اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

اوه اوه اوهههههه
    بیا اینجا رو ببین چه کار کردم......
    پیزو کوچیک رو با بزرگ در انداختم.... کل کل....

پیزو کوچولوی چینی رو برداشتم زدم به مدار این پیزو بزرگ ها !!!
    با اون کوچیکیش از این بزرگ ها خیلی قوی تر بود انصافا

اصلا فکرش رو نمیکردم پیزوی کوچیک از پیزوی بزرگ قویتر باشه !
    با عقل جور در نمیاد !
    شاید بخاطر اون 12ولت اضافی باشه که بهش دادم ...ولی بازم ایول...دمش گرم...

فیلمش رو گرفتم برید ببینید کیف کنید :icon_razz:
    حجم 3.66مگابایت

این هم لینک برای دیدن کلیپ آنلاین تو پارات :mrgreen:
    http://www.aparat.com/v/jONJt

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

تشکر آخر فیلم گوشیتون افتاد ؟؟ :biggrin:
      بابا چرا به خاطر ما انقدر تو زحمت میافتید ؟

خوب چرا از این پیزو ها استفاده نکردید ؟؟؟؟؟؟
      به قول خودتون ولتاژ کمتری هم میخواد .
      مگه نباید آب به پیرو نرسه پس ...............؟
      فرکانس این پیزو ها چند بود ؟؟؟؟؟ و قیمتش من هنوز نگرفتم اگه اینا بهتره بگید از اینا بگیرم

در ضمن یه چند تا عکس هم از آخرین مرحله کارتون بزارید اگه نمیگید تو پاسخ های قبل گذاشتم :applause: :biggrin:
      ببینیم نتیجه این زحمت ها چیه :cry:(منظورم اینه بزارید داخل آب بخارشو با نو ببینیم)
      با همه چی ساختم
      تا همه چی ساختم
      http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

گوشی سالمه؟

در ضمن پیزو یه حد اقل حداکثر سطح آب داره اینطوری تستش نمیکنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
          تشکر آخر فیلم گوشیتون افتاد ؟؟ :biggrin:
          بابا چرا به خاطر ما انقدر تو زحمت میافتید ؟
          خوب چرا از این پیزو ها استفاده نکردید ؟؟؟؟؟؟
          به قول خودتون ولتاژ کمتری هم میخواد .
          مگه نباید آب به پیرو نرسه پس ...............؟
          فرکانس این پیزو ها چند بود ؟؟؟؟؟ و قیمتش من هنوز نگرفتم اگه اینا بهتره بگید از اینا بگیرم
          در ضمن یه چند تا عکس هم از آخرین مرحله کارتون بزارید اگه نمیگید تو پاسخ های قبل گذاشتم :applause: :biggrin:
          ببینیم نتیجه این زحمت ها چیه :cry:(منظورم اینه بزارید داخل آب بخارشو با نو ببینیم)
          خواهش میکنم آره گوشی از رو پایه افتاد
          پسرم اشکالی نداره...بزار بابا تو زحمت بی افته
          این ها مربوط به دستگاه بخار ساز آماده هست که توی بازار وجود داره....37تومن قیمتشه
          توی این تایپیک که زدم اطلاعات بیشتری میتونید کسب کنید
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=71127.0

این ها تو بازار نیست..پیدا نمیکنی....سیم میم هم نداره...با فرنر و این چیزا راه می افته...یک سیم پشتش میخواد یکی هم بالاش
          عجیب تر و سخت تره از اون بزرگ ها !
          آب به پیزو نرسه....توی طولانی مدت اکسیده و خرابش میکنه...نه این چند لحظه !
          فرکانسش رو نمیدونم چنده...مدارش رو هنوز ندیدم
          عکس هم باشه...میزارم..ولی فرصت بدید یکم...
          الان میخوام برم قاب سه قولوها رو توی نرم افزار طراحی کنم به صورت اصولی
          برم بدم با لیزر برش بزنند

عکس بخارشم هم با نور میزارم یک ساعت دیگه....

نوشته اصلی توسط arvinfx
          گوشی سالمه؟
          در ضمن پیزو یه حد اقل حداکثر سطح آب داره اینطوری تستش نمیکنن
          گوشی که آره...شب عیدی مارو سکته داد....
          گفتم کلیپشم کامل بزارم شماهم ببینید سکته بزنید )))

واسه اون بزرگ ها بهترین سطح آب رو در آوردم....3سانت بود...آب کمتری پرت میشد و بخار بهتر و بیشتری خارج میشد

نوشته اصلی توسط -Takesh-

مهران فیلمت بیشتر کمدی بود تا علمی
          با خانواده نشستیم دیدیم کلی خندیدیم بخصوص به سکانس آخر
          :mrgreen:
          خیلی خوشحالم که موجبات خنده و شادی شما رو فراهم کردم
          خدا این شادی رو ازتون نگیره

نوشته اصلی توسط mpc
          بچه ها ارزش دانلوذ را داره جالب بود ما هم کلی آخرش حندیدیم
          با یه نرم افراری آخرش را خذف کنید علمی میشه
          نه دیگه....شاه نامه آخرش خوشه....

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد &#1576

خوب خوب خووووووب
            این هم از مدار رقص نور که قولش رو بهتون داده بودم :mrgreen:

این از شماتیک مدار:

-در این شماتیک شما میتونید با هر رنگ LED تعداد 20تا دیگه LED از همون رنگ با LED اصلی در شماتیک موازی کنید
            یعنی میشه در کل تا 60تا LED رو درایو کنید و برای دست رسی به تعداد بیشتر از ترانزیستور قویتری مثل BD139 استفاده نمایید

-برنامه شامل 12 مرحله رقص نور هست
            زمان تعویض هر رنگ 4ثانیه خواهد بود

برای دانلود فایل سورس و هگز این برنامه بر روی لینک زیر کلیک نمایید
            http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13594768101.zip

برنامه رو در نرم افزار بسکام نوشتم.
            برای افزایش یا کاهش مقدار سرعت رقص نور
            در خط دوم برنامه مقدار پیشفرض بر روی
            crystal = 4000000 $
            می باشد که عدد 4 را به اعداد دیگر تغییر داده تا زمان کل برنامه تغییر نماید...

امیدوارم از ساختنش و تنوع رنگش لذت ببرید :nerd:

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
              خوب خوب خووووووب
              این هم از مدار رقص نور که قولش رو بهتون داده بودم :mrgreen:

این از شماتیک مدار:

-در این شماتیک شما میتونید با هر رنگ LED تعداد 20تا دیگه LED از همون رنگ با LED اصلی در شماتیک موازی کنید
              یعنی میشه در کل تا 60تا LED رو درایو کنید و برای دست رسی به تعداد بیشتر از ترانزیستور قویتری مثل BD139 استفاده نمایید

-برنامه شامل 12 مرحله رقص نور هست
              زمان تعوی

به به / همون چیزی که قولشو داده بودید :applause:

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                اول از همه جا داره از آقا مهران بابت این همه تلاش و کوشش تشکر کنم :applause:
                بالاخره منم تونستم این مدارو بسازم :wow: واقعا خوب کار میکنه تمام مراحل کار کاملا گویاست البته به لطف آقا مهران با این تصاویر گویا و واضحش ماشالله از همه مراحل عکس گذاشتن که این کار ساخت مدارو راحت تر کرده
                این هم تصاویر و فیلم کارکرد مدار من البته مراحل ابتدایی کار هستش و تا کامل کردنش مدتی وقت میبره اما بیشتر راهو رفتم

http://www.aparat.com/v/4Umnz

دیدگاه

اینم pcb مدار توی پرتئوس

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید
                    واقعاً جای تشکر داره
                    اینم یه نگاهی کنید:

http://roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84%20%D9%BE%D9%86%D8%A C%20%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%20%D8%A8%D8%AE% D8%A7%D8%B1%20%D8%A2%D8%A8%20%D8%B3%D8%B1%D8%AF/
                    Regards,
                    Foad.R

دیدگاه

سلام بچه ها
                      آقای کوکو آماره کارتو بده دیگه کجا رفتی ؟؟؟؟

یه مشکل دارم من یکسو که میکنم با پل از 49 میره رو 43
                      ممکنه به خاطر این روشن نشه مدار ؟
                      در ضمن این سیم های رابط معمولی جواب 2 آمپر رو میدن ؟ یا لخت میشن ؟ :biggrin:
                      با همه چی ساختم
                      تا همه چی ساختم

دیدگاه

داداش مهران میگم همین شماتیک رو برای بخور استفاده میکنی یا شماتیک بهتری هم هست؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
                          سلام بچه ها
                          آقای کوکو آماره کارتو بده دیگه کجا رفتی ؟؟؟؟

یه مشکل دارم من یکسو که میکنم با پل از 49 میره رو 43
                          ممکنه به خاطر این روشن نشه مدار ؟
                          در ضمن این سیم های رابط معمولی جواب 2 آمپر رو میدن ؟ یا لخت میشن ؟ :biggrin:
                          منبع تغذیه ای که استفاده کردی چی هست ترانسه یا منبع تغذیه آزمایشگاهی این 49 ولتت 49 ولت ac هست یا dc این مدار با 2sd1047 از 36 ولت میتونه روشن بشه و تا 60 ولت هم با هیت سینک تست کردم ببین چقدر جریان میکشه یه نکته خیلی مهم ظرفیت خازنهات باید عین نقشه باشه این مشکلو من اولش داشتم یه خازنو اشتباهی گذاشته بودم

دیدگاه

رو این 49 ولت چقدر جریان میکشه؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط coco
                              منبع تغذیه ای که استفاده کردی چی هست ترانسه یا منبع تغذیه آزمایشگاهی این 49 ولتت 49 ولت ac هست یا dc این مدار با 2sd1047 از 36 ولت میتونه روشن بشه و تا 60 ولت هم با هیت سینک تست کردم ببین چقدر جریان میکشه یه نکته خیلی مهم ظرفیت خازنهات باید عین نقشه باشه این مشکلو من اولش داشتم یه خازنو اشتباهی گذاشته بودم
                              49 دوبله که با وسط 24 از دوسر پل دادم شد 42 چرا کم میشه ؟ کاری ندارم کار میکنه یا نه
                              من مدارمو 4 5 بار بستم ولی جواب نداد ترانزیستور هارو با مولتی میگیرم هیچی نشون نمیدن پایه هاش بندازم سطل آشغالی ؟
                              2 تا سلف هم دود کردم لا مصب جریان نیست که
                              نوشته اصلی توسط voyager2020
                              رو این 49 ولت چقدر جریان میکشه؟!
                              شما هم اگه میخوای بگیری یه ترانس 50 2 آمپر کافیه که به قول آقا مهران هر پیزو 400 تا 800 میلی میکشن که بستگی به سلفو ولتاژ ورودی و............ داره با این سبک شماتیک به نظرم خیلی جریان میکشن درسته بچه ها ؟؟
                              نگفتید این سیم ها جریان رو sup میکنه ؟؟؟
                              با همه چی ساختم
                              تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                                داداش مهران میگم همین شماتیک رو برای بخور استفاده میکنی یا شماتیک بهتری هم هست؟؟
                                نه من همون شماتیک داخل صفحه اول رو روی برد بستم و جواب گرفتم
                                شماتیک بهتری هم حتما هست....ولی خبری ندارم !
                                میخوام یه جوری مدار رو هزینش رو کم کنم وتعداد پیزو ها رو بیشتر کنم...
                                منتظرم آروین بیاد طرحم رو مطرح کنم و روش کار کنیم...تا یه مدار خیلی اقتصادی از آب دربیاریم

نوشته اصلی توسط Mirana
                                49 دوبله که با وسط 24 از دوسر پل دادم شد 42 چرا کم میشه ؟ کاری ندارم کار میکنه یا نه
                                من مدارمو 4 5 بار بستم ولی جواب نداد ترانزیستور هارو با مولتی میگیرم هیچی نشون نمیدن پایه هاش بندازم سطل آشغالی ؟
                                2 تا سلف هم دود کردم لا مصب جریان نیست که شما هم اگه میخوای بگیری یه ترانس 50 2 آمپر کافیه که به قول آقا مهران هر پیزو 400 تا 800 میلی میکشن که بستگی به سلفو ولتاژ ورودی و............ داره با این سبک شماتیک به نظرم خیلی جریان میکشن درسته بچه ها ؟؟
                                نگفتید این سیم ها جریان رو sup میکنه ؟؟؟

من 47ولت نداشتم....مشقام رو خوب نوشتم....بابام بهم عیدی داد...یه ترانس قلقلی داد
                                شوخی کردم جوّ عوض شه
                                ترانس 47نداشتم....ترانس اون پیزو چینی قبلیه که 32ولتی بود رو برداشتم با 12ولت یه ترانس دیگه سری کردم شد 45ولت
                                dc که کردمش شد 60ولت !
                                اونم دادم به شماتیک مدار اول که میشه کلا تو 30دقیقه مدار رو بست و راش انداخت
                                کاری نداره که .... سادس....خیلی ساده....
                                مدارت رو فشرده بساز....مثل مال من...پایه ها خیلی نزدیک هم....
                                سلفای من داغ هم نمیکنه ! چه برسه بسوزه !... حتما مدارت یه مشگلی داره !!! چیزی رو اشتباه نخریدی؟
                                ترانزیستوره هم تقلبی زیاد داره...خوب دقت کن مثل مال باشه توی عکس صفحه اول
                                کلا پیزو مصرفش بالاس....همون پیزو کوچیکه که عکسش رو صفحه قبل گذاشتم ترانسش 32ولت 1.3آمپر بود !!!
                                چه برسه اینا !!!
                                مدارم خیلی هم کم مصرف هست.....
                                کلا سهتاش رو با 800میلی آمپر راه انداختم ...بخارش کمتر شد ولی بازم راه افتاد !

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X