اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

سلام
    از کاربران عزیز به خصوص از آقای ayaz mb شرمنده ام یه جورایی می دونم که دیر شده برای همین از همتون معذرت می خوام
    بازم می گم بردها رو جناب ayaz mb از خیلی وقت پیش به دست من رسونده بودند که دلیل دیر شدن تا اینجا هم از جانب خود من بوده است
    معذرت
    فعلا تا اینجا یه خورده پیش رفتم
    حدود 95 درصد برنامه اوکی شده و اون درصدای باقیمانده هم مربوط به رفع باگ میشه
    فعلا یا علی

برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ry.mohammad نمایش پست ها
      سلام
      از کاربران عزیز به خصوص از آقای ayaz mb شرمنده ام یه جورایی می دونم که دیر شده برای همین از همتون معذرت می خوام
      بازم می گم بردها رو جناب ayaz mb از خیلی وقت پیش به دست من رسونده بودند که دلیل دیر شدن تا اینجا هم از جانب خود من بوده است
      معذرت
      فعلا تا اینجا یه خورده پیش رفتم
      حدود 95 درصد برنامه اوکی شده و اون درصدای باقیمانده هم مربوط به رفع باگ میشه
      فعلا یا علی

با سلام خدمت دوستان محترم
      وسلام وخسته نباشید ویژه خدمت محمد عزیز .برادر دشمنتون شرمنده باشه شما به کسی مدیون نیستین که شرمنده باشید .شما ساعت ها و روزها وقت گرانمایه رو صرف آموزش و ارائه این چنین مدار کار آمدی کردید. وخواهشمندم اینقدر ابراز شرمندگی نفرمائید.
      امیدوارم در پناه حق موفق باشید.

دیدگاه

سلام محمد جان خسته نباشی خداقوت داداش
        مشخصه واسه برد جدید خیلی زحمت کشیدی واقعا دمت گرم خدایش ای ولا داری مهندس
        داداش اگه یادت باشه یه مدت قبل من پیام دادام واسه نحوه قرار گیری قطعات داخل جعبه و اینا
        بعد شما فرمودی که محفظه من کوچیکه و نباید از المنت استفاده کنم
        الان من بازم به حرف شما گوش ندادم....
        رفتم سه تا المنت بخاری برقی سری کردم و گزاشتم بالای دستگاه
        الان کنترلر روی دمای ۳۷.۷ رله رو قطع میکنه اما دما تا ۴۰ درجه بالا میره
        البته بگم ک فعلا داره ازمایش میشه و درحال حاظر دستگاه بدون فن کار میکرد
        الان بنظر شما من چیکار کنم؟؟؟؟
        علاوه بر اینکه المنت ها سری هستن و توانش یک سوم شده ایا بنظرت بازم دیمر بزارم و طوری تنظیم کنم که دما از ۳۸ درجه بالاتر نره؟؟؟ یعنی بازم توان المنت رو کمتر کنم؟ اما فکرکنم در اینصورت باز وقتی دما پایین اومد خیلی طول بکشه که دوباره دما برسه به ۳۷.۷

بنظرت لامپ ۱۰۰ وات بزارم؟؟
        خب بنظرت این لامپ ها وسط جوجه کشی نمیسوزه ؟ چندتا لامپ ۱۰۰ بزارم؟ موازی ببندم یا سری؟
        ایا دیمر هم لازم داره؟
        صلا میشه بجز لامپ ۱۰۰ از وسیله دیگه استفاده کنم؟؟
        ممنون میشم پاسخ بدی شرمنده اگه طولانی شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imanjava نمایش پست ها
          سلام محمد جان خسته نباشی خداقوت داداش
          مشخصه واسه برد جدید خیلی زحمت کشیدی واقعا دمت گرم خدایش ای ولا داری مهندس
          داداش اگه یادت باشه یه مدت قبل من پیام دادام واسه نحوه قرار گیری قطعات داخل جعبه و اینا
          بعد شما فرمودی که محفظه من کوچیکه و نباید از المنت استفاده کنم
          الان من بازم به حرف شما گوش ندادم....
          رفتم سه تا المنت بخاری برقی سری کردم و گزاشتم بالای دستگاه
          الان کنترلر روی دمای ۳۷.۷ رله رو قطع میکنه اما دما تا ۴۰ درجه بالا میره
          البته بگم ک فعلا داره ازمایش میشه و درحال حاظر دستگاه بدون فن کار میکرد
          الان بنظر شما من چیکار کنم؟؟؟؟
          علاوه بر اینکه المنت ها سری هستن و توانش یک سوم شده ایا بنظرت بازم دیمر بزارم و طوری تنظیم کنم که دما از ۳۸ درجه بالاتر نره؟؟؟ یعنی بازم توان المنت رو کمتر کنم؟ اما فکرکنم در اینصورت باز وقتی دما پایین اومد خیلی طول بکشه که دوباره دما برسه به ۳۷.۷

بنظرت لامپ ۱۰۰ وات بزارم؟؟
          خب بنظرت این لامپ ها وسط جوجه کشی نمیسوزه ؟ چندتا لامپ ۱۰۰ بزارم؟ موازی ببندم یا سری؟
          ایا دیمر هم لازم داره؟
          صلا میشه بجز لامپ ۱۰۰ از وسیله دیگه استفاده کنم؟؟
          ممنون میشم پاسخ بدی شرمنده اگه طولانی شد.
          با سلام ایمان جان
          برای تامین دمای داخل محفظه بایستی تامین کننده دما و حجم محفظه متناسب باشه تا بشه براحتی شرایط رو کنترل کرد. زمانی میشه از المنت استفاده کرد که المنت تغذیه خود رو از یک دیمر گرفته باشه و یا اینکه المنت در یک محفظه دیگه قرار بگیره و دمای حاصل از اون توسط فن و کانال مناسب به محفظه دستگاه هدایت بشه چون دمای هسترزیس المنت بسیار بالاست و مدار به محض رسیدن دمای داخل دستگاه به میزان تأیین شده برسه رله مربوطه تغذیه المنت رو قطع میکنه اما دمای خود المنت تا مدتی بعد از قطع تغذیه با عث بالا رفتن بیش از حد مجاز محفظه خواهد شد که این عمل باعث اعمال شوک به تخم ها می شود . و دستگاه اعلام های اضطراری پی در پی خواهد داد .
          اما اگه محفظه شما در ابعاد کوچکتری باشه برای مثال 50*50 اونوقت شما میتوانید از المنت های 12ولتی یا 24 ولتی استفاده کنید و از دیمر نیز برای اطمینان خاطر کمک بگیرید ویا از لامپ رشته ای 60 وات هم میتوان استفاده کرد .اما در مورد احتمال سوختن لامپ باید عرض کنم که این احتمال در مورد المت هم وجود داره.
          ونکته درمورد دمای دستگاه اگرالمان تأمین کننده دما شروع به کار بکنه و محفظه از عایق قابل اطمینان باشه بعد از حدود 15 دقیقه استیبل شده و به شرایط ثابت خواهد رسید در این موقع سنسور به راحتی شرایط را کنترل خواهد نمود و زمان روشن و خاموش شدن دستگاه بستگی به جنس عایق خواهد داشت .
          برای دستیابی به راندمان مطلوب بایستی همه نکات کنترل شرایط مورد نیاز تخم هر پرنده ای را با توجه به دوران( جنینی ) در نظر داشت و رعایت نمود .نکات مهم 1.دمای مطلوب و ثابت 2.رطوبت مناسب 3.تهویه عالی 4.گردش و حرکت های منظم و تا حد امکان بدون لرزه و شوک 5.نظافت و بهداشت محفظه و تخم 6.نکته ای بسیار مهم تا آنجا که بنده تحقیق کردم کمتر کسی رعایت کرده "برا ی استارت دوره نباید دستگاه را قبل از تخم گذاری روشن و گرم نمود زیرا این عمل باعث شوک دمایی سریع و غالب میشود "که بعد از گذشت یک الی دو هفته تخم بر اثر شوک دمایی در روز اول به صورت ناقص رشد کرده و در بین دوره ازبین میرود و تخمی که با این شرایط موفق به تولد بشود در روز های ابتدایی به دلیل نکاتی که ذکر شد تلف خواهد شد.برای جلوگیری از این پدیده تخم ها را قبل از روشن نمودن دستگاه دمای تخم و محفظه بایستی نزدیک به هم رسیده و بعد در محفظه گذاشته شده و در نهایت دستگاه را روشن باید کرد.
          با آرزوی سلامتی و موفقیت
          یا علی

دیدگاه

تشکر از شما دوست عزیز بابت راهنمایی هاتون
            خب الان من محفظه ام ۵۰ در ۵۰ هستش
            الان بنظر شما من واسه المنت ها دیمر بزارم وضعیت درست میشه
            و یا اینکه باید لامپ رشته ای بزارم
            بجز لامپ عیده دیگری ندارین؟؟
            راستی جنس بدنه هم از یخچال هست و کاملا عایق

دیدگاه

تشکر از شما دوست عزیز بابت راهنمایی هاتون
              خب الان من محفظه ام ۵۰ در ۵۰ هستش
              الان بنظر شما من واسه المنت ها دیمر بزارم وضعیت درست میشه
              و یا اینکه باید لامپ رشته ای بزارم
              بجز لامپ عیده دیگری ندارین؟؟
              راستی جنس بدنه هم از یخچال هست و کاملا عایق
              سلام شما دو تا گزینه دارید برای تامین دما
              1:لامپ 60 وات رشته ای با دیمر (دیمرAC)
              2:المت 12 یا 24 ولتی با دیمر (دیمر DC)
              کاربرد دیمر کنترل کردن شرایط را راحتتر میکنه و شدت و سرعت حرارت هرچه ملائم باشه نتیجه بهتری داره
              موفق باشی

دیدگاه

خب الان تفاوت المنت ۱۲ ولت دی سی با المنت ۲۲۰ ولت چیه؟
                چرا میشه از ۱۲ استفاده کرد اما از ۲۲۰ ولتی نمیشه؟؟

دیدگاه

خب الان تفاوت المنت ۱۲ ولت دی سی با المنت ۲۲۰ ولت چیه؟
                  چرا میشه از ۱۲ استفاده کرد اما از ۲۲۰ ولتی نمیشه؟؟
                  چون المنت 12ولتی 1.مصرفش پایینه 2.شدت القاءحرارتش کمتره 3.خطر برق گرفتگی نداره 4.در ابتدا عرض کردم برای محفظه های کوچک گفتم والا محفظه با حجم 18فوت با بالا رو حتماً باید با المنت یا لامپ راه اندازی کرد .
                  تفاوت المنت 12 با 220معلومه که برادر تغذیه هاشون متفاوته و همینطور توان و راندمانشون
                  واگه یکم خلاقیت به خرج بدی المنت 12 رو میتونی به راحتی بسازی
                  اگه زیاد سخت بود برات از لامپ 60 وات استفاده بکن
                  یا علی
                  جدیدترین ویرایش توسط ayaz mb; ۱۲:۲۹ ۱۳۹۷/۰۶/۰۷.

دیدگاه

سلام من دستگاه رو ساختم کار میکنه
                    سنسور sht20 رو خرید کردم
                    روی برد هم یه لاجیک لول کانورتر گذاشتم
                    مشکل من اینه دما و رطوبت ۹۹ نشون میده
                    سخت افزاریم ک مشکل مطمینم نداره
                    میشه فوری راهنماییم کتید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط boyariya نمایش پست ها
                      سلام من دستگاه رو ساختم کار میکنه
                      سنسور sht20 رو خرید کردم
                      روی برد هم یه لاجیک لول کانورتر گذاشتم
                      مشکل من اینه دما و رطوبت ۹۹ نشون میده
                      سخت افزاریم ک مشکل مطمینم نداره
                      میشه فوری راهنماییم کتید
                      با سلام خئمت دوستان گرامی
                      اگه موردی که شما میفرمایید ال سی دی عدد 99 رو نشون میده اگه این مورد برای هردو قسمت دما و رطوبت باشه نیاز داره میکرو مگا 8 رو دوباره پروگرام کنید ودر مورد" "فیوز بیت ها ""دقت کنید اما اگه برای دما فقط اینطوری باشه یا سنسورت هنگام لحیم کاری مورد پیدا کرده و یا اینکه زمین مدار سنسور با زمین مدار مادر اتصال خوبی نداره
                      موفق باشی

دیدگاه

سلام
                        والا چی بگم ورژن جدید تازه روی سایت قرار گرفته و یه چند نفر هم ساخته اند ولی دیگه نمی دونم با این مدار در حال جوجه کشی هستند یا نه

سنسور دیجیتال فکر نکنم پرش داشته باشه مگر اینکه خود سنسور معیوب باشه یا اشکالی در بخش تغذیه باشه که پرش حتمی خواهد بود

باید صبر کرد تا یه نفر که مدار رو ساخته بیاد و نتیجه رو بگه :rolleyes:
                        سلام.من خودم سنسور sht10 را برای دستگاه جوجه کشی راه اندازی کردم.
                        المنت برای حرارت هم با pwm روشن میکنم و به صورت رله ای نیست.
                        بعدش وقتی setpoint برای دما میدم و اوکی میکنم.به محض فعال شدن المنت دما و رطوبت با هر بار نمونه برداری که پنج ثانیه گذاشتم شروع به پرش می*کنه.پنج ثانیه خوب نشون میده،پنج ثانیه خارج از رنج میشه.لطفا کمک کنید.از چی می*تونه باشه دوستان؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nadis92 نمایش پست ها
                          سلام.من خودم سنسور sht10 را برای دستگاه جوجه کشی راه اندازی کردم.
                          المنت برای حرارت هم با pwm روشن میکنم و به صورت رله ای نیست.
                          بعدش وقتی setpoint برای دما میدم و اوکی میکنم.به محض فعال شدن المنت دما و رطوبت با هر بار نمونه برداری که پنج ثانیه گذاشتم شروع به پرش می*کنه.پنج ثانیه خوب نشون میده،پنج ثانیه خارج از رنج میشه.لطفا کمک کنید.از چی می*تونه باشه دوستان؟
                          سلام
                          باید نویز المنت و لوازم جانبی رو بگیری
                          نویز بدترین تاثیر را در عملکرد مدارات دیجیتال دارد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

چند روز دیگه برد جدید با برنامه جدید رو اینجا قرار می دم
                          قرار بود بعد از تکمیل برنامه برد دو لایه رو جناب ayaz mb به برد تک لایه تبدیل کنن و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته بشه
                          ولی واقعیتش این برد باید نهایتش تیر ماه تموم میشد
                          با اینکه جناب ayaz mb این برد رو از همان اویل ، که برد از مراکز تهیه مدار چاپی به دستشون رسید مونتاژ شده در اختیار من گذاشتن ، حقیقتش نتونستم اونطور که شایسته هر انسانی هست لطف و محبتشون رو جبران کنم
                          متاسفانه یه تغییراتی در زندگیم ایجاد شده بود که هم شرمنده ی جناب ayaz mb و هم شرمنده ی شما دوستان شدم
                          با این اوصاف نمی گذارم که جناب ayaz mb از ناحیه من ضرری متحمل شده باشن
                          هم برد رو تقدیمشان خواهم کرد و هم هزینه را به طور کامل پرداخت خواهم کرد
                          فقط جناب ayaz mb از من دلخور نشن که واقعا شرایط ادامه کار رو نداشتم...
                          فرقی نمی کنه برد رایگان باشه یا نباشه ولی وعده و وعید دادن هر چیزی در مدت زمان مشخص اگر به سرانجام نرسه و این اگر به عمد باشه خیانت به شماست...
                          امیدوارم که از ته دل بخشیده باشید مخصوصا جناب ayaz mb
                          فعلا
                          یا علی
                          برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

به دلیل برخی مشکلات ورژن 1.5 و ورژن های قبلی تا اصلاحات آینده از دسترس خارج شد
                            برخی از دوستان برد را بر عکس می زدند که این نکته الان به قدری اهمیت پیدا کرده و تعداد نفرات زیاد شده که در این برهه زمانی و وضع اقتصادی و عدم تحمیل زیان به سازنده مجبور شدم مدار رو از دسترس خارج کنم تا توضیحات تکمیلی رو قرار بدم
                            فعلا
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                              باید نویز المنت و لوازم جانبی رو بگیری
                              نویز بدترین تاثیر را در عملکرد مدارات دیجیتال دارد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

چند روز دیگه برد جدید با برنامه جدید رو اینجا قرار می دم
                              قرار بود بعد از تکمیل برنامه برد دو لایه رو جناب ayaz mb به برد تک لایه تبدیل کنن و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته بشه
                              ولی واقعیتش این برد باید نهایتش تیر ماه تموم میشد
                              با اینکه جناب ayaz mb این برد رو از همان اویل ، که برد از مراکز تهیه مدار چاپی به دستشون رسید مونتاژ شده در اختیار من گذاشتن ، حقیقتش نتونستم اونطور که شایسته هر انسانی هست لطف و محبتشون رو جبران کنم
                              متاسفانه یه تغییراتی در زندگیم ایجاد شده بود که هم شرمنده ی جناب ayaz mb و هم شرمنده ی شما دوستان شدم
                              با این اوصاف نمی گذارم که جناب ayaz mb از ناحیه من ضرری متحمل شده باشن
                              هم برد رو تقدیمشان خواهم کرد و هم هزینه را به طور کامل پرداخت خواهم کرد
                              فقط جناب ayaz mb از من دلخور نشن که واقعا شرایط ادامه کار رو نداشتم...
                              فرقی نمی کنه برد رایگان باشه یا نباشه ولی وعده و وعید دادن هر چیزی در مدت زمان مشخص اگر به سرانجام نرسه و این اگر به عمد باشه خیانت به شماست...
                              امیدوارم که از ته دل بخشیده باشید مخصوصا جناب ayaz mb
                              فعلا
                              یا علی
                              با سلام خمت برادر گرامی جناب محمد عزیز
                              در مورد هزینه های مدار بایدعرض کنم که بنده مدار روبا نیت زکات علم انجام دادم واز اینرو خواهشمندم خودتونو مدیون کسی ندونین وبرای ارائه پی سی بی تک لایه من تلاش خودم روانجام خواهم داد ام بعید میدونم قسمت سی پی یو تک لا یه در بیاد اونم به دلیل حجم سیم کشی مدار مقدور نیست چون اگه بخواهیم تک لایه باشه جامپر زیادی بکار خواهد رفت که بیشتر پدیده نویز رو تشدید میکنه .اماقسمت رله برد به صورت تک لایه آماده هست . و من اونو تقدیم محمد جان خواهم کرد تا بعد از تست و باز بینی در سایت قرار بدهند .
                              با تشکر
                              آرزوی سلامتی برای تمام اهالی انجمن را از خداوند منان دارم.
                              یا علی

دیدگاه

سلام
                                متاسفانه موقع دانلود یک رمزی میخواد من نتونستموتو سایت رمزی پیدا کنم.ایمیلمم چک کردم رمزی ارسال نشده بود!
                                اگه امکان داره راهنماییم کنید
                                دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X