اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مسیریاب

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مسیریاب

دقیقا میخوایین برنامه را برای چه هدفی تغییر بدهین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده

دقیقا میخوایین برنامه را برای چه هدفی تغییر بدهین؟
      هوشمندانه تر بشه و مسیرو بهتر بره
      Sometimes life's going to hit you in the head with a brick. Don't lose faith
      Steven Paul Jobs
      --------------------------------------------------------------
      aH ProgrammeR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirdifraxe1
        هوشمندانه تر بشه و مسیرو بهتر بره

تغییر برنامه برای هوشمندانه تر بودن و طی مسیر با دقت بالا و سرعت بالا نیاز به تجربه و تکرار بسیار زیاد دارد. در برنامه نویسی نکات بسیار قابل توجهی وجود دارد که تنها با رعایت 20% آن نکات ، 80% دقت و سرعت ربات حل می شود. متاسفانه چون من در یک تیم بزرگ عضو هستم (WWW.BASSIR.IR) ، از دادن اطلاعات فنی در این زمینه معذورم.

اگر در مورد کلیات برنامه نویسی و سخت افزار سوالی داشتید من در خدمتم.

دیدگاه

تغییر برنامه برای هوشمندانه تر بودن و طی مسیر با دقت بالا و سرعت بالا نیاز به تجربه و تکرار بسیار زیاد دارد. در برنامه نویسی نکات بسیار قابل توجهی وجود دارد که تنها با رعایت 20% آن نکات ، 80% دقت و سرعت ربات حل می شود. متاسفانه چون من در یک تیم بزرگ عضو هستم (WWW.BASSIR.IR) ، از دادن اطلاعات فنی در این زمینه معذورم.

اگر در مورد کلیات برنامه نویسی و سخت افزار سوالی داشتید من در خدمتم.
          والا ما که نفهمیدیم تیم فرهنگی عضو هستید یا رباتیک ما که هرچی پرسیدیم همه گفتن نمی تونیم بگیم عادیه

goOd LucK
          Steven Paul Jobs
          aH ProgrammeR

دیدگاه

این دو تا فیلم رو ببینید
            اولی مال روباتیه که در بخش راهنمایی و دبستان شرکتش دادیم و اول شد که با توجه به سایزش سرعت خیلی خوبی داره
            دومی هم مال تیمیه که خودم با دو تا از دوستام توش بودیم و در بخش دبیرستان اول و دوم شد(دو تا روبات یه شکل ساخته بودیم و توی دو تا تیم شرکتش دادیم)البته یه تیم هم 5تا روبات یه شکل اورده بود :surprised:آخر هم نشد :mrgreen:
            http://www.aparat.com/v/Irvb1
            http://www.aparat.com/v/biyem
            AYRIC

دیدگاه

شما ها که این قئدر واردید به کسی کمک نمی کنید فیلمتون رو ندیدم کلا دارم می گم ما به سورس برنامه مون رو به تیم می دیم که بره باهاش اول شه ولی شماها هیچ چیز نمی گید ادما چقدر فرق دارن البته جسارت نباشه ولی ما این طوری هسیم

واقعا که به هر کی میگیم کمک کن می گه من فلان جا هسم نمی تونم شماها که نمی تونید کمک کنید پس چرا می اید تو فروم :| .. :cry:
              Steven Paul Jobs
              aH ProgrammeR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                این دو تا فیلم رو ببینید
                اولی مال روباتیه که در بخش راهنمایی و دبستان شرکتش دادیم و اول شد که با توجه به سایزش سرعت خیلی خوبی داره
                دومی هم مال تیمیه که خودم با دو تا از دوستام توش بودیم و در بخش دبیرستان اول و دوم شد(دو تا روبات یه شکل ساخته بودیم و توی دو تا تیم شرکتش دادیم)البته یه تیم هم 5تا روبات یه شکل اورده بود :surprised:آخر هم نشد :mrgreen:
                http://www.aparat.com/v/Irvb1
                http://www.aparat.com/v/biyem

اون ربات کوچیکه خیلی عالی بود.

دیدگاه

اون ربات کوچیکه خیلی عالی بود.
                  مرسی
                  دومی هم سرعت زیادی داره ولی فیلمش بده

نوشته اصلی توسط amirdifraxe1
                  شما ها که این قئدر واردید به کسی کمک نمی کنید .........

واقعا که به هر کی میگیم کمک کن می گه من فلان جا هسم نمی تونم ....
                  من که نگفتم کمکتون نمیکنم ولی من از بسکام چیزی نمیفهمم اگه میخوای تیکه های برناممو به زبان c میذارم شما خودت یه جوری ازش استفاده کن :agree:
                  AYRIC

دیدگاه

سلام
                    ممنون بابت اطلاعات که همه دوستان گذاشته اند
                    من هیلی وارد نیستم ولی یه چیزهای میدونم
                    چند تا سوال دارم
                    1)ایا برای مدار ربات مسیریاب بسازیم موارد خاصی باید رعایت کنیم چه مواردی؟
                    2)یکی از دوستان گفت با 26 سنسور امکان درد راهنمایی کنید دلیل این تعداد سنسور چی هست ؟
                    در حالتی که مسیر برش دارد چطور باید مسیر را پیدا کند ؟
                    ممنون

دیدگاه

مواردی که باید رعایت کنید یکی تعداد سنسور هاست حدودا 20 تا دلیل زیاد بودنش هم اینه که روبات رو بشه خیلی دقیق روی خط نگه داشت و حرکت پنگوئنی رو ازبین برد و زیاد تر از اون دیگه زیاد مفید نیست ولی از اون مهم تر آرایش سنسورهاست که بهترین آرایشی که من تاحالا بهش رسیدم شکل زیر بوده
                      * *
                      * *
                      موارد دیگه اندازه درست طول و عرض روبات و نوع موتور هاست بقیه چیزا مثل نوع سنسور و درایورش اهمیت کمتری دارند که من در اون مورد در این تاپیک توضیح دادمhttp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78972.0
                      در مورد برش در مسیر اگر برش در مسیر مستقیم باشه خود روبات به حرکت مستقیمش ادامه میده و خط رو دوباره پیدا میکنه اما اگه بعد از پیچ مخصوصا پیچ های تیز بریدگی باشه یکی از المان های سخت داخل مسابقاته که با سایز درست روبات و همچنین تنظیم سرعت مناسب موتورها موقع دور زدن اون هم حل میشه
                      AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                        مواردی که باید رعایت کنید یکی تعداد سنسور هاست حدودا 20 تا دلیل زیاد بودنش هم اینه که روبات رو بشه خیلی دقیق روی خط نگه داشت و حرکت پنگوئنی رو ازبین برد و زیاد تر از اون دیگه زیاد مفید نیست ولی از اون مهم تر آرایش سنسورهاست که بهترین آرایشی که من تاحالا بهش رسیدم شکل زیر بوده
                        * *
                        * *
                        موارد دیگه اندازه درست طول و عرض روبات و نوع موتور هاست بقیه چیزا مثل نوع سنسور و درایورش اهمیت کمتری دارند که من در اون مورد در این تاپیک توضیح دادمhttp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78972.0
                        در مورد برش در مسیر اگر برش در مسیر مستقیم باشه خود روبات به حرکت مستقیمش ادامه میده و خط رو دوباره پیدا میکنه اما اگه بعد از پیچ مخصوصا پیچ های تیز بریدگی باشه یکی از المان های سخت داخل مسابقاته که با سایز درست روبات و همچنین تنظیم سرعت مناسب موتورها موقع دور زدن اون هم حل میشه

چیدمان فوق حرکت نرمی ندارد.

دیدگاه

فیلم دومی با همین چیدمانه و میشه دقت خیلی خوبی باهش ایجاد کرد بهتون که گفتم فقط تیم مابود که تونست پیست فینال رو تاآخرش بره و تیمی که توی مقدماتی بعد ما قرار گرفته بود تویه فینال حتی المان های اول رو هم نتونست رد کنه پیستش حتی از مسابقات شاهین کاپ هم سختتر بود اگه بخواید یه فیلم از پیست گرفتم که میتونم اونو براتون بذارم فیلم روبات خودمون هم توی فینال هستش البته حجمش زیاده
                          AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                            * *
                            * *
                            ممنون
                            باز سوال
                            این نوع چیدن چه فرقی با اون مدل 8 میکنه؟
                            در این چیدمان هر سنسور را به یک پایه میکرو وصل میکنید؟
                            یه شماتیک از قطعات استفاده شده روی برد که میکرو قرار داره برام میدهید
                            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط navard
                              ممنون
                              باز سوال
                              این نوع چیدن چه فرقی با اون مدل 8 میکنه؟
                              در این چیدمان هر سنسور را به یک پایه میکرو وصل میکنید؟
                              یه شماتیک از قطعات استفاده شده روی برد که میکرو قرار داره برام میدهید
                              ممنون
                              با این سوالات معلومه که از پایه مشکل دارید ، لطفا از دیگر منابع اطلاعاتی استفاده کنید.

دیدگاه

با این سوالات معلومه که از پایه مشکل دارید ، لطفا از دیگر منابع اطلاعاتی استفاده کنید.
                                شرمنده اگر مشکل نداشتم که سوال نمیپرسیدم
                                و اگر سوال پرسیدنم باعث ناراحتی دوستان شده است معذرت میخواهم هدفی جز کسب تجربه و یادگیری نداشتم
                                چون همه جا دیدم مدل 8 سنسور میگذارند اینجا یه مدل دیگر تعریف کردند مزیتش را خواستم
                                باز معذرت و شرمنده اگر باعث مشکل شدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X