اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

سلام دوستان و محمد آقای عزیز
    1-من می خوام برای هر رله یک ال ای دی وضعیت رله در نظر بگیرم می شه راهنماییم کنید؟
    و این که برای این کار نیاز به ترانس با آمپر بالاتر هست؟
    2-سوال دیگم اینه که می شه از آداپتور یا تغذیه سوئیچینگ استفاده کرد؟چند آمپرباشه ؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط star2m نمایش پست ها
      سلام دوستان و محمد آقای عزیز
      1-من می خوام برای هر رله یک ال ای دی وضعیت رله در نظر بگیرم می شه راهنماییم کنید؟
      و این که برای این کار نیاز به ترانس با آمپر بالاتر هست؟
      2-سوال دیگم اینه که می شه از آداپتور یا تغذیه سوئیچینگ استفاده کرد؟چند آمپرباشه ؟
      ممنون می شم راهنماییم کنید
      سلام عزیز
      برای گذاشتن ال ای دی وضعیت می تونید از دوسر رله (پایه های بوبین رله) سیم بگیرید و یک ال ای دی را با مقاومت 2.2 کیلو اهم سری کنید و به این دو پایه وصل کنید از ال ای دی های سه میل برای این کار استفاده کنید
      اگر به خاطر قرار دادن این ال ای دی ها گفتین که نیاز به ترانس آمپر بالا هست ، نه نیاز به ترانس آمپر بالا نیست همون 12 ولت دو امپر کفایت می کنه
      اینکه سوئیچینگ باشه یا ترانس ، بهتر است از ترانس استفاده کنید و اگر اسرار بر استفاده از منبع تغذیه سوئیچینگ دارید باید عرض کنم که ورودی مدار برای ترانس طراحی شده و با تغذیه سوئیچینگ افت ولتاژ خواهید داشت و ممکن است با گذشت زمان عملکرد مدار دچار مختل شود...
      برد جوجه کشی:
      مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
      این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
      برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام دوست من فایل اولت احتیاج به کلمه عبورداره؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی شاهسون نمایش پست ها
          سلام دوست من فایل اولت احتیاج به کلمه عبورداره؟؟
          سلام
          در قسمت امضاء پروفایل اطلاعات دانلود موجود است
          فایلهایی که رمز دارند نسخه های پیشین است که از دسترس خارج شده است

برای دانلود آخرین ویرایش مدار جوجه کشی به این پست مراجعه کنید(کلیک کنید)

برای پروگرام کردن میکرو از طریق بسکام به این پست مراجعه کنید (کلیک کنید)
          برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
            من یک دستگاه 1500تایی درس کردم تخم هم گذاشتم داخل چند دوره ک خیلی خوب جواب داد.
            حالا برای راحتی بیشتر به نظرتون چجوری میشه اطلاعات دما و رطوبت رو انتقال بدیم روی گوشی که از هر کجا که خواستیم بشه فهمید دستگاه درس کار میکنه و حتما لازم نباشه بریم سر دستگاه و همه چیز رو چک کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ry.mohammad نمایش پست ها
              سلام
              در قسمت امضاء پروفایل اطلاعات دانلود موجود است
              فایلهایی که رمز دارند نسخه های پیشین است که از دسترس خارج شده است

برای دانلود آخرین ویرایش مدار جوجه کشی به این پست مراجعه کنید(کلیک کنید)

برای پروگرام کردن میکرو از طریق بسکام به این پست مراجعه کنید (کلیک کنید)
              محمد اقا واااااااقعا دستت درد نکنه خیییییلی زحمت میکشی
              من یکی که واقعا هرچی در امد دارم از همین جوجه کشی هست که به لطف شماست.
              امکان داره برد gsm سیستم پیامکی چیزی اضافه بشه که موقع مشکل خبر بده و اطلاعات دما ورطوبت رو بفرسته؟
              راستی دیشب با یک مشکل رو برو شدم که دما و رطوبت رو دوتا سنسور حدود 1.5درجه متفاوت نشون میدادن یک سنسور نو گذاشتم اون باز حدود 0.5درجه بیشتر نشون میداد خلاصه به سنسور نو اعتماد کردم. داستان چیه؟sht که مثلا خیلی دقیق
              یک مشکل دبگه هم این که مدار سنسور روش اکسید رنگ سبز ابی و یک قسمت هایی از پایه مقاومت ها و قطعات زنگ زده این میتونه روی دقت سنسور تاسیر بزاره؟ چیکار کنم این مشکل رفع بشه ؟ پشت برد رو که اسپری جلا زدم اوکی هست روش این مشکل هست. عکس های اولین دستگاه بزرگم رو براتون میفرستم .حموم رو دستگاه جوجه کشی کردم. لطفا اگه عیب و ایرادی دیدید بهم بگید تا رفع کنم.

جدیدترین ویرایش توسط Ali573381; ۱۹:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali573381 نمایش پست ها
                سلام
                من یک دستگاه 1500تایی درس کردم تخم هم گذاشتم داخل چند دوره ک خیلی خوب جواب داد.
                حالا برای راحتی بیشتر به نظرتون چجوری میشه اطلاعات دما و رطوبت رو انتقال بدیم روی گوشی که از هر کجا که خواستیم بشه فهمید دستگاه درس کار میکنه و حتما لازم نباشه بریم سر دستگاه و همه چیز رو چک کنیم؟
                سلام
                میشه با همون gsm و ارسال پیام اطلاعات رو رد بدل کرد
                ولی فعلا که امسال ویرایش برنامه امکان پذیر نیست
                امسال گفتم که یه وقت منتظر نمونی
                البته با احترام
                برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

محمد اقا واااااااقعا دستت درد نکنه خیییییلی زحمت میکشی
                  من یکی که واقعا هرچی در امد دارم از همین جوجه کشی هست که به لطف شماست.
                  امکان داره برد gsm سیستم پیامکی چیزی اضافه بشه که موقع مشکل خبر بده و اطلاعات دما ورطوبت رو بفرسته؟
                  راستی دیشب با یک مشکل رو برو شدم که دما و رطوبت رو دوتا سنسور حدود 1.5درجه متفاوت نشون میدادن یک سنسور نو گذاشتم اون باز حدود 0.5درجه بیشتر نشون میداد خلاصه به سنسور نو اعتماد کردم. داستان چیه؟sht که مثلا خیلی دقیق
                  یک مشکل دبگه هم این که مدار سنسور روش اکسید رنگ سبز ابی و یک قسمت هایی از پایه مقاومت ها و قطعات زنگ زده این میتونه روی دقت سنسور تاسیر بزاره؟ چیکار کنم این مشکل رفع بشه ؟ پشت برد رو که اسپری جلا زدم اوکی هست روش این مشکل هست. عکس های اولین دستگاه بزرگم رو براتون میفرستم .حموم رو دستگاه جوجه کشی کردم. لطفا اگه عیب و ایرادی دیدید بهم بگید تا رفع کنم.

خواهش می کنم عزیز
                  کمک به هم نوع وظیفه هر انسانی هست...

در مورد یکسان نبودن مقدار رطوبت
                  شما از هر تعداد سنسور نو ، که استفاده کنید باز مقداری متفاوت خواهید داشت
                  همین sht10 مقدار تلورانس سه در صد به بالا رو در رطوبت 20 تا 80 درصد داراست
                  همین وجود تولرانس باعث میشه که مقدار هر سنسور مقداری با یکدیگر تفاوت داشته باشند
                  مثلا شما بین دو سنسور با کارخانه سازنده متفاوت مکن است اختلافی مثلا 6 درجه رو مشاهده کنید که عادی است...
                  اگر زیاد جوجه کشی می کنید هر سال سنسور رو عوض کنید...

در مورد زنگ زدن پایه های سنسور هم به هیچ عنوان نگذارید این اتفاق بیفتد بعد از مدتی می بینید که پایه ها لحیم سرد شده اندو جدا شده اند طوری که متوجه نمی شوید...
                  کلا قطعات رو آب بندی کنید...
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

خواهش می کنم عزیز
                    کمک به هم نوع وظیفه هر انسانی هست...

در مورد یکسان نبودن مقدار رطوبت
                    شما از هر تعداد سنسور نو ، که استفاده کنید باز مقداری متفاوت خواهید داشت
                    همین sht10 مقدار تلورانس سه در صد به بالا رو در رطوبت 20 تا 80 درصد داراست
                    همین وجود تولرانس باعث میشه که مقدار هر سنسور مقداری با یکدیگر تفاوت داشته باشند
                    مثلا شما بین دو سنسور با کارخانه سازنده متفاوت مکن است اختلافی مثلا 6 درجه رو مشاهده کنید که عادی است...
                    اگر زیاد جوجه کشی می کنید هر سال سنسور رو عوض کنید...

در مورد زنگ زدن پایه های سنسور هم به هیچ عنوان نگذارید این اتفاق بیفتد بعد از مدتی می بینید که پایه ها لحیم سرد شده اندو جدا شده اند طوری که متوجه نمی شوید...
                    کلا قطعات رو آب بندی کنید...
                    ممنون از راهنماییت محمد اقا
                    امروز سنسور چهار نقطه رو گذاشتم اخلاف 0.5درجه بود وگاهی کمتر فقط یک مشکلی ک هست 1820 دما رو 1درجه کم تر از shtنشون میده.
                    برای کالیبره دستگاه از چی استفاده کنم؟مبنا رو چی بزاریم بهتر و دقیق تره؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام
                    میشه با همون gsm و ارسال پیام اطلاعات رو رد بدل کرد
                    ولی فعلا که امسال ویرایش برنامه امکان پذیر نیست
                    امسال گفتم که یه وقت منتظر نمونی
                    البته با احترام
                    شما لطف داری محمد جان
                    تا همین جاشم بیش از حد لطف کردی عزیز. ممنون
                    جدیدترین ویرایش توسط Ali573381; ۲۲:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹.

دیدگاه

ممنون از راهنماییت محمد اقا
                      امروز سنسور چهار نقطه رو گذاشتم اخلاف 0.5درجه بود وگاهی کمتر فقط یک مشکلی ک هست 1820 دما رو 1درجه کم تر از shtنشون میده.
                      برای کالیبره دستگاه از چی استفاده کنم؟مبنا رو چی بزاریم بهتر و دقیق تره؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

شما لطف داری محمد جان
                      تا همین جاشم بیش از حد لطف کردی عزیز. ممنون
                      سلام
                      اختلاف دما که خوبه همون بالای 0.5 نره خوبه و نیازی به کالیبره طبقاتی دما نیست
                      در مورد کالیبره دمای سنسور sht1x این سنسور کیفیت خوبی داره و به نظرم اگر سنسور نو هست نیزای به کالیبره نیست ولی اگر مثلا یه سال از عمر سنسور می گذره می تونی با دماسنج های دیجیتال آلمانی که قیمتی بین 15 تا 25 تومن دارند استفاده کنید
                      برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام دوستان من امروز یه دستگاه کندلینگ با لامپ ال ای دی ساختم گفتم شاید به دردتون بخوره

دیدگاه

خیلی ممنون محمد آقا از پاسختون و عذر می خوام زیاد سوال می پرسم
                          چند قسمت از راهنما ی پی سی بی برام گنگه بی زحمت بگین اینا چه قطعاتی هستن؟

و دیگه این که می شه برای تغذیه ورودی از ترانس 12 ولت 4 آمپر استفاده کرد؟مشکلی برای برد پیش نمیاد؟

دیدگاه

و دیگه این که می شه برای تغذیه ورودی از ترانس 12 ولت 4 آمپر استفاده کرد؟مشکلی برای برد پیش نمیاد؟

سلام اگه اشتباه نکنم ایناس

دیدگاه

سلام
                              خازن هایی که نوشته چند ولتن
                              اگر توانستید تهیه کنید از خازن های سرامیکی 10 نانوفاراد 2 کیلو ولت استفاده کنید اگر در دسترس نبود
                              از نوع mkt 400 ولت به بالا استفاده کنید
                              22R مقاومت یک وات 22 اهم هست
                              مقاومت 47 اهم و 470 اهم مقاومت معمولیه مثل بقیه مقاومتا
                              کریستال هم 8 مگا هرتز هست
                              4k7 همون 4.7 کیلو اهم هست
                              مقاومت 1k6 هم 1.6 کیلو اهم هست
                              1nf هم خازن سرامیکی 1نانوفاراد هست...
                              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید برای محفظه ای با ابعاد، ارتفاع 65 طول و عرض 40 سانتیمتر برای تهویه هوا سوراخ ها با چه ابعادی مناسب هستش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X