اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

نوشته اصلی توسط radin-sr_71
    به نطر من کویل تسلا خیلی وقته که قدیمی شده و درست کردن اون واسه یه جرقه بچه بازی! :applause:
    این عکس ها ببینید. که بعضی ها فکر نکنند جرقه هاش بچه بازیه و بعد هم مراقب باشید زیاد.

http://tesladownunder.com/Tesla18Wee...Bright3000.jpg

http://tesladownunder.com/Tesladownu...ion%201000.jpg

http://tesladownunder.com/Tesladownu...ion%201000.jpg

http://tesladownunder.com/TeslaGlobe1000.jpg
    اینطوری بهتر شد.

دیدگاه

پاسخ : قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

سلام خسته نباشید ببخشید سوالی داشتم اگه لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم
      من یه چند ماهیه روی ساخت سیمپیچ تسلا کارم میکنم من همیه موارد لازم رو تهیه کردم همه چیز هم درست کنار هم قرار دادم ولی وقتی ترانس رو به برق وصل میکنم مدار اولیه کار میکنه اسپارگ اولیه هم درست میشه ولی به سیم پیچ ثانویه جریانی القا نمیشه میشه بگید چرا؟
      ممنون

دیدگاه

سلام منم دقیقا مشکل شما رو دارم ولی اینجا هیچ کس جواب نمیده،یا حوصله ندارن یا اصلا تاحالا اسم تسلا به گوششون نخورده
        مشکل اینه که جریان ضعیفی داشتید / اینکه از گپ و خازن استفاده میشه رو اول باید درک کنید که برای چیست /
        البته همه تاپیک رو نخوندم ولی توضیحی کوچک بنده هم اول با این روش نتونستم بیش از 1 میلی متر ارک در تسلا داشته باشم
        که بعد اول با دیود در خازن ولتاژ رو ذخیره و بعد با گپ در سیم پیچ تسلا تخلیه و نوسان سازی کردم که بهتر جواب داد

اما با جریان و ولتاژ بالا استفاده از دیود و خازن ضرفیت بالا ممکن نیست یا اصلا دیود و خازنش موجود نیست
        پس اون گپ داره کار دیود رو در کنارخازن انجام میده . پس باید جریان زیادی بهش بدید و مسلما اتلاف زیادی هم دارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
          مشکل اینه که جریان ضعیفی داشتید / اینکه از گپ و خازن استفاده میشه رو اول باید درک کنید که برای چیست /
          البته همه تاپیک رو نخوندم ولی توضیحی کوچک بنده هم اول با این روش نتونستم بیش از 1 میلی متر ارک در تسلا داشته باشم

پس اون گپ داره کار دیود رو در کنارخازن انجام میده . پس باید جریان زیادی بهش بدید و مسلما اتلاف زیادی هم دارید
          سلام ممنون که جواب دادید ولی چرا این همه کلیپ از تسلا کوئل های ساخته شده توسط افراد مختلف هست و همه هم با همین وسایل و قطعات و ابزار ساده کوئل رو ساختن و جرقه های بزرگ و قوی ایجاد میشه؟؟ :( ترانس های اونا هم مثل ما بود 30 میلی آمپر بود مثلا 10 کیلو ولت.برای من 8 کیلو 30 میلی آمپره،توضیحات دقیق چیزی که ساختم توی پست های قبلی همین صفحه دادم.
          I Found Myself In Wonderland

دیدگاه

عزیزم تو خروجی جریان ناچیزی داریم . منظورم ورودی است که باید جریان بالایی داشته باشیم / همچنین طبقه دوم که ولتاژی حدود 2000 تا10000 ولت داریم هم باید قدرت و جریان کافی برای راه اندازی ترانس تسلا را داشته باشه .
            بذار عکس های شما رو ببینم تا بگم قبلا موفق نشدم

عکسی از شما ندیدم / شما اگه میتونی کوتاه بگو چه کار کردی و یه عکس از مدارتون بذار
            در ضمن پاسخ 22 عکس آخر یک موردی داره و اونم اینه که یک حلقه مدار بسته در میدان الکترومغناطیس قرار گرفته و این باعث خنثی شدن میدان و جریان کشی میشود

دیدگاه

ساختن مدار و سیم پیچ تسلا در اوج سادگی فوقالعاده پیچیده و نکته های ریز و درشتی داره که با تجربه کسب میشه وگرنه مدارش چیزی نداره که ساختنش ممکن نباشه
              دوستانه میگم اگر تا به حال مدار کوچکی از هایولتاژ نساختید ساختن تسلا از نظر من میسر نمیشود و باید با مدار هایولتاژ شروع کنید

تسلا چیزی نیست که با باتری و یا اداپتور راه بیفته و نیاز به ولتاژی بیش از 100 ولت در ورودی دارد (البته با باتری جریان بالا ممکنه ولی سخت) و در مرحله اول باید ولتاژ به حداقل 1000 تا حدود 5000 ولت افزایش و بعد توسط خازن و گپ به سیم پیچ تسلا داده میشه
              این ولتاژ اولیه میتونه توسط مدار و ماسفت ساخته بشه یا میتونید از یک ترانس اماده هایولتاژ مثل ترانس ماکرو ویو استفاده کنید که راهتتره.
              و بعد مرحله دوم یعنی سیم پیچ تسلا . اول باید تا اینجا تصمیم گرفته بشه تا بعد

دیدگاه

سلام دوستان
                من برای پایان نامه کارشناسی ارشدم نیاز به یه کویل دارم . رشته تحصیلیم خوردگی و سر از کویل در نمی یارم. می خوام بدونم جایی هست که من تهیه کنم ؟ جایی هست که برام بسازه ؟ هزینه ساختش چقدر میشه ؟ من میدانی در حد 2-3 tesla می خواهم . دمتون گرم کمکم کنید .
                مرسی

دیدگاه

سلام
                  ببخشید؛ میشه به جای خازنی که شما گفتین از Leyden Jar استفاده کرد؟

دیدگاه

ببخشید با این سیم پیچ تسلا میشه روی امواج رادیویی نویز ایجاد کرد ؟؟
                    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

سلام راستش ترانس نئون یه خورده گرونه می شه از یک ساستی یا همون hvتلوزیون استفاده کرد اگر از یک hvتلوزیون بزرگ مثلا 31انج مدار کامل وسالمشو بزنی به برق جرقه های 4سانتی میزنه من خودم امتحان کردم خواهشن پاسخ دهید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anati
                        سلام راستش ترانس نئون یه خورده گرونه می شه از یک ساستی یا همون hvتلوزیون استفاده کرد اگر از یک hvتلوزیون بزرگ مثلا 31انج مدار کامل وسالمشو بزنی به برق جرقه های 4سانتی میزنه من خودم امتحان کردم خواهشن پاسخ دهید
                        های ولتاژ تلوزیون فکر نکنم بشه چون جریانی که میشه ازش کشید کمتر از ترانس نئون هست(ما که تسلا کویل با ترانس نئون هم ساختیم کم زور بود نشد چه برسه به های ولتاژ فسقلی تلوزیون!! :mrgreen: )
                        های ولتاژ تلوزیون رو با مدارش بزنی جرقه میزنه اگه دستت رو نزدیک ترانسش ببری ولی تو ادامه اش یه دیود داره و جرقه های بعد از اون دیود به شدت خطرناک هستند،یه نفر میگفت جرقه بعد از دیودش سر انگشتت رو میترکونه!! :eek:
                        I Found Myself In Wonderland

دیدگاه

ترانس مایکروویو هم خیلی خوبه (هم آمپر بالا و هم ولتاژ بالا) و
                          ترانس HV تلویزیون میتونه با مدار مناسب 50تا 200میلی آمپر تولید کنه.با مدار(ZVS Driver)که فکر کنم نئون 30 میلی آمپر باشه.(اندازه ی ترانس مهم نیست. مهم قدرت ترانسه.)
                          نوشته اصلی توسط Mojtaba Aria
                          ،یه نفر میگفت جرقه بعد از دیودش سر انگشتت رو میترکونه!! :eek:
                          این تاپیک آقای هایولتاژه:
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...3855#msg343855
                          خود منم امتحان کردم. انگشت نمیترکه( :mrgreen: ) و فقط یک شوک شدید به آدم وارد میشه @-) :-S (در باره ی مدار داخل تلویزیون: اون مدار خیلی قویه و خطرناک)

دیدگاه

انگشت نمیترکه
                            فقط اگه پاتون رو زمین باشه و + های ولتاژ بهتون وصل شه درد وهشتناکی از نخاع تا مغزتون حس میکنید
                            اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

سلام راستش من یک کویل تسلا ساخمتم ولی ترانس نئون پیش ما گیر نمیاد اگه دوستان کمکی کنن طرز ساختش رو بزارند کمک خیلی بزرگی کردن خوب حتما میشه ساختش حتما یه سیم پیچ داره و یه مدار کوچیک من که ترانس نئون نداشتم اگه داشتم حتما بازش می کردم وتو شو یک نگاهی می کردم وبه دستان ارائه میدادم من با hv تلوزیون رویه کویل تسلام امتحان کردم کارمی کنه ولی جرقش کوچیکه خواهشن از دوستان می خوام کمکم کنن

دیدگاه

فکر نکنم مدار داشته باشه.
                                ترانس مایکروویو هم خیلی خوبه و راحت هم میشه ساختش.
                                این لینک هم میتونه مفید باشه
                                http://www.hvtesla.com/radartransformer.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X