اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بلندگوهای سوخته و دودشده را خودتان تعمیر کنید

با سلام خدمت دوستان برای تعمیر بلندگو تحت هیچ عنوان نباید دیافراگم را جدا کنید بلکه باید خود کویل را از دیافراگم جدا کنید و پس از پیچیدن دوباره سر جایش بزارید و با چسب قطره ای محکمش کنید. درآوردن کویل از وسط بلندگو کار ساده ای است با کمی حوصله و به کمک یک تیغ نازک و باریک من این کار را به راحتمی انجام میدم.

دیدگاه

نمیتونم عکسای پست اول این تاپیک رو ببینم جریان چیه دوستان ؟
      دو تا تیوتر با یه ووفر سوخته دارم که میخوام اگه بشه خودم تعمیرشون کنم .. دقتم تو این کارا بدک نیست .. تیوتر رو باز کردم کویل رو با تیغ جدا کردم .. این سیما رو کجا میشه گیر اورد ؟
      خواهشا اگه کسی اطلاعاتی در مورد سیم پیچی کویل داره به هماره عکس یا تصویر به اشتراک بزاره .. ثواب داره .. ممنون
      راستی این تاپیک چرا خوابیده ؟

دیدگاه

سلام مهندس
        من میخوام کار تعمیر باند رو انجام بدم در حال حاضر نیز یه چندتا ساب ووفر واسم اوردن که تعمیر کنم 12 اینچ 400 وات هستن مدلشون یکی 12hpl64 و بقیه هم rcf 21111264 هستش یکی دیافراگم کلا از بین رفته یکی سیم پیچ سوخته یکی دیگه هم خرخر میکنه ممنون میشم اگه کمک کنید تعمیرشون کنم بعد اگه دیافراگمشون رو بخوام باید از کجا تهیه کنم هسته با سیم پیچ آماده برای فروش موجود هست تهیه کنم
        و آخرین سوالم نحوه جدکردن دیافراگم از بلندگو و پرده دوم که زرد رنگ هستش رو چه جوری باید انجام بدم با توجه به اینکه چسبی که زدن خیلی سفت هستش
        ممنون میشم جواب بدید

دیدگاه

بله هم سیم پیچ و هم دیافراگم و فوم و دمپر موجوده و لوازمش رو میتونید از توپخونه - پاساژ فتوت - طبقه اول فروشگاه مهدی تهیه کنید . انسان درستی هم هست از اون آدمایی نیست که دولا پهنا کنه :icon_razz:

اون پرده دوم اسمش دمپر هست و در صورت لزوم و خراب شدن در هنگاه باز شدن اون هم میتونی عوض کنی و قیمت ناچیزی هم داره .
          در کل ; تمام فرایند جداسازی دیافراگم و دمپر از شاسی بلنگو توسط کاتر تیز و با احتیاط صورت میگیره .

دیدگاه

سلام خسته نباشید دیروزتو عروسی یه باند بزرک دارم به نام دیجی500 محکم خورد زمین پشتش یه اهن ربا داره ازش جدا شد باثلیقه زدم سر جاش ولی کار نکرد ایادرست میشه یا یکی دیگه باید بخرم اکه ممکه جوابموبه ایمیلم یا اینجا بدین ممنون میشم؟؟

دیدگاه

سلام
              خوش آمدید
              دوست عزیز شما جوابتون رو باید از طریق همین فروم پیگیری کنید.
              این جوری که توضیح دادید احتمالا" با در اومدن آهنربا دایکست هم شکسته
              یک عکس واضح قرار بدید

دیدگاه

ام خسته نباشید،من امپلی دست ساز میسازم ولی میخواستم مراحل تولید یک فول رنج رو بدونم.ممنون میشم کمی منو راهنمایی کنید(مثلا به چه دستگاه هایی برای مونتاژ بسکت،اسپایدر،دیافراگم و ...نیاز دارم).فقط پیچیدن کویل با بوبین پیچ و تولید مگنت رو یاد دارم اونم نه به طور کامل.منو راهنمایی کنید؟
                ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majnoon5588
                  ام خسته نباشید،من امپلی دست ساز میسازم ولی میخواستم مراحل تولید یک فول رنج رو بدونم.ممنون میشم کمی منو راهنمایی کنید(مثلا به چه دستگاه هایی برای مونتاژ بسکت،اسپایدر،دیافراگم و ...نیاز دارم).فقط پیچیدن کویل با بوبین پیچ و تولید مگنت رو یاد دارم اونم نه به طور کامل.منو راهنمایی کنید؟
                  درود

به پیوند زیر سر بزن شاید به دردت بخوره :
                  http://www.construyasuvideorockola.com/sonido_spk.php

با گوگل کروم باز کن که برات ترجمه کنه
                  خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

سلام
                    دوستان این فوم دور بلندگو ، اسم خاصی داره؟همینکه شبیه اسفنجه و تو بلندگوهای قدیمی میریزه و پودر میشه. http://www.myaudioaddiction.com/8%20inch%20surround%20croped.jpg
                    اینو اگه نوشو بگیریم با چه چسبی باید چسبوند ؟ و چطوری بچسبونیم؟ معمولا از کجا میشه تهیه کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vaheava
                      سلام
                      دوستان این فوم دور بلندگو ، اسم خاصی داره؟همینکه شبیه اسفنجه و تو بلندگوهای قدیمی میریزه و پودر میشه. http://www.myaudioaddiction.com/8%20inch%20surround%20croped.jpg
                      اینو اگه نوشو بگیریم با چه چسبی باید چسبوند ؟ و چطوری بچسبونیم؟ معمولا از کجا میشه تهیه کرد؟
                      سلام با همین چسب های معمولی مثل چسب رازی که برای pvc هست یا چسب اکواریوم سیاه رنگش اسمش یادم نیست میشه چسبوند
                      برای باز کردن فوم دور بلندگو هم از تینر فوری استفاده کن

دیدگاه

با عرض سلام خسته نباشید من یک باند bose بسیار قدیمی و. کلاسیک و گران قیمت دارم و یکی از این باند ها صدای بسیار کمی از خود پخش میکنه و اون یکیم هنگام پخش اهنگ های bass دار صدای خرخر و پارگی میده لطفا کمکم کنید

دیدگاه

عکس ازش میذاری؟
                          ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

سلام
                            قبلا باند خونمون دورش به علت قدیمی بودن پاره شد :angry:

با چسب pvc زدم درست نشد امروز با چسب آهن زدم تغریبا درست شد ولی از یه جای دیگه پاره شد منم به کل کندمش اگه برم تعمیراتی بلندگو بگم چی میخوام؟ اسم خاصی نداره؟

دیدگاه

بگو فوم دوره بلندگو میخام
                              همین رو هم ببرنشون بده بهت میدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                                بگو فوم دوره بلندگو میخام
                                همین رو هم ببرنشون بده بهت میدن
                                ممنون از پاسختون...
                                اگه گرفتم با چی بچسبونم که کنده نشه؟ چسب پی وی سی به درد نمیخوره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X