اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

سلام
    کسی در مورد ساخت سیم پیچ بلندگو اطلاعاتی داره؟
    میشه دستی این کار رو کرد؟
    اون قسمت قهوه ای که شطرنجی ریز داره و سیم دورش پیچیده شده اسمش چیه؟؟؟؟ از کجا میتونم تهیش کنم؟ oo:
    خود سیم لاکی رو از سیم پیچ ها بگیرم میتونم خودم جمع و جورش کنم؟ :cry:
    مررررسی

دیدگاه

مشخصات باندت رو کامل بده
      چن اینچه؟

دیدگاه

درست شد با سشوار گرفتم چسب در پوس ساب شل شد
        چه خوش سلیقه است گلچین روزگار...
        خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadshk4955
          مشخصات باندت رو کامل بده
          چن اینچه؟
          داخل بلندگو براده رفته بوده ولی همونجوری استفادش کردن و این باعث شده سیم پیچ آسیب ببینه. الان سیم پیچ رو جدا کردم ولی سمشو باز نکردم اخه شنیدم اخه قالبش به هم بخوره درست کردنش مکافاته.
          سیم پیچ ماله بلندگوی کنوود 6982 سادس(آمپلی خور نیس)
          راهنماااااااااااااییییییی

دیدگاه

پاسخ : [آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

سلام دوستان من یک جفت بلندگوی 9اینج 300وات 4 اهم پایونر دارم که سوخته بود حالا تصمیم گرفتم تعمیرش کنم
            تمام مراحل باز کردن ووفر تا قسمت مگنت به درستی انجام شده و سیم پیچی مگنت به کمک دستگاه دست ساز خودم
            پیچیده شده دقیقا مثل فابریکش
            اما بعد از جمع کردن بلندگو وتست به مشکل خوردم بلندگو در ولوم های پایین صدای mid rangو high rang تمیز ولی low rang
            غیر قابل تحمل پخش میشه اما در ولوم بالا صداهای low rang بهتر میشه و صداهای mid & high از شفافیتش کم میشه
            میخواستم بدونم مشکل من کجاست از جنس سیم لاکی از قطر سیم یا از تعداد دور سیم یا هر جای دیگه
            از مهندسین محترم خواهشمندم منو راهنمایی کنن چون موضوع کلکله

دیدگاه

سلام دوستان یه جفت کنوود719 دارم خراب شدن خیلی گشتم توی شهر خودم جایی که قطعاتش رو بفروشه پیدا نکردم تعمیرکارا هم هزینه زیادی بابت تعمیر پیشنهاد دادن
              شما سایتی یا ادرسی سراغ دارید که بتونم از اونجا دمپر کویل و سیم ابریشمی بگیرم
              ممنون

دیدگاه

سلام خدمت اساتید.یه کامپوننت دارم که تیوتر هاش کار نمیکنه
                باز کردم تست کردم کراس اور ها سالمه.و جفت تیوتر ها نمیخونه.مسخواستم ببینم چطور تست کنم که بفهمم سوخته یا نه.یا اهم متر که تست میکنم هیچ واکنشی نشون نمیده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Miladkalantar نمایش پست ها
                  سلام خدمت اساتید.یه کامپوننت دارم که تیوتر هاش کار نمیکنه
                  باز کردم تست کردم کراس اور ها سالمه.و جفت تیوتر ها نمیخونه.مسخواستم ببینم چطور تست کنم که بفهمم سوخته یا نه.یا اهم متر که تست میکنم هیچ واکنشی نشون نمیده
                  سلام
                  با اهمتر می تونی تست کنی
                  بزار رو تست بازر و دو تا پروب رو به فیش های توئیتر بزن اگر بوق زد یعنی سالمه و در غیر این صورت سوخته.
                  با تست اهمی هم می تونی تست کنی . سلکتور رو روی تست اهمی بزار . اگر اهمی نشون بده یعنی سالمه.
                  موفق باشی

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
                    من یه ساب کلاریون pro audio xw1200 دو کوئل 500 وات ار ام اس دارم. مدتیه صدارو که زیاد میکنم چیزی شبیه گزگز یا برخورد صفحه با یه چیز سخت به گوش میرسه. الان حالت 8 اهمی بستس ولی تو حالتای دیگه ام تست کردم بازم صدای گز گز هست. احتمال میدم ساب از بالانس خارج شده، زیاد زیر افتاب و گرمای شدید بوده. البته هیچوقت گینو حدی باز نکردم که ساب داغ کنه. چیزی که هست سابو رو طاقچه استفاده کردم که خودش باعث بهم ریختن بالانس میشه. اساتید راهنمایی کنین چیکار میتونم بکنم برای تعمیرش؟

دیدگاه

با سلام
                      من یه ساب دارم که دیاگرامش شکستش و می خوام تعمیرش کنم . می خواستم ببینم چه طوری باید جداش کنم و بعد با چه چسب اون را بچسبونم؟

دیدگاه

سلام من میخوام سیم پیچ این ساب و عوض کنم ولی از اینجا به بعد موندم چیکار کنم
                        لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

نمی دونم این روش چقدر درسته. ابتدا برای از بین بردن چسب و ازاد شدن دیافراگم و سیم پیچ .بلندگو میزارن تو حلال مثلا نفت . بعد از چند ساعت که احساس کردی چسب شل شده باید خیلی ارام و راحت صفحه دیافراگم از قالب اهنی بلندگو کنده بشه. 2 - بعدش رها کردن سیم پیچ یا همون بوبین هست که برای جایگزین کردنش دقیقا مثل مشخصات خودش یک بوبین سالم جایگزینش کن . و بعد از تنظیم دقیق بوبین سر جای خودش به صفحه دیافراگم چسب کن و در مرحله بعدی صفحه دیافراگم به قالب اهنی بلندگو چسب کن و بزار خشک بشه
                          ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

سلام دوستان من یک جفت باند پایونر 6984اس دارم که 10 روز بیشتر کار نکردن و چند ماه تو انبار موندن
                            داخل مگنتشون دور ویس کویل کمی براده آهن هستش و خیلی ریز هستن که وقتی یکم بیس میزنه باعث خر خر بلندگو میشن
                            1-راهی هست بدون اینکه باند رو باز کنم بشه تمیزش کرد
                            2- اگر مجبور به باز کردن شدم چجوری فوم و اسپایدر (ممبران صفحه یا دمپر) رو بدون خراب کردن باز و جدا کنم
                            خدایی باندام هنوز بویه نویی میدن و با آکبند مو نمیزنن

================================================== =================================================
                            سلام بچه ها
                            من مشکلم حل شد:
                            با حرارت دادن به دمپر چسبش شل میشه و میشه آروم آروم اون رو از بسکت جدا کرد و احتیاجی نیست که بهش نفتو تینرو بنزینو آستون و اینا هم بزنی
                            فوم هم همینطور جدا شد به آسونی بدون ذره ای خرابی

فقط حواستون باشه هیچوقت از چسب 123 استفاده نکنید که بسیار خشک و شکننده هست
                            جدیدترین ویرایش توسط fazelmahdavi; ۱۸:۴۶ ۱۳۹۶/۰۷/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazelmahdavi نمایش پست ها
                              سلام دوستان من یک جفت باند پایونر 6984اس دارم که 10 روز بیشتر کار نکردن و چند ماه تو انبار موندن
                              داخل مگنتشون دور ویس کویل کمی براده آهن هستش و خیلی ریز هستن که وقتی یکم بیس میزنه باعث خر خر بلندگو میشن
                              1-راهی هست بدون اینکه باند رو باز کنم بشه تمیزش کرد
                              2- اگر مجبور به باز کردن شدم چجوری فوم و اسپایدر (ممبران صفحه یا دمپر) رو بدون خراب کردن باز و جدا کنم
                              خدایی باندام هنوز بویه نویی میدن و با آکبند مو نمیزنن
                              سلام.حداقل باید تیوتر هاش رو باز کنی پیچ تیوتر پشت مگنته اگه با دستت به وسط مگنت فشار بدی گودال پیچ مشخصه بعد باز کردن پیچ با هویه سیم های تیوتر رو هم جدا کن بعد با جارو برقی بگیر وسط بلندگو تا جایی که من میدونم یکم پاک میشن اما نه کامل

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوستان یه چنتا سوال دارم لدفا بلد بودین حتما جواب بدین
                              صدای ساب ووفر به چی بستگی داره؟مثلا یکی بخواد ویبره و کوبش رو یه جا بگیره (حدودا نصف نصف)باید اسپایدرش چه جنسی داشته باشه؟صفحه چه جنسی؟
                              بعد تو سیم پیچی که یه ورقه میذارن و رو اون میپیچن اون جنسش از چی هس؟اونم تو جنس صدا ربط داره؟
                              به ساز نرقص بساز برقص ...

دیدگاه

نوشتن های غیر اصلی پاک شد
                                جدیدترین ویرایش توسط fazelmahdavi; ۱۶:۲۰ ۱۳۹۶/۰۷/۲۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X