نمیشد
                      میفروشن 800 هزار تومان
                      هفته پیشش دیباگرش رو تو مکانیکی پسر خالم دیده بودم

دیدگاه

حق با شماست . کلا شاید 30 هزار تومان هم قطعاتش نباشه . اما مهم برنامه ارتباطی با ecu هست. مثلا ELM 327 که یک دیباگر یونیورسال برای OBDII هست فقط یک PIC و یک مبدل سطح داره . ولی اون PIC کار تفسیر کد رو انجام میده . پس به همین راحتی هم نیست . ولی کار نشد نداره . بهتره اول شما استاندارهای ECU رو مطالعه کنی. مثلا از سایت ISO میتونی استاندارد مربوطه رو تهیه کنی ( 100 دلار ) . بعد ارتباط سخت افزاری بخش آسونه قضیه میشه . حالا باید بشینی کد بنویسی واسه ارتباط با ماشین . مثلا برا ی ارتباط اولیه باید فلان سیگنال رو بفرستی و بعد از N ثانیه رسپانس ecu ر ا بگیری و بعد کد بعدی و ... .
                        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

دوستان منم چند وقتی بود توی این فکر بودم از لحاظ مداری نباید چیز پیچیده ای باشه ولی برنامه نویسی سنگینی واسه میکرو داره فکر کنم با یه چیز ساده مثلا خواندن تنهای اطلاعات از خروجی شروع کنیم و کم کم بتونیم به یه جاهایی برسونیمش منم هستم

دیدگاه

سلام
                            دوست عزیز ناامید
                            همه ما به این فروم ها سر می زنیم به این امید که کسی راه حل یا راهنمایی برای ما داشته باشه نه به این امید که مدام بهمون بگه "گالیور من می دونستم ،نمی شه"
                            به هر حال من خودم زیاد از ماشین سر در نمی آرم اما از دوستان اگه کسی اطلاعاتی نیاز داره (بیشتر در مورد پروتکل ها ارتباط داده خودرو و سورس برنامه های نوشته شده) نیاز خودشو تو همین فروم اعلام کنه من یه سری منابع رایگان برای همین کار دارم انشاء ا... که به دردتون بخوره :read:
                            کلا من می میرم برای کمک به سازندگان ملی :applause:

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان. خوشحالم که این تاپیکو دیدم چون منم خیلی وقته دنبال اطلاعاتی از ECU میگشتم و بقول دوستمون چون بشدت بوی پول میده اطلاعاتش مجانی بدست نمیاد . ولی خواستن توانستن . مخصوصا بدست شما جوانان با استعداد .
                              موفق باشید
                              وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                              نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

اقا میشه یکی به من بگه قضیه این تاپیک از چه قراره؟ مگه پراید هم ای سی یو داره؟ چه مدلیش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X