اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اصول پایه ای و مقدماتی منابع سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ

با تمام احترامی که براتون قائلم ولی باهاتون موافق نیستم تلوزیون یه ذره هم نویز نداره تازه تو همه رسیورها و دی وی دی های جدید از همین فلایبک استفاده میشه در حالی که این وسائل منبع صوتی محسوب میشن و اگه نویز داشته باشن کل سیستم(امپلی تلوزیون...) نویزی میشه.
    مدار من که اینهمه بازی در نیاورد انشاا... مدار شما هم ردیف شه.

دیدگاه

اگه روی تلوزیون یه بلندگوی 4 اهم بزارید متوجه این نکته میشوید. البته همانطور که گفتم نمیدونم. شاید اصلاً این چیزی که من میگم ربطی به تغذیه نداره و علت در طبقات آشکارساز و... باشه. ولی من 3 تا TV رو تست کردم همین مشکل رو داشتم. میخواستم صدای یه برنامه رو ضبط کنم. ولی جالب در نمی آمد. یه صداهایی توی نوار بود که توی TV نبود. یه بلنگوی 4 اهمی گذاشتم روی tv دیدم تازه شد مثل صدای روی نوار و نویز داشت. البته میزان این نویز زیاد هم نیست . به هر حال خوشحالم موفق بودید. مدار شما با آمپلی سازگاره؟؟ نویز نداره؟؟ البته منم همین TOP رو قبلاً تست کردم عالی بود. ولی اون رو یه بنده خدایی 2 سال پیش ساخته بود. من اون موقع اصلاً نمیدونستم TOP خوردنیه یا پوشیدنی.ولی من هنوز موفق نبودم. در اولین فرصت میرم سراغش و با کمک شما ودوستان راهش میاندازم. چه معنی داره جواب نده. :icon_razz: اگه جواب نمیداد که تولید نمیشد. مشکل از منه. حالا کجا نمیدونم.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام دوستان بزرگوار
        من چند ماهی است که دارم روی درست کردن یک منبع 30 ولت 4 امپری کار می کنم . و الان به قسمت طراحی pcb رسیدم . توی این چند ماه کلی کتاب خوندم تا بتونم یک تغذیه بهینه طراحی کنم و همچنین از این تا پیک ها بسیار سود بردم من هم سعی می کنم سریع تر منبع را درست کنم و به طور کامل و همراه محاسبات در سایت قرار دهم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
          اگه روی تلوزیون یه بلندگوی 4 اهم بزارید متوجه این نکته میشوید. البته همانطور که گفتم نمیدونم. شاید اصلاً این چیزی که من میگم ربطی به تغذیه نداره و علت در طبقات آشکارساز و... باشه. ولی من 3 تا TV رو تست کردم همین مشکل رو داشتم. میخواستم صدای یه برنامه رو ضبط کنم. ولی جالب در نمی آمد. یه صداهایی توی نوار بود که توی TV نبود. یه بلنگوی 4 اهمی گذاشتم روی tv دیدم تازه شد مثل صدای روی نوار و نویز داشت. البته میزان این نویز زیاد هم نیست . به هر حال خوشحالم موفق بودید. مدار شما با آمپلی سازگاره؟؟ نویز نداره؟؟ البته منم همین TOP رو قبلاً تست کردم عالی بود. ولی اون رو یه بنده خدایی 2 سال پیش ساخته بود. من اون موقع اصلاً نمیدونستم TOP خوردنیه یا پوشیدنی.ولی من هنوز موفق نبودم. در اولین فرصت میرم سراغش و با کمک شما ودوستان راهش میاندازم. چه معنی داره جواب نده. :icon_razz: اگه جواب نمیداد که تولید نمیشد. مشکل از منه. حالا کجا نمیدونم.
          1-به نظر من سازندگان تلویزیون وکلا" ادوات صوتی و تصویری و... خود به نویز تولید شده توسط اینگونه منابع واقف هستند وبدین منظور از فیلترهای گوناگون جهت بای پس نویز استفاده می کنند درنتیجه میزان نویز درخط تغذیه خیلی پائین است
          2- فلایبک کارش صرفا" تولید نویز نیست بلکه نویز آن بیشتر از انواع دیگر است :nerd:
          3-با کیفیت پخش تلویزیونی ایران بیش از این انتظار نیست ( صدای مونو@ 64 کیلوبیت کجا صدای دالبی 7.1 کانال کجا ) :cry:
          اینم بگم که فقط ادوات ما ( آمپلی های ashk خان )های فای هستند نه گوش های پیرمردی مثل من پس از نویز موجود صرفنظر می کنیم :mrgreen:
          [move]

URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
          [/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
            سلام دوستان بزرگوار
            من چند ماهی است که دارم روی درست کردن یک منبع 30 ولت 4 امپری کار می کنم . و الان به قسمت طراحی pcb رسیدم . توی این چند ماه کلی کتاب خوندم تا بتونم یک تغذیه بهینه طراحی کنم و همچنین از این تا پیک ها بسیار سود بردم من هم سعی می کنم سریع تر منبع را درست کنم و به طور کامل و همراه محاسبات در سایت قرار دهم .
            آقای کربلائی این منبع شما ثابته یا متغییر :question:
            [move]

URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
            [/move]

دیدگاه

منبع تغذیه که دارم طراحی میکنم یک منبع متغییر است که با میکرو قابلیت تنظیم ولتاژ دارد .

دیدگاه

برای تبدیل کردن 220ولت به 12 ولت با12 امپر بهترین و کم هزینه ترین راه چیه منبع تغذیه سوئیچینگ یا ترانس ؟؟ اگه بخوام ترانس بگیرم اندازش چقدر میشه ؟؟ زیاد که بزرگ نمیشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramiin
                  برای تبدیل کردن 220ولت به 12 ولت با12 امپر بهترین و کم هزینه ترین راه چیه منبع تغذیه سوئیچینگ یا ترانس ؟؟ اگه بخوام ترانس بگیرم اندازش چقدر میشه ؟؟ زیاد که بزرگ نمیشه؟
                  بهتره یه منبع تغذیه کامپیوتر بگیری.
                  با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام من دارم یک تغذیه 120 واتی طراحی میکنم برای قسمت LOW POWER تغذیه نیاز به ولتاژ های +و- 19 ولت و 5+ دارم . دوستان به نظر شما یک ترانس 2*16 یک امپری بهتره یا یک تغذیه کوچک سوئیچینگ . کسی نقشه خوبی برای این کار داره . من ترانس 2*16 یک امپری رو 3 هزار تومن خریدم .

دیدگاه

دوستان به نظر شما یک ترانس 2*16 یک امپری بهتره یا یک تغذیه کوچک سوئیچینگ
                      ممکنه در مورد ترانسی که گفتین توضیح بدین؟ اسم این ترانس 16*2 هستش یا یه پسوند یا پیشوند هم داره؟ مثل EE یا UU ؟ این ترانس فریته؟

ممنون
                      "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                      در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

اشتباه نشه منظور از ترانس 2*16 ترانس 16 ولت با دو خروجی است که 50 HZ میباشد . نه یک ترنس سوئیچینگ .می خواستم ببینم که به نظر شما کدام بهتره . :smile:

دیدگاه

سلام من تازه شروع کردم یه منبع تغذیه بسازم . البته تمام تاپیک رو خوندم

چند تا سوال داشتم که ممنون میشم استید جواب بدن

قسمت ثانویه 3 تا سیم پیچ کشیده منظورش چیه و طریقه سیم پیچی اون به چه شکلی هستش ؟

در مدار یه چوک کامن مود هستش به مقدار 6 میلی هانری اینو چطوری میتونم بسازم ؟

به جای دیود FR106 میشه از دیود های معمولی مثل 1n4001 استفاده کرد ؟

ضمنا من با tny268 طراحی کردم و 5 ولت 2 آمپر هستش

ممنون
                          مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

فکر میکنم یعنی باید5 دور 3 رشته سیم 0.45 رو که با هم موازی کردی بپیچی.
                            در مورد دیود هم احتمالاً از باید از دیودهای نوع سریع یا شایدم شاتکی استفاده کنید.
                            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

یلام
                              قسمت ثانویه 3 تا سیم پیچ کشیده منظورش چیه و طریقه سیم پیچی اون به چه شکلی هستش ؟
                              بله اگر مه ثانویه رو با چند تا سیم پیچ موازی بکشد تعداد سیم پیچ ها می شه تعداد سیمهایی که باید با هم موازی شده و ان وقت این سیم پیچ رو ساخت نشان می دهد .

در مدار یه چوک کامن مود هستش به مقدار 6 میلی هانری اینو چطوری میتونم بسازم ؟
                              این سلف که در مسیر ورودی است و به عنوان LINE FILTER معروف است . البته به همراه خازن ها . رو می شه با هسته پودر آهن که معمولا به رنگ زرد یا مایل به ان و سطح روی ان یک حالت غیر یک نواخت داره می توانی بسازه در مورد اندازه گیری و مقدار ان هم فکر می کنم منظور میزان سلف در هر کدام از سیم پیچ های پیچیده شده می باشد .

به جای دیود FR106 میشه از دیود های معمولی مثل 1n4001 استفاده کرد ؟
                              دیود FR106 یک دیود فست ریکاوری و مخصوص کار در فرکانس بالا است .اما 1N4001 یک دیود معمولی می باشد . البته حتی اگر هم که دیود فستی باشد فقط در صورتی که پارامتر ها یکی یا بهتر باشد می توان از ان دیود استفاده کرد .

موفق باشی وببخشید که نثر بدی برای نوشتن دارم .

دیدگاه

ساخت یک منبع تغذیه سوئیچینگ متغیر 0 تا 120 ولت dc با 10 آمپر خروجی مورد نیاز است !

اساتید کسی میتونه راهنمایی و کمک بفرماید؟

با تشکر
                                هنوز وقت برای پیشرفت باقیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X