اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سوال که زیاده :biggrin:
    برق ال ای دی ها از کجا تامین میشه ؟
    خوب ولخرجیا oo: فقط 20000 فک کنم چسب خریدی
    سوکت هارم که متوجه نشدم ما همون ساده میریم جلو
    فردا هم که تعطیله نیم ساعت دیگه برم بگیرم داستانو
    راستی ما که میخوایم آخرش پشت داستان رو پلاستیک CD بزاریمو یه علمه چسب میزنیم روش نمیشه دیگه چسب آکواریم نزد ؟
    البته کار از محکم کاری .......... ولی اونطوری شاید بشه با از بین بردن فقط چسب های روی داستان به پیزو ها برسیم.
    و دیگه اینکه یکم آروم تر بریم جلو که کسی اگه میخواد درست کنه عقب نمونه و سوالاتشو به زمان و جای خودش نپرسه
    راستی این فرکانس زیاد واسه بدن ضرر نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    از این فرکانس دیگه کجاها استفاده میشه ؟ نویز نمیندازه ؟
    خسته نباشی
    با همه چی ساختم
    تا همه چی ساختم
    http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

درود مهران :bye
      میگم اول اسم تاپیکو عوض کن آخه چندتا تاپیک بچه ها در مورد پیزو درست کردن آدم با اونا اشتباه میگیره--مثلا بکن گردتاگرد پیزو
      بعد اینکه مگه نگفتی از اپوکسی استفاده میکنی ؟توکه همه رو با چسب پر کردی :mrgreen:

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
      نترس اگه پیگرد قانونی شدی خودم سند میزارم درت میارم
      تو اگه سند داشتی منو بیرون میوردی !!ببین مجبور شدم دوباره آیدی بسازم بیام :mrgreen:
      اَه-اَه
      ----------------
      در آخر یادمه تو اون تاپیک قبلیه راجع به رنگی کردن مه بچه ها صحبت کردن که تو اون وبلاگ خارجیه توضیح داده بود-فکر کنم بد نباشه این موضوع رو هم که با اضافه کردن چه چیزایی به آب مه مون رنگی میشه بررسی کنیم
      در نهایت باید بگم ابزارت تقریبا کامله ایول --خدا قسمت ماهم بکنه ابزار کامل رو :هه
      مایه دار :biggrin:

دیدگاه

اره انگار واسه خودش شرکتیه
        در ضمن خوب با اون نور LED ها رنگی میشه دیگه دیگه چطوری رنگی میکنند ؟
        با همه چی ساختم
        تا همه چی ساختم

دیدگاه

مسیر آب از بین پیزو ولاستیکه نه اطراف لاستیک.
          این سیمهایی که استفاده کردی هم برای انتقال جریان مناسب نیستن چون مقاومت بالایی دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
            سوال که زیاده :biggrin:
            برق ال ای دی ها از کجا تامین میشه ؟
            خوب ولخرجیا oo: فقط 20000 فک کنم چسب خریدی
            سوکت هارم که متوجه نشدم ما همون ساده میریم جلو
            فردا هم که تعطیله نیم ساعت دیگه برم بگیرم داستانو
            راستی ما که میخوایم آخرش پشت داستان رو پلاستیک CD بزاریمو یه علمه چسب میزنیم روش نمیشه دیگه چسب آکواریم نزد ؟
            البته کار از محکم کاری .......... ولی اونطوری شاید بشه با از بین بردن فقط چسب های روی داستان به پیزو ها برسیم.
            و دیگه اینکه یکم آروم تر بریم جلو که کسی اگه میخواد درست کنه عقب نمونه و سوالاتشو به زمان و جای خودش نپرسه
            راستی این فرکانس زیاد واسه بدن ضرر نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            از این فرکانس دیگه کجاها استفاده میشه ؟ نویز نمیندازه ؟
            خسته نباشی
            از یک منبع 7تا 12ولت جدا
            10تومن چسب شد
            چرا میشه کامل چسب آکواریم زد
            نه ضرر نداره...زیادم نیست...
            نویز میندازه...جناب آروین قبلا توی یک کلیپ نشون داده بودند
            سلامت باشی

نوشته اصلی توسط -Takesh-
            درود مهران :bye
            میگم اول اسم تاپیکو عوض کن آخه چندتا تاپیک بچه ها در مورد پیزو درست کردن آدم با اونا اشتباه میگیره--مثلا بکن گردتاگرد پیزو
            بعد اینکه مگه نگفتی از اپوکسی استفاده میکنی ؟توکه همه رو با چسب پر کردی :mrgreen:
            تو اگه سند داشتی منو بیرون میوردی !!ببین مجبور شدم دوباره آیدی بسازم بیام :mrgreen:
            اَه-اَه
            ----------------
            در آخر یادمه تو اون تاپیک قبلیه راجع به رنگی کردن مه بچه ها صحبت کردن که تو اون وبلاگ خارجیه توضیح داده بود-فکر کنم بد نباشه این موضوع رو هم که با اضافه کردن چه چیزایی به آب مه مون رنگی میشه بررسی کنیم
            در نهایت باید بگم ابزارت تقریبا کامله ایول --خدا قسمت ماهم بکنه ابزار کامل رو :هه
            مایه دار :biggrin:
            درود خدایان هم بر تو باد
            اسمش خوبه...موضوع تایپیک نسبت به محتویاتش کاملا اسم پویا و گویایی داره
            اپوکسی رفتم بگیرم یارو گفت لیتری 70تومن
            شما بودی میخریدی؟
            سند مند ندارم ولی شلوار لی که دارم...پاسپورد کانادایی نه ، ولی کارت ملی که دارم .....
            ----------------
            رنگی منگی رو بیخیال....بخار به در و دیوار میشینه اونارم رنگی میکنه...وگرنه میشه جوهر کارتریج پرینتر جوهر افشان هم بریزی
            ممنون بابت تعریفت....کسی که بخواد موفق باشه باید ابزار موفقیتشم تکمیل کنه دیگه
            خدا قسمت همه بکنه

نوشته اصلی توسط Mirana
            اره انگار واسه خودش شرکتیه
            در ضمن خوب با اون نور LED ها رنگی میشه دیگه دیگه چطوری رنگی میکنند ؟
            شرکت چیه.....هنوزم وسایلم تکمیل نیست....به فکر یه دستگاه هیتر و اسیلوسکوپ با کامپیوتر و منبع متغیر دوبل 5آمپر کم دارم !
            بله نور بخار رو رنگی کنه خیلی بهتره

نوشته اصلی توسط arvinfx
            مسیر آب از بین پیزو ولاستیکه نه اطراف لاستیک.
            این سیمهایی که استفاده کردی هم برای انتقال جریان مناسب نیستن چون مقاومت بالایی دارن
            روشون آب ریختم واز اونور آبی خارج نشد...اگه بشه که فدای سرت...یه چیز بهتر درست میکنم
            میرم تراشکاری میگم 3تا دایره تو یه شمش الومینیوم در بیاره....مثل همونایی که توشون پاور led داره توی بازار !

سیم رو دیگه چمیدونم....10رشته میخواد !!! توی کامپیوتر از همینا استفاده میکنن....به نظرم خوب بود...حالا خشک بشه امتحانش میکنم ...
            یکم اب روش ریختم و با همین سیم بایاسش کردم و جواب داد...ولی در اصل توی ظرف آب معلوم میشه
            ببینم بخارش کم شده باشه یه فکر دیگه بر میدارم...
            ولی فعلا که همه چی روبه راه به نظر میرسه
            :smile:
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سیم رو دیگه چمیدونم....10رشته میخواد !!! توی کامپیوتر از همینا استفاده میکنن....به نظرم خوب بود...حالا خشک بشه امتحانش میکنم ...
              یکم اب روش ریختم و با همین سیم بایاسش کردم و جواب داد...ولی در اصل توی ظرف آب معلوم میشه
              ببینم بخارش کم شده باشه یه فکر دیگه بر میدارم...
              ولی فعلا که همه چی روبه راه به نظر میرسه
              این سیمها برای انتقال دیتا هستش که با ولتاژ کار میکنه

دیدگاه

سند مند ندارم ولی شلوار لی که دارم...پاسپورد کانادایی نه ، ولی کارت ملی که دارم .....
                ----------------
                رنگی منگی رو بیخیال....بخار به در و دیوار میشینه اونارم رنگی میکنه...وگرنه میشه جوهر کارتریج پرینتر جوهر افشان هم بریزی
                شلوار لی تو به رخم میکشی :cry:
                باوو مگه با جوهرم میشه؟
                من اون قضیه ای که بچه ها گفتن مثلا گلیسیرین تو آب میزنی یا.... رنگ بخار عوض میشه نه رنگ خود آب که

دیدگاه

سلام
                  اعصابم خورده رفتم امجد ساعت 7 رسیدم شب عیدم بود تا رفتم شاید 10 تا مغازه تو پاساژ باز بود که فقط تونستم سیم لاکی بگیرم :cry:

رفتم بیرون پاساژم خازنو سلف و هیت سینک دیود گرفتم

ترانزیستورشو 2 جا پرسیدم نداشت پیزو هم همینطور فک کنم از این تو مخی ها باشن نه ؟؟؟؟؟؟

سایت اینترنتی که داشته باشه سراغ ندارید ؟> با همین اندازه (دقیقا همین)
                  ترانسشم که قربونش برم نبود
                  البته میگم که چندتا مغازه رفتم ولی فک کنم ترانسو پیزو و ترانزیستورش اعصابمو به هم بریزه
                  اینم عکس هاش. خازن پلی استر نداشت ولی 100 ولته گفت فرقی نداره یادم رفت اسمش چی بود
                  تا اینجا حله ؟؟؟؟ رقص نورشم که ابتکاری با هر فرد :biggrin:
                  http://www.up2.98ia.com/images/54472963323609271421.jpg
                  http://www.up2.98ia.com/images/90779884226501063748.jpg
                  http://www.up2.98ia.com/images/46228763490624585048.jpg]
                  با همه چی ساختم
                  تا همه چی ساختم

دیدگاه

جهان کیپ تو پاساژ فرشته بغل امجد دقیقا همین سایز رو داره پستی و پیک هم برات میفرسته فکر کنم دونهای 6 یا 7 تومن!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                      این سیمها برای انتقال دیتا هستش که با ولتاژ کار میکنه
                      بله درسته
                      راستی
                      این کشتی بخاری که درست کردیم رو انداختم تو آب :biggrin:
                      هیچ نشتی آبی نداشت...عالی بود...فقط یکم سبک بود و میومد روی آب که اونم یه سرب میچسبونم تهش درست میشه
                      سیم ها هم مشگلی نداشتن ! به نظرم بخار هم خوب بود
                      فقط ترانسم کم میاورد...تفلک 3تا پیزو باهش راه انداختم فقط تونست 800میلی آمپر بده....

واسه همین مجبورم از یه ترانس قوی تر استفاده کنم که
                      47ولت 2 آمپریش رو پرسیده بودم میگفت 28تومن ! یجا دیگه هم گفت 40تومن !

یه ترانس دیروز زنگ زدم سفارش دادم برام بپیچن....3آمپر 47ولت واقعی...
                      دوستم بود...ترانس پیچی داره....گفت 30تومن ...هروقت هم خواستم خورد خورد برگردونم پولش رو :icon_razz:
                      تازه به دوستم سفارش کردم حسابی ورقه هارو شارلاک بزنه ترانس ویزویز نکنه...پایه بزاره...و...
                      بسوزه پدر این دوستی که پدره همه رو توی کسب و کار در آورده

نوشته اصلی توسط -Takesh-
                      شلوار لی تو به رخم میکشی :cry:
                      باوو مگه با جوهرم میشه؟
                      من اون قضیه ای که بچه ها گفتن مثلا گلیسیرین تو آب میزنی یا.... رنگ بخار عوض میشه نه رنگ خود آب که
                      بیخیال....زیاد وارد جزئیات نشو :biggrin:
                      ببین رنگ منم عوض شد :mrgreen:

نوشته اصلی توسط Mirana
                      سلام
                      اعصابم خورده رفتم امجد ساعت 7 رسیدم شب عیدم بود تا رفتم شاید 10 تا مغازه تو پاساژ باز بود که فقط تونستم سیم لاکی بگیرم :cry:
                      رفتم بیرون پاساژم خازنو سلف و هیت سینک دیود گرفتم
                      ترانزیستورشو 2 جا پرسیدم نداشت پیزو هم همینطور فک کنم از این تو مخی ها باشن نه ؟؟؟؟؟؟
                      سایت اینترنتی که داشته باشه سراغ ندارید ؟> با همین اندازه (دقیقا همین)
                      ترانسشم که قربونش برم نبود
                      البته میگم که چندتا مغازه رفتم ولی فک کنم ترانسو پیزو و ترانزیستورش اعصابمو به هم بریزه
                      اینم عکس هاش. خازن پلی استر نداشت ولی 100 ولته گفت فرقی نداره یادم رفت اسمش چی بود
                      تا اینجا حله ؟؟؟؟ رقص نورشم که ابتکاری با هر فرد :biggrin:
                      http://www.up2.98ia.com/images/54472963323609271421.jpg
                      http://www.up2.98ia.com/images/90779884226501063748.jpg
                      http://www.up2.98ia.com/images/46228763490624585048.jpg]
                      سلام
                      عید شما هم مبارک
                      سایت اینترنتی صفحه قبل جناب کوکو پیشنهاد دادن که همون درسته به جان خودم...چند بار میپرسی آخه :cry:
                      ترانسشم باید سافرش بدی بپیچن !یا استوک پیدا کنی....وگرنه بالای 35ولت پیدا نمیکنی

راستی راستی......الان تحقیقات بیشتری انجام دادم روی مقدار بخار :nerd:
                      بازم مقادیر رو دستکاری کردم تا به بهترین نتیجه برسیم
                      به این نتیجه رسیدم که سلف 100میکرو که با منفی تغذیه سری بود رو 330میکروهانگری بزارید
                      نه بیشتر نه کمتر....بخارش دوبل شد...
                      یه کار دیگه هم کردم...بجای اینکه 3تا مدارم سه تا سلف 100میکرو به منفی باتری وصل بشه...
                      2تا سلف دیگه با سلف منفی باتری سری کردم اون طرفش رو دادم به منفی سه تا مدار....عالی شد...
                      تمام بخار ها یک دست شد !

دومین نکته که برای دوستان هم حتما جالب هست اینه که...
                      چند تا LED برداشتم کردم تو آب پیزو.....روشن شد !
                      پر نور هم روشن میشد...هرچند تا LED میزاشتم روشن میشد....
                      اگه یک پایش رو با دست میگرفتم...به محض اینکه پایه دیگش وارد آب میشد LED روشن میشد
                      حتی اصلا دستم با پایش تماس نداشت...LED رو نزدیک پیزو میکردم توی آب...روشن میشد oo:
                      قدرت خدا رو میبینی !!! ادیسون کجایی که ببینی دنیای الکترونیک رو به چالش کشیدیــــــم :wow:
                      این تصویر هم بزارید کامل لود بشه (متحرک)

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

راستی راستی......الان تحقیقات بیشتری انجام دادم روی مقدار بخار :nerd:
                        بازم مقادیر رو دستکاری کردم تا به بهترین نتیجه برسیم
                        به این نتیجه رسیدم که سلف 100میکرو که با منفی تغذیه سری بود رو 330میکروهانگری بزارید
                        نه بیشتر نه کمتر....بخارش دوبل شد...
                        یه کار دیگه هم کردم...بجای اینکه 3تا مدارم سه تا سلف 100میکرو به منفی باتری وصل بشه...
                        2تا سلف دیگه با سلف منفی باتری سری کردم اون طرفش رو دادم به منفی سه تا مدار....عالی شد...
                        تمام بخار ها یک دست شد !
                        نفهمیدم چیکار کردی! میشه بیشتر توضیح بدی؟ یا نقشه بزاری؟

اگه یک پایش رو با دست میگرفتم...به محض اینکه پایه دیگش وارد آب میشد LED روشن میشد
                        حتی اصلا دستم با پایش تماس نداشت...LED رو نزدیک پیزو میکردم توی آب...روشن میشد oo:
                        قدرت خدا رو میبینی !!! ادیسون کجایی که ببینی دنیای الکترونیک رو به چالش کشیدیــــــم :wow:
                        این تصویر هم بزارید کامل لود بشه (متحرک)

اصلا نشونه خوبی نیست! :eek:

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد &#1576

این میتونه به معنای نشتی الکتریکی باشه احتمالا. در این صورت کلی اتلاف جریان خواهید داشت. اگرنه مورد جالبی هست!
                          شما با مولتی متر هم چک کن ببین نتیجه چیه.
                          It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نمیشه کل این داستانو تو یه پلاستیکی یا هر چیزی که در برابر نفوذ آب مقاوم باشه بزاریم ؟
                            سلفو چند دور باید بپیچیم ؟ جدیده
                            مرسی
                            با همه چی ساختم
                            تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                              نفهمیدم چیکار کردی! میشه بیشتر توضیح بدی؟ یا نقشه بزاری؟

اصلا نشونه خوبی نیست! :eek:
                              باشه دوتا نقشش رو طراحی میکنم میزارم
                              نشونه خوب !!! نشونه بد !!! مسأله این است !! :rolleyes:

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                              این میتونه به معنای نشتی الکتریکی باشه احتمالا. در این صورت کلی اتلاف جریان خواهید داشت. اگرنه مورد جالبی هست!
                              شما با مولتی متر هم چک کن ببین نتیجه چیه.
                              شاید !
                              اصلا میدونید چطوری به این موضوع جدید رسیدم ؟
                              دستم رو توی آب نزدیک پیزو میکردم....پیزپیز میکرد ...تا استخونت میسوزه...ده ثانیه هم بیشتر نمیتونی دوام بیاری :icon_razz:
                              انگار انگشتت تو ماکروویو هست

خلاصه تست LED زدم...جواب داد...
                              با مولتی متر هم چک کردم....فقط تو حالت AC مقدار 2.5ولت رو نشون میداد

دلیلش هم واضح هست دیگه
                              سطح روی پیزو مگه مثبت نیست ؟
                              پشت پیزو هم مگه منفی نست ؟
                              خوب سطح روش هم به آب مگه تماس نداره ؟
                              خوب دیگه.....تابلوی دیگه.....فرکانس و جریان و وقتاژ و هرچی که به سطح پیزو برسه...کمی به آب منطقل میشه :nerd:
                              آب هم اونطوری ها میشه....
                              فکر کنم از همین روش چینی ها اومدن و سنسور به اون سادگی واسه تشخیص وجود آب گذاشتن :biggrin:

نوشته اصلی توسط Mirana
                              نمیشه کل این داستانو تو یه پلاستیکی یا هر چیزی که در برابر نفوذ آب مقاوم باشه بزاریم ؟
                              سلفو چند دور باید بپیچیم ؟ جدیده
                              مرسی
                              خدا یا خداوندا....مطالعه ی دقیق تر روی پاسخ ها رو نثار این دوست کنجکاو و جویای علم ما بفرما -O<
                              و باز هم در صفحه اول پاسختون رو میتونید پیدا کنید
                              پاسخ شماره 12...یک خط قبل از توجه توجه :redface:

\|/_\/_

دیدگاه

ایشالله فرست شه بیام مشهد قطعات رو بخرم یکی از این مدار درست کنم در ضمن ازشما آقا مهرانم تشکر میکنم خیلیزحمت کشدی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X