اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

سلام..
    من یدونه از این بلندگو های eca گرفتم ۵.۵ اینچ

بدون باکس وصل کردم ب امپلی دیدم فایده نداره رفتم ی باکس ام دی اف براش گرفتم که پشت بلندگو سیلد بود... راه برای خروج هوا از پشت بلندگو نبود.... خلاصه بلندگو رو گذاشتم تو باکس و وصل کردم به امپ ی ربع ساعت با ولوم بالا (اخر) روشن بود..در و دیوار میلرزید.. فرداش باکس رو بازکردم دیدم دیافراگم بلندگو به طرف داخل نمیرفت گیر کرده بود و فقط به طرف جلو میومد...
    چکارش کنم بنظرتون؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط Makaveli; ۱۰:۰۴ ۱۳۹۷/۰۵/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Makaveli نمایش پست ها
      سلام..
      من یدونه از این بلندگو های eca گرفتم ۵.۵ اینچ

بدون باکس وصل کردم ب امپلی دیدم فایده نداره رفتم ی باکس ام دی اف براش گرفتم که پشت بلندگو سیلد بود... راه برای خروج هوا از پشت بلندگو نبود.... خلاصه بلندگو رو گذاشتم تو باکس و وصل کردم به امپ ی ربع ساعت با ولوم بالا (اخر) روشن بود..در و دیوار میلرزید.. فرداش باکس رو بازکردم دیدم دیافراگم بلندگو به طرف داخل نمیرفت گیر کرده بود و فقط به طرف جلو میومد...
      چکارش کنم بنظرتون؟؟
      سلام
      از راهنمایی های بی وقفه بسیار متشکرم
      حالا ممنون میشم دوتا سوالمو جواب بدید
      ۱) برای کویل پیچی چه قطر سیمی بهتره؟
      ۲) چقد باید پیچید..؟ چند متر؟
      یه بار پیچیدم ۲۰ متر حدود ۵۰ اهم شد

دیدگاه

سلام سیم پیچ بلندگو رو چطور عوض کنم؟

فرستاده شده از Redmi 4Aِ من با Tapatalk

دیدگاه

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

پیشنهاد میکنم یک گروه تلگرامی ایجاد کنیم و همدیگر رو اضافه کنیم

دیدگاه

سلام دوستان عزیز من یه باند خربزه ای jblدارم که قسمت تویتر هیچ مشکلی ندار ولی قسمتی که صدای بم را ایجاد میکند با بالا رفتم صدا خر خر یا رز رز میکند راه علاجش چیه میشه خودم تعمیرش کنم ؟ باسپاس

دیدگاه

سلام دوستان ببخشید من یه ساب سونی اکسپلود دارم ولی تا از آمپلی بییس رو فول میکنم و بعد تا صدارو از پخش بلند میکنم کل سیستم خاموش میشه و باید دوباره ماشین خاموش وروشن بشه تا کار کنه
              البته هردفعه که صدارو زیاد کنم بازم قطع میکنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

فقط اگر امکانش هست کامل راهنماییم کنید بیزحمت اگر هم ساب نیاز به تعمیرداره میتونم خودم تعمیرش کنم؟؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید

دیدگاه

سلام من یه سوال داشتم برای اینکه سیم پیچ باند بخریم سایزش رو چجوری حساب میکنن ؟ مثلا سایز سیم پیچ ۷۱۸ چنده؟

دیدگاه

سلام
                  دوستان من یه تیوتر مدل کنکورد پلاس دارم وقتی اهم متر رو ،رو تست بازر میزام و وصل میکنم صدای بوقش میاد ولی موقع وصل کردن به پخش صدا نمیده
                  چجوری اون مقاومتی که بهش وصل شده رو تست کنم که سالم
                  یا چجوری میتونم تهیه کنم.
                  مشخصات سوپر تیوتر B-350T
                  WATTS600 4-8 ohm

آمپلی هم مدلش
                  BOOSTER BSA-894
                  WATTS 4500
                  با تشکر
                  جدیدترین ویرایش توسط adel.zad; ۲۳:۱۵ ۱۳۹۸/۰۶/۳۰.

دیدگاه

سلام به همه اساتید بنده یک جفت باند کدنس zrs710 دارم که تیوتر هاش بی کیفیت شده لطفا بگید چطور میتونم خودم تعمیرش کنم ممنون از راهنماییتون.

دیدگاه

سلام خدمت اساتید، ممنون میشم طریقه جدا کردن درپوش محافظ رو بگین ک با چی جدا کنم ک فوم و دیافراگم آسیب نبینه، و اینکه با چه نوع چسبی دوباره میشه درپوش محافظ رو چسبوند ، این کار رو ساب jbl 1000 می*خوام انجام بدم ، درپوش محافظ ترک برداشته ، ممنون

دیدگاه

سلام. به نظرم چسب کرافت رازی (craft) برای اینکار مناسب باشه.

دیدگاه

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تع&

نوشته اصلی توسط keivan x نمایش پست ها
                          داداش بازش کردم همینجوری بدون چسب گذاشتمش سر جاش اهمشو گرفتم ۴داد oo:
                          راه دیگه ای نیست بفهمیم سیم پیچ سوخته یا نه؟درضمن اهم باند وقتی صفحه بالا و پایین میره کم و زیاد میشه همیشه؟
                          بلند گو که خرخر بکنه در صورت سلامت کامل ظاهری شامل بدنه و آهنربا و کاغذ دیافراگم اولین احتمال شل شدن چسب اتصالات در نقاط چسب خورده است بخصوص اتصال ویس کویل به دیافراگم و بعد چسب دامپر و حتی چسب لبه به کاسکت و چسب کاری دام که بعد از بررسی اینها اهم سیم پیچ تست کنید اگر معادل اهم اسمی بود مشکلی نداره با بدنه تست کنید به هیچ عنوان نباید راه بدهد خلاصه به این راحتی و الکی بلندگو را باز نکنید .
                          جدیدترین ویرایش توسط atteesh2; ۱۷:۳۳ ۱۳۹۹/۰۸/۱۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X