اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

با چسب اهن رازی بچسبون دو طرفو چسب بزن بعد 5 دقیقه وقتی رو چسب دون دون افتاد دو طرفو به هم بچسبون

دیدگاه

من قبلا با چسب رازی واسه پولیکا میآ‌چسبوندم خیلی هم خوب میگرفت
      شما هم با همین چسب میچسبونی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
        من قبلا با چسب رازی واسه پولیکا میآ‌چسبوندم خیلی هم خوب میگرفت
        شما هم با همین چسب میچسبونی؟
        بهتر از چسب پی وی سی چسب اهن هستش به شرطی که درست از چسب استفاده بشه.
        از سایت خود بل :
        روش استفاده از چسب صنعتی بل

ابتدا سطوح مورد نظر برای چسباندن را کاملا خشک و از هرگونه چربی و گرد و غبار تمیز نمایید.
        با استفاده از قلمو و یا هر وسیلهآ‌ی دیگری سطوح مورد نظر را به طور یکنواخت به چسب آغشته نمایید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه جدا از هم نگه دارید تا لایهآ‌های چسب کمی خشک شوند. حالا دو سطح را با فشار روی هم قرار دهید و کمی صبر کنید تا سطوح کاملا به هم بچسبند. هر چقدر فشار وارد شده به سطوح بیشتر باشد، میزان و قدر چسبندگی هم بیشتر میآ‌شود.

در مورد دور نگه داشتن باید انقدر بمونه تا وقتی دست بهش میزنی به دستت نچسبه چسب
        موفق باشین
        زکات علم نشر آن است
        بیشتر با من اشنا بشین :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

با سلام
          طبقه اول پاساژ فتوت واقع در توپخانه از این فوم ها داره هر اندازه اینچی که بخواید. البته به من گفت باندو باید بیاری یه وقت اشتباه یه سایز دیگه نبری. چسپوندنشم خیلی راحته .من با چسب پی وی سی رازی چسپوندم 2 - 3 تا باندو. یکم چسب بزنید دورتادور بعد با دست فشار بدید برای چند ثانیه و بعد از چند ساعت میبینی که سفت سفت میشه....اول برای قسمتی که فوم به دیافراگم وصل میشه بچسبونید بعد قسمت بیرونی رو.
          با تشکر

دیدگاه

سلام دوستان :wow:
            من چندتا ساب منهدم شده رو تعمیر کردم . این سابا تقریبا نو بودن اما به علت گین زیاد یا قدرت زیاد امپ یا چنین چیز ی از ناحیه کویل چنان ذوب شد ه بود ن که استوانه الومنیومی که کویل دور ش پیچید ه شده بود کاملا مثل فویل نازک شده بود. بعد شنیدن جواب سر بالای چندتا تعمیر کار حسابی عصبانی شدم و خون جلو چشامو گرفت :angry:. ابتد ا به لوله و اتصالات فروشی رفتم و 20 سانت لوله پلاستیکی فیت کویل رو خریداری کردم سپس به یه ورق فروشی سر زدم و نزدیکترین ورق الومینیومی به استوانه کویل رو خریدم و دور لوله پیچیدم و با مهندسی معکوس سیم پیچ رو انجام دادم . خوب سیم پیچ رو چجوری باید به استوانه میچسبوندم؟ جواب سادست با شار لاک که از سیمپیچیا میتونید تهیه کنید :twisted:. هنگام مونتاژ مجدد بلند گو با فشار دادن مکرر د یافراگم از صحیح بودن محل قرار گرفتن کویل و تماس ند اشتن ان با مگنت اطمینان حاصل کنید . در پایان باورم نمیشد این سابو من پیچید م که اینطور بیس میزنه . امیدوارم با کمی دقت و حوصله به نتیجه مطلوب بر سین

دیدگاه

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تع&

سلام دوستان من یه ووفر دارم که روش نوشته 4 اهم ولی با اهمتر اندازه میگیرم 16در میاد oo:صفحه ووفر بدون سر و صدا میاد و میره و هیچ صدایی نداره ولی وختی به مدار وصل میکنم خرخر میکنه،مشکلش چی میتونه باشه؟کویل سوخته؟یه مشابهشو میزنم به جای این بدون ایراد کار میکنه(ایراد از مدار نیست)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تع&

نوشته اصلی توسط .:The SATURN:.
                سلام دوستان من یه ووفر دارم که روش نوشته 4 اهم ولی با اهمتر اندازه میگیرم 16در میاد oo:صفحه ووفر بدون سر و صدا میاد و میره و هیچ صدایی نداره ولی وختی به مدار وصل میکنم خرخر میکنه،مشکلش چی میتونه باشه؟کویل سوخته؟یه مشابهشو میزنم به جای این بدون ایراد کار میکنه(ایراد از مدار نیست)
                وقتی سیم پیچ اهمش میره بالا یعنی سوخته دیگه یا نیم سوز شده و میتونه تغییر حالت هم نداده باشه پس صفحه وفور راحت عقب جلو میشه ولی سوخته

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تع&

وقتی سیم پیچ اهمش میره بالا یعنی سوخته دیگه یا نیم سوز شده و میتونه تغییر حالت هم نداده باشه پس صفحه وفور راحت عقب جلو میشه ولی سوخته
                  داداش بازش کردم همینجوری بدون چسب گذاشتمش سر جاش اهمشو گرفتم ۴داد oo:
                  راه دیگه ای نیست بفهمیم سیم پیچ سوخته یا نه؟درضمن اهم باند وقتی صفحه بالا و پایین میره کم و زیاد میشه همیشه؟

دیدگاه

اهم که باید کم و زیاد بشه ولی حالا مشکلش چیه از اینجا نمیشه گفت

دیدگاه

اهم که باید کم و زیاد بشه ولی حالا مشکلش چیه از اینجا نمیشه گفت
                      مرسی واسه راهنمایی

دیدگاه

سلام دوستان حدود ۶تا باند ۱۶ اهم ۴۰۰ وات دستم رسیده میشه ما رو راهنمایی کنید عکس های صفحه اول پاک شدند
                        عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir mohammad 1376
                          یعنی کسی نیس
                          :cry2: :cry2: :cry2:
                          دوست عزیز
                          تا جایی که اطلاع اینجا کسی از دوستان سابقه تعمیرات بلندگو را نداشته مگر عیب های جزئی.
                          من خودم یه 12 اینچ سوخته دارم ولی جرئت نمی کنم خودم بازش کنم چون اطلاعات و از همه مهمتر امکانات کافی ندارم. بهتره به اهلش بسپارید.
                          موفق باشی

دیدگاه

سلام و خسته نباشید .چگونه سیم پیچ رو از دیافرانک جدا کرد و سیم پیچ جدید رونصب کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود 051
                              سلام و خسته نباشید .چگونه سیم پیچ رو از دیافرانک جدا کرد و سیم پیچ جدید رونصب کرد
                              اول اون سر سیمی که رفته به ترمینالارو پیدا کن.اونی که از بیرونه ساب اومده داخل سیم پیچا.بعد بچینش.بعدش راحت مثل نخی که از رو قرقرش باز میکنی بازش کن.خلاصه تو سر سیم پیچ قدیمیو پیدا کن یه 2.3 سانت بزار (که سیم پیچ جدیدرو بهش لحیم کنی ) بعد ببرشو بازش کن

دیدگاه

سلام ممنون از مطالب مفیدتون من یه ساب دارم که دو رشته سیمی که از بیرون داخل کویل داند میشه، یکیش کمی قطعی داره ( جوری که اگه دستش بزنم درست میشه اما به محض اینکه ول میکنم قطع میشه) میخواستم ببینم چطور میتونم در پوش روی ساب رو باز کنم و سیمش رو از داخل اوض کنم؟ (نمیخوایم دست به کویلش بزنم فقط میخوام اون دمش رو درست کنم)
                                ممنون میشم اگه کمکم کنید.
                                چه خوش سلیقه است گلچین روزگار...
                                خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X