اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالی در خصوص usart

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

نوشته اصلی توسط teymoori
    همه پایه های پورت a,b یکی یکی چک کردم و روشن و خاموش مشد. فقط من تاخیری که واسش نوشته بودم یک میلی ثانیه بوده اما یک میلی ثانیه رو یک ثانیه نمایش میداد .برای همین فکر کردم تابع تاخیر اشتباهه و تاخییرات و تو برنامه اینقد کم در نظر گرفتم.

نه برنامه هیچ اروری نمیده.نه ارور نه وارنینگ.

من یسوال داشتم: من این برنامه براساس همون برنامه های نمونه که تو سایت وجود داشته نوشتم.یعنی دستورات همون دستوراته میخواستم بدونم لازمه کلاک برای این میکرو تعیین بشه یعنی تنظیمات پیش فرضی غیر از دستورات نداره.؟ مثلا من دارم یه موج سینوسی AC با فرکانس 1کیلو هرتز استفاده میکنم.نباید تو برنامه ام تعیین کنم که فرکانس نمونه برداریم چقدره؟ یا کلاکش چقد باید باشه؟ اگه میشه راهنمایی کنین که چطوری باید اینا رو به برنامه ام اضافه کنم .
    ممکن هست بخاطر درنظر نگرفتن کلاک سیستم این میکرو برنامه ها رو اجرا نمیکرده؟
    من نباید برای ورودی هام کلاک و درنظر میگرفتم؟ممکن lcd هم به این خاطر جواب نداده باشه؟
    ممنون
    سلام
    ببینید تنظیمات مربوط به کلاک و pll همگی توی فایل SAM7S صورت میگیره. این که میکرو بخش های مختلفش با چه کلاکی کار کنه و ...
    حالا شما این بخشا رو دستکاری کردی؟
    اصلا میخای کل برنامتو زیپ کن برام یه جا پلود کن تا من تستش کنم.
    من برد sam7x256 دارم
    برنامتو کلشو بزار منم تست کنم خبرشو بهت بدم
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
      سلام
      ببینید تنظیمات مربوط به کلاک و pll همگی توی فایل SAM7S صورت میگیره. این که میکرو بخش های مختلفش با چه کلاکی کار کنه و ...
      حالا شما این بخشا رو دستکاری کردی؟
      اصلا میخای کل برنامتو زیپ کن برام یه جا پلود کن تا من تستش کنم.
      من برد sam7x256 دارم
      برنامتو کلشو بزار منم تست کنم خبرشو بهت بدم
      اینجا نتونستم فایل و بذارم

تو یه سایت دیگه پلود کردم
      اینم لینکشه:

http://p30up.ir/images/jazkiu0p6h8j3gx06jl.zip

ممنون از اینکه وقتتون و میگذارین و جواب منو میدین.

راسی خیر من این بخش هارو دستکاری نکردم. البته من با 7x کار میکنم.
      اما یکی بهم گفتن که برای برنامه ام باید کلاک هم درنظر میگرفتم. اما من سرچ که کردم زیاد متوجه نشدم کجای برنامه ام باید این دستورات و اضاقه کنم چون ارور میداد.
      قطره بارون گرچه خیلی کوچیکه ، اما همیشه یک گل تشنه منتظر باریدنشه...!

دیدگاه

پاسخ : سوالی در خصوص usart

برنامتون مشکل داشت و نمیدونمم چرا :sad:
        هر چه ور رفتم باهاش درست نشد
        یه برنامه از نو نوشتم با همون پایه هایی که شما تعریف کرده بودین
        پیوست کردم
        تست کنید و از LCD که جواب گرفتین بهم بگین بریم بعدی
        فایل های پیوست شده
        زندگی یعنی امید و حرکت
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

برنامتون مشکل داشت و نمیدونمم چرا :sad:
          هر چه ور رفتم باهاش درست نشد
          یه برنامه از نو نوشتم با همون پایه هایی که شما تعریف کرده بودین
          پیوست کردم
          تست کنید و از LCD که جواب گرفتین بهم بگین بریم بعدی
          این فایل و دانلود کردم اما اون پروژه lcd باز نمیشه اونی که با کیل نوشته شده باز نمیشه. بجاش کتابخونه lcd باز میشه. :sad:

نه باز شد.
          خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون ذوق مرگ شدم. lcd ایممم بالاخره بیدارررررررررر شد. :nice: :nice: :nice: :nice: :nice: :nice:
          :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :job: :job:

فقط برنامه من چه مشکلی داشت؟ :sad: من که همین برنامه های نمونه اینجا هم امتحان کردم.

یسوال دیگه: شما کتابخونه هایی که استفاده کردین از همون کتابخونه ای که من تو فایل خودم بهتون دادم یا نه از فایلای خودتون اضافه کردین؟آخه برای من تاخیر مms رو s حساب میکرده اما الان برای این برنامه زمان بندی تاخیرش درسته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teymoori
            این فایل و دانلود کردم اما اون پروژه lcd باز نمیشه اونی که با کیل نوشته شده باز نمیشه. بجاش کتابخونه lcd باز میشه. :sad:

نه باز شد.
            خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون ذوق مرگ شدم. lcd ایممم بالاخره بیدارررررررررر شد. :nice: :nice: :nice: :nice: :nice: :nice:
            :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :job: :job:

فقط برنامه من چه مشکلی داشت؟ :sad: من که همین برنامه های نمونه اینجا هم امتحان کردم.

یسوال دیگه: شما کتابخونه هایی که استفاده کردین از همون کتابخونه ای که من تو فایل خودم بهتون دادم یا نه از فایلای خودتون اضافه کردین؟آخه برای من تاخیر مms رو s حساب میکرده اما الان برای این برنامه زمان بندی تاخیرش درسته.
            خداروشکر
            من از نو برنامه نوشتم
            مثال موجود در انجمن رو دانلود کردم و تغییرات مربوطه رو دادم
            والا نمیدونم برنامه شما اشکالش چی بود
            هر چه کردم خودمم نتونستم درستش کنم
            فردا ADC رو هم میاریم تو کار
            شما فعلا خودت سعی کن تا فردا من براتون بزنم
            موفق باشید
            زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

من دوباره خودم یه پروژه جدید باز کردم. برنامه تون و کپی کردم اما جواب نداد. من فکر کنم ایراد از دستورات نیست مشکل تو تنظیمات اولیه است. شما وقتی برنامه رو جدید شروع به نوشتن کردین تنظیمات خاصی انجام دادین؟

من دیدم اون بالای برنامه ها بعنوان توضیحات نوشته بودین CH-LCD jumper = on اینو تو تنظیمات هم اضافه کردین؟ یا فایلتونو که دیدم یسری فایلایی داشتین که من اونارو ندارم مثل
              :JLinkArm_AT91SAM7X256 و و lib_AT91SAM7X256 LCD_AT91SAM7X256.dep ,...
              میشه مراحلی که رفتین برای ایجاد یه پروژه بگین؟شاید من تو تنظیماتم مشکل داشتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teymoori
                من دوباره خودم یه پروژه جدید باز کردم. برنامه تون و کپی کردم اما جواب نداد. من فکر کنم ایراد از دستورات نیست مشکل تو تنظیمات اولیه است. شما وقتی برنامه رو جدید شروع به نوشتن کردین تنظیمات خاصی انجام دادین؟

من دیدم اون بالای برنامه ها بعنوان توضیحات نوشته بودین CH-LCD jumper = on اینو تو تنظیمات هم اضافه کردین؟ یا فایلتونو که دیدم یسری فایلایی داشتین که من اونارو ندارم مثل
                :JLinkArm_AT91SAM7X256 و و lib_AT91SAM7X256 LCD_AT91SAM7X256.dep ,...
                میشه مراحلی که رفتین برای ایجاد یه پروژه بگین؟شاید من تو تنظیماتم مشکل داشتم.
                نه
                این عبارات برای برد آموزشی هست.
                من که گفتم مثال موجود در انجمن رو گرفتم و تغییرات لازم رو دادم تا پایه هاش با سیم کشی شما مطابقت داشته باشه. اون کامنتا همگی توسط نویسنده برنامه نوشته شده
                زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

البته lcd هم روشن نمیشد . شاید بخاطر همین وقتی برنامه ای جدید باز کردم جواب نمیداد.

من یبار برنامه خودمو اجرا کردم یعنی همون برنامه شما بود فقط یه پروژه جدید باز کردم اونا رو کپی کردم . میخواستم ببینم تو تنظیماتش مشکل داشتم یا نه. دیدم lcd اصن روشن نمیشه. خاموش بود.

بعد برنامه شمارو اجرا کردم همونی که همینجا گذاشته بودین و شب قبلش جواب گرفته بودم. lcd با یه نور کمی فقط روشن و خاموش میشد. :sad:

درصورتی که قبلا تا تغذیه میکرو وصل میشد lcd هم روشن میشد.و یردیف مستطیل سیاه روشن داشت یه ردیف نداشت. :sad:

کلا هروقت جواب میگیرم قطعه ام میسوزه . یبارم از 7s جواب گرفتم بعدش دیگه جواب نمیداد. هروقت به کامپیوتر وصل میکردمش کامپیوتر خاموش میشد. جدیدا یبار دیگه امتحان کردم به روش پروگرم کردن قبلی. همون روشی که همراه با میکرو برام فرستاده بودن. اینبار کامپیوتر خاموش نشد اما write flash هم روشن نشد.
                  بعد با این روش جدید پروگرم کردن که یادم دادین امتحان کردم وقتی به لب تاپ وصلش میکنم سیستمم خاموش نمیشه. اما وقتی روی SAM-BA v2.12 کلیک میکنم پنجره مربوطه باز نمیشه ارور میده:

گفتم شاید باید مراحل نصب و برای این میکرو هم مثه 7X برم اما وقتی مراحل و میرم مثه قبلی نیست یعنی وقتی C:\Program Files (x86)\Atmel\sam-ba_2.12\drv
                  اضافه میکنم و next میزنم این ارور و میده:

خب آخه من چکار کنم که سمج باشم استادمم میگه سمج نیستی .شما هم میگین. :sad:
                  خب بزور بهش بگم جواب بده. قطعه اس احساس که نداره منطق داره. بزور که نمیشه وقتی خودش میسوزه جواب هم نمیده :sad: :sad:
                  من الان باید واسه ارشد بخونم نه وقتم و با این قطعاتی که فقط بلدن امید واهی بدن هدر بدم :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

ببین خانوم تیموری این چیزا تو کارای عملی عادیه
                    شب یه مدار میبندی و کار میکنه. میری میخابی پا میشی دوباره میای سر وقتش دوباره روشنش میکنی میبینی کار نمیکنه. خودمم نمیدونم چرا ولی اینجوریم هست دیگه.
                    در مورد sab-ba هم اول برید توی Device manager ویندوز و ببینید که میکرو رو با پورت سریال مربوطه شناخته یا نه بعد اگه نشناخته بود اطلاع بدین اگه هم شناخته بود که هیچ و باید کار کنه
                    ایتادتون هم راست میگه. سمج بودن یعنی از صبح که چشم باز میکنی تا آخر شب کار کنی اونم با علاقه نه به زور.
                    من خودم همیشه از وقت کنکور میزدم و با شوق میرفتم سراغ وسایلم و کار میکردم . حیف نیست آدم وقتشو تلف درس خوندم کنه :mrgreen:
                    زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

ببین خانوم تیموری این چیزا تو کارای عملی عادیه
                      شب یه مدار میبندی و کار میکنه. میری میخابی پا میشی دوباره میای سر وقتش دوباره روشنش میکنی میبینی کار نمیکنه. خودمم نمیدونم چرا ولی اینجوریم هست دیگه.
                      در مورد sab-ba هم اول برید توی Device manager ویندوز و ببینید که میکرو رو با پورت سریال مربوطه شناخته یا نه بعد اگه نشناخته بود اطلاع بدین اگه هم شناخته بود که هیچ و باید کار کنه
                      ایتادتون هم راست میگه. سمج بودن یعنی از صبح که چشم باز میکنی تا آخر شب کار کنی اونم با علاقه نه به زور.
                      من خودم همیشه از وقت کنکور میزدم و با شوق میرفتم سراغ وسایلم و کار میکردم . حیف نیست آدم وقتشو تلف درس خوندم کنه :mrgreen:
                      اره در Device manager تو قسمت other divice نوشته unknow device راست کلیک کردم update driver.... زدم بعد فایل درایور و انتخاب کردم که وقتی next زدم جواب نداد. یعنی همون ارور داد.

البته الان که نگا کردم دیدم با اینکه usb وصل نیست بازم unknow device نوشته شده.پس فکر کنم وقتی usb وصل شده شناخته نشده.

نه بزور نیست اما خب جواب نمیده. دیشب تا دیروقت روش کار کردم امروز صبح هم بیدار شدم کار کردم اما خب چواب نداد. اگه بزور بود که اینقد دیشب خودمو نمیکشتم واسه لحیم کاری میذاشتم فردا میدادم به یه پسر واسم انجام بده :mrgreen:
                      بله دیگه شما ارشد هستین. بایدم اینو بگین. :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teymoori
                        اره در Device manager تو قسمت other divice نوشته unknow device راست کلیک کردم update driver.... زدم بعد فایل درایور و انتخاب کردم که وقتی next زدم جواب نداد. یعنی همون ارور داد.

البته الان که نگا کردم دیدم با اینکه usb وصل نیست بازم unknow device نوشته شده.پس فکر کنم وقتی usb وصل شده شناخته نشده.

نه بزور نیست اما خب جواب نمیده. دیشب تا دیروقت روش کار کردم امروز صبح هم بیدار شدم کار کردم اما خب چواب نداد. اگه بزور بود که اینقد دیشب خودمو نمیکشتم واسه لحیم کاری میذاشتم فردا میدادم به یه پسر واسم انجام بده :mrgreen:
                        بله دیگه شما ارشد هستین. بایدم اینو بگین. :read:
                        اول erase رو بزنین بعد خاموش کنید میکرو رو و بعدش usb رو وصل کنید و خود میرو رو هم وصل کنید باید اول درایور شناخته بشه با پورت کامش بعدش برید تو sam-ba

باور کنید من مدام ول میکردم کنکورو میرفتم سراغ این وسایل و کار میکردم. :biggrin:
                        زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

اول erase رو بزنین بعد خاموش کنید میکرو رو و بعدش usb رو وصل کنید و خود میرو رو هم وصل کنید باید اول درایور شناخته بشه با پورت کامش بعدش برید تو sam-ba

باور کنید من مدام ول میکردم کنکورو میرفتم سراغ این وسایل و کار میکردم. :biggrin:
                          1. کابل usb به لب تاپ وصل کردم
                          2. میکرو on کردم
                          3. erase آن کردم
                          4.تغذیه رو قطع کردم
                          5.erase قطع کردم
                          6. usb وصل کردم
                          7.تغذیه وصل کردم

بعد اینا این پیام میاد:

ایندفعه قسمت پورت سریال یه دستگاه ناشناخته اومد اما بازم بعد زدن update .... ارور زیر و داد:

شماهم باور کنین من تا الان که 11 هفته تا کنکور مونده هنوز 20 درصد هم نخوندم :sad: :sad: :sad: :sad:از دست این پروژه!!!
                          مثه شما باهوشم نیستم نخونده ارشد بگیرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

اگه کسی رو سراغ دارید که jlink داره برید پیشش و با jlink تست کنید
                            هر دوتا بردتون اینجوریه؟
                            زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

اگه کسی رو سراغ دارید که jlink داره برید پیشش و با jlink تست کنید
                              هر دوتا بردتون اینجوریه؟
                              jlink چی هست؟

البته من کسی و نمیشناسم آرم بلد باشه غیر شما! :mrgreen:
                              نه هردو بردم اینطوری نیست فقط 7اس اینطوریه میخواستم بدونم سوخته یا نه. اخه اون اولا نمیدونستم تغذیه 5 ولت داره فکر کردم باید به اون 5ولت اعمال کنم . منم با منبع dc 5ولت دادم . فکر کنم سوخت!!! امکان داره بخاطر این سوخته باشه واسه همین نصب نمیشه؟

اخه قبلا باهاش کار کردم و جواب گرفتم .

lcd ام سوخته؟ یا دلیل دیگه ممکنه داشته باشه که روشن نمیشه؟

یسوال دیگه :

من برنامه ی بخشای دیگه رو به این برنامه lcd اضافه کردم . همین برنامه ای که فرستادین . اما قبلا تو اون برنامه قبلی م وقتی شبیه ساز کیل میزدم یوزارت ارسال و انجام میداد یعنی قسمت uart 1 اعداد فرستاده شده دیده میشد.

اما الان تو این برنامه شما تو شبیه ساز دیده نمیشه . انگار هیچی ارسال نمیشه. هیچی هم ارور نمیده.

http://p30up.ir/images/vxzw6cheqfqgkdw0f7ht.zip

دیدگاه

با توجه به این گفته هاتون اگه یه Jlink گیر بیارین و ببینید که میشه پروگرمش کرد یا نه میتونید بفهمید که سوخته یا نه در غیر این صورت بفرستین گارانتی اگه سوخته باشه بهتون میگن و البته با پرداخت هزینه میکرو درستش میکنن. فک کنم اون 5 ولت کار دستتون داده
                                راستی شما ولت متر دارین؟
                                اگه آره ولتاژ پایه های 3.3 و 5.0 ولت رو اندازه بگیرین ببینید ولتاژ درسته یا نه.

LCD رو با اون یکی میکرو که سالمه تست کنید ببینید چه جوریه؟

من تو برنامه ای که دو روز پیش دادم اصلا USART استفاده نکردم
                                زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X