اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مسیریاب

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مسیریاب

برای افزایش تعداد سنسورها، علی الحساب اینکه میگین برد رو تکمیل کردین و هیچ پایه ای هم خالی نیست،دوراه به ذهنم میرسه:
    اول اینکه روی همین برد عملیات جراحی انجام بدین و یه جوری رو به راهش کنین.مزیتش اینه که برد جدید طراحی نمیشه و صرفه جویی اقتصادی داره.ایرادش هم اینه که برد خیلی خوشگل دیده میشه!!
    راه دوم هم طراحی یه برد جدید و استفاده از:
    1-میکرو با پایه های بیشتر
    2-روشهای توسعه ی ورودی خروجی مثل استفاده از لچ که اینجوری حتی با مگا8 هم میتونین بیش از 64 تا سنسور رو بخونین.که البته شاید واسه حجم کد جا کم بیارین.اما دیگه مگا16 راحت جواب میده.روش کار هم استفاده از یه پورت واسه Data bus و یه پورت هم واسه Address که میشه 8*8=64 تا سنسور.بقیه پایه هات هم خالیه.
    اگه PC داری که پورت سریال داره، پیشنهاد میکنم یه بوت لودر سریال رو میکرو بریزی و دیگه خیال خودت رو از بابت پروگرم کردن میکرو و هی میکرو رو دربیار بنداز یا شلوغی سوکت ISP توی برد راحت کنی. روی برد دیپ سوئیچ هم بذار واسه انتخاب الگوریتم به شکل سخت افزاری - از رگولاتور باک واسه تغذیه میکرو و مدارات لاجیک استفاده کن و از رگولاتور بوست واسه افزایش ولتاژ اعمالی به موتورها.این مدار هم مخصوص همین کاربرد طراحی کردم:

http://s1.picofile.com/file/74832485...upply.rar.html

با این مدار میتونی یه کار جالب انجام بدی، هر وقت سنسور شیب، سربالایی رو تشخیص داد، میکرو یه پایه رو 1 میکنه و ولتاژ اعمالی به موتورها میشه 20 ولت!!تو حالت عادی هم ولتاژ موتورها 15 ولته، و از مزایای رگولاتور سوئیچینگ اینه که باطری 6-9-12 ولت میتونه باشه.فقط باید جریان دهی خوبی داشته باشه.
    امیدوارم بتونی مقام بیاری.شیرینی ما هم محفوظ!! :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
      اگه PC داری که پورت سریال داره، پیشنهاد میکنم یه بوت لودر سریال رو میکرو بریزی و دیگه خیال خودت رو از بابت پروگرم کردن میکرو و هی میکرو رو دربیار بنداز یا شلوغی سوکت ISP توی برد راحت کنی.
      میشه بیشتر توضیح بدید؟ نیاز به سخت افزار خاصی داره؟ لطفا اگه شماتیک دارید دریغ نکنید

دیدگاه

فقط پورت سریال میکرو رو باید بدی به سوکت RS-232 و از اون طریق میکرو به کامپیوتر وصل میشه. والسلام! (آی سی Max232 هم نیازه)
        البته باید برنامه ی بوت لودر سریال تو میکرو پروگرم بشه(با پروگرمر) و از اون به بعد کد هگز از طریق سریال به میکرو ارسال میشه و میکرو خودش،خودش رو پروگرم میکنه.
        کتاب های مربوطه به AVR بخش بوت لودر رو بخونین.
        این رو واسه راحتی کار گفتم.چون میشه به جای کابل RS-232 از HMTR هم استفاده کرد و دیگه کابل کشی هم نیاز نمیشه.روباتت روی پیست تست خودت که هست فقط یه بار ریست میزنی و از تو کامپیوتر هم فایل جدید هگز رو با سریال که اون هم به HMTR وصله، بی سیم میکرو رو پروگرم میکنی.سرعت ایجاد تغییرات و تست شدیدا میره بالا.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
          برای افزایش تعداد سنسورها، علی الحساب اینکه میگین برد رو تکمیل کردین و هیچ پایه ای هم خالی نیست،دوراه به ذهنم میرسه:
          اول اینکه روی همین برد عملیات جراحی انجام بدین و یه جوری رو به راهش کنین.مزیتش اینه که برد جدید طراحی نمیشه و صرفه جویی اقتصادی داره.ایرادش هم اینه که برد خیلی خوشگل دیده میشه!!
          راه دوم هم طراحی یه برد جدید و استفاده از:
          1-میکرو با پایه های بیشتر
          2-روشهای توسعه ی ورودی خروجی مثل استفاده از لچ که اینجوری حتی با مگا8 هم میتونین بیش از 64 تا سنسور رو بخونین.که البته شاید واسه حجم کد جا کم بیارین.اما دیگه مگا16 راحت جواب میده.روش کار هم استفاده از یه پورت واسه Data bus و یه پورت هم واسه Address که میشه 8*8=64 تا سنسور.بقیه پایه هات هم خالیه.
          اگه PC داری که پورت سریال داره، پیشنهاد میکنم یه بوت لودر سریال رو میکرو بریزی و دیگه خیال خودت رو از بابت پروگرم کردن میکرو و هی میکرو رو دربیار بنداز یا شلوغی سوکت ISP توی برد راحت کنی. روی برد دیپ سوئیچ هم بذار واسه انتخاب الگوریتم به شکل سخت افزاری - از رگولاتور باک واسه تغذیه میکرو و مدارات لاجیک استفاده کن و از رگولاتور بوست واسه افزایش ولتاژ اعمالی به موتورها.این مدار هم مخصوص همین کاربرد طراحی کردم:

http://s1.picofile.com/file/74832485...upply.rar.html

با این مدار میتونی یه کار جالب انجام بدی، هر وقت سنسور شیب، سربالایی رو تشخیص داد، میکرو یه پایه رو 1 میکنه و ولتاژ اعمالی به موتورها میشه 20 ولت!!تو حالت عادی هم ولتاژ موتورها 15 ولته، و از مزایای رگولاتور سوئیچینگ اینه که باطری 6-9-12 ولت میتونه باشه.فقط باید جریان دهی خوبی داشته باشه.
          امیدوارم بتونی مقام بیاری.شیرینی ما هم محفوظ!! :rolleyes:
          مهندس مرسی ممنون
          اخه تا به امروز من مسابقاتی که رفتم این جور قوانین ندیده بودم به نظر من ارزش نداره رباتم رو خراب کنم چون خیلی زحمت کشیدم دلم هم نیومد و بعد این که من سال 93 کنکور دارم اگه الان بشینم یه برد طراحی کنم و ... وقتم رو می گیره به خاطره همین من مسابقات تبریز بخش ویژه و شریف بخش دانش اموزی شرکت کردم .
          Sometimes life's going to hit you in the head with a brick. Don't lose faith
          Steven Paul Jobs
          --------------------------------------------------------------
          aH ProgrammeR

دیدگاه

خوشم میاد پروژه هایی که میذارم کلی دانلود میشه، اما فقط امیرآقا تشکر میکنه! حالا تشکر هیچی، اصلا مهم نیست، اما احدالناس نمیپرسه که آقا این مدار چی هست؟ فلان قسمتش چیه؟ و...!!
            راستی امیرآقا تشریف آوردین تبریز خبر بدینها! من هم بیشتر وقتها تبریز هستم. :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
              خوشم میاد پروژه هایی که میذارم کلی دانلود میشه، اما فقط امیرآقا تشکر میکنه! حالا تشکر هیچی، اصلا مهم نیست، اما احدالناس نمیپرسه که آقا این مدار چی هست؟ فلان قسمتش چیه؟ و...!!
              راستی امیرآقا تشریف آوردین تبریز خبر بدینها! من هم بیشتر وقتها تبریز هستم. :nerd:
              مهندس مدار رو متوجه شدم به خاطره همین نپرسیدم ولی سلف بغل میکرو اونم avr همش ریست می شه ولی ممنون بابته راهنماییتون

من روز مسابقه هستم خوشحال می شم ببینمتون
              Steven Paul Jobs
              aH ProgrammeR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirdifraxe1
                الان مهندس چیدمان سنسور زیر رباتم رو ، رو پست قبلی گذاشتم برای رو هم یه مدار 8 سنسوره طراحی کردم که با بافر 0 و 1 می شن ولی متاسفانه پایه ی خالی ندارم یعنی پایه ی میکرو هر 40 تاش پره چه کار باید کنم ؟

http://sharifcup.sharif.ir/rules/Spe...er%20Rules.pdf
                قوانین خیلی جالب بودند. :read:

اضافه شده در تاریخ :
                مهندس ربات من مشکلش حل شد شیب 40 رو هم می ره بالا سرعتش هم عالیه فیلم می گیرم می ذارم
                سلام ، خسته نباشید.

آقا شیب 40 درجه را چطور حل کردید؟

راستی ، فیلم نگرفتید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده
                  سلام ، خسته نباشید.

آقا شیب 40 درجه را چطور حل کردید؟

راستی ، فیلم نگرفتید؟
                  سلام ببخشید چند روز نبودم مسافرت رفته بودم ، در حال طراحی پیست هستیم البته چوبمون زیاد بزرگ نیست ولی بر حال چشم فیلم رو نیز می گذاریم.

راستی مسابقات تبریز قوانین 92 رو چرا نذاشته؟ قوانین مثل پارسال هست؟
                  Steven Paul Jobs
                  aH ProgrammeR

دیدگاه

سلام ببخشید چند روز نبودم مسافرت رفته بودم ، در حال طراحی پیست هستیم البته چوبمون زیاد بزرگ نیست ولی بر حال چشم فیلم رو نیز می گذاریم.

راستی مسابقات تبریز قوانین 92 رو چرا نذاشته؟ قوانین مثل پارسال هست؟

http://whrobocup.ir/index.php/competition-rules

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده

http://whrobocup.ir/index.php/competition-rules
                      این چه مسخره بازیه اون از شریف که خط روی سقف تونل هست این هم از تبریز که ربات وارد اب می شه :| خیلی قوانین مسخرهس این چه وضعشه

قوانین ساده با پیشرفته هیچ فرقی نم کنه خیلی جالبه من که نمی ام رباتم رو بندازم تو اب که چی بشه ؟ که مدار قاطی کنه که می خوام یه مقامی بیارم؟ نمی خوام

اگه کسی می تونه راهنمایی کنه
                      Steven Paul Jobs
                      aH ProgrammeR

دیدگاه

یا خدا...!! این دیگه چه وضعشه؟!!!
                        خب یه دفعه بگین شرکت نکن دیگه!

دیدگاه

البته دوستان چند سال قبل هم از این موانع بوده :agree: حالا دیگه طراح های زمین دارن به دوران عصر حجر برمیگردند!! :redface:

دیدگاه

زمان ما الاکلنگ و عبور از رودخانه (یه جوب کوچیک اب ) و .. هم بود ! :eek:

دیدگاه

کلا مسیریاب کار الکی هستش اما توی بیشتر مسابقات فقط یه تکه چوب میزارن که باید از روی اون رد بشی
                              مدت هاست نیستم

دیدگاه

من که دیگه تبریز شرکت نمی کنم مثلا می خوان کلاس بزارن :| می ریم واسه مسابقات دانش اموزی شریف
                                Steven Paul Jobs
                                aH ProgrammeR

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X