اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات مربوط به اینترنت و ADSL رو اینجا مطرح کنید

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکلات مربوط به اینترنت و ADSL رو اینجا مط&#

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
    بستگی به مودمتون داره یعنی tplink که داشتم وارد صفحه ای که آدرس دادم ( http://192.168.1.1 ) میشدم پایین صفحه نشون میداد یا خودتون میتونستید از status بیاریدش.
    الان که zyxel دارم بازم تو صفحه اول هست ولی باید رو لینک dsl line status کلیک کنم تا بیاره.

اسم کامل برای نسبت دامنه سیگنال مفید به نویز هم هست: SNR margin
    دستت درد نکنه رضا جان . فقط مقدار اون SNR margin چقدر باشه خوبه؟
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

پاسخ : مشکلات مربوط به اینترنت و ADSL رو اینجا مطرح کنید

یه مشکلی پیش اومده واسه من.قبلا که وارد http://192.168.1.1 میشدم یوزرنیم و پسوردی که میخواست رو میدادم و مشکلی نبود اما الان قبول نمیکنه؟!
      فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
        یه مشکلی پیش اومده واسه من.قبلا که وارد http://192.168.1.1 میشدم یوزرنیم و پسوردی که میخواست رو میدادم و مشکلی نبود اما الان قبول نمیکنه؟!
        یک دکمه ریزی پشت مودم هست . اون رو با یک سوزن فشار بدید. کلا مودم ریست میشه و همه تنظیمات به حالت اصلی برمی گردن. احتمالا اینطوری مشکلتون حل میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
          یک دکمه ریزی پشت مودم هست . اون رو با یک سوزن فشار بدید. کلا مودم ریست میشه و همه تنظیمات به حالت اصلی برمی گردن. احتمالا اینطوری مشکلتون حل میشه.
          اینطوری باید دوباره تنظیمات اینترنت رو انجام بده!

نوشته اصلی توسط (فرشته)
          اگر پسورد رو عوض نکرده باشید همون admin هست. اگر دارید درست وارد می کنید ولی وصل نمیشه و احیانا اگه با وایرلس وصل هستید یه بار هم با کابل شبکه امتحان کنید.
          It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
            نوشته اصلی توسط رضا شفقی
            اینطوری باید دوباره تنظیمات اینترنت رو انجام بده!
            چه تنظیمی ؟ مگه تنظیم خاصی داره ؟

==================================

یه چیز دیگه من یادم اون موقع که شبکه میخوندم وقتی بحث ip ها مطرح بود ....میگفتن ip یه چیز منحصر به فرد هست ..ولی چرا ip مودم این جوری نیست ؟ چرا تقریبا مال همه مثل هم هست ! :mrgreen:

.این الان ip مودم هست . پس ip که کامپیوتر من توی شبکه اینترنت با اون شناخته میشه رو چه جوری میتونم به دست بیارم ؟
            ==================================

من یه جا توی نت میخوندم که خودمون هم میتونیم تغییرش بدیدم ولی چه جوری ؟
            مصادیق اظهار محبت به همسر
            بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
            ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
            اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skyzare
              چه تنظیمی ؟ مگه تنظیم خاصی داره ؟
              بله اونوقت باید دوباره کانکشن اینترنت رو تو تنظیمات مودم انجام بدند. مثل یوزر پسورد و vpi و vci

دیدگاه

خوندن این مطالب هم خالی از لطف نیست:

برای اینکه امکان اشکال یابی در خطوط پرسرعت وجود داشته باشد در همه مودمهای ADSL امکان تعیین شاخصهای نویز در خط تلفن ممکن است و می تواند به شما کمک شایانی در رفع اشکال نماید. مهمترین این معیارها SNR و همچنین Line Attenuation یا همان شاخص میرایش خط تلفن شماست.

در واقع شاخص SNR نشان می دهد که به چه میزان سیگنال مفید در مقایسه با سیگنال مزاحم یا نویز در سیستم تلفن شما وجود دارد. SNR که مخفف Signal to Noise Ratio است معیاری است که میتواند خیلی به شما در تعیین ریشه کندی و قطعی کمک کند. این شاخص هم در دانلود و هم در اپلود اندازه گیری میشود که با دو مقدار SNR Margin Downstream و SNR Margin Upstream نمایش داده میشود که نشان دهنده وضعیت نویز در خطوط شماست.

مقدار SNR کمتر از ۱۲ نشان دهنده مشکل جدی در نویز در خطوط است. مقدار بالاتر از ۲۰ وضعیت رضایت بخش و مقدار بالاتر از ۳۰ مقدار مناسب است. در واقع این شاخص هر چه بیشتر باشد بهتر است و نشان می دهد سیگنال مفید بیشتری داریم.

شاخص دیگر میزان میرایش خط تلفن و یا Line Attenuation است که همانگونه که از اسم آن بر می آید از آن شاخصهایی است که هر چه کمتر باشد بهتر است. میزان این شاخص در حالت ایده آل باید زیر ۲۰ باشد. بین ۲۰ تا ۵۰ مقدار قابل تحمل و بالاتر از ۵۰ نشان دهنده یک نوع مشکل در خط تلفن شماست.

برای دیدن این مقادیر بسته به نوع مودم خود باید وارد پانل کنترلی آن شوید. ممکن است این پانل کاربری با آدرس http://192.168.1.1 در مرورگر شما نمایش داده شود و یا مودم ADSL شما دارای یک برنامه جداگانه که در حین نصب درایور آن نصب میشود باشد. در هر حال با ورود به کنترل پانل مودم و جستجو در آیتمهای مربوط به ADSL می توانید این مقادیر را پیدا کنید. در زیر چند نمونه را با هم می بینیم.

در شکل فوق شاخص SNR دانلود بسیار کم است و مشکل نویز دارد. مقدار این شاخص ۵٫۸ است که خیلی خیلی کم است و بخش عمده ای از ترافیک شامل نویز است.

در این شکل مقدار شاخصهای SNR بد نیست اما میزان میرایش خط Attenuation بالاست.

در این شکل میزان نویز در دانلود بیش از پلود است و میزان میرایش خط هم در دانلود نسبتا” بالاست.

در این شکل میزان SNR بالاست اما به همان میزان میزان شاخص میرایش هم بالاست و خط مشکل خواهد داشت.

حالا اگر این مشکلات را دیدیم و مشکل قطعی هم داشتیم چه کنیم؟

۱-ممکن است نویزگیر خط شما دچار مشکل باشد. در صورت امکان با یک نمونه دیگر چک کنید.

۲-اگر در حین مکالمه با تلفن خود نیز صدای خر خر می شونید ممکن است سیمکشی تلفن خانه شما مشکل داشته باشد. اتصالان سیمها را چک کنید که تمیز و فاقد الودگی باشد. مطمئن شوید که برق فشار قوی از کنار خط تلفن عبور نکرده است. برق قوی اطراف خود میدان مغناطیسی پدید می آورد که بر روی خط تلفن اثر منفی دارد.

۳-اگر همه موارد را مطمئن هستید باید خط شما توسط مخابرات از طریق شرکت خدمات دهنده شما کنترل شود. شما باید با شرکتی که از آن ADSL گرفته اید تماس بگیرید و با توضیح دادن مقادیر SNR و اینکه کنترل کافی را انجام داده اید درخواست کنید خط شما را چک کنند.

جالب است بدانید که در سوی مخابرات نیز نویزگیر مشابهی وجود دارد و ممکن است آن نویزگیز مشکل داشته باشد و یا اینکه تداخل در بین خطوط پدید آمده باشد که در هر صورت وظیفه مخابرات جهت پیگیری است.

منبع:
                http://webshahr.org

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skyzare
                  من یه جا توی نت میخوندم که خودمون هم میتونیم تغییرش بدیدم ولی چه جوری ؟
                  بله می تونید برای اینکار به چند چیز نیاز دارید:
                  یوزر که معمولا شماره تلفن هست
                  پسورد معمولا 4 رقمی هست که isp بهتون میده
                  شماره VCI که isp بهتون میده
                  شماره VPI که isp بهتون میده

اگر اینارو دارید بهتون میگم چجوریه.

دیدگاه

مشکلات مربوط به اینترنت و ADSL رو اینجا مطرح کنید

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                    بله می تونید برای اینکار به چند چیز نیاز دارید:
                    یوزر که معمولا شماره تلفن هست
                    پسورد معمولا 4 رقمی هست که isp بهتون میده
                    شماره VCI که isp بهتون میده
                    شماره VPI که isp بهتون میده
                    اگر اینارو دارید بهتون میگم چجوریه.
                    با سلام .
                    بله اینارو میدونم . بفرمایید چه جوری هست .
                    مصادیق اظهار محبت به همسر
                    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                    اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

از منو ها هم می تونید دسترسی داشته باشید ولی تو همه یه wizard باید باشه که به ترتیب ازتون مقادیر و تنظیمات رو می پرسه.

الان برای تنظیمات اینترنت به صورت lan اینا رو داریم:

حالا اگه بخواید وایرلس هم فعال باشه مشخصات به صورت زیر هست:

نگاه کنید اگر میخواید برای وایرلس پسورد بذارید که همسایه ها بی اجازه ازش استفاده نکنند security mode رو باید فعال کنید که میتونه سیستم های حفاظتی متفاوتی توش باشه که عمومی ترینش همون WEP هست. بعدش یه پسورد مثلا 10 رقمی بهش بدید.
                      SSID هم همون اسم شبکه هست که توسط وایرلس پخش میشه.

درسته تو مودم های دیگه صفحات متفاوت هستند ولی همینکه اسم هارو بدونید می تونید تنظیمات رو انجام بدید.
                      اگه دقت کنید در واقع شما هیچ کار خاصی انجام نمیدید فقط کافیه اطلاعات لازم رو بدونید بقیه رو به صورت پیش فرض بذارید بمونه.

سوالی بود در خدمتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی

مقدار SNR کمتر از ۱۲ نشان دهنده مشکل جدی در نویز در خطوط است.
                        شاخص دیگر Line Attenuation است میزان این شاخص در حالت ایده آل باید زیر ۲۰ باشد.
                        من نفهمیدم از آخر خط من خوبه یا نه؟!!

پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

SNR کمی داری ولی گزینه دوم که اگه درست یادم باشه پیوستگی اطلاعات بود خیلی خوبه.
                          همونطور که گفتم خطی که من دارم جزو اولین خطوط دیجیتالی هست پس قدیمی شده و مقادیر برای من هست:
                          SNR=7
                          Atten=40
                          البته متغیر هست.

دیدگاه

اینم مال من .
                            فقط یک چیزی . الان مقدار Atten خوبه ؟

دیدگاه

پاسخ : مشکلات مربوط به اینترنت و ADSL رو اینجا مط&#

snr خوبه ولی atten معمولیه!

دیدگاه

مشکل در باز شدن سایت هایی نظیر: یاهو، فیسبوک

سلام دوستان
                                حدوداً یک ماهی هست که نمی تونم یاهو و فیسبوک رو باز کنم
                                وقتی وارد صفحه یاهو می شم، کل صفحه به صورت نوشته میاد تو فیسبوک هم همینجور!
                                چه باید کرد دوستان؟
                                صفحه به صورت زیر ظاهر میشه تو فیسبوک هم همینطوره !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X