اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

بفکر ارتقا دادن توان باندت نباش که استانداردش همینه و 25 وات خودش زیاده و یه اتاقو کامل پر میکنه-تشریف ببر چهل ستون از سمت ورودی مسجد از طرف تربیت که ورودی پاساژ هست چند تا تعمیر کار باند هستن باندتو ببربراش صفحه و اسپایدرشو عوض کن
    بحث ساب رو فکر میکنم تموم کردیم که باید چیکارش بکنی اگر بازم سوال داری بفرما
    خروجی لپتاپ فوق العاده قوی هستش و بهترین پری آمپلی فایره
    هر دو آمپلی ذکر شده توان و مخصوصا کیفیت قابل قبولی دارن و کمترین نویز رو بین آمپ ها تولید میکنن و ولتاژ حداقل 12 و بهترین کیفیت در 19 ولت با آمپر حداقل 2 کار میکنن
    با دو آمپ میشه دو باند برای جلو و دو باند برای پشت سر درست کرد
    با استفاده درست و اهم بندی اصولی میشه از میدها و تیوتر ها هم استفاده کرد که کیفیت صدا تا حد محسوسی بره بالا
    ووفر ها توان اجرای فرکانس ساب رو ندارن و بیخودی بالا و پایین میرن فقط

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazelmahdavi نمایش پست ها
      بفکر ارتقا دادن توان باندت نباش که استانداردش همینه و 25 وات خودش زیاده و یه اتاقو کامل پر میکنه-تشریف ببر چهل ستون از سمت ورودی مسجد از طرف تربیت که ورودی پاساژ هست چند تا تعمیر کار باند هستن باندتو ببربراش صفحه و اسپایدرشو عوض کن
      بحث ساب رو فکر میکنم تموم کردیم که باید چیکارش بکنی اگر بازم سوال داری بفرما
      خروجی لپتاپ فوق العاده قوی هستش و بهترین پری آمپلی فایره
      هر دو آمپلی ذکر شده توان و مخصوصا کیفیت قابل قبولی دارن و کمترین نویز رو بین آمپ ها تولید میکنن و ولتاژ حداقل 12 و بهترین کیفیت در 19 ولت با آمپر حداقل 2 کار میکنن
      با دو آمپ میشه دو باند برای جلو و دو باند برای پشت سر درست کرد
      با استفاده درست و اهم بندی اصولی میشه از میدها و تیوتر ها هم استفاده کرد که کیفیت صدا تا حد محسوسی بره بالا
      ووفر ها توان اجرای فرکانس ساب رو ندارن و بیخودی بالا و پایین میرن فقط
      خب باشه.همین کارو میکنم.اکولایزر چی؟یه برنامه نصب کرده بودم چون فرکانس هارو فیلتر میکرد برا ساب فرکانسی وجود نداشت واسه همین میخوام از پری امپ استفاده کنم
      به ساز نرقص بساز برقص ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi797 نمایش پست ها
        خب باشه.همین کارو میکنم.اکولایزر چی؟یه برنامه نصب کرده بودم چون فرکانس هارو فیلتر میکرد برا ساب فرکانسی وجود نداشت واسه همین میخوام از پری امپ استفاده کنم

پری آمپلی نقش تقویت سیگنال ورودی رو داره که آمپلی فایر بهتر بتونه کار تقویت رو انجام بده
        حالا یک سری پری ها هستن که اکولایزر هم هستن اونا هم خوبن
        برو چهلستون از سمت پاساژ امت که میری چهل ستون تو کوچه بغل پاساژ یه آمپلی فایر کار هست که کارش حرف نداره احتمالا اون داشته باشه(خروجی پشتی پاساژ که میخوره به امت)
        فقط حواست باشه که اصلا سمت مولتی تون نری که تا دسته .... 10 هزار تومنو 25 هزار تومن میده

دیدگاه

پری آمپلی نقش تقویت سیگنال ورودی رو داره که آمپلی فایر بهتر بتونه کار تقویت رو انجام بده
          برو چهلستون از سمت پاساژ امت که میری چهل ستون تو کوچه بغل پاساژ یه آمپلی فایر کار هست که کارش حرف نداره احتمالا اون داشته باشه(خروجی پشتی پاساژ که میخوره به امت)
          فقط حواست باشه که اصلا سمت مولتی تون نری که تا دسته .... 10 هزار تومنو 25 هزار تومن میده
          از سمت امت که میری داخل کوچه تو کوچه چنتا مغازه هس دقیقا نمیدونم چیکار میکنن یکیش فک کنم پخش ماشین میفروشه یکی تو کار باند مسجد و از این چیزا بعد که میرسی به مسجد یه کوچه هس میره به سمت در چهلستون تو این کوچه یدونه تعمیر کار بلندگو هس(سیاوش).خب الان مغازه ای که میگی تو کدوم قسمت؟اسمش چیع؟
          بعد دقیقا بنظرت من چی بخرم؟همون پری سه ولوم؟
          راستی دیروز رفتم صفحه خریدم .بعد بلندگو خربزه ای تیوتراش سوخته بودن نمیدونستم خخخ بعد رفتم دنبال تیوتیر میگفتن نداریم نداریم اخرش رفتم یه جف تیوتیر دیگه خریدم از اونا که برا سیستم های صوتی خونه استفاده میشن بعد یدونه هم جف هم خازن گرفتم از اون زردا نتونستم پیدا کنم خازن قرمز دادن از اون گنده ها گفتن فرقی نداره اینم کارش همونه.و یه مشکلی هم هس صفحه ای که خریدم به اصطلاح سوراخ سیم پیچیش بزرگه نمیدونم خودم با پلاستیک سوراخشو درست کنم یا ببرم بدم بهش اگه بدم هم نمیدونم بتونم در سایز خودش پیدا کنم.حالا نظر شم چیع؟

دیدگاه

سلام.من نتونستم صفحه هارو عوض کنم مجبور شدم همینارو بهش چسب کنم ولی یه چیز.پشت بلند گو ها نوشته 25وات ولی من یکیشو وصل کردم به یه کانال از 7377 اصن صفحش تکون نمیخورد البته تکون میخورداااا ولی کم.صفحه خودش هم کاغذی بود هم سوراندش خیلی خیلی نرم بود جوری که خواننده میگف پ اون میومد بالا واسه همین کیفیت خوبی نداشت.این دوتا رو درست کردم اولی رو یکم با عجله کار کردم و چیز خوبی نشد و تو بیس زدن هم یکم خر خر میکنه که مجبورم بازش کنم مث اولی درست کنم دومی هم یجوری نصب کردم که سیم پیچ یکم رفته داخل و از حجم صدا و بلندی صدا کم شده ولی کیفیتش خیلی فرق کرده با اینکه صفحه کامل اندازش نبود ولی خوبه.و دلیل اینا هم اینه که صفحه سایزش فرق میکنه با سایز سیم پیچ و برا اینکه هم سایز بشن مجبور شدم از بطری دلستر استفاده کنم.بلند گوی دوم فک کنم چون یکم صفحه از اسپایدر فاصله داره و برا اینکه سوراند رو بچسبونم به بسکت اینجوری سیم پیچ رو فشار داده تو اگه یکم بسکت رو ضخیم تر کنم تا سوراند به راحتی بسچبه بهش درست میشه.ولی نمیدونم مشکل خرخر کردن دقیقا از چیع؟تو ولوم های خیلی کم معلوم نیس ولی از ولوم متوسط تا بالا شنیده میشه

دیدگاه

آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

این از همه چیزهایی که دارم.تیوتیر ها یادم رف عکسشو بذارم.بلندگوهای سفید تیوتیر هاشون سوخته بود از مال خودش پیدا نکردم ببندم رو خود بلندگو یه جف تیوتیر جداگانه با خازن گرفتم.اون قرمز هاهم همونان که صفحشون رو عوض کردم رنگشون نقره ای بود خودم رنگ زدم بسکتشم قرمز کردم.فقد امپلی فایر هام نمیتونه صفحش رو زیاد تکون بده امپلی فایر35-40وات باشه فک کنم بتونه تکونش بده بعد یدونه هم امپلی برا بزرگا میخوام

دیدگاه

خسته نباید
                ببخشید باعث بالا اوردن تاپیک تقریبا قدیمی

من 2 تا باند 6 اینچ کنوود دارم واس سیستم صوتی (تقریبا مثل سینام خانگی) فوم دورشون کاملا خشک شده بخاطر استفاده نشدن و چن بار راه انداختم کاملا تکه تکه شده
                چنجا توی اینترنت دیدیم بفروشن میخواستم ببینم اگر کسی میدونه کجا میشه گیر آورد بگه بی زحمت

ممنون

دیدگاه

سلام بر مهندسین عزیز من میخوام چسب باند رو حل کنم اما چسب خیلی سفت وکارخانه زده شده چطور میتونم چسب رو شل کنم سپاس

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید من ی جفت 6975 دارم300 وات ک فوم جفتشون بر اثر افتاب سوختگی ریخته میخوام تمام مراحل عوضکردنشو اگه مقدوره و مشکلی نیس بهم بگید لطفا تلگرام برام بگید چون زیاد وارد سایت نمیشم ممنون@sepaz5

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط جواد یوسفی نمایش پست ها
                    سلام بر مهندسین عزیز من میخوام چسب باند رو حل کنم اما چسب خیلی سفت وکارخانه زده شده چطور میتونم چسب رو شل کنم سپاس

دیدگاه

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

سلام من از اینترنت ساب خریداری کردم و طی ارسال فومش تخت شده و دیافراگم هم پایین اومده چکارش کنم ممنون

دیدگاه

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

نوشته اصلی توسط بهنام فربانی نمایش پست ها
                        سلام من از اینترنت ساب خریداری کردم و طی ارسال فومش تخت شده و دیافراگم هم پایین اومده چکارش کنم ممنون
                        سلام.قبل اینکه بدی به تعمیر کار خودت یکاری بکن جواب نداد بده بع تعمیر کار.یکم داخل نایلون کاغذ خرد کن بریز بعد مچاله کن از وسط ستون های بسکت فشار بده به طرف صفحه.باید به حدی کاغذ توش باشه که صفحه رو بتون بیاره به حالت قبل.از هر چهار طرف اینجوری کن بذار یکی دو روز اینجوری بمونه جواب داد هیچ نداد بده به تعمیر کار

دیدگاه

سلام دوستان
                          یه ضبط دارم که از اول دست خودم بوده(یعنی نو نو خریدمش به قول گفتنی صفر)
                          بعد 3 ساله ازش استفاده نکردم دیروز زدمش یه چند تا آهنگ پلی کردم مدل ضبط samsung مدل max-vl6500 با ولوم 15 !!! بانداش خر خر میکنن بعد فهمیدم که پاره شده چه کارش میتونم بکنم؟؟؟(در ضمن ضبط رو دست دوم نخریدم و از اول دست خودم بوده تا الان)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                            سلام دوستان
                            بعد 3 ساله ازش استفاده نکردم دیروز زدمش یه چند تا آهنگ پلی کردم مدل ضبط samsung مدل max-vl6500 با ولوم 15 !!! بانداش خر خر میکنن بعد فهمیدم که پاره شده چه کارش میتونم بکنم؟؟؟(در ضمن ضبط رو دست دوم نخریدم و از اول دست خودم بوده تا الان)
                            سلام ،
                            متاسفانه اکثر باندای سامسونگ فوم دور ووفرشون بعد از مدتی پاره میشه ،
                            حالا اگه دیافراگمش پاره شده بحثش جداس ولی فوم رو میشه عوض کرد ، یا یه باند دیگه بخری به جاش پیچ کنی
                            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                            الکترونیک قدرت
                            الکترونیک آنالوگ
                            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                            ---------------------BMCELEC@-------------------
                            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                            ---------------www.bmc-elec.com--------------
                            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                              سلام ،
                              متاسفانه اکثر باندای سامسونگ فوم دور ووفرشون بعد از مدتی پاره میشه ،
                              حالا اگه دیافراگمش پاره شده بحثش جداس ولی فوم رو میشه عوض کرد ، یا یه باند دیگه بخری به جاش پیچ کنی
                              سلام
                              یعنی با چسب 123 یا هرچسبی نمیشه دوباره چسبوند ؟؟؟
                              باندش خشک شده اول میخوام بچسبونم بعد با روغن یا واکس یا .... باند رو دوباره نرم بشه

دیدگاه

سلام دوستان
                                به احتمال زیاد سوراندش پاره شده اگه سوراندش باشه میتونی ببری پیش قطعات فروشی ازش
                                سوراند بخری تو همون ساید بعد چسب کنی بذاری سرجاش.ولی قبل اینکه چسب کنی دقت کن
                                محل هایی که قراره چسب بشن رو خوب تمیز کنی.و سعی کن سوراند یا همون فوم تو همون جنسی
                                باشه که خود بلندگو روش بود(نرمی سختیش)

سلام
                                یعنی با چسب 123 یا هرچسبی نمیشه دوباره چسبوند ؟؟؟
                                باندش خشک شده اول میخوام بچسبونم بعد با روغن یا واکس یا .... باند رو دوباره نرم بشه
                                با اجازه اقای حسینی.
                                سعی کن از چسب های کرافت یا پاتکس استفاده کنی.
                                نحوه استفادشون یکیه حتی جلد هاشونم یکیه فقد
                                اسمشون فک کنم فرق داره دقیق نمیدونم کدومد بهتره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X