اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

نوشته اصلی توسط B2
    اقا اولا از همه معذرت میخوام از بابت این عکس دیلاق :rolleyes: من هنوز این فوتوشاپ رو یاد نگرفتم :redface:
    عزیز جان! خوب معلومه وقتی بیس رو تحریک نکنی خروجی هم نداری ! منظور من از Q3 همون Q3 مدارت هست برای تست تو پروتیوس یه مقاومت 1کیلو از بیس Q3 تا مثبت بزار
    هدف من از گذاشتن موسفت(یا هرنوع دیگه) افزایش توانه .
    ُسلام

خوب موسفت با ولتاژ روشن میشه و خطی راه انداختنش خیلی راهت نیست ولی ترانزیستور هر چی آمپر به بیسش بیشتر بدی در کلکتور امیترش بیشتر جریان داری

دیدگاه

بچه ها این چشمک نزدا . چکارش کنم ؟
      راستی ولتاژش خوب هست چون سیم بهش وصل میشه بعد میره تو مدار

راستی 3 آمپر جریان داره مشکلی پیش نمیاد من کمتر میخوام ؟

دیدگاه

هر چند اگه جای شما بودم یه جوری درستش میکردم(تغییر مقاومتها و...) ولی خوب منم زیاد با موسفت کار نکردم :agree: اینم یه نقشه دیگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
          هر چند اگه جای شما بودم یه جوری درستش میکردم(تغییر مقاومتها و...) ولی خوب منم زیاد با موسفت کار نکردم :agree: اینم یه نقشه دیگه
          سلام
          دوست عزیز من خودم خیلی وارد نیستم ولی یکم دست کاری میکنم ولی به جایی نمیرسم .

این مدار هم بستم . ثابت روشن میشه . میگم منظورتون این هست که این مدار رو بذارم داخل اوون مدار بجای Q3 ?

اگر آره گذاشتم ولی بازم ارور داد و اصلاً اجرا نشد . ببینید بچه ها بدون تغییر دادن اوون مدار اول میشه ترانزیستورها رو فقط تغییر داد ؟

دیدگاه

نه منظورم اینه که Q3 این مدار همون Q3 مدارت هست که کلکتورش رو با مقاومت به مثبت وصل کردی. امیدوارم بیسش همونجوری رها نکرده باشی :icon_razz:
            برای اشکالی هم که میگی امیدوارم منظورت تو پروتیوس نباشه :sad: ولی مقاومت R1 رو تا 1کیلو اهم زیاد کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
              نه منظورم اینه که Q3 این مدار همون Q3 مدارت هست که کلکتورش رو با مقاومت به مثبت وصل کردی. امیدوارم بیسش همونجوری رها نکرده باشی :icon_razz:
              برای اشکالی هم که میگی امیدوارم منظورت تو پروتیوس نباشه :sad: ولی مقاومت R1 رو تا 1کیلو اهم زیاد کن
              اتفاقاً اولش همین شکل رو بستم . گفتم خدایا یعنی یک پایه ترانزیستور خالی هست :biggrin: ولی بعد کلی خندیدم و گذاشتمش تو اوون مدار .

ولی هرکاریش میکنم چشمک زن نمیشه . میگم همون مدار اولیه چقدر جریان بهم میده ؟ میشه 3 تا ترانزستورش رو با اوون دو مدلی که گفتم عوض کرد و برای 144 LED که سری بسته شدن (48 شاخه = حدود 1 آمپر ) استفاده کرد ؟

دیدگاه

دوست عزیز من مدار رو بستم . دستکاری کردم مقاومت ها رو و راه افتاد . ولی متاسفانه 0.34 آمپر حداکثر جریان دهیش هست که من به 1 آمپر نیاز دارم .

ترانزیسور ها رو عوض کردم ولی بیشتر از 0.5 آمپر نشد . ممنون میشم کسی یک ترانزیستور معرفی کنه که جریانم رو تقویت کنه تا 1 آمپر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_Sh_2020
                  دوست عزیز من مدار رو بستم . دستکاری کردم مقاومت ها رو و راه افتاد . ولی متاسفانه 0.34 آمپر حداکثر جریان دهیش هست که من به 1 آمپر نیاز دارم .

ترانزیسور ها رو عوض کردم ولی بیشتر از 0.5 آمپر نشد . ممنون میشم کسی یک ترانزیستور معرفی کنه که جریانم رو تقویت کنه تا 1 آمپر
                  مقاومت R1 رو چقدر گذاشتی؟
                  به نظر من جریان بیس کمه وگرنه 2N3055 راحت 1 امپر میده. به نظرم باید به جای Q3 یه دارلینگتون بذاری یا از دو ترانزیستور استفاده کنی(ارایش دارلینگتون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2

مقاومت R1 رو چقدر گذاشتی؟
                    به نظر من جریان بیس کمه وگرنه 2N3055 راحت 1 امپر میده. به نظرم باید به جای Q3 یه دارلینگتون بذاری یا از دو ترانزیستور استفاده کنی(ارایش دارلینگتون)
                    میزان مقاومت 1 را حدود 10 اهم گذاشتم تو برنامه تا جواب داد .
                    میشه بیشتر در مورد این ارایش دارلینگتون توضیح بدین ؟ من خیلی وارد نیستم اگر خودتون برام بذارید ممنون میشم

دیدگاه

یعنی به جای Q3 از مدار زیر استفاده کن .درباره دارلینگتون هم تو ویکی پدیا یه سرچی بزن.

دیدگاه

با آرایش دارلینگ تن خیلی سخته نور LED رو کم و زیاد کنی یا کمه یا خیلی زیاد کلا" سخته دقتش خیلی زیاد نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                          با آرایش دارلینگ تن خیلی سخته نور LED رو کم و زیاد کنی یا کمه یا خیلی زیاد کلا" سخته دقتش خیلی زیاد نیست
                          پس نظر شما چیه دوست عزیز ؟
                          یک ترانزیستور بهم معرفی کنید پس

دیدگاه

farzad_Sh_2020 عزیز با فرض اینکه مدار راه بیفته تکلیف تلفات توان المان خروجی چی میشه :question:که حدود 20 برابر توان تحویلی به led ها است :question:
                            [move]

URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
                            [/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدباقر ذکری
                              farzad_Sh_2020 عزیز با فرض اینکه مدار راه بیفته تکلیف تلفات توان المان خروجی چی میشه :question:که حدود 20 برابر توان تحویلی به led ها است :question:
                              تلفاتی ما نداریم . من 1 آمپر میخوام . البته در حد 900 میلی آمپر میشه ولی میگم 1 که کم نیاد .

ببینید شما فکر کنید من یک LED دارم که 1 آمپر میکشه . فقط شما این مدار را برام تا 1 آمپر تقویت کنید ممنون میشم . الان خروجیش 20 میلی آمپر هست

دیدگاه

سلام . بچه ها من دارم شب و روز روی این هرچی ترانزیستور به ذهنم میرسه امتحان میکنم ولی نتونستم جریان 1 آمپر رو بگیرم .

لطفاً شماها که بیشتر آشنایی دارید کمک کنید . من حتی ترانزیستور 5 آمپر میذارم بازم جواب نمیگیرم . شاید باید مدار تغییر کنه . مداری که دوستمون گذاشت رو می بندم ولی فقط LED های اول و دوم بستم و 2 LED دیگه رو از مدار خارج کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X