اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش شبیه سازی مدارات در برنامه پروتیوس

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست نرم افزار پرتیوس فول

باسلام
    نرم افزار پرتیوس فول و آموزش آن بصورت pdf را لطفا معرفی کنید
    با تشکر

دیدگاه

Re: درخواست نرم افزار پرت&یوس فول

نوشته اصلی توسط mohsen141
      باسلام
      نرم افزار پرتیوس فول و آموزش آن بصورت pdf را لطفا معرفی کنید
      با تشکر
      با سلام
      دوست عزیز اموزش و خود نرم افزار قبلا تو سایت قرار داده شده است
      شما می تونید از این لینک به اونا دسترسی داشته باشید
      http://mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?t=37&start=0&mforum=mohandes milad
      موفق باشی

دیدگاه

سلام

یک سوال داشتم از دوستان
        وقتی من یک برنامه با سی مینویسم بعد با فرانکلین کمپایلش میکنم (البته برنامه تو فرانکلین درست عمل میکنه) وقتی تو پروتئوس شبیه سازیش میکنم اصلا درست عمل نمیکنه.
        پروتئوس من ورزن 6 هست.
        امکان داره مشکل از پروتئوس باشه؟
        موفق باشد.
        ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

سلام . خوبی دوست عزیز؟
          بستگی داره برنامه شما چی باشه . اگه در برنامه شما زمان بندی خیلی مهم هست ممکنه که توی پروتئوس درست کار نکنه ولی اگه اینطوری نیست . چون فرانکلین برنامه رو خط به خط اجرا میکنه شما حتما یه بار برنامه رو اجرا کردید بعد میگید که درست کار میکنه در حالی که پروتئوس داره لحظه به لحظه برنامه رو اجرا میکنه و اگه اینطوری باشه حتما برنامه ایراد داره حتی اگه در بار اول درست کار کنه ، باید ایراد یابیش کنید .
          مثلا برنامه تا یه حدی که پیش رفت بگید یه عدد خاص تو یه پورت بریزه و همونجا متوقف بشه و این کار رو تا آخر برنامه ادامه بدید تا ایرادش رو پیدا کنید.
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام

سلام به همه
            ممنون از پاسختون محمد اقا
            یک اصلاح جزیی میخواست .
            ولی از نظر زمانبندی با برنامه سازگار نیست که فکر میکنم برمیگرده به خود پروتئوس.
            موفق باشید.
            ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
              یک سوال درباره برنامه poroteus داشتم .
              من چطور می تونم در این برنامه ار فتوسل استفاده کنم.
              با تشکر
              #1740;ا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidkk
                سلام دوستان عزیز
                یک سوال درباره برنامه poroteus داشتم .
                من چطور می تونم در این برنامه ار فتوسل استفاده کنم.
                با تشکر

سلام دوست عزیز
                همون طور که قبلاً بهتون جواب داده بودم همون جواب رو اینجا هم تکرار میکنم
                خوب قطعاتی مثل فتوسل و دیود مادون قرمز و ... تو خود پروتیوس یعنی کتابخانه اش وجود نداره شما باید از طریق پورت سریال کامپیوتر این قطعات رو با پروتیوس ارتباط بدید بدین سورت که مثلاً دیود مادون قرمز رو بعد بایاس کردن به پورت سریال وصل کنید و تو پروتیوس جایی از مدارتون که باید دیود مادون قرمز وصل بشه قطعه COMPIM رو قرار بدید جهت ارتباط با پورت سریال و بطبع اون ارتباط با دیود مادون قرمز در این صورت مداری که داخل پروتیوس کشیدید با یه دیود مادون قرمز یا فتوسل واقعی کار میکنه ، برای اطلاعات بیشتر بچه ها حتماً جواب های کامل تری بهتون میدند
                موفق باشید

دیدگاه

سلام بر دوستان گرامی
                  یک سوال در مورد proteus ان اینکه من از versian 6.3 professional استفاد ه می کنم اما فایل هایی را که از انجمن گرفته ام و می خواهم از آن ها استفاده کنم با این پیغام مواجه می شوم که باید از ورژن پایین تری استفاده کنم.به نظر دوستان مشکل از کجاست.
                  :idea:
                  he best network in the world

دیدگاه

نوشته اصلی توسط frank_fh
                    سلام بر دوستان گرامی
                    یک سوال در مورد proteus ان اینکه من از versian 6.3 professional استفاد ه می کنم اما فایل هایی را که از انجمن گرفته ام و می خواهم از آن ها استفاده کنم با این پیغام مواجه می شوم که باید از ورژن پایین تری استفاده کنم.به نظر دوستان مشکل از کجاست.
                    :idea:
                    سلام
                    فکر کنم پیغام رو اشتباه متوجه شدید !
                    معمولا خطا میده که ورژن شما پایین تر هست و نمیتونه باز کنه.
                    اکثر دوستان با 6.9 کار می کنند.
                    موفق باشین

دیدگاه

سلام
                      همونطور که آقای امیر علی فرمودن این ارور بخاطر ورژن پایین پروتیوس شماست.
                      اما دوستانی که پروژه پلود میکنن ،بهتره همراه پروژه فایل section قطعات رو هم پلود کنن ،چون در مواردی کارسازه.
                      مخصوصا برای ما که زورمون میاد با این سرعت چیزی دانلود کنیم. :(
                      البته به دوست خوبمون frank_fh توصیه میکنم این ورژن آخری که همین امیر آقای گل پلود کردن،دانلود کنن.آخرشه!

دیدگاه

سوال_درخواست چند مدار ساده

سلام.
                        چند تا مدار ساده میخواستم تو Proteus که توشون از SPI Debugger و I2C Debugger اشستفاده شده باشه. مهم نیست مدار چی کار میکنه! برام وجود این دو ابزار مجازی در مدار ها هستش. میخواتمک نحوه عملکردشونو عملی ببنینم. مرسی. یا اگه تو مثال های خود برتامه هستش بگین تو کدوم شاخه هستش؟!

با تشکر.
                        BNTSTBNT

دیدگاه

پاسخ : آموزش شبیه سازی مدارات در برنامه پروتیوس

می خواستم ببینم چه جوری میشه با پروتیوس تحلیل فرکانسی کرد.
                          آیا جواباش دقیقه؟
                          اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

از منوی سیمولیشن گزینه ACُ Sweep رو انتخاب کنید برای تحلیل فرکانسی.
                            در مورد دقتش.....دقیقم نباشه معقوله :rolleyes:

دیدگاه

سلام.

تحلیل فرکانسی (Frequency):
                              برای ترسیم بهره های سیگنال کوچک ولتاژ و جریان بر حسب فرکانس بکار می رود. گاهاً این نوع تحلیل رات Bode Plot نیز می نامند و می توانید اندازه (Magnitude) و فاز (Phase) سیگنال را نیز نمایش دهید. همچنین در با استفاده از عبارت نموداری مب توانید نمودار امپدانس خروجی/ورودی را نیز نمایش دهید.

برای اجرای تحلیل فرکانسی:
                              باید یک موج سیسنوسی را به عنوان مرجع معرفی کنید، تا بر اساس سیگنال مرجع اندازه (دامنه) موج سیسنوسی در خروجی محاسبه شود. این کار نوسط ProSpice انجام می شود ولی باید نقطه ورودی مدار را برای ProSpice تعریف کنید. برای انجام این کار به یکی از سه وش زیر عمل کنید:
                              a) در پنجره مشخصات نمایشگر از قسمت Reference مولد موج سیسنوسی مرجع را انتخاب کنید.
                              b) استفاده از روش Drag & Drop. توضیح اینکه مولد مربوطه را انتخاب کرده و سپس بر روی آن کلیک چپ کرده و سپس بدون رها کردن کلیک، موس را بر روی نمایشگر برده و سپس کلیک موس را رها کنید.
                              تذکر: دقت کنید که این مولد نباید خود، مولد موج سینوسی باشد. هر مولد DC، Pulse و Pwlin را می توانید استفاده کنید.
                              c) از دستور Add Trace در منوی Graph برای افزودن یک مولد به عنو2ان مولد مرجع به نمایشگر استفاده کنید. قبلاً در مورد این دستور بحث شده است.
                              تذکر1: پس از مشخص کردن ورودی مولد مرجع از طریق یکی از روش های فوق، برای حصول اطمینان حتماً از پنجره مشخصات نمایشگر قسمت Reference را چک کنید تا مولد مشخص شده، همان مولد مرجع مورد نظر شما باشد.
                              تذکر2: دامنه مولد مرجع یک و فاز آن صفر خواهد بود.( امپدانس داخلی آن همان مقدار اولیه تعریف شده برای مولد مناسب می باشد.)
                              نمایشگر های فرکانسی همیشه دارای محور Y چپ و راست می باشند. محور Y سمت چپ برای نمایش اندازه (Magnitude) سیگنال و محور Yسمت چپ برای نمایش فاز سیگنال می باشد. در صورتی که پروبی را انتخاب و در سمت چپ نمایشگر قرار دهید، اندازه سیگنال پروب نمایش دهد خواهد شد. این در حالی است که اگر پروب را انتخاب و در سمت راست نمایشگر قرار دهید، فاز سیگنال پروب نمایش داده خواهد شد. محور x فرکانس مولد مرجع را مشخص می کند. ( برای فرکانس همیشه از مقیاس لگاریتمی استفاده می شود.) محور Y سمت چپ ممکن است بر حسب dB یا با مقیاس معمولی نمایش داده می شود ولی محور Y سمت راست همیشه بر حسب درجه می باشد.

برای مشاهده پاسخ فرکانسی یک سیستم:
                              1) پس از رسم مدار، پروب ها را در نقاظ مورد نظر جاگذاری کنید.
                              2) نمایشگر گرافیکی را جاگذاری کنید و پروب ها را به آن اضافه نمائید. (سمت چپ برای اندازه سیگنال؛ سمت راست برای فاز) می توانید هم به سمت راست و هم به سمت چپ اضافه کنید تا هم فاز و هم دامنه سیگنال را مشاهده کنید.
                              3) فرکانس شروع و پایان و سایر مشخصات نمایشگر گرافیکی را مشخص کنید.
                              4) شبیه سازی را آغاز کنید.
                              BNTSTBNT

دیدگاه

میشه لطفا یه عکس از مطلبی که در مورد انتخاب مرجع گفتی بفرستی(آخه من یه کم خنگم نفهمیدم چی شد) :sad:
                                اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X