اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو AVR با ECU ماشین ؟ کسی... ؟!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارتباط میکرو AVR با ECU ماشین ؟ کسی... ؟!!!

نوشته اصلی توسط Rohalamin
    Solsal جان
    این موارد مربوط به مواردی هستش که باید رعایت بشه که من یکی اگه بهم پیشنهاد شده باشه انجام میدم ولی بحث سر اینه که سرمایه گذاری چطوری باشه.
    میگم بهت که کشور خودش بی اهمیته نسبت به این مسائل! یه شیلنگ کوچیک توی پژو 405 چند نفر رو کشت!؟ ایرانخودرو چیکار کرد!؟ هیچ! حتی عذرخواهی هم نکرد. به همین خاطر هستش که وقتی من گفتم چند میلیارد نباید اخه مخه کنن! سرمایه گذاری همین چیزا رو داره.
    من برات میسازم که توپ تکونش نده، بیشتر از این می خوان؟ ولی وقتی خود سرمایه گذار میگه ولش کن و بی اهمیته چیکار میشه کرد؟
    شما فکر کردید من اینایی که گفتید رو نمی دونم؟

پ.ن:
    فکر کنم سری هرکولس و تیوا محصول شرکت تگزاس مناسبه ولی من بازم 16 بیتی ها و 32 بیتی های ST رو بیشتر واسه این کار مناسب می دونم.

ST10 16-bit Automotive MCUs
    و
    SPC5 32-bit Automotive MCUs

سلام

در ابتدا یک نمونه با پیچیدگی که بودجه شخصی خودتان اجازه می دهد بسازید.
    و در اینجا یا در جشنواره ها ارایه و اطلاع رسانی فرمایید.

در صورتیکه پتانسیل آن را برای تعدادی از متخصصین اثبات نمودید، می شود از طریق وزارت صنایع
    یا مستقیما" از طریق خودروسازها یا تامین کنندگان، وارد مذاکره شد.

( اصلا" هم مذاکره راحتی نیست
    چون در جاییکه مثلا" بحث ایمنی سرنشین و خودرو مطرح باشد
    هیچ کارشناس یا مدیر میانی یا حتی مدیر ارشدی نمی یابید که
    بتواند مسئولیت این تایید یا تغییر را به عهده بگیرد ، که آن هم دلایل خودش را دارد )

================================================== =====

شیلنگ پژو و آتش گرفتن آن کمتر از 20 نفر را مرحوم نموده است
    و هیاهوی ایجاد شده برای آن ، به طور واضح به دلایل غیر اخلاقی رخ داد.

================================================== =====

سالانه بین 22000 تا 25000 نفر در تصادفات خودروها مرحوم و بیش از 50000 نفر مجروح می شوند

یعنی روزانه 66 نفر کشته می شوند !

ایراد و لطمه و صدمه بزرگ در این بخش است

اینجا، جایی است که خیلی ها سالها از کنار آن به سادگی گذشتند و انگار که جادو شده اند و این فرآیند طبیعی برای ایرانیان است.
    اینجا جزو مسئولیت مردم و حاکمیت بود و به روی خودش نمی آورد.....

اینجا برای ایران جای کار دارد.

اگر می خواهید نوآورانه کار کنید
    driver intelegent assistance system را برای تحقیق و تولید انتخاب کنید تا کشتارگاه جاده ای ایران از این بلا کمتر لطمه ببیند.
    چون بیش از 50% از حوادث جاده ای ایران بر اساس خطای راننده رخ می دهد.

================================================== ========================

با سپاس

================================================== ========================

پ.ن:
    "من برات میسازم که توپ تکونش نده"

لطفا" یک رزومه از فعالیتهای قبلی به نحوی که صلاح می دانید، اطلاع رسانی فرمایید.
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

من کلیه مطالبی که solsal عزیزبهش اشاره کردند رو قبول دارم و از نزدیک بهش رسیدم
      پروزه ecu بسیار بزرگه و نباید دست کم گرفته بشه
      این رو میگم چون درحال حاضر درحال کار روی این پروژه هستیم البته بنده در کناره فعالیت میکنم
      شما باید اطلاعات خودرویی بسیارقوی داشته باشی تابتونی پارامترهای مختلف رو استخراج کنی و بکارببری
      جدا از بحث انتخاب یک پردازنده مناسب و تمهیداتش برای سازگاری باشرایط خاص خودرو میبایست روش بسیاردقیقی برای پیاده سازی الگوریتم ها داشته باشید
      بحث ایمنی. کاهش مصرف. آلاینده .بهینه سازی بسیارمهمه
      هم اکنون شرکتهای مختلف رو میشناسم که درحال کپی و تحقیق و توسعه روی این پروژه هستن اما دراین بین حمایت خودرو سازی بسیارمهمه و خودرو سازی نباید فقط ازشرکت های وابسته به... محصولی رو دریافت کنه که توچین ساخته واینجاجامونتازمیشه وهیچ تلاش داخلی براش انجام نشده
      پ.ن:ecu که ما روش کارمیکنیم روی خودرونصب شده و درحال تنظیم پارامترهاوبهینه سازی با روشی جدید است

دیدگاه

با سلام
        ن چند وقتیه که رو این مورد کار میکنم و در ضمن تاپیک گذاشتم واسه کمک اما دریغ از کمی جواب
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81713.0
        چند ساله که دارم تحقیق میکنم چندتا برنامه بررسی کردم و چند تا محصول هم خریدم و کامل قطعاتش و ارتباطاتش رو بررسی کردم مثل uni chip اما همه اینا خیلی محافظه کارن و در ضمن شرکت evc نیز تو این زمینه کار میکنه که من تونستم یه سری آموزشاشونو ببینم اما این که همه میگن توش پول هست و این حرفا زیاد منطقی نیست تا جایی که سوادم اجازه میده فهمیدم که اگه قراره پرفورمنس ماشینی تغییر محسوسی داشته باشه فقط ecu این وسط مهم نیست قطعات موتوری هم لازمه تغییر کنه و

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ارتباط میکرو AVR با ECU ماشین ؟ کسی... ؟!!!

نوشته اصلی توسط Solsal
          "من برات میسازم که توپ تکونش نده"

لطفا" یک رزومه از فعالیتهای قبلی به نحوی که صلاح می دانید، اطلاع رسانی فرمایید.
          سلام
          Solsal جان توی همون چیزایی که گفتم تخصص دارم من حتی CFD هم کار کردم(اونایی که مکانیک سیالات یا جامدات یا مهندسی هواوفضا گرایش آئرو و پیشرلنش هستن می فهمن چیه. خودت هم یه جستجو کنی می فهمی)!!
          عضو بنیاد نخبگان شهید فهمیده بودم می خواستم برم عضو بنیاد نخبگان اصلی هم بشم ولی نرفتم(همون اولی واسه هفت پشتم بسه). چون فهمیدم اینا همش کلک بازیه تا بچه ها اینقده نرن اونور!
          باید ببینی چه چیزای مسخره ای توی این بنیادها هستش. فقط می تونم بگم که اینا فقط جلد بلا نسبت شما خره! همش دروغه، همش کلکه!
          البته مهندس من پیش شما و دوستان هیچی نیستم. خصوصا خود شما که واقعا آدم با سوادی هستی. من حتی یه مورد اشتباه هم توی پست های شما ندیدم. این فوق العاده هستش. همیشه شما منو یاد یه کاربر هشیار به اسم gchapman توی سایت فریکس می ندازی! اونم دقیقا عین شماست.
          به موقش که شد یه سری چیزای دیگه هم از خودم میگم.

اضافه شده در تاریخ :
          سلام
          این حرکت شگفتی ساز رو از یکی از دوستان امریکایی توی فریکس دیدم گفتم بذارم که ببینید:

KitCarlson doing the Kit Car thing

من ازش خواستم چندتا عکس برام بذاره. اونم گذاشت. واقعا جالبه برام که با یه ATmega128 این کار رو انجام داده! :eek:
          البته من قبلا چند بار با کیت راجب طراحی بردهای مخابراتی حرف زده بودم ولی فکر نمیکردم تا این حد کارش توپ باشه(فکر میکردم فقط توی کار مخابراته). بقیه میگفتن کارش خوبه ها ولی من باور نمیکردم.

دیدگاه

با سلام
            با توجه به این که این تاپیک برای 120 روز پیش بوده اما گفتم اگه جای دیگه مطرح کنم حیفه . ادامه همین موضوع . میخواستم از دوستان متخصص راهنمایی بگیرم .
            مدتیه میخوام برای ماشین خودم دیاگ تهیه کنم امام هم هزینه بسیاری داره و هم این مدلی که من دارم دیاگش خیلی سخت گیر میاد
            توی اینترنت هم راجع به این مدل خیلی گشتم که ببینم از کدام پروتکل استفاده میکنه . اطلاعات زیادی به دست نیاوردم . از دوستان خواهش میکنم من اطلاعات ماشین رو میزارم . لطفا راهنمایی کنید که
            1: از چه نوع پروتکلی استفاده میکنه و استانداردش چیه ( البته این مدل کپی شده شرکت فورد به مدل فستیوا هستش)
            2: اینترفیسی که برای ارتباط با این مدل میشه ساخت و یا کار میکنه چیه و آیا قابل ساخت هستش؟
            3: برای ارتباط بعد از انتخاب سخت افزار و اینترفیس چه زبانی برای ارتباط با ای سی یو استفاده میشه؟
            مدل ماشین پراید 82 انژکتور کیا زیمنس قدیم که معروف به نیمه انژکتور هستش
            مدل ECU = زیمنس قدیم که عکسش اینه
            http://auto24parts.com/environment/cache/images/0_0_productGfx_3c4ee38026ff77bacda28957ac84bc23.jp g

مشخصات سوکت دیاگ هم به این شکل هستش
            http://pinoutsguide.com/CarElectronics/kia_20pin_diagnostic_pinout.shtml

دیاگهای شرکتهای موتور آزما ثمین و رایان صنعت و ... که دستگاه هاشون مولتی دیاگه این مدل رو میتونه دیاگ بزنه . خیلی به فکر راهی برای ارتباط به این رو دارم اما موفق نشدم . البته یک مبدلی هم هست که به نام Kia 20pin to OBDII نام داره که میتونه ELM327 رو به این مدل تبدیل کنه امام اصلا مطمئن نیست که کار کنه یا نه
            لطفا اگر هر کسی در این ضمینه فعالیت داره و در حال پروژه انی کار است راهنمایی کنه
            ممنون
            ارائه سرویسهای اینترنت WiFi , ADSL ویژه مجتمع های مسکونی و اداری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed-pc
              با سلام
              با توجه به این که این تاپیک برای 120 روز پیش بوده اما گفتم اگه جای دیگه مطرح کنم حیفه . ادامه همین موضوع . میخواستم از دوستان متخصص راهنمایی بگیرم .
              مدتیه میخوام برای ماشین خودم دیاگ تهیه کنم امام هم هزینه بسیاری داره و هم این مدلی که من دارم دیاگش خیلی سخت گیر میاد
              توی اینترنت هم راجع به این مدل خیلی گشتم که ببینم از کدام پروتکل استفاده میکنه . اطلاعات زیادی به دست نیاوردم . از دوستان خواهش میکنم من اطلاعات ماشین رو میزارم . لطفا راهنمایی کنید که
              1: از چه نوع پروتکلی استفاده میکنه و استانداردش چیه ( البته این مدل کپی شده شرکت فورد به مدل فستیوا هستش)
              2: اینترفیسی که برای ارتباط با این مدل میشه ساخت و یا کار میکنه چیه و آیا قابل ساخت هستش؟
              3: برای ارتباط بعد از انتخاب سخت افزار و اینترفیس چه زبانی برای ارتباط با ای سی یو استفاده میشه؟
              مدل ماشین پراید 82 انژکتور کیا زیمنس قدیم که معروف به نیمه انژکتور هستش
              مدل ECU = زیمنس قدیم که عکسش اینه
              http://auto24parts.com/environment/cache/images/0_0_productGfx_3c4ee38026ff77bacda28957ac84bc23.jp g

مشخصات سوکت دیاگ هم به این شکل هستش
              http://pinoutsguide.com/CarElectronics/kia_20pin_diagnostic_pinout.shtml

دیاگهای شرکتهای موتور آزما ثمین و رایان صنعت و ... که دستگاه هاشون مولتی دیاگه این مدل رو میتونه دیاگ بزنه . خیلی به فکر راهی برای ارتباط به این رو دارم اما موفق نشدم . البته یک مبدلی هم هست که به نام Kia 20pin to OBDII نام داره که میتونه ELM327 رو به این مدل تبدیل کنه امام اصلا مطمئن نیست که کار کنه یا نه
              لطفا اگر هر کسی در این ضمینه فعالیت داره و در حال پروژه انی کار است راهنمایی کنه
              ممنون
              سلام دوست عزیز ساخت یک دیاگ کامل کاره آسونی نیست ولی شدنیه و من دیدم که انجام و مهندسی معکوس شده البته نمیتونم زیاد درباره نحوه کارش عنوان کنم چون روش زحمت کشیده شده و وقت زیادی برده
              همین قدر بگم باید اطلاعاتت درباره خودرو ها پروتکل ها و ارتباط ها در مهندسی معکوس زیاد باشه

دیدگاه

امیدوارم کسی هنوز گذرش به اینجاها بخوره
                اینجور که من از دوستان شنیدم کار با ecu کار یک شخص عادی یا نیمه حرفه ای نیست و ارتباط برقرار کردن باهاش خیلی خیلی سخته
                حالا ب نظر دوستان اگه خاسته باشیم چند پارامتر خاص از اطلاعاتش رو بگیریم میشه؟
                مثلا سرعت حرکت و یا دور موتور
                یا حتی کوچکترین چیز کنترل باز و بسته بودن در های ماشین
                ب نظرتون امکان پذیره؟؟
                گر جهنم میروی
                مـــردانـــه رو
                www.gitinet.org

دیدگاه

سلام
                  میتونین با کمک دستورات زیر حافظه ECU زیمنس L90 رو بخونین
                  AT IIA 7A
                  AT SH 82 7A F1

AT WM 81 7A F1 3E

get pid 012181
                  تفسیر حافظه رو خودتون باید انجام بدین
                  #define PIDVIN "2181\r"
                  #define PIDDTC0 "21A0\r"
                  #define PIDDTC1 "21A1\r"
                  #define PIDDTC2 "21AD\r"
                  #define PIDDTC3 "21BD\r"