اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مسیریاب

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مسیریاب

نوشته اصلی توسط Beh.vorojak
    آقا این چرخها رو از کجا تهیه کردین؟
    برین پاساژ عباسی زیر همکف . لاندا موتور ...... همه جور موتور از براشلس تا استپ موتور و همه جور چرخی داره این چرخ هم مال لاندا هست فک کنم .
    آقا من یه ربات مسیریاب طراحی کردم.فقط تو قسمت مدار تغذیه مشکل دارم.اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم.
    دقیقا چه مشکلی دارین ؟؟؟؟ یه باتری 12 ولت بذارین و یه خروجی ازش بگیرین و بدین به رگولاتور 7805 یا ای سی LM 2576و خروجی رگولاتور رو بدین به میکرو و سنسور ها .... و یه خروجی دیگه از باتری مستقیم بدین به درایور موتور .. فک نکنم دیگه چیز خاصی داشته باشه

نوشته اصلی توسط Ho3in17
    میشه یه خورده بشتر در مورد PID توضیح بدید؟ از کجا میتونم اطلاعات کاملی در موردش پیدا کنم؟
    PID یه نوع کنترلگره که سه کنترلگر تناسبی (P) و کنترلگر انتگرالی (I) و مشتقی (D) رو داره ... تابع PID فک کنم اینه

انتگرال = $
    سیگنال کنترلی
    u(t) =
    خطای حلقه ی کنترل
    e(t) =

u(t) =Kp e(t) + Ki $t:0 e(r) dr + kd(de(t) /dt)

کار اصلی این کنترل گر .. اینه که خطای گذشته و حال و اینده رو کنترل میکنه

تو سایتای ایرانی فک نکنم چیزی در موردش باشه .. ولی تو سایتای خارجی پیدا میکنید :nice:

دیدگاه

آقا این چرخها رو از کجا تهیه کردین؟
      من رشت هستم از همینجا خریدم
      Sometimes life's going to hit you in the head with a brick. Don't lose faith
      Steven Paul Jobs
      --------------------------------------------------------------
      aH ProgrammeR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h2vain
        طبقه پایین امجد چند تا مغازه هست که معروف ترینش آلفا مداره ... ولی خوب پول خونش رو میگیره ... کوثر مدار هم هست .. سفارش هم بصورت اینترنتی هست ولی باید بعدش زنگ بزنید بهشون و اوکی کنید اینم سایتاشون
        www.alfamadarsanat.com
        www.***armadar.com

من با PROTEUS فیبر طراحی می کنم. جایی هست که فایل PROTEUS را قبول کنند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده

من با PROTEUS فیبر طراحی می کنم. جایی هست که فایل PROTEUS را قبول کنند؟
          آره همه جور فایلی رو قبول میکنن

دیدگاه

آقا من یه ربات مسیریاب طراحی کردم.فقط تو قسمت مدار تغذیه مشکل دارم.اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم.
            استفاده از رگولاتور های خطی باعث ایجاد حرارت زیادی میشه، و استفاده از دو طبقه رگولاتور هم باز تو اصل ماجرا فرقی نمیکنه.(چون معمولا باطری 12 ولت استفاده میشه)
            وقتی که دارین از باطری استفاده میکنین، رسما دارین انرژی با ارزش ذخیره شده تو باطری رو به شکل گرما هدر میدین.
            بهتره از مبدل های DC-DC استفاده بکنین.مدار کاهنده ی ولتاژ با MC34063 رو پیشنهاد میکنم که مدار خیلی ساده ای هم داره و 100% کار میکنه.این هم مدار نمونه با PCB و خروجی با تقویت جریان:
            http://s4.picofile.com/file/7810601826/Buck.rar.html
            پسورد رو تو صفحه ی دانلود نوشتم.
            برین لذت ببرین!
            واسه ترانزیستور هم هیت سینک اگه ببندین،لطف میکنین! اگه نبستین هم مشکلی پیش نمیاد.ولتاژ ورودی هم تا حدود 40 ولت موردی نداره!! خروجی هم تا حدود 1 آمپر میتونه جریان بده.اونی که من بسته بودم ولتاژ خروجیش 5.05 ولت بود! فقط سلف مدار مهمه که برین یه پاور کامپیوتر خراب پیدا کنین، سلف هسته تروئیدی روش داره که چندتا سیم پیچ هم روش پیچیده شده.یکی از سیم پیچ هاش رنگ لاکش قرمزه،بقیه سیم پیچ ها رو باز کنین و فقط اون رو بذارین بمونه. از این مدار جواب گرفتم و باهاش ربات و... هم راه انداختم.
            دعای خیر هم فراموش نشه! :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
              استفاده از رگولاتور های خطی باعث ایجاد حرارت زیادی میشه، و استفاده از دو طبقه رگولاتور هم باز تو اصل ماجرا فرقی نمیکنه.(چون معمولا باطری 12 ولت استفاده میشه)
              وقتی که دارین از باطری استفاده میکنین، رسما دارین انرژی با ارزش ذخیره شده تو باطری رو به شکل گرما هدر میدین.
              بهتره از مبدل های DC-DC استفاده بکنین.مدار کاهنده ی ولتاژ با MC34063 رو پیشنهاد میکنم که مدار خیلی ساده ای هم داره و 100% کار میکنه.این هم مدار نمونه با PCB و خروجی با تقویت جریان:
              برین لذت ببرین!
              واسه ترانزیستور هم هیت سینک اگه ببندین،لطف میکنین! اگه نبستین هم مشکلی پیش نمیاد.ولتاژ ورودی هم تا حدود 40 ولت موردی نداره!! خروجی هم تا حدود 1 آمپر میتونه جریان بده.اونی که من بسته بودم ولتاژ خروجیش 5.05 ولت بود! فقط سلف مدار مهمه که برین یه پاور کامپیوتر خراب پیدا کنین، سلف هسته تروئیدی روش داره که چندتا سیم پیچ هم روش پیچیده شده.یکی از سیم پیچ هاش رنگ لاکش قرمزه،بقیه سیم پیچ ها رو باز کنین و فقط اون رو بذارین بمونه. از این مدار جواب گرفتم و باهاش ربات و... هم راه انداختم.
              الان دی سی دی سی کانورتور قیمتش بدجور رفته بالا ... همون lm 2576 از همه بهتره به نظر من 6 امپر هم رد میکنه ولی خوب داع میکنه دیگه ... (البته میکرو 350 میلی آمپر بیشتر نمیخواد )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
                برین لذت ببرین!
                من که متوجه نشدم چی شد.فایل رو هم دانلود کردم ولی با پروتیوس نتونستم ببینمش.ولی بازم مرسی.

دیدگاه

من که متوجه نشدم چی شد.فایل رو هم دانلود کردم ولی با پروتیوس نتونستم ببینمش.ولی بازم مرسی.
                  عزیزجان با آلتیوم طراحی کردم.
                  متوجه نشدم چیه بابا! آقاجان این فایل رو با آلتیوم باز میکنی، اسم قطعات+مقدارهای همه ی قطعات رو نوشتم.یه برد فسقلی حدود 2*3 میشه(یا کوچیکتر) ورودی رو میدی به باطری(حداکثر تا 40 ولت و حداقل حدود 8 ولت) ولتاژ خروجی هم 5 ولت ثابت میگیری.اتلاف حرارت هم خیلی کم هست.این برد رو یه گوشه از رباتت بچسبون تا قشنگ واست کار کنه.تند تند هم شارژ باطری رباتت( موقع تست و احیانا روی پیست یا...) تموم نمیشه.چون بازدهی این مبدل طبق دیتاشیت MC34063 چیزی حدود 80 درصد هست.یعنی یه منبع تغذیه توپ!

دیدگاه

دوستان حسگر جیوه ای رو کجا دارن ؟ کسی می تونه یه لینک بزاره
                    Steven Paul Jobs
                    aH ProgrammeR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirdifraxe1
                      دوستان حسگر جیوه ای رو کجا دارن ؟ کسی می تونه یه لینک بزاره
                      http://www.roboeq.ir/#/products/category/76

اولین محصول ، سنسور جیوه ای است. :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده
                        http://www.roboeq.ir/#/products/category/76

اولین محصول ، سنسور جیوه ای است. :read:
                        باز نمی شه
                        Steven Paul Jobs
                        aH ProgrammeR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirdifraxe1
                          باز نمی شه
                          برو شاخه سنسور / زاویه را باز کن. :read:

دیدگاه

سلام دوستان

با توجه به اینکه جریان خروجی برای هر کانال درایور l298 یک آمپره و هر موتور حدود دو آمپر جریان میکشه میخواستم دو تا درایور واسه دو موتور قرار بدم طوری که هر درایور یک موتور رو کنترل کنه و کل 2 آمپر رو به موتور برسونه.کسی میدونه چطور میتونم این کار رو بکنم؟

دیدگاه

میتونید از همون L298 استفاده کنین، خروجیشو بهم وصل کنین. برای هر موتور یکی می خواد
                              یا از L6203 استفاده کنین که 4 آمپر میده

دیدگاه

دوستان یه سوال

این قوانین به مسابقات اضافه شده

در قسمتی از زمین مسابقه، مسیر در بالای سر ربات روی سقف ادامه پیدا می کند! یعنی یک سقف سفید به
                                ارتفاع 25 سانتی متر بالای سر ربات وجود دارد و نواری مشکی رنگ روی سقف با عرض 16 میلی متر مسیر را
                                مشخص می کند. بدیهی است نوار مشکی روی زمین وجود نخواهد داشت. در این قسمت، مسیر تنها دارای
                                پیچهای حداکثر نود درجه و انحنا با حداقل شعاع 20 سانتی متر است.

الان ربات من 24 سنسوره هست و مسیر رو به خوبی طی می کنه و مشکلش رو حل کردم الان میکرو برای من دیگه پورت خالی نداره که یه برد 5 سنسوره برای بالای ربات اماده کنم چه کار کنم ؟ از مولتی پلکسر استفاده کنم؟

راهنماییم کنید

ممنون
                                Steven Paul Jobs
                                aH ProgrammeR

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X