اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

لینک دانلود خرابه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

لینک دانلود خرابه

دیدگاه

ورژن 1.5.2
      یه تغییرات جزئی کوچیک ولی حیاتی در برد ایجاد شده است و به برنامه دست زده نشده است
      حتما فایلای داخل فایل دانلودی رو قبل ساخت مطالعه بفرمایید
      باز تا کید می کنم که حتما قبل ساخت فایلای تاکید شده را مطالعه بفرمایید
      منتظر ورژن 1.5.3 برای عملکرد بهتر برنامه در آینده باشید...
      موفق باشید...

DOWNLOAD- V 1.5.2
      برد جوجه کشی:
      مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
      این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
      برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ry.mohammad نمایش پست ها
        ورژن 1.5.2
        یه تغییرات جزئی کوچیک ولی حیاتی در برد ایجاد شده است و به برنامه دست زده نشده است
        موفق باشید...

DOWNLOAD- V 1.5.2
        سلام .ممنون ازت محمد جان بابت راه اندازی این تایپک و به ویژه از اپدیت های مدار.

خواستم بگم امکانش برای شما وجود داره (وقتشو دارین) که کد این پروژه رو برام یه ادیت کوچیک بکنین من متاسفانه اصلا به زبان **** اشنایی ندارم فقط سی بلدم .
        خواستم طربقه گردش رو برام تعغیر بدین فقط مادون گیره رو حذف کنید و چرخش مانند تایمر باشه هر یک ساعت وضیعیت رله تعغیر کنند به این صورت که در یک ساعت اول رله خاموش و در یک ساعت دوم رله روشن و این وچرخه به همین صورت در ستر ادامه داشته باشه
        خیلی ممنون میشم این لطف رو بکنید محمد جان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAMED142 نمایش پست ها
          سلام .ممنون ازت محمد جان بابت راه اندازی این تایپک و به ویژه از اپدیت های مدار.

خواستم بگم امکانش برای شما وجود داره (وقتشو دارین) که کد این پروژه رو برام یه ادیت کوچیک بکنین من متاسفانه اصلا به زبان **** اشنایی ندارم فقط سی بلدم .
          خواستم طربقه گردش رو برام تعغیر بدین فقط مادون گیره رو حذف کنید و چرخش مانند تایمر باشه هر یک ساعت وضیعیت رله تعغیر کنند به این صورت که در یک ساعت اول رله خاموش و در یک ساعت دوم رله روشن و این وچرخه به همین صورت در ستر ادامه داشته باشه
          خیلی ممنون میشم این لطف رو بکنید محمد جان
          سلام
          شما همون دو پین مادون قرمز رو به هم اتصال بدین تا سنسور مادون قرمز از مدار خارج بشه
          برای تغییر وضعیت رله هم هر یک ساعت ، از منوی تنظیم مدت زمان موتور ، می تونید اقدام کنید و موتور را روی یک ساعت تنظیم کنید
          در این صورت هر یک ساعت رله وصل شده و به مدت زمان معین که از تنظیم موتور بهش دادین موتور شروع به گردش می کنه و بعد اون توقف می کنه
          اما اینکه بعد یک ساعت موتور روشن بشه و تو همون حالت بمونه تا یک ساعت بعدی تقریبا غیر ممکن هست
          و کنترل زوایای راکها با حذف مادون قرمز به نظرم کار زیاد جالبی نیست و بعد از مدتی کوتاه کلا زوایابه هم خواهد خورد...
          کاری که سنسور نوری می کند همین جلوگیری از به هم خوردن زوایا هست
          برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
            شما همون دو پین مادون قرمز رو به هم اتصال بدین تا سنسور مادون قرمز از مدار خارج بشه
            برای تغییر وضعیت رله هم هر یک ساعت ، از منوی تنظیم مدت زمان موتور ، می تونید اقدام کنید و موتور را روی یک ساعت تنظیم کنید
            در این صورت هر یک ساعت رله وصل شده و به مدت زمان معین که از تنظیم موتور بهش دادین موتور شروع به گردش می کنه و بعد اون توقف می کنه
            اما اینکه بعد یک ساعت موتور روشن بشه و تو همون حالت بمونه تا یک ساعت بعدی تقریبا غیر ممکن هست
            و کنترل زوایای راکها با حذف مادون قرمز به نظرم کار زیاد جالبی نیست و بعد از مدتی کوتاه کلا زوایابه هم خواهد خورد...
            کاری که سنسور نوری می کند همین جلوگیری از به هم خوردن زوایا هست
            به اون روشی که گفتین رو انجام دادم بازم اون چیزی که من میخوام نبود .
            من میخوام زوایای راک رو از طریق میکر سویچ کنترل کنم یعنی قبلا با کنترلر های دیکر این کارو انجام دادم و به خوبی جواب گرفتم راستشو بخوای محمد جان من کارم یه جورای تعمیر و ساخت دستگاه جوجه کشی هست
            اگه میشه یه لطفی بکنی برام انجام بدی ممنونت میشم

دیدگاه

به اون روشی که گفتین رو انجام دادم بازم اون چیزی که من میخوام نبود .
              من میخوام زوایای راک رو از طریق میکر سویچ کنترل کنم یعنی قبلا با کنترلر های دیکر این کارو انجام دادم و به خوبی جواب گرفتم راستشو بخوای محمد جان من کارم یه جورای تعمیر و ساخت دستگاه جوجه کشی هست
              اگه میشه یه لطفی بکنی برام انجام بدی ممنونت میشم
              فعلا که امکان تغییر برنامه وجود ندارد
              ولی شما این روش رو هم امتحان کنید و نتیجه رو به من بگید
              دو تا میکروسوئیچ در زوایا قرار دهید
              بعد از منوی تنظیم موتور مقدار یک رو بر هر دو زوایا ذخیره کنید
              اینو انجام بدین و نتیجه رو بگین تا ببینم چیکار می تونم بکنم
              میکروسوئیچ هم به جای سنسور گیرنده وصل می شود منتها دو تا میکروسوئیچ با هم موازی میشن
              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

ورژن 1.5.2
                موفق باشید...

DOWNLOAD- V 1.5.2
                سلام مهندس
                وقت بخیر-مشکلی برام ایجاد شده ک از شما کمک میخوام
                من یک بردی رو طراحی کردم برای دستگاه جوجه کشی ک از سنسورshtاستفاده شده-بجای مدار سنسوری ک شما طراحی کردین من از ماژول سنسور بطور مستقیم استفاده کردم:
                1-روی lcd پرش دما و رطوبت نشون میده ک سیستم کار مدار رو کمی مختل میکنه , چکاری کنم این مشکل رفع بشه؟
                2-در زمان وصل رله(موقعی ک بار220وصل هستش)نویز شدیدی رویlcd میفته ک البته عدد ثابتی هم هستش<رطوبت=حدود5500**دما=حدود6 13>با اینکه با اپتوکوپلر و همینbc547تستش کردم ولی هردوش یک جور جواب داد ولی از اسنابر با ترایاک استفاده کردم ک بعد از مدتی مشکل برگشت-برای این چ راه حلی دارین؟
                ممنون میشم برای جواب مشکلاتم وقت بذارین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی73 نمایش پست ها
                  سلام مهندس
                  وقت بخیر-مشکلی برام ایجاد شده ک از شما کمک میخوام
                  من یک بردی رو طراحی کردم برای دستگاه جوجه کشی ک از سنسورshtاستفاده شده-بجای مدار سنسوری ک شما طراحی کردین من از ماژول سنسور بطور مستقیم استفاده کردم:
                  1-روی lcd پرش دما و رطوبت نشون میده ک سیستم کار مدار رو کمی مختل میکنه , چکاری کنم این مشکل رفع بشه؟
                  2-در زمان وصل رله(موقعی ک بار220وصل هستش)نویز شدیدی رویlcd میفته ک البته عدد ثابتی هم هستش<رطوبت=حدود5500**دما=حدود6 13>با اینکه با اپتوکوپلر و همینbc547تستش کردم ولی هردوش یک جور جواب داد ولی از اسنابر با ترایاک استفاده کردم ک بعد از مدتی مشکل برگشت-برای این چ راه حلی دارین؟
                  ممنون میشم برای جواب مشکلاتم وقت بذارین
                  سلام
                  لطفا این اطلاعات رو به من بدین
                  البته ای دی تلگرامم هم هست اگر اینجا نمی خواین مطرح کنید از تلگرام پیام بدید
                  اطلاعاتی که می خوام
                  فرکانس کاری میکرو ؟
                  خانواده میکرو مورد استفاده ؟
                  و اینکه چقدر در طراحی مدار وارد هستید (رشته تحصیلی)؟
                  از اپتو کوپلر با تغذیه جدا برای رله ها استفاده کردید یا نه؟
                  وسیله متصل شده به رله که باعث ایجاد نویز می شود؟
                  طول سیم ارتباطی ال سیدی و برد ؟
                  برای تغذیه از ترانس استفاده می کنید یا خیر؟
                  فعلا همینا رو جواب بدین
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                    لطفا این اطلاعات رو به من بدین
                    البته ای دی تلگرامم هم هست اگر اینجا نمی خواین مطرح کنید از تلگرام پیام بدید
                    اطلاعاتی که می خوام
                    فرکانس کاری میکرو ؟
                    خانواده میکرو مورد استفاده ؟
                    و اینکه چقدر در طراحی مدار وارد هستید (رشته تحصیلی)؟
                    از اپتو کوپلر با تغذیه جدا برای رله ها استفاده کردید یا نه؟
                    وسیله متصل شده به رله که باعث ایجاد نویز می شود؟
                    طول سیم ارتباطی ال سیدی و برد ؟
                    برای تغذیه از ترانس استفاده می کنید یا خیر؟
                    فعلا همینا رو جواب بدین
                    سلام
                    فرکانس کاری میکرو ؟8مگ با کریستال خارجی
                    خانواده میکرو مورد استفاده ؟مثل خودتون
                    و اینکه چقدر در طراحی مدار وارد هستید (رشته تحصیلی)؟رشته من لیسانس کنترل هست-مبتدی نیستم ولی حرفه ای هم کار نکردم
                    از اپتو کوپلر با تغذیه جدا برای رله ها استفاده کردید یا نه؟بله و اون نویزه همچنان خرابکاری میکرد
                    وسیله متصل شده به رله که باعث ایجاد نویز می شود؟یک فن220ولت و گاهی اوقات هم رطوبت ساز التراسونیک
                    طول سیم ارتباطی ال سیدی و برد ؟روی برد نصب میشود
                    برای تغذیه از ترانس استفاده می کنید یا خیر؟از تغذیه سوپیچینگ
                    آیدی تلگرامتونو میتونین برام بفرستین؟چون بایدبا هاتگرام بیام

دیدگاه

فعلا که امکان تغییر برنامه وجود ندارد
                      ولی شما این روش رو هم امتحان کنید و نتیجه رو به من بگید
                      دو تا میکروسوئیچ در زوایا قرار دهید
                      بعد از منوی تنظیم موتور مقدار یک رو بر هر دو زوایا ذخیره کنید
                      اینو انجام بدین و نتیجه رو بگین تا ببینم چیکار می تونم بکنم
                      میکروسوئیچ هم به جای سنسور گیرنده وصل می شود منتها دو تا میکروسوئیچ با هم موازی میشن
                      فک نکنم این روشی که مد نظرتون هست جواب بده من چون من نمیخوام موتور رو به روش پستونی راه اندازی کنم یعنی میخوام از هر دو سر موتور استفاده کنم چپ کرد و راست گرد برای چرخش راک ها
                      توی برد نیازی به جایی که میکروسویچ ها به ان متصل نیست چون ما از دو میکرو سویچ استفاده میکنیم یکی برای چرخش به راست که در مسیر همون سیم برق چپ موتور به سورت سری قرار میگیره که وقتی به اخرین نقطه ای که مد نظرمون هست رسید برقی که برای موتور از رله میومد رو قطع کنه و برای طرف دیگر به همین صورت

دیدگاه

فک نکنم این روشی که مد نظرتون هست جواب بده من چون من نمیخوام موتور رو به روش پستونی راه اندازی کنم یعنی میخوام از هر دو سر موتور استفاده کنم چپ کرد و راست گرد برای چرخش راک ها
                        توی برد نیازی به جایی که میکروسویچ ها به ان متصل نیست چون ما از دو میکرو سویچ استفاده میکنیم یکی برای چرخش به راست که در مسیر همون سیم برق چپ موتور به سورت سری قرار میگیره که وقتی به اخرین نقطه ای که مد نظرمون هست رسید برقی که برای موتور از رله میومد رو قطع کنه و برای طرف دیگر به همین صورت
                        بله با روشی که شما گفتین جواب نمیده
                        برای ویرایش برنامه باید صبر کنید حداقل دو هفته...
                        سرم فعلا شلوغه و فکرم درگیر شرمنده فعلا نمی تونم رو برنامه تمرکز کنم...

نوشته اصلی توسط مرتضی73 نمایش پست ها
                        سلام
                        فرکانس کاری میکرو ؟8مگ با کریستال خارجی
                        خانواده میکرو مورد استفاده ؟مثل خودتون
                        و اینکه چقدر در طراحی مدار وارد هستید (رشته تحصیلی)؟رشته من لیسانس کنترل هست-مبتدی نیستم ولی حرفه ای هم کار نکردم
                        از اپتو کوپلر با تغذیه جدا برای رله ها استفاده کردید یا نه؟بله و اون نویزه همچنان خرابکاری میکرد
                        وسیله متصل شده به رله که باعث ایجاد نویز می شود؟یک فن220ولت و گاهی اوقات هم رطوبت ساز التراسونیک
                        طول سیم ارتباطی ال سیدی و برد ؟روی برد نصب میشود
                        برای تغذیه از ترانس استفاده می کنید یا خیر؟از تغذیه سوپیچینگ
                        آیدی تلگرامتونو میتونین برام بفرستین؟چون بایدبا هاتگرام بیام
                        سلام
                        عزیز از خود مدار و پشتش یه عکس بگیرین و از تلگرام بفرستین
                        این ای دی تلگرامم هست
                        Mo0oo0ohammad@
                        جزئیات رو کامل مطرح نکردید
                        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

[QUOTE=ry.mohammad;688094]بله با روشی که شما گفتین جواب نمیده

سلام چشم محمد اقایی گل یه دوهفته هم صبر میکنیم

دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
                            آیا امکان داره برای نمایش دما به مدار سون سگمنت اضافه کرد؟
                            اینو برای این میگم که چون این صفحه نمایش رو باید حتما از نزدیک ببینیم، اگه سون سگمنت هم داشته باشه راحت تره بعضی وقتها آدم از دور هم بتونه با یه نگاه دما رو چک کنه

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zebelxan نمایش پست ها
                              سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
                              آیا امکان داره برای نمایش دما به مدار سون سگمنت اضافه کرد؟
                              اینو برای این میگم که چون این صفحه نمایش رو باید حتما از نزدیک ببینیم، اگه سون سگمنت هم داشته باشه راحت تره بعضی وقتها آدم از دور هم بتونه با یه نگاه دما رو چک کنه

سپاس
                              عزیز شدنیه ولی انجامش برا من میسر نیست
                              سورس برنامه موجود هست می توانید ویرایش کنید و اون چیزی که مد نظرتون هست رو پیاده کنید...
                              متاسفانه نمیشه برای همه ی کاربران یه برنامه سفارشی نوشت در غیر این صورت ادم واقعا از کار و زندگیش می افته

[QUOTE=HAMED142;688125]
                              بله با روشی که شما گفتین جواب نمیده

سلام چشم محمد اقایی گل یه دوهفته هم صبر میکنیم
                              شما یه پیام به تلگرامم بدین تا این برنامه شما فراموش نشه
                              همانطور که از عنوان تاپیک پیداست ویرایش برنامه رایگان هست
                              پس جور دیگه نباید فکر کرد
                              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

ورژن 1.5.3
                                سلام
                                باز یه تغییرات کوچکی هم در برد و هم در برنامه مگا 32 ایجاد شده است...
                                مشکل عدم ذخیره تاریخ تنظیم شده شروع جوجه کشی رفع گردید
                                موتور در زمان نیم ساعت ، عمل نمی کرد که رفع گردید
                                لطفا باگ ها را در صورت مشاهده در این تاپیک بیان کنید تا اصلاح شوند
                                تشکر می کنم از دوستانی که برای بهتر شدن برنامه و عملکرد بی نقص با گزارش ایرادات برنامه به من کمک می کنند...
                                یه سری از دوستان در مورد تنظیم مجدد روز ستر و هچر می پرسن
                                تنظیم مجدد بدین صورت هست که شما اگر وارد تنظیم روز ستر و هچر شوید تنظیمات ستر و هچر ریست شده و هر چه از تعداد روز در دوره جوجه کشی کم شده باشه ریست میشه و همه چی از اول شروع میشه
                                لذا در دوره جوجه کشی به این منو وارد نشوید
                                نکته دیگر در مورد کالیبره دمای اتاق جوجه کشی
                                من قبلا گفته بودم که حداکثر اختلاف راک بالایی و پایینی رو 0.5 بگیرید و این عدد هر چه کمتر باشد راندمان بالا خواهد بود
                                یه سری از دوستان به این عدد نیم یه دو سه دهم هم اضاف می کنند و در اخر اختلاف یک درجه رو عادی می دونند
                                عزیزان اختلاف طبقاتی دما در حالت نرمال باید 0.3 و حداکثر باید 0.5 باشد بیشتر از این منجر به کم شدن راندمان خواهد شد
                                کم کردن اختلاف طبقاتی دما با تغییر جای فن ها و در صورت نیاز اضاف کردن فن و همینطور در بیشتر مواقع قرار دادن فن ها به صورت ضربدری میسر خواهد بود این اختلاف دما رو جدی بگیرید تا راندمانی بالای 90 درصد داشته باشید...
                                قانون بر این است که ورژن جدیدی که گذاشته میشه بقیه ورژن ها از دسترس خارج میشه
                                این برنامه برای برد های ورژن فعلی به پایین می خوره و دوستانی که تاکنون مدارات ورژن قبلی رو ساختن همین برنامه رو بر روی بردشون اپدیت کنن (تنها برنامه هگز و ایپرام مگا 32 اپدیت شود )
                                اگر برای اولین بار قصد ساخت مدار را دارید حتما فایلهای تاکید شده در فایل دانلودی را قبل از ساخت مطالعه بفرمایید...
                                موفق و موید باشید.

دانلود ورژن 1.5.3
                                جدیدترین ویرایش توسط ry.mohammad; ۰۴:۱۵ ۱۳۹۷/۰۹/۲۶.
                                برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X