اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

سلام سرعت تنظیم کردن ساعت وتاریخ خیلی زیاده به سختی میشه ساعت دستگاه را تنظیم کرد ..... لطفا برسی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba455 نمایش پست ها
      سلام سرعت تنظیم کردن ساعت وتاریخ خیلی زیاده به سختی میشه ساعت دستگاه را تنظیم کرد ..... لطفا برسی کنید
      سلام مجتبی جان فکر نکنم زیادباشه شاید نوع سوئیچی که شما استفاده میکنید مورد داره من تابه حال با این حالت روبرو نشدم .و delay بعد از تیک معمولا 300میلی ثانیه هست که یه سرعت معمول هست.
      جدیدترین ویرایش توسط ayaz mb; ۲۰:۲۰ ۱۳۹۷/۰۳/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ayaz mb نمایش پست ها
        سلام مجتبی جان فکر نکنم زیادباشه شاید نوع سوئیچی که شما استفاده میکنید مورد داره من تابه حال با این حالت روبرو نشدم .و delay بعد از تیک معمولا 300میلی ثانیه هست که یه سرعت معمول هست.
        سلام
        این سرعت زیاد سوئیچ ها به مراتب گزارش شده است...

طبق گفته شما جناب ayaz mb قسمت رله ها از برد میکرو جدا شده است
        مشکلی که وجود دارد اینه که نتوانستم تک لایه سیم کشی کنم و دو لایه زدم
        کسانی که وقت و حوصله کافی داشتند می تونند بعد از قرار دادن شماتیک خودشون پی سی بی رو هر جور که دوست داشتند ویرایش کنند
        عکس از پی سی بی رله ها...

برد جوجه کشی:
        مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
        این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
        برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ry.mohammad نمایش پست ها
          سلام
          این سرعت زیاد سوئیچ ها به مراتب گزارش شده است...

طبق گفته شما جناب ayaz mb قسمت رله ها از برد میکرو جدا شده است
          مشکلی که وجود دارد اینه که نتوانستم تک لایه سیم کشی کنم و دو لایه زدم
          کسانی که وقت و حوصله کافی داشتند می تونند بعد از قرار دادن شماتیک خودشون پی سی بی رو هر جور که دوست داشتند ویرایش کنند
          عکس از پی سی بی رله ها...

با سلام و خسته نباشید خدمت محمد عزیز
          بسیار عالی و چقدرحرفه ای در اومده یه نکته بسیار خوب که خروجی هارو خازن موازی کردی که تأثیر بسزایی تو کاهش نویز داره در مورد لایه های پی سی بی هم به نظرم اگه دو رو زده بشه زیاد هم سخت نیست برای چاپ اگه از یه شرکت چاپ مدار استفاده بشه کلی مراحل مونتاژ و و عیب یاب مدار کاهش پیدا میکنه و دوستانی که توانایی چاپ مدار رو به خوبی نمیتونن انجام بدن باعث جلوگیری از خسارات ناشی از کیفیت کم مدار میشه و عمر مدارشون به مراتب بیشتر خواهد بود .
          یه نکته دیگه محمد جان شماتیک مدار رو نرم افزار آلتیوم هست یا پروتیوس اونجور که از 3D مدار پیداست آلتیوم هست نه؟ به هر حال خیلی ممنون از زحمات شما خیلی بزرگواری کردین .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ayaz mb نمایش پست ها
            با سلام و خسته نباشید خدمت محمد عزیز
            بسیار عالی و چقدرحرفه ای در اومده یه نکته بسیار خوب که خروجی هارو خازن موازی کردی که تأثیر بسزایی تو کاهش نویز داره در مورد لایه های پی سی بی هم به نظرم اگه دو رو زده بشه زیاد هم سخت نیست برای چاپ اگه از یه شرکت چاپ مدار استفاده بشه کلی مراحل مونتاژ و و عیب یاب مدار کاهش پیدا میکنه و دوستانی که توانایی چاپ مدار رو به خوبی نمیتونن انجام بدن باعث جلوگیری از خسارات ناشی از کیفیت کم مدار میشه و عمر مدارشون به مراتب بیشتر خواهد بود .
            یه نکته دیگه محمد جان شماتیک مدار رو نرم افزار آلتیوم هست یا پروتیوس اونجور که از 3D مدار پیداست آلتیوم هست نه؟ به هر حال خیلی ممنون از زحمات شما خیلی بزرگواری کردین .
            سلام
            بله به این نکته دقت نکرده بودم افرادی که پی سی بی رو خودشون میزنن اگر کیفیت کافی رو نداشته باشه باعث مشکلاتی میشه که مشکل به وجود آمده را نقصی در مدار دانسته و استارتر تاپیک را مقصر می دانند...(البته نمی گم مدار خالی از عیب نیست ولی نه دیگه تا این حد)
            البته همه اینجوری نیستند یه تعداد بودند و هنوز هم هستند یه جوری پیام میدن که انگار من سر کارشون گذاشتم و ...
            بهتر همینه که نتونن بزنن و بدن پی سی بی رو بیرون تا با کیفیت در بیاد و ما هم سرزنش نشیم
            بله پی سی بی با التیوم کشیده شده و اگر خواستین با پروتیوس باشه دیگه شرمنده باید خودتون تبدیل کنید...
            پی سی بی مدار میکرو هم تقریبا 40 درصدش رو کشیدم و دارم روش کار می کنم
            جناب ayaz mb بعد اتمام ، فایل های پی سی را برای شما ارسال می کنم تا طبق قراری که داشتیم کار رو به صورت عملی تست کنیم البته اگر امکانش نبود بگین تا خودم یه کاری می کنم
            و اما نکته ای که در برنامه نویسی هست اینه که من ابتدا یه ورژن برنامه رو برای پروگرام در اختیار شما می گذارم تا تست کنید و ایرادات را گزارش کنید تا اصلاح بشن
            سپس در ورژن های بعدی و در زمان مناسبش هم بر روی امکانات کار می کنیم
            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
              بله به این نکته دقت نکرده بودم افرادی که پی سی بی رو خودشون میزنن اگر کیفیت کافی رو نداشته باشه باعث مشکلاتی میشه که مشکل به وجود آمده را نقصی در مدار دانسته و استارتر تاپیک را مقصر می دانند...(البته نمی گم مدار خالی از عیب نیست ولی نه دیگه تا این حد)
              البته همه اینجوری نیستند یه تعداد بودند و هنوز هم هستند یه جوری پیام میدن که انگار من سر کارشون گذاشتم و ...
              بهتر همینه که نتونن بزنن و بدن پی سی بی رو بیرون تا با کیفیت در بیاد و ما هم سرزنش نشیم
              بله پی سی بی با التیوم کشیده شده و اگر خواستین با پروتیوس باشه دیگه شرمنده باید خودتون تبدیل کنید...
              پی سی بی مدار میکرو هم تقریبا 40 درصدش رو کشیدم و دارم روش کار می کنم
              جناب ayaz mb بعد اتمام ، فایل های پی سی را برای شما ارسال می کنم تا طبق قراری که داشتیم کار رو به صورت عملی تست کنیم البته اگر امکانش نبود بگین تا خودم یه کاری می کنم
              و اما نکته ای که در برنامه نویسی هست اینه که من ابتدا یه ورژن برنامه رو برای پروگرام در اختیار شما می گذارم تا تست کنید و ایرادات را گزارش کنید تا اصلاح بشن
              سپس در ورژن های بعدی و در زمان مناسبش هم بر روی امکانات کار می کنیم
              سلام محمد جان خسته نباشی ممنون به چشم من در خدمتم هر موقع آماده شد بنده سعی میکنم که اونطور که شما میفرمایین عمل کنم. در مورد پی سی بی هم خوبه که آلتیوم هست چون بلحاظ کتابخانه و سفارش چاپ که مراحل براحتی حل میشه و یه قولی هم میدم که برای رفع ایرادات احتمالی دوستان که در مونتاژ و راه اندازی مدار روبرو می شوند .یه ساعت مشخص تعیین میکنیم که در این ساعت مشکلاتشون مطرح کنند تا زود تر رفع ایراد بشه .
              موفق باشی( یاعلی)

دیدگاه

سلام
                یه پیشنهاد دارم اگه دوست داشتید انجام بدید
                اینکه یه قسمت برای ماژول اس ام اس اضافه بشه که هر کس دوست داشت خودش ماژول رو به مدار اضافه کنه،حالت ماژولار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر اقا نمایش پست ها
                  سلام
                  اینکه یه قسمت برای ماژول اس ام اس اضافه بشه که هر کس دوست داشت خودش ماژول رو به مدار اضافه کنه،حالت ماژولار
                  سلام
                  فعلای پایه های لازم برای ارتباط با این ماژول روی برد لحاظ میشوند اما اپدیت برنامه برای پشتیبانی از ماژول سیم کارت دست خداست که زنده باشیم یا نباشیم
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر اقا نمایش پست ها
                    سلام
                    سلام پیشنهاد خوبی هست اما به نظرم همون قدر که پورت های ماژول تو پی سی بی در نظر گرفته بشه کافیه چون یه مقدار حجم مداربا توجه به نوع نمایشگر بالا میره و راه اندازی برای دوستان مبتدی سخت میشه اگه مرحله به مرحله جلو بریم بهتره چون همه مخاطبین تایپیک مهارت کافی رو برای اسمبل و راه اندازی مدار های الکترونیکی رو ندارند . و اللا بهتر بود برای نمایش از یه ال سی دی گرافیکی یا حد اقل از نمایشگر ۲۰×۴ استفاده می کردیم اما با این حال نمایشگر ۱۶×۲هم جوابگو هست .و برای کنترل میزان اکسیژن و گاز های حاصله از تنفس جنین های داخل تخم ها هم از سنسور استفاده کرد و رله تهویه رو هوشمند کرد و چندین مورد اپشن که میتونه تو کارکرد مدار کمک حال اپراتور باشه .اما هدف از ارائه مدا ر این بوده که علاقه مندان به پرورش پرندگان بتوانند با اندک هزینه یه مدار کار آمد را بسازند و استفاده بکنند . ودر آخر از تمامی دوستانی که با پیشنهادات و انتقادات خودشون بار علمیه تایپیک رو ارتقا میدهند بسیار سپاسگذارم .واز خداوند منان برای همه اهالی انجمن آرزوی سلامتی دارم.

دیدگاه

سلام
                      شرمنده یکم دیر شد
                      پی سی بی قسمت میکرو هم تموم شد
                      جناب ayaz mb اگر هنوز سر حرفتون هستین من پی سی بیا رو براتون ارسال کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

طبیعیه که قیمت بردا به دلیل دو لایه بودن یه ذره بالا میره
                      ولی تک لایه زدنش وقت زیادی میخواست و اینکه ممکن بود از جامپر زیادی رو برد استفاده بشه
                      با این حساب این برد رو نمیشه خودتون بزنید چون برای ارتباط لایرها از via استفاده شده است که نیاز به متالیزه دارند
                      برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                        شرمنده یکم دیر شد
                        پی سی بی قسمت میکرو هم تموم شد
                        جناب ayaz mb اگر هنوز سر حرفتون هستین من پی سی بیا رو براتون ارسال کنم

طبیعیه که قیمت بردا به دلیل دو لایه بودن یه ذره بالا میره
                        ولی تک لایه زدنش وقت زیادی میخواست و اینکه ممکن بود از جامپر زیادی رو برد استفاده بشه
                        با این حساب این برد رو نمیشه خودتون بزنید چون برای ارتباط لایرها از via استفاده شده است که نیاز به متالیزه دارند
                        سلام محمد جان خسته نباشی بنده آماده هستم اگه فایل های پی سی بی رو برام ارسال بفرمایید ممنون میشم و بعد اون یه فرصت چند روزه میخوام تا سفارش چاپ مدار رو بدم نهایتا بعد مونتاژ فایل هگز از جنابعالی در خواست میکنم .که گزارشات عملکردمدار رو برای شما و دوستان اعلام میکنم.
                        موفق باشی یا علی

دیدگاه

سلام جناب محمد عزیز خوبی امیدوارم که روز های پایانی ماه مبارک رو با نشاط سپری کنی و از خداوند برا شما و همه دوستان آرزوی قبولی طاعات دارم.
                          مهندس جان من از دیروز منتظر شما هستم اگه فایل هارو بفرستید بنده پیگیر چاپ و مراحل آماده سازی قطعات میشم.
                          ویه نکته به نظرم تو پی سی بی رله برد ضروری اومد اونم هولد های فیکس مدار به جعبه بود که برا ی نسخه نهایی بهتره اعمال بشه .
                          با آرزوی موفقیت (یا علی)
                          جدیدترین ویرایش توسط ayaz mb; ۱۹:۰۵ ۱۳۹۷/۰۳/۲۰.

دیدگاه

سلام
                            یه نکته لازم دیدم اینجا بگم
                            برای خروجی دما قصد داشتیم از ترایاک استفاده کنیم که طبق تحقیق خودم و مخالفت یه چند نفر نهایتا رله کار گذاشته شد
                            رله اونطور که بعضی از دوستان ازش می ترسن نا کارآمد نیست
                            سه چهار ساله که از مداراتی که رله دارن ، دارم استفاده می کنم و مشکلی به وجود نیامده
                            اگر اون قسمت حداکثر توان رله رو رعایت کنید می تواند تا سالها کار کند و مشکلی به وجود نخواهد آمد
                            بحث استفاده از ترایاک ب خاطر نگرانی از کار نکردن و یا چسبیدن کنتاکتها نبود بلکه می خواستیم کنترل دقیقتر و بهتری برای مدیریت دما داشته باشیم
                            که البته نشد ولی با رعایت دقیق نکات لازم در حین ساخت محفظه ای که تخمها داخلش قرار می گیرند به بهترین راندمان خواهید رسید
                            و اینکه حتما از یه دماسنج دیجیتال که قیمتشون بین ده تا پانزده هزار تومن هست برای کالیبره دستگاهتان استفاده کنید...
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                              یه نکته لازم دیدم اینجا بگم
                              برای خروجی دما قصد داشتیم از ترایاک استفاده کنیم که طبق تحقیق خودم و مخالفت یه چند نفر نهایتا رله کار گذاشته شد
                              رله اونطور که بعضی از دوستان ازش می ترسن نا کارآمد نیست
                              سه چهار ساله که از مداراتی که رله دارن ، دارم استفاده می کنم و مشکلی به وجود نیامده
                              اگر اون قسمت حداکثر توان رله رو رعایت کنید می تواند تا سالها کار کند و مشکلی به وجود نخواهد آمد
                              بحث استفاده از ترایاک ب خاطر نگرانی از کار نکردن و یا چسبیدن کنتاکتها نبود بلکه می خواستیم کنترل دقیقتر و بهتری برای مدیریت دما داشته باشیم
                              که البته نشد ولی با رعایت دقیق نکات لازم در حین ساخت محفظه ای که تخمها داخلش قرار می گیرند به بهترین راندمان خواهید رسید
                              و اینکه حتما از یه دماسنج دیجیتال که قیمتشون بین ده تا پانزده هزار تومن هست برای کالیبره دستگاهتان استفاده کنید...
                              سلام من میخوام این دستگاه رو درست کنم
                              اما برای حداکثر 10 تا تخم مرغ
                              نمیدونم باید کدوم فایل رو دانلود کنم چون شما این پست رو هی ویرایش کردین و قسمت آغازین رو حذف کردین و مطلب گنگ شده یکم
                              من از میکروکنترلر چیز زیادی نمیدونم و فقط پروگرام کردن بلدم میشه بهم کمک کنید؟
                              لیست قطعات و وسایل مورد نیاز رو نذاشتین
                              بعدش من چجوری سنسور ها رو کالیبره کنم و این کالبره کردن رو روی چی باید انجام بدم ؟ روی میکرو یا روی کامپیوتر؟
                              شما فکر کن من همین دیروز شروع به الکترونیک کردم و فقط با پایه الکترونیک آشنام
                              این مشکل رو تجربه کردم
                              یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                              بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

یه سوال دیگه
                                برای تولید بخاط از التراسونیک میشه استفاده کرد؟

من تو بندر انزلی زندگی میکنم و اینجا رطوبت حداقل 70 درصده باید چیکار کنم؟
                                این مشکل رو تجربه کردم
                                یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                                بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X