اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انجام پروژه های labview . پیشنهاد از شما انجام از ما (مجانی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : انجام پروژه های labview . پیشنهاد از شما انجام از ما (مجانی)

خب واسه شدن که میشه برای ویندوز CE کامپایل کرد.
    یه مدت کوچیک صبر کن تا بهت بگم چیکار کنی. الان امکانات دم دستم نیست.
    حالا بردت چی هستش ؟ mini2440 ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
      خب واسه شدن که میشه برای ویندوز CE کامپایل کرد.
      یه مدت کوچیک صبر کن تا بهت بگم چیکار کنی. الان امکانات دم دستم نیست.
      حالا بردت چی هستش ؟ mini2440 ؟
      آره رو اون می خوام اجراش کنم :mrgreen:
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

سلام

من چند روزی است که می خواهم یک عکس را توسط این نرم افزار بخوانم و بعد نمایش بدهم کسی می تونه کمکم کنه؟
        در واقع معادل دستور imread و imshow را در labview بنویسم. لطفا برنامه اش را برام بذارید

دیدگاه

اگه فقط از یه تصویر ثابت میخوای استفاده کنی از منوی ٍیهف گزینه import picture from file رو انتخاب کن و بعد هم paste کن رو پانل
          اما اگه میخوای از توی برنامه یه کس رو باز کنی ابتدا روی فرانت پانل از قسمت graph/contorls یه کنترل picture رو پانل قرار بده . بعد توی بلاک دیاگرام از تابع Read JPEG File.vi استفاده کن. برای BMP و PNG هم تابع داره. بعد از خوندن فایل تصویر از تابع draw flattened pixmap استفاده کن و خروجیش رو بده به کنترل تصویر.
          در حالت سوم اگه میخوای برای پردازش تصویر کار کنی ابتدا باید NI IMAQ رو روی سیستمت نصب کنی.و از توابع اون استفاده کنی که خیلی کامله و برای شروع دنگ و فنگ زیاد داره ولی در کل کار باهاش بعد از مدتی راحت میشه. موفق باشی

دیدگاه

سلام

من طبق روشی که شما گفتید عمل کردم و توانستم عکس موزد نظرم را نمایش بدهم.
            من این نرم افزار را از فروشگاه سایت تهیه کردم ولی در مورد نصب vision و imeq مشکل داشت یعنی مثل همه مراحل که یک شماره سریال میداد این دو مورد به این طریق نبود و بعد از 30 روز از کار افتاد.
            من یک سری مثال هم از سایت ni.com که در مورد پردازش تصویر بود گرفتم ولی آنها را هم باز نمی کند. دیگه نمی دونم چیکار کنم :angry:
            کسی می تونه یک سری مثال در مورد چردازش تصویر با این نرم افزار برام بفرستد تا کمکم من هم راه بیفتم . یا لااقل راه حلی برای مشکلاتم که در بالا گفتم

دیدگاه

نرم افزار موجود تو فروشگاه مشکلی نداره. لبویو کرک هاش خیلی هلو هستند نسبت به بقیه نرم افزارهای الکترونیک
              فقط شماره سریال نیست. شما باید فایل لایسنس تولید کنید با همون برنامه ای که شماره سریال رو داده و تو محل لایسنس ها کپی کنید. یا از طریق برنامه NI License Manager فایل لایسنس رو بشناسونید.

تا وقتی هم که دوباره اکتیو نکردی تولکیت ها رو نمیتونه برنامه هایی که توشون از دستورات اون تولکیت استفاده شده رو باز کنی

دیدگاه

سلام
                الان که خیلی وقت هست که زمان 30 روزه من تمام شده و برنامه از کار افتاده . آیا الان می تونم کاری کنم یا اینکه باید ویندوز را عوض کنم و برنامه را از اول نصب کنم

دیدگاه

نه لازم نیست ویندوز رو پاک کنید. الانم میتونید دوباره ماژولها و خود برنامه رو فعالسازی کنید.

دیدگاه

سلام دوستان
                    من دوتا سوال دارم.
                    وقتی نرم افزار لبویو رو نصب میکنم و بعدش هم تولباکس NI vision assistans رو . این تولباکس به صورت مجزا باز میشه نه از داخل لبویو
                    بذارید منظورم رو بهتر بگم مثلا اگه بخوام پردازش سیگنال کار کنم خود تولباکس پردازش سیگنال داخل پالت کنترل ظاهر میشه اما با اینکه هم NI vision و هم NI IMAQ رو اما در پالت کنترل قسمت vision من خالی هست
                    سوال دوم این که برای اینکه بتونم پردازش تصویر با لبویو انجام بدم دقیقا باید چه تولباکسهایی رو نصب کنم
                    اگر یه آموزشی هم از پردازش تصویر با لبویو بذارید خیلی ممنون میشم
                    با تشکر
                    گویند که فریادرسی می آید...

دیدگاه

سلام
                      یه سوال هم من بپرسم ؟؟!!

دوستان ، چطور میشه تو لب ویو یک پین خاص از پورت پرینتر رو چک کرد که چه وضعی داره و 0 هست یا 1 ؟

اگر این چک کردن برای یک پورت (مثل سریال ) باشه اون موقع چی ؟؟
                      یعنی اینکه مثلا بگیم وضعیت پین شماره ط پورت سریال رو نمونه برداری کنیه و نشون بده

موفق باشید :smile:
                      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

به michel : ویژن اسیستنت یه نرم افزار جانبی هست برای پردازش تصویر و جدا از لب ویو کار میکنه اما شما میتونی برنامه ای که با اون ایجاد ککردی رو ببری داخل لب ویو یعنی تبدیلش کنی به VI. برای پردازش تصویر هم NI vision رو لازم داری بعلاوه یکسری تولکیت اضافه مثلا برای کار با دوربین های USB مثل وبکم ها یا دوربین های با استاندارد 1394 که البته من نمیدونم چیه!!!

به سید حسن جعفری: تو لب ویو برای خوندن مستقیم پورت میتونی مستقیم از توابع inport , outport با آدرسهای پورت موازی یعنی 0x378 استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید حسن جعفری
                          سلام
                          یه سوال هم من بپرسم ؟؟!!
                          دوستان ، چطور میشه تو لب ویو یک پین خاص از پورت پرینتر رو چک کرد که چه وضعی داره و 0 هست یا 1 ؟
                          اگر این چک کردن برای یک پورت (مثل سریال ) باشه اون موقع چی ؟؟
                          یعنی اینکه مثلا بگیم وضعیت پین شماره ط پورت سریال رو نمونه برداری کنیه و نشون بده
                          سلام
                          اصلا این کار تو لب ویو شدنی هست ؟؟؟

دیدگاه

در مورد پورت موازی شما اگه داده روی پورت رو بخونی میتونی بیت مورد نظرت رو جدا کنی
                            اما این کار برای پورت سریال بی مهنی هست زیرا در یک ارتباط سریال تمام بیتهای داده با یک پین ارسال میشه! و در ثانی شما مستقیما به پینهای پورت دسترسی نداری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید حسن جعفری
                              سلام
                              اصلا این کار تو لب ویو شدنی هست ؟؟؟
                              تو ویندوز XP و بالاتر نمیتونید از اون توابع استفاده کنید. ویندوز اجازه دسترسی مستقیم و راحت به پورت ها رو نمیده.
                              فکر کنم بتونید از یه DLL معروف استفاده کنید. اسمش inpout32.dll هستش که میتونید پیداش کنید براحتی.
                              دو تا تابع داره به نام Inp32 و Out32 که از اسمشون مشخصه چیکار میکنن. دقیقا مثل همون دو تا تابع لبویو هستند. آدرس پورت رو میدی به Inp32 و اون هم مقدار رو پورت رو برمیگردونه

دیدگاه

سلام

از دوستان کسی میدونه چطوری میشه یه رشته را به عدد تبدیل کرد .
                                تو لب ویو اومدم یه رشته را از طریق پورت سریال دریافت کردم ، حالا می خوام وقتی مثلا عدد دریافتی برابر با مثلا 18 بشه برام چراغی رو روشن کنه .
                                خروجی که ویزا بهم میده با وایر صورتی هست و نمیشه از اون به عنوان هدد استفاده کرد .

یک سوال دیگه هم اینکه تو لب ویو چطوری میشه زمان میکرو ثانیه رو اندازه گیری کرد ؟؟ خودش میلی ثانیه رو داره .

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X