اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

تابلو به فلشر وصل میشه و از tip41 c استفاده میشه که Npnهست سرراه تغذیه فلاشر یه ولوم پتانسیومتر بزرام نمیشه؟سرراه مثبت فلاشر چی؟جریان تابلو 10 امپره؟

دیدگاه

ال ای دی سفید اچ جی زدم سه تایی سری بعد موازی مقاومت 180 اهم سری کردم الان بعد از 5 ماه که تابلو یکسره کار کرد به نظرم نورش کم شده ایا این تصور من درسته یا به نظر میاد؟مقاومتش میخام عوض کنم 150 یا 120 اهم بزنم به نظر شما چکار کنم نورش زیاد بشه؟
      اوال سفید هم کم نور میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
        ال ای دی سفید اچ جی زدم سه تایی سری بعد موازی مقاومت 180 اهم سری کردم الان بعد از 5 ماه که تابلو یکسره کار کرد به نظرم نورش کم شده ایا این تصور من درسته یا به نظر میاد؟مقاومتش میخام عوض کنم 150 یا 120 اهم بزنم به نظر شما چکار کنم نورش زیاد بشه؟
        اوال سفید هم کم نور میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        برادر عزیز من
        من سه تایی سری میکنم
        330 اهم میزنم نورش زیاده تو چطوری 180 اهم زدی؟؟؟ :surprised: :eek:
        خب این دیگه نورش کم شده نور بر نمیگرده
        نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

مهندس سفیده ها من قرمزو 330 ابی سفید سبزو 180 میزنم جریان و ولتاژدو سر ال ای دی رو گرفتم درست بود اول کار سفید 14 میلی میوفته سرش ؟کلا شما تجربه کردید این امر رو یانه کم نور شدن سفید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید

نوشته اصلی توسط رسول21
            مهندس سفیده ها من قرمزو 330 ابی سفید سبزو 180 میزنم جریان و ولتاژدو سر ال ای دی رو گرفتم درست بود اول کار سفید 14 میلی میوفته سرش ؟کلا شما تجربه کردید این امر رو یانه کم نور شدن سفید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            14میلی هم زیاده برای سفید !
            شما بازهم روی بسته که خریداری کردین رو ببینید...اونها ماکزیموم رو مینوسن
            قرار نیست که دقیق همون ولتاژ و جریان رو بدین
            مثلا 10میلی آمپر خوب بود و LED هم گرم نمیشه
            گرم شدن LED نشان دهنده تحمل فشار زیاد روی اون هست و اگه زود برطرف نشه...عاقبت اون میشه همین کاهش درخشندگی LED
            و اصلا هم دیگه قابل بازگشت نخواهد بود...مگر با تعویض اونها با LED جدید.
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
              میخواستم بدونم که شماهایی که تابلو ledمیسازین آیا برد فلاشر رو خودتون میسازین یا آماده تهیه کرده و توی تابلو ازش استفاده میکنید؟ کدومش بهتره؟ لطفا هر که میدونه جواب بده
              باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
              اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان128
                سلام
                میخواستم بدونم که شماهایی که تابلو ledمیسازین آیا برد فلاشر رو خودتون میسازین یا آماده تهیه کرده و توی تابلو ازش استفاده میکنید؟ کدومش بهتره؟ لطفا هر که میدونه جواب بده
                من که تابلو نمیسازم
                ولی اگه قرار به ساخت تابلو باشه...بهتره که رقص نور رو خودمون طراحی کنیم تا با نوع و سبک تابلو جور در بیاد
                در نتیجه کار خاص تر و زیباتر میشه
                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان128
                  سلام
                  من خودم برد چاپ کردم تا 15 کانال هم میده با avrفروش هم دارم خاستی در خدمتم

دیدگاه

درود
                    میخوام با باطری 1100 میلی آمپر ساعت موبایل، پاور ال ای دی 1 وات رو روشن کنم (وقتی باطری 4.2 ولته جریان ال ای دی 300 میلی آمپره).. برای اینکه به باطری صدمه نرسه رو 3.5 ولت تنظیم کردم که قطع کنه (LM324) ولی به خاطر افت ولتاژ رله ای که گذاشتم خیلی سریع قطع و وصل میشه .. رله رو برداشتم و جاش ترانزیستور گذاشتم ولی اونم جریان رو محدود میکنه و بیشتر از 50 میلی آمپر نمیذاره رد بشه چاره چیه به نظرتون چه باید کرد؟
                    زندگی پر ز وجود است ولی ..
                    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                      درود
                      میخوام با باطری 1100 میلی آمپر ساعت موبایل، پاور ال ای دی 1 وات رو روشن کنم (وقتی باطری 4.2 ولته جریان ال ای دی 300 میلی آمپره).. برای اینکه به باطری صدمه نرسه رو 3.5 ولت تنظیم کردم که قطع کنه (LM324) ولی به خاطر افت ولتاژ رله ای که گذاشتم خیلی سریع قطع و وصل میشه .. رله رو برداشتم و جاش ترانزیستور گذاشتم ولی اونم جریان رو محدود میکنه و بیشتر از 50 میلی آمپر نمیذاره رد بشه چاره چیه به نظرتون چه باید کرد؟
                      رگولاتور و هرچی گذاشتی بردار
                      فقط کافیه با اون led یک مقاومت 4 اهم سری کنی تا جریان رو روی 300میلی نگه داره و باتری یا led هم صدمه نخوره
                      البته 5 اهم هم میتونی سری کنی ولی جریان مصرفی led شما میشه 240 میلی آمپر
                      واسه قطع کردن هم به نظر از مدارات زنری استفاده کن
                      همین
                      موفق باشید

\|/_\/_

دیدگاه

خود ال ای دی مشکل نداره و جریانش کنترل شده س..
                        مشکل سر قطع کردن در ولتاژ مشخصیه .. تنظیم کردم در 3.5 قطع کنه ولی مثلا وقتی ولتاژ باطری در حالت بی باری 3.55 ولته وقتی ال ای دی جریان میکشه ولتاژ افت میکنه و کمتر از 3.5 میشه که در نتیجه مدار قطع میشه بعد از قطع شدن مدار دوباره ولتاژ بالا میاد و ال ای دی میاد تو مدار و روز از نو روزی از نو .. مدام قطع و وصل میشه
                        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                          خود ال ای دی مشکل نداره و جریانش کنترل شده س..
                          مشکل سر قطع کردن در ولتاژ مشخصیه .. تنظیم کردم در 3.5 قطع کنه ولی مثلا وقتی ولتاژ باطری در حالت بی باری 3.55 ولته وقتی ال ای دی جریان میکشه ولتاژ افت میکنه و کمتر از 3.5 میشه که در نتیجه مدار قطع میشه بعد از قطع شدن مدار دوباره ولتاژ بالا میاد و ال ای دی میاد تو مدار و روز از نو روزی از نو .. مدام قطع و وصل میشه
                          آها متوجه شدم چ میگی
                          دلیلش اینه کهباتری یجوری میخواد جریان لحظه ای زیادی رو بده و پشت سر اون مجبور میشه افت ولتاژ داشته باشه
                          تنها کاری که میتونی بکنی اینه که با یک مقاوت...جریان مصرفی led رو کاهش بدی تا در هنگام روشن شدن از بورش جریان زیاد جلوگیری کنه
                          ساده ترین راه همینه
                          البته به خوبی هم که داره اینه که عمر led بیشتر میشه و تلفات حرارتی بسیار کمی در اون خواهی داشت

\|/_\/_

دیدگاه

به نظرتون میشه یه کاری کرد که مثلا تو 3.4 ولت(زیر بار) قطع کنه ولی برای وصل کردنش باید حتما ولتاژ 3.6 باشه .. اینطوری فک کنم افت ولتاژ تاثیری نداشته باشه ...
                            فک کنم هر جا از باطری استفاده میشه این مشکل هست!.. اطلاع دارید اینطور مواقع چیکار میکنن؟

دیدگاه

سلام میشه بگید از چه نوع مقاومت هایی میشه استفاده کرد؟؟؟؟؟؟ مثلا" برای آبی چند اهم باید باشه ؟؟؟ قرمز؟ سفید ؟ سبز ؟ ممنون میشم جواب بدین....... بعدشم من ال ای دی ها رو 3تا 3تا سری میکنم....

دیدگاه

سلام
                                دوستان این ال ای دی های نواری عمرشون خوبه؟
                                منظورم اینه زود از بین نمیرن؟زود نورشون کم نمیشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X