اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

بابا من میگم چون مقاومت متغیر داره و آنالوگ هست انگار که یک دیمر بگیرم بذارم سر راه ورودی و برق رو کم و زیاد کنم باهاش

من یک چیزی میخوام که خودش کم و زیاد کنه . من مقاله رو کامل خوندم . خیلی تو اینترنت پیدا کردم ولی هیچ کدوم نفس نمیکشه و همه حالت چشمک زن دارن :cry:

دیدگاه

والا من که نفهمیدم شما چی میگی ولی این مدار همونطور که از اسمش پیداست ال ای دی ها رو فید میکنه (به صورت خودکار) یعنی از بیشترین نور به کمترین نور و بالعکس.
      هر مداری هم که مقاومت متغیر داشته باشه معنیش این نیست که شما باید یه اپراتور (کاگر افغانی) براش بذاری :mrgreen: چشمک زن یه لامپی هم پتانسیومتر داره ولی برای تغییر سرعت چشمک زدن.

دیدگاه

فعلاً که هرچه کردم تو پروتئوس جواب نداد .

یک مدار دیگه پیدا کردم تقریباً جواب داد ولی باید تو عم ببندم . حالا هم اینو میبندم هم اوونو .

ممنون از راهنمایی .

دیدگاه

سلام. راستش من با این برنامه های شبیه ساز کار نکردم ولی تا اونجا که من میدونم پروتئوس بیشتر واسه مدارات دیجیتال و میکرو مناسبه. زیاد روش حساب نکن. خرجش چند تا قطعه و بردبرد یا فیبر سوراخداره با 1 ساعت وقت. جواب که داد PCB طراحی کن. اون مدار هم باید جواب بده و کاملاً هم خودکاره و اون پتانسیومتر ها هم ولوم که نیستند هی تابشون بدی. اونها یک بار تنظیم میشند و میزان روشنایی و خاموشی و سرعت رو تنظیم میکنند.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

دست همه دوستان درد نکنه که راهنمایی کردن

مدار رو بستم . دقیقاً همینی که گفتید درست بود و مقاومت ها برای تنظیم نور و زمان نفس هست

حالا من برای گرفتن جریان حدود 2 آمپر به نظرتون از چه ترانزیستوری استفاده کنم ؟

به نظرتون tip 110 npn و tip 115 pnp خوبه ؟

دیدگاه

کدوم مدارو بستی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                کدوم مدارو بستی؟
                bebakhshid farsi nadaram inja ino bastam:

http://kaltaghii.persiangig.com/Fading%20LEDs.pdf

دیدگاه

من اگه بودم به غیر از Q3 بقیه ترانزیستورها ومتعلقاتشون رو میریختم دور وبا کلکتور Q3 یه IRF9530 رو درایو میکردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                    من اگه بودم به غیر از Q3 بقیه ترانزیستورها ومتعلقاتشون رو میریختم دور وبا کلکتور Q3 یه IRF9530 رو درایو میکردم.
                    سلام به شما دوست عزیز

همونطور که گفتم من خیلی وارد نیستم . میشه توضیح بدین بیشتر ؟ یا برام شکل مدار رو بکشید که بدونم چکار باید بکنم . چون میخوام هرچی زودتر راه اندازی بشه و یک نمره ای اگر شد بگیریم از استاد :biggrin:

راستی من فقط یک سیم + و - دارم برای 144 LED که باید به مدار وصل بشه . 3 تا 3 تا سری هست . پس 48 شاخه میشه و هر شاخه اگر 20 mA باشه حدود 1 آمپر کل جریان دیگه ؟

ممنون میشم کسی این مدار که گفتم رو با گفته دوستمون یا هر جور دیگه تقویت کنه و اینجا قرار بده

دیدگاه

باید تستش کنی

دیدگاه

این آمپر مدار خروجی رو کم و زیاد میکنه؟ دوستمون یه موج مثلثی با دامنه 2 ثانیه میخاد موسفت اینطوری میتونه آمپر رو کم و زیاد کنه؟

دیدگاه

ممنون
                          الان تو برنامه رسم میکنم و تست میکنم ببینم چقدر خروجی بهم میده

دیدگاه

دوست عزیز تو خروجی 0.83 ولت بیشتر ندارم . شما اینو برای 12 ولت طراحی کردین یا 220 ؟

من 12 ولت دارم

دیدگاه

اقا اولا از همه معذرت میخوام از بابت این عکس دیلاق :rolleyes: من هنوز این فوتوشاپ رو یاد نگرفتم :redface:
                              عزیز جان! خوب معلومه وقتی بیس رو تحریک نکنی خروجی هم نداری ! منظور من از Q3 همون Q3 مدارت هست برای تست تو پروتیوس یه مقاومت 1کیلو از بیس Q3 تا مثبت بزار
                              هدف من از گذاشتن موسفت(یا هرنوع دیگه) افزایش توانه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                                اقا اولا از همه معذرت میخوام از بابت این عکس دیلاق :rolleyes: من هنوز این فوتوشاپ رو یاد نگرفتم :redface:
                                عزیز جان! خوب معلومه وقتی بیس رو تحریک نکنی خروجی هم نداری ! منظور من از Q3 همون Q3 مدارت هست برای تست تو پروتیوس یه مقاومت 1کیلو از بیس Q3 تا مثبت بزار
                                هدف من از گذاشتن موسفت(یا هرنوع دیگه) افزایش توانه .
                                همین که کمک میکنی خیلی ممنون دوست عزیز

حالا روشن شد . ولی کم و زیاد نمیشه نورش .

درضمن 11.2 ولت برق دارم :(

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X