اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

سلام
    دوستان میشه از فیبر مدار چاپی برای بستن ال ای دی ها به هم استفاده کرد؟
    اصلا فیبر مدار چاپی محدودیتی توی جریان داره یا نداره؟
    اگه نمیشه لطفا علت رو بگید
    ممنون میشم جوابمو بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mak3798
      سلام
      دوستان میشه از فیبر مدار چاپی برای بستن ال ای دی ها به هم استفاده کرد؟
      اصلا فیبر مدار چاپی محدودیتی توی جریان داره یا نداره؟
      اگه نمیشه لطفا علت رو بگید
      ممنون میشم جوابمو بدید
      این کار اگه شدنی هم باشه از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست! و شما باید واسه هر سفارش PCB جداگانه طراحی کنید+هزینه فیبر و ...

دیدگاه

سلام دوستان
        من تابلو رو درستش کردم
        الان که به برق وصلش می کنم ال ای دی ها داغ می کنن
        از روش مقاومت 1اهمی استفاده کردم
        الان چه کنم؟

دیدگاه

اگه سوئیچینگت قابلیت کاهش ولتاژ رو داره
          ولتاژ رو کمتر کن
          راستی هر ثانیه ای که LED روشن باشه و داغ کرده باشه...از عمر مفیدش به شدت کم میشه
          مواظب باش هزینه هات رو به هدر ندی
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

از پاور کامپیوتر استفاده می کنم
            راهی جز این نداره؟

دیدگاه

دوست_ عزیز،
              اگه ولناژ ها رو رعایت کردی و LED های 2 ولتی رو 6 تایی و 3 ولتی ها رو هم 4 تایی بستی، و باز هم مشکل داغ کردن LED ها رو داری،
              و اگر که پاوری که استفاده می کنی، 12 ولت و مرغوب هست و از نظر تآمین جریان کافی هست،
              با کل تابلوت یا هر قسمتش(بسته به ابعاد) یک مقاومت کوچک وات بالا سری کن. مثلآ 2.2 اهم 5وات آجری.
              اندازه ی مقاومت رو بایس با آزمایش بدست بیاری و این که ببینی نور تابلو کم و گرمای مقاومت آجری مطلوب باشن. ولی مقادیر پایین مثل 1.5 اهم یا 2.2 اهم خوبن.
              اگر مدارت 1 آمپر جریان بکشه، گذاشتن مقاومت 1.5 باعث میشه حدود 1.5 ولت از ولتاژ کل اون قسمت کم بشه.
              V=R.I پس V=1.5*1
              توان تلف شده تو مقاومت هم میشه RI^2 که میشه 1.5 وات.
              امیدوارم مشکلتون حل شه.

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید

نوشته اصلی توسط mak3798
                از پاور کامپیوتر استفاده می کنم
                راهی جز این نداره؟
                از مقاومت آجری استفاده کنی
                مثلا بعد از هر 40تا مقاومت 1 اهمی که گذاشتی یک مقاومت 10وات 2.2 اهم بزار....
                1.5 هم خوبه

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

ممنونم که جوابمو دادید
                  من اگه بخوام به ال ای دی ها 12 میلی آمپر بدم هر کانال تابلوم تقریبا 300 400 میلی آمپر جریان مصرف داره
                  پس اگه از آجری 10 وات 1.5 اهم مصرف کنم مشکلم حل میشه؟

به خدا شرمندم اینقدر سوال می پرسم آخه یکی نیس بگه توی معدنی چه به الکترونیک!

دیدگاه

خواهش میکنیم

هر مقاومتی که گذاشتید یک چهارم وات یعنی 250میلی وات هست
                    و هر 40تا از آن میشود 10وات
                    حالا میتونید بعد از هر 40تا یک دونه 10وات 2.2 یا 1.5 اهم سری کنید

خدایی نکرده معدنی هستی دیگه...باید اینارو بدونی

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
                      کسی میتونه راجع به فونت نستعلیق کمکم کنه؟ بعضی کلماتو میشه به صورت دستی درستش کرد اما بعضی ها رو نه :angry: :angry: :cry:

دیدگاه

کل نوشته رو بگیرید
                        راست کلیک کنید
                        آن گروپ را بزنید

سپس از منوی سمت چپ
                        دومین آبجکت که شبیه مثلث سیاه هست رو بزنید
                        سپس روی کلمه کلیک کنید
                        یه مربع های توخالی زیرشون روشن میشه
                        روی اون مربع ها کلیک کنید تا سیاه شود
                        سپس هر کلمه را جداگانه میتوانید جابجا کنید یا روی آن تغییرات اجام دهید
                        (در کورل)

\|/_\/_

دیدگاه

آقای چمنی اون روش رو امتحان کردم نورم خیلی کم میشه جالا چه برسه بخوام به فلاشر هم وصل کنم!
                          تصمیم گرفتم اتصالات رو باز کنم و دوباره ال ای دی ها رو ببندم! به اینصورت که قرمزا رو 3تا 3تا با یه مقاومت 560 اهم
                          چون سبزا رو 4 تا 4تا سری کردم الان برای اینکه خیلی درد سر نکشم میشه اونارو 2تا 2تا با یه مقاومت 560 اهم سری کنم؟
                          اینطوری مشکلی پیش نمیاد؟
                          خیلی جاها من دیدم میگن همه ی رنگها رو باید 3تا 3تا سری کنید چون مطمئن تره! اصلا چنین قضیه ای هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mak3798
                            آقای چمنی اون روش رو امتحان کردم نورم خیلی کم میشه جالا چه برسه بخوام به فلاشر هم وصل کنم!
                            تصمیم گرفتم اتصالات رو باز کنم و دوباره ال ای دی ها رو ببندم! به اینصورت که قرمزا رو 3تا 3تا با یه مقاومت 560 اهم
                            چون سبزا رو 4 تا 4تا سری کردم الان برای اینکه خیلی درد سر نکشم میشه اونارو 2تا 2تا با یه مقاومت 560 اهم سری کنم؟
                            اینطوری مشکلی پیش نمیاد؟
                            خیلی جاها من دیدم میگن همه ی رنگها رو باید 3تا 3تا سری کنید چون مطمئن تره! اصلا چنین قضیه ای هست؟
                            اول که گفتین 6تا 6تا و 4تا 4تا برام عجیب بود چرا این روش رو میخواین استفاده کنید !

معمول ترینش و بهترین روشش همون 3تا 3تاست

واسه مقاومت 560 هم بگم که جریان هر led شما میشه 9.6 میلی آمپر
                            حداکثر نور در جریان 15 میلی هست

یک نرم افزار کامل هم واسه همین محاسبات درست کردم که هم فارسی هست و هم خیلی ساده و کاربردی...
                            تکمیل هم شده و مشگلی نداره فقط یک بخش خیلی کوچیک مونده که منتظرم جوابش برسه تا روش اعمال کنم و به صورت رایگان بر روی سایت و در اختیار دوستان قرار بدم....
                            اون نرم افزار رو طوری طراحی کردم که هر کسی بتونه به راحتی ازش استفاده کنه و دیگه هیچ سوالی هم واسش نمونه...اسمش هم آذرخش هست

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mak3798
                              سلام دوستان
                              من تابلو رو درستش کردم
                              الان که به برق وصلش می کنم ال ای دی ها داغ می کنن
                              از روش مقاومت 1اهمی استفاده کردم
                              الان چه کنم؟
                              شاید از سیم با قطر کم استفاده کردین و سیم گرم میشه
                              حداقل قطر سیم باید 50 باشه
                              یا همون نیم
                              بعدشم اگه فلشر بزنی با تی آی پی 41 جریانت کمتر میشه
                              مدل ال ای دی هات چیه؟
                              نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
                              barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
                                بعدشم اگه فلشر بزنی با تی آی پی 41 جریانت کمتر میشه
                                مدل ال ای دی هات چیه؟
                                آره این روش خیلی خیلی خوبیه ......
                                عالیه
                                نمیدونم چرا به فکر من نرسید !!! ولی درسته
                                هم فلاشر بزنی led کمتر روشن میشه و داغ نمیکنه و هم tip41 به اندازه 0.7 ولتاژت رو کاهش میشده و احتیاحی به مقاومت 10وات نیست
                                حتی میتونی یک دیود 10آمپر یا بیشتر ، با مثبت پاور سری کنی تا 0.7 دیگه هم از برق کم کنه......نیازی هم نیست که led ها رو باز کنی و 3تا 3تا ببندی
                                ممنون مجتبی جان از پیشنهادت

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X