اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالی در خصوص usart

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
    سلام
    از مبدی USB 2 Serial استفاده میکنید؟
    یا از PC استفاده میکنید و خودش پورت COM داره؟
    از pc استفاده میکنم.
    از کابلd9 سریال وصل میکنم به pc و برد
    قطره بارون گرچه خیلی کوچیکه ، اما همیشه یک گل تشنه منتظر باریدنشه...!

دیدگاه

پاسخ : سوالی در خصوص usart

سلام اقای ایمانی فر
      میشه یه نگاهی به برنامه من بندازین. استادم جواب قبلی منو قبول نکردن . نمیدونم واقعا کجای برنامه مشکل داره میشه اینو امتحان کنین ببینین برای شماهم مشکل داره یا خیر. ممنون
      ببخشید اینقد مزاحمتون میشم.من کس دیگه ای نمیشناسم که بتونن کمکم کنن.حتی استادم هم بالاسر پروژم نمیاین.متاسفانه :sad:
      باید خودم مشکلشو حل کنم خودمم هرکار میکنم جواب نمیده. :sad: :cry2:

http://p30up.ir/images/qgii2ac3ie59vwxszvl.zip

دیدگاه

من تا حالا چند تا اتصالات مختلف مکس 232 پیدا کردم که هرکدوم باهم فرق داشت هرکدوم اتصالات rs232 و rx و tx به پایه های مختلفی از مکس 232 اتصال داشت
        میخواستم بدونم دیتا شیت درستش چیه؟

مکس من روش این مشخصات و روش نوشته:

13AJ43M E4
        max232N

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teymoori
          من تا حالا چند تا اتصالات مختلف مکس 232 پیدا کردم که هرکدوم باهم فرق داشت هرکدوم اتصالات rs232 و rx و tx به پایه های مختلفی از مکس 232 اتصال داشت
          میخواستم بدونم دیتا شیت درستش چیه؟

مکس من روش این مشخصات و روش نوشته:

13AJ43M E4
          max232N
          سلام
          شرمنده من چند روزی درگیر امتحان بودم خیلی نتونستم به انجمن سر بزنم
          یه فایل براتون پیوست کردم که یه شماتیک هست برای MAX232 و طبق دیتاشیت هست و خودم بستم و جواب گرفتم.
          برنامتون رو هم چک میکنم
          موفق باشید
          فایل های پیوست شده
          زندگی یعنی امید و حرکت
          کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
          سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
          برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
          به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

سلام
            شرمنده من چند روزی درگیر امتحان بودم خیلی نتونستم به انجمن سر بزنم
            یه فایل براتون پیوست کردم که یه شماتیک هست برای MAX232 و طبق دیتاشیت هست و خودم بستم و جواب گرفتم.
            برنامتون رو هم چک میکنم
            موفق باشید
            ممنون

اما من اینو از همین انحمن که به یکی دیگه داده بودین دانلود کردم . پسوند مکس شما با من فرق داره. اینجا نوشته : mas232 ACPE
            اما مکسی که من استفاده میکنم max232N

همین اختلاف باعث شد بیشتر سرچ کنم و متوجه تفاوت اتصالات بشم.
            بنظرتون اشکال نداره با روش شما وصل کنم.؟مکس شما هم 232N بوده؟که با این اتصالات جواب گرفتین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teymoori
              ممنون

اما من اینو از همین انحمن که به یکی دیگه داده بودین دانلود کردم . پسوند مکس شما با من فرق داره. اینجا نوشته : mas232 ACPE
              اما مکسی که من استفاده میکنم max232N

همین اختلاف باعث شد بیشتر سرچ کنم و متوجه تفاوت اتصالات بشم.
              بنظرتون اشکال نداره با روش شما وصل کنم.؟مکس شما هم 232N بوده؟که با این اتصالات جواب گرفتین؟
              نه بابا
              اشکال نداره
              من اونو رو از توی پروتل انتخاب کردم و فک کنم ماله خودمم پسوندش N باشه
              پسوندا از نظر ساختاری تفاوتی ایجاد نمیکنن. فقط شاید از نظر شکل (مثل DIP و SMD و ...) و دمای قابل تحمل و ... تفاوت ایجاد کنن
              زندگی یعنی امید و حرکت
              برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

نه بابا
                اشکال نداره
                من اونو رو از توی پروتل انتخاب کردم و فک کنم ماله خودمم پسوندش N باشه
                پسوندا از نظر ساختاری تفاوتی ایجاد نمیکنن. فقط شاید از نظر شکل (مثل DIP و SMD و ...) و دمای قابل تحمل و ... تفاوت ایجاد کنن
                من فقط خازن پنجم که بین زمین میکرو و زمین مکس و نذاشتم. اون خازن تاثیری هم در ارسال داره؟
                اخه کلا lcd بدونی که ورودی هم داشته باشه یه عدد و نشون میده. همشم فقط یه عدد نشون میده.انگار هیچ ورودی دریافت نکرده. :sad:

با استیلوسکوپ هم Tx میکرو میگیرم انتظار شکل موج پله ای دارم اما همش فقط نویزه!!متاسفانه.
                شبیه ساز کیل هم جواب نمیده.
                امکان داره برنامه درست باشه اما شبیه ساز جواب نده؟نه Cdr مبدل انالوگ به دیجیتالم تغییر عدد میده به ازای ورودیش.یعنی همش صفره.
                نه یوزارت در کیل عددی ارسال میکنه.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

نوشته اصلی توسط teymoori
                  من فقط خازن پنجم که بین زمین میکرو و زمین مکس و نذاشتم. اون خازن تاثیری هم در ارسال داره؟
                  اخه کلا lcd بدونی که ورودی هم داشته باشه یه عدد و نشون میده. همشم فقط یه عدد نشون میده.انگار هیچ ورودی دریافت نکرده. :sad:

با استیلوسکوپ هم Tx میکرو میگیرم انتظار شکل موج پله ای دارم اما همش فقط نویزه!!متاسفانه.
                  شبیه ساز کیل هم جواب نمیده.
                  امکان داره برنامه درست باشه اما شبیه ساز جواب نده؟نه Cdr مبدل انالوگ به دیجیتالم تغییر عدد میده به ازای ورودیش.یعنی همش صفره.
                  نه یوزارت در کیل عددی ارسال میکنه.
                  لابد تاثیر داره که شرکت سازنده گفته بزارین. حتما تاثیر داره چون MAX232 یه جورایی مبدل ولتاژ داره داخلش و شبیه BUCK-BOOST عمل میکنه و نیاز به خازن داره

خب
                  من مثلی باید یه برنامه بنویسم برات تا ADC هم مقدار بگیره
                  این هفته بدجوری مشکل زمان دارم ولی ایشالا هفتته بعد میتونم. البته شاید این هفته هم وقت شد
                  اول باید برنامه بنویسی و مقدار ADC رو بخونی و رو LCD نمایش بدی و وقتی از صحتش مطمئن شدی ارسال کن برا PC
                  برو اینجا یه برنامه خوب برای مانیتور کردن پورت سریال گذاشتم. خودم همیشه از همین استفاده میکنم
                  زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

لابد تاثیر داره که شرکت سازنده گفته بزارین. حتما تاثیر داره چون MAX232 یه جورایی مبدل ولتاژ داره داخلش و شبیه BUCK-BOOST عمل میکنه و نیاز به خازن داره

خب
                    من مثلی باید یه برنامه بنویسم برات تا ADC هم مقدار بگیره
                    این هفته بدجوری مشکل زمان دارم ولی ایشالا هفتته بعد میتونم. البته شاید این هفته هم وقت شد
                    اول باید برنامه بنویسی و مقدار ADC رو بخونی و رو LCD نمایش بدی و وقتی از صحتش مطمئن شدی ارسال کن برا PC
                    برو اینجا یه برنامه خوب برای مانیتور کردن پورت سریال گذاشتم. خودم همیشه از همین استفاده میکنم
                    بازم جواب نداد متاسفانه :sad: استادمم گفتن اشکال از برنامه اس اون موقع معلوم نیس چرا جواب داده.یا ااصن ممکنه جواب قبلی اشتباه باشه :sad:

من همین کارو کردم مقدار Adc میخونه رو lcd نمایش میده. شما برنامه منو دیدین ؟ امتحان کردین ؟بازم مشکل داشت؟ :sad:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

نوشته اصلی توسط teymoori
                      بازم جواب نداد متاسفانه :sad: استادمم گفتن اشکال از برنامه اس اون موقع معلوم نیس چرا جواب داده.یا ااصن ممکنه جواب قبلی اشتباه باشه :sad:

من همین کارو کردم مقدار Adc میخونه رو lcd نمایش میده. شما برنامه منو دیدین ؟ امتحان کردین ؟بازم مشکل داشت؟ :sad:
                      نه والا ندیدم هنوز
                      ایشالا امشب تستش میکنم
                      البته ایشالا :mrgreen:
                      زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

این فایل برنامه ADC با LCD تو این سایتا درسته؟ من هرکاری میکنم برای من جواب نمیده. :sad:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالی در خصوص usart

نوشته اصلی توسط teymoori
                          این فایل برنامه ADC با LCD تو این سایتا درسته؟ من هرکاری میکنم برای من جواب نمیده. :sad:
                          اگه فایلای برنامه نمونه برای برد آموزشی روی انجمن خودمون رو میگی بله درسته
                          بقیه جاها رو رو نمیدونم چون تست نکردم
                          زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

اگه فایلای برنامه نمونه برای برد آموزشی روی انجمن خودمون رو میگی بله درسته
                            بقیه جاها رو رو نمیدونم چون تست نکردم
                            ولی من امتحان کردم جواب نداد.
                            برنامه adc امتحان کردم حتی رو lcd هیچی نمایش نداد.

البته lcd من درسته چون یه برنامه دیگه روش امتحان کردم.

اینم فایل برنامه :
                            http://p30up.ir/images/nd4ocg6m4lw66r8vr2x.zip

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teymoori
                              ولی من امتحان کردم جواب نداد.
                              برنامه adc امتحان کردم حتی رو lcd هیچی نمایش نداد.

البته lcd من درسته چون یه برنامه دیگه روش امتحان کردم.

اینم فایل برنامه :
                              http://p30up.ir/images/nd4ocg6m4lw66r8vr2x.zip
                              سلام
                              بلاخره بخت این یکی هم باز شد :mrgreen:
                              این که LCD تصویر نمیداد به خاطر یه سوتی بود که توی خط 17 برنامتون داده بودین. خودتون ببینید میفهمین

دوم این که شما نمیتونید یه عدد رو مستقیم بریزید روی LCD و باید از sprintf استفاده کنید که من این کار رو هم کردم
                              الانم برنامتون قشنگ کار میکنه
                              من فقط فایل زبان c برنامه اصلی رو براتون پیوست کردم.
                              موفق باشید

فایل های پیوست شده
                              زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

سلام
                                بلاخره بخت این یکی هم باز شد :mrgreen:
                                این که LCD تصویر نمیداد به خاطر یه سوتی بود که توی خط 17 برنامتون داده بودین. خودتون ببینید میفهمین

دوم این که شما نمیتونید یه عدد رو مستقیم بریزید روی LCD و باید از sprintf استفاده کنید که من این کار رو هم کردم
                                الانم برنامتون قشنگ کار میکنه
                                من فقط فایل زبان c برنامه اصلی رو براتون پیوست کردم.
                                موفق باشید
                                واقعاا؟؟ میترسمممم امتحانش کنم. :cry:

من اومدم بگم الان کابل یو اس بی که سفارش دادم رسید اما نمیدونم کدوم سیم و باید بزنم به tx , rx زمین؟ سه رنگ داره . قرمز نارنجی ابی.
                                تازه روکش داره قاب داره اصن نمیتونم بفهمم این سیمارو بچی زدن.
                                یو اس بی مثه کانکتور نیس؟
                                گفتم میترسم نگاش کنم.
                                اینکه برنامه من نبود :sad:
                                این برنامه نمونه ی adc بود که اینجا گذاشته بودن. :cry2: البته بازم هیچی نمایش نداد متاسفانه اما ال سی دیم درسته چون با برنامه قبلی چک کردم نمایش میده. من گفتم چرا برنامه Adc اینجا کار نمیکنه. شما گفتین میکنه . منم برنامه اشو دادم که شما امتحان کنین که کار میکنه یا نه شما هم امتحان کزدین کار نکرد. پس برنامهAdc اینحا مشکل داره. :sad:

برنامه من lcd نمایش میداد. چیزی رو سریال ارسال نمیشد. یعنی سریالش مشکل دار بود :sad:

برنامه من اینه:

http://p30up.ir/images/qgii2ac3ie59vwxszvl.zip

lcd نمایش میده اما هیچی ارسال نمیکنه :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X